Skocz do zawartości

Ninja Gaiden Sigma


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm.. pograłem dzisiaj trochę w demo... i nie mam zielonego pojęcia o co takie halo :D Naprawdę ta gra niczym nie zachwyca. Grafika? Średnia, na pewno bardzo nierówna. Walka... dosyć sztywna i niespecjalnie efektowna. W dodatku lipna muzyka. Ogólnie demo było nudne :P Oczywiście pełna wersje może wypadłaby lepiej, ale... Zdecydowanie bardziej podobało mi się demo DMC4. Tylko ta lokacja w zimie (pierwsze pomieszczenie) to lipa niezła, ale Berial jest wypas.

 

Ps. Zaraz zje mnie Soul.. ale co tam :)

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

To ja sie najpierw wypowiem.

Nigdy nie mialem Xboxa.

DMC1 kupilem oryginalne (co mi sie rzadko zdaza) i uwielbiam te gre - przemeczylem ja nawet na DMD. W 2-jke nie gralem (recenzje), a 3-jka mnie zniechecila chyba na 9 chapterze - przebijanie sie przez caly level po zgonie to nie dla mnie.

Kupilem Sigme w lecie i tez utknalem gdzies w 1/3 gry. Po prostu jakos tak gralem bez zbytniego zaangazowania....No i odstawilem az do lutego '08 :D

Tydzien temu znow zabralem sie do niej, to w 2 dni pekla - i sie zakochalem w tej grze.

Dopiero gdy zachcialo mi sie troche wciagnac w combosy i strategie poszczegolnych walk - to zaczalem ogarniac glebie tej gry. I poczulem sie jak za dawnych lat - po ciezkiej, wymagajacej ale sprawiedliwej walce ogromne poczucie satysfakcji.

I bede ja masterowal.

A grafa jest swietna, super design (roznorodny), tekstury, framerate. Moze tylko oswietlenie jest troche slabsze, ale i tak wszystko wola next-gen.

Moze sie zdarzyc ze kupie X360 dla Ninja Gaiden2.......

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jako ,że w Demo zagrywałem się i wsiąkłem w nie bez konca , postanowiłem ,że kupie sobie pełną wersję co nastąpiło dokładnie wczoraj.

Giełda komputerowa w Wawie , sklep Mad Games i wyłożyłem trochę drobnych na tego killera.

Od tamtego czasu nie moge odejśc od tej gry , która nie tylko umili mi czas do premiery IV ,ale również da mi wiele nieprzespanych nocy i wiele roz(pipi)anych pilotów.

Taaaa.... gra jest trudno ,choc po pierwszym chapterze , który miałem w małym palcu po demie, nie dało się odczuc tego poziomu .I wtedy przyszedł czas na Murai'ego który zmienił swoje oblicze ,bo już nie przejdzie blok+nagła kontra i facio nie ma 1/8 życia.

 

Jako ,że gry jeszcze nie przeszedłem (jestem w 11 chapterze) wiele nie moge napisac . W sumie , tak naprawde , ciężko zaczeło sie dopiero właśnie w tym chapterze ( działka , helikopterki) i stopniowo zaczyna naprawde skakac w górę.

NO nic , ide grac , nie przynudzam ;) Polecam gre jeśli jeszcze nie macie :)

 

PS. Alma poszła za pierwszym razem :lol:

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Nie mowi, ze jest tak tragicznie. Ja przeszedlem DEMO z 50 razy, to sie czuje jak ryba w wodzie.

Wes na czysto wlacz pierwszy chapter, a po 5 minutach masz na czysto dead'a.

Btw. przeciez ta gra tak naprawde zaczyna sie na V.Hard wiec trzeba poczekac z opinnia na jej temat.

 

EDIT

...a i oczywiscie nie uzywaj Flying Swallow, ktore ssie na maxa. Ja po akcjach w Demie mam go dosc i juz w pelnej nie bawie sie w (pipi) ktore zzera cala przyjemnosc z gry.

Finito

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza
Nie mowi, ze jest tak tragicznie. Ja przeszedlem DEMO z 50 razy, to sie czuje jak ryba w wodzie.

Wes na czysto wlacz pierwszy chapter, a po 5 minutach masz na czysto dead'a.

 

Chyba jednak jest tragicznie skoro w ciągu niecałych dwóch dni zaliczyłeś 10 chapterów + Almie za pierwszym podejściem. Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby demo składające się z jednego czy dwóch levelów wymasterowało cię aż do tego stopnia żeby łykać całą grę za kilkoma lekkimi pierdnięciami.

 

Btw. przeciez ta gra tak naprawde zaczyna sie na V.Hard wiec trzeba poczekac z opinnia na jej temat.

Do dziś pamiętam recenzje 'pierwszego' NG w PE#80, najbardziej utkwił mi akapit w którym Kali opisywał stopień trudności, ludzie wymiękali już na normal, a ty mi teraz piszesz że naprawde gra zaczyna się od V.hard.

 

Odnośnik do komentarza

12 chapter'ow + Alma tak apropo ;) Zajelo mi to ponad 5h.

A Kali moze jest po prostu slaby skoro nie potrafi przejsc rycerzy na koniach w drugim chapterze bez zginiecia 30 razy.

Jak juz mowilem, jak zagrasz, to pogadamy bo na slepo oceniasz poziom trudnosci po przeczytaniu jednej recenzji.

Tyle odemnie...

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Jeśli jest się na pewnym poziomie to gra nie sprawia większych problemów nawet na Master Ninja. Należy tylko wiedzieć jak sobie radzić z poszczególnymi przeciwnikami i jaką broń używać w jakiej sytuacji. Kolega XM ma rację. Prawdziwe schody i zabawa zaczynają się na VH czy MN. Chyba, że grasz sobie na wynik. Wtedy nawet przy Normalu czy Ninja Dog można się nieźle bawić.

Ja osobiście wolę wersję Xboxową co nie znaczy, że nie grało mi się przyjemnie w Sigmę. Master Ninja pchnąłem do 9 chapteru w 5 godzin bodajże bazując tylko na doświadczeniu z Black'a. Jedynym poważnym mankamentem tej "odsłony" są epizody z Rachel...porażka.

Odnośnik do komentarza

Jako ,że NGS przeszedłem już na Normal i Hard można na spokojnie ocenić tą grę i tak:

Kamera jest tak (pipi) skopana ,że po prostu brak mi słów i nie chce nawet w to wnikać! Każdy wie o co mi chodzi.

Grafika nawet całkiem całkiem ,niczego szególnego nie zauważyłem i nawet nie liczyłem na coś co mnie powali na kolana , jest po prostu dobrze.

Muzyka jest super , idealnie wkomponowana w styl gry i zawsze jest przypasowana idealnie do danego momentu (vide drugie spotkanie z Almą )

Grywalnośc również stoi na wysokim poziomie i już dzisiaj moge powiedzieć ,że gry nie sprzedam bo zostało od (pipi)a do robienia.

Co do stopnia trudności to niestety ciągle jestem zawiedziony ,ALE tylko Nor. i Hard. Na Hard dostałem tylko ku.rwicy jak walczyłem z Doku na którego zużyłem cały ekwipunek apteczkowy ,a tu się okazało ,że po walce czekają na mnie te suki latające (rybki) VH ruszyłem tylko na chwile ,żeby sprawdzić jak się ma do poprzednich poziomów i tu jest strzał w pysk dla mnie. NIe moge dojśc do Murai'ego xD Widze ,że ten poziom to będzie wyzwanie dla prawdziwego Ninjy i strace trochę krwi na nie.

CO do dodatkowych misji ... nie wiem kto je opracował ,ale to był chory człowiek. Z Normal zrobili MN bo teraz zabicie głupiego węgorze (ten (pipi)ek w jaskiniach) graniczy z cudem ,a są jeszcze 3 inne poziomy :o 3 zestaw wogóle jest jakiś niedorąbany w przeciwieństwie do innych ,a jak widziałem na YT ,że jakiś facio zabija na MN trzech bossów jednocześnie to brak mi słów.

Od dzisiaj będe grał tylko w GTA IV ,ale w wakacje wróce z "przyjemnością" do tej gry.

Ogółem 9+ bo to jedna z najlepszych gier w jakie grałem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jesli chodzi o dodatki to wystepuja takowe dwa:

-Rachel survival

-Ryu survival

Bitka az padniemy.W kazdej mozemy bodajze wybrac tylko jeden typ broni ( Ryu )

 

EDIT:

Stronka ze zdjęciami wszystkich Skarabeuszy http://guides.ign.com/guides/856529/page_20.html ( Trzeba się zarejerstrowac )

 

 

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

jestem troche nie w temacie a wiec mam pytanie: ile jest ogólnie broni w grze? czy da sie jakos przegapic i nie znalezc ich??

czy sa jakies dodatki w rodzaju new game plus albo dowolny wybor plansz z zachowaniem wszystkich przedmiotow jakie zdobyles tak jak w Devil May Cry??

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Broni jest 13 , nazwy poniżej ---->

 

DRAGON SWORD/PLAMSA SABRE MK II/TRUE DRAGON SWORD

NUNCHUKUS/VIGOORIAN FLAILS

LUNAR

DRAGON CLAW & TIGER FANG

DABILAHRO

KITETSU

WAR HAMMER

WOODEN SWORD/UNLABORED FLAWLESSNESS

DARK DRAGON BLADE

SECONDARY WEAPONS & ARMLETS ( czyli ,np. Shurikeny , nipony itp. )

 

A co do przegapienia , to można je przegapic . Czasem są poukrywane ,a niektóre można dosta tylko za odpowiednią ilosc skarabeuszy.

Co do new game + to nie ma czegoś takiego...

 

EDIT:

Jeśli chodzi o dodatki to po przejściu normal dostajemy tryb Mission w ,której znajduje się kure.wska ilosc dodatkowych challenge z niewyobrażalnie wysokim poziomem trudnosci , nowe stroje do oblukania no i czekają na nas jeszcze HARD,VH i MN ;)

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza
Widzialem na PS Store ze sa jakies platne dodatki, tylko te dwa? zdawalo mi sie ze wiecej tam jest do pobrania w dziale addons...

 

Tylko te dwa niestety , a na dodatek dla Europy udostepniony jest tylko jeden ( Ryu speed master - 5 misji survival ) , żeby miec Rachel to trzeba zasysa już albo z US (nie jestem pewien na 100% ) albo z JAP.

Fajnie ,że cena nie jest wygórowana ( 2.99zł ) gorsze to ,że nie mam karty i musze czekac na zdrapki :/

Odnośnik do komentarza

To jest chyba dobry wybór

Nie trzeba mie karty kredytowej ,aby płacic w PSS wystarczy ci taka karta "przedplacona"

http://www3.ingbank.pl/u235/navi/34520

Nie trzeba posiada konta w ING po prostu masz na nia osobne konto, a za towar placisz tym co masz na karcie.

zeby za nią kupowac , musisz po prostu miec na niej cos kasy.

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Swegu czasu zagrywałem się w Black na Xboxie pożyczonym od kumpla, ale takie granie na pożyczonym sprzęcie to nie granie, więc z radością przywitałem Ninja Gaiden na ps3 w odświeżonej oprawie graficznej, chociaż ze starymi błędami min. ta żałosna kamera. Nie wiem skąd się wzięły stwierdzenia, że Sigma jest łatwiejsza od Black, w recenzjach o tym nic nie było, Mutti w recce też nie wspomniał o tym. Po skończonym normalu mogę śmiało stwierdzić, że gra ma indentyczny poziom trudności tj. nie wcale takie extreme (zginąłem 100 razy ponad). Prawdziwa gra podobnie(tak samo) jak w Black zaczyna się na very hard/master ninja. Team Ninja wspominało o obniżeniu poziomu w Ninja Gaiden 2 i może niektórzy pomylili ten fakt z Sigmą. Jedynie co mnie dobiło to fakt, że nie udało mi się zdobyć wersji z USA, a jedynie palową, gdzie brak obcinania głów ludziom to dla mnie koszmar lol.

 

PS. Po tylu latach bez konaktu z NG od czasów X'a zeszmaciłem się strasznie, bo szło mi gorzej niż za tamtych czasów, ale to przez to, że te cholerny gry stały się zbyt łatwe ? (przystępne) i jak coś trudniejsze przychodzi grać to zdziwko.

PS2.(nie chodzi mi o konsolę xD) Cholerne Team Ninja, NG2 tylko na Xboxa, więc muszę się wybrać do sklepu xD

 

Jeszcze jedno bo bym zapomniał, czemu do jasnej ciasnej nie utemperowali ciosu "flying swallow", toż tym można było kosić większość wrogów bez wysiłku shiet.

Edytowane przez Wolak10
Odnośnik do komentarza
12 chapter'ow + Alma tak apropo ;) Zajelo mi to ponad 5h.

A Kali moze jest po prostu slaby skoro nie potrafi przejsc rycerzy na koniach w drugim chapterze bez zginiecia 30 razy.

Jak juz mowilem, jak zagrasz, to pogadamy bo na slepo oceniasz poziom trudnosci po przeczytaniu jednej recenzji.

Tyle odemnie...

 

No no bardzo ciekawe...Czy ty sie przypadkiem nie przechwalasz?A moze przez przypadek zmieniłes stopien trudnosci

na Easy...Co jest mozliwe.

Ja w ok 5 Godzin doszedłem do 4 Chapteru...

Odnośnik do komentarza
12 chapter'ow + Alma tak apropo ;) Zajelo mi to ponad 5h.

A Kali moze jest po prostu slaby skoro nie potrafi przejsc rycerzy na koniach w drugim chapterze bez zginiecia 30 razy.

Jak juz mowilem, jak zagrasz, to pogadamy bo na slepo oceniasz poziom trudnosci po przeczytaniu jednej recenzji.

Tyle odemnie...

 

No no bardzo ciekawe...Czy ty sie przypadkiem nie przechwalasz?A moze przez przypadek zmieniłes stopien trudnosci

na Easy...Co jest mozliwe.

Ja w ok 5 Godzin doszedłem do 4 Chapteru...

Chyba ktos tu zazdrosci...

Nie zmienilem poziomu bo i jak mialem skoro nie przegrywalem , a ND nie mam odblokowaneg

Poprostu, moze ta gra jest idealna dla mnie? :P

 

EDIT

5h i 4 chapter? xD

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...