Skocz do zawartości

L.A. Noire


Rekomendowane odpowiedzi

Wow. Jestem po trzynastej sprawie i mogę powiedzieć tylko, że JEST MOC. Gra mną zamiata pod względem scenariusza. Jest wiele nieścisłości i gra niestety jest liniowa, ale takiego klimatu nie ma żadna inna produkcja, a tak pieczołowicie oddanego miasta nie zobaczycie nigdzie indziej. Opinię uzupełnię jak grę skończę. Duży powiew świeżości, dobrze, że wychodzą takie gry.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

po skonczeniu red dead redemption (piekna sprawa) siegnalem po la noire ktore wiernie czekalo na swoja kolej... 2-3h grania za mna i jest ok, jest pare rzeczy do ktorych mozna sie czepic (animacja siegania po jakis dowod, tonacja kwestii itd) ale mimo wszystko jest to jakas mile widziana nowosc w moim zbiorze, z ocena koncowa sie narazie wstrzymuje.

Odnośnik do komentarza

Osobiście to wkurza mnie to niemiłosiernie, że wydawcy coraz bardziej lecą sobie w kulki. Przecież cały ten Rockstar Pass odblokowuje misje, które były oryginalnie wmontowane w całą historię. Musimy płacić, za coś co powinno normalnie być na płycie. Teraz wyszło kolejne dlc i już nawet nie jest wliczone w Pass - no (pipi) mać, kpina jakaś. Najgorsze jest to, że ludzie nie robią wokół tego żadnej afery a jedynie przyjmują wszystko jak potulne baranki. Za to, żeby cieszyć się pełnym L.A. Noire, ktoś kto kupił grę w dniu premiery musi łącznie wydać 250zł w przybliżeniu - super. Niech jeszcze zrobią tak że jedna kopia gry może być uruchomiona tylko przez jedną osobę. Gier od Activision już nie kupuję, Ubisoft zraził mnie drugim Assassynem a powoli mam dość EA - pazerność tych firm w głowie się nie mieści. Tutaj dochodzi jeszcze Rockstar - the end is neigh.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem L.A., bo podjarałem mnie myśl wcielenia się w policjanta i rozwiązywanie zagadek kryminalnych jednak po przeczytaniu kilku recenzji ostudziłem swoją sympatię względem tego tytułu. Jak wygląda sprawa rozwiązywania zagadek w tej grze ? Mamy uczucie Deja-vu po kilku przesłuchaniach ? Jak to jest wg. was ?

Odnośnik do komentarza

właśnie wróciłem z urlopu pod znakiem L.A. NOIRE. W mojej ocenie gra jest po prostu świetna. Wreszcie ciekawa historia w otwartym świecie. Po nudnej serii GTA ten tytuł to jak zbawienie.

 

Po pierwsze od razu zaznaczę, że dla mnie seria GTA to szczyt nudy. Zawsze tę gre kupowałem, bawiłem się świetnym otwartym światem, potem 10 misji i sprzedaż gry. Jedź tam, zabij tego itp - czytaj chemat jak cholera, misje często totalnie obok siebie, nie powiązane ze sobą (przynajmniej ja tego nie czułem)

 

Tutaj mamy ciągłą, fabularną opowieść o gliniarzu, który zbyt unosząc się honorem próbuje odnalęźć się w nowym świecie po powrocie z frontu. To co uderza to po pierwsze klimat. Może fakt, że jestem fanem i regularnym słuchaczem jazzu (a ten w latach 40-50 miał dobry okres w mojej ocenie), zwielokrotnił moje pozytywne wrażenie, ale jestem oczarowany całą oprawą. Nieraz jeździłem po mieście słuchając big bandu i oglądając ówczesne L.A. W tej grze gra wszystko - przemoc, łapówki, układy, narkotyki. Są płotki mafijne, mali dilerzy, są kłócące się małżeństwa, są seryjni mordercy, są bossowie i gangi, wszystko utopione w jazzie i nocnej aurze LA. Podawane powoli, tak aby podnosić poprzeczkę i nasycać gracza. Wielkie brawa za to, że po wyłączeniu konsoli człowiek jeszcze parfę minut jest w świecie gry. Brawa za mimikę, za pomysły na sprawy, za świetnie przemyślaną całościową oś.

 

Do tego uwaga ważna: grę polecam również jako tytuł świetny do wciągnięcia swojej drugiej połówki w radość grania. Sekwencje jeżdżone można przewijać, strzelania mało i banalne: moja żona była zachwycona.

 

Gorąco polecam, zdecydowania towar prima sort pod każdym względem.

Edytowane przez waldusthecyc
  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Drozdoo

największym atutem La Noire jest to ze jest świeża, nowatorska w niektórych kwestiach.. czytałem na tym forum jaka to ta gra nie jest nudna i wogóle. po przejściu stwierdzam ze wogóle nie jest nudna jesli nie lubi sie jedynie skryptowanych fpsów..fakt ze schematy sie powtarzają( szukanie wskazówek itp) . najbardziej podobał mi sie wydział zabójstw ze względu na ciężki klimat ( podobny do filmu Zodiak, który przez wielu uważany za nudny, w mojej ocenie jest bardzo dobry). może gra spodobałaby się wiekszej liczbie osób gdyby była zlokalizowana(chociaż napisy), bo jednak nie rozumienie niektórych zwrotów moze denerwować.

 

ogólnie szkoda ze twórcy gier tak rzadko pozwalają nam sie wcielić w nietuzinkowe postaci o nietypowych zajęciach, bo bycie po raz setny marines'em czy innym żołnierzykiem jest nudne. a chyba każdy chciałby się wcielić właśnie w detektywa lub prawnika, pirata czy kowboja.

 

dla mnie bomba:)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Widzę, że im dalej w grze tym jest lepiej. Po pierwszym zniechęceniu się do tytułu, wróciłem po dwóch tygodniach i gra mi się coraz lepiej, już mniej więcej widać w jakim kierunku zmierza historia i podoba mi się to coraz bardziej. Zaczynam teraz czwarty wydział. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego

 

mnie zdegradowali?

 

Umknęło mi to, bo musiałem wczoraj wieczorem, w trakcie gry, zacząć walkę z latającymi komarami, które nazlatywały się do pokoju i przeleciał mi cały filmik :]

Odnośnik do komentarza

Widzę, że im dalej w grze tym jest lepiej. Po pierwszym zniechęceniu się do tytułu, wróciłem po dwóch tygodniach i gra mi się coraz lepiej, już mniej więcej widać w jakim kierunku zmierza historia i podoba mi się to coraz bardziej. Zaczynam teraz czwarty wydział. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego

 

mnie zdegradowali?

 

Umknęło mi to, bo musiałem wczoraj wieczorem, w trakcie gry, zacząć walkę z latającymi komarami, które nazlatywały się do pokoju i przeleciał mi cały filmik :]

 

 

Za romans z Niemką

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...