Skocz do zawartości

Linux Start


Gość Grzehoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Wczoraj robiłem aktualizacje i teraz firefox działa jak gó.wno. Długo startuje i na początku ma jakieś takie zawieszki, że aż cały monitor zmienia kolor na szary, wiadomo o co chodzi. Jednak dla czego tak się dzieje? Mam neo 6mega, właśnie sprawdzałem jakimś testem połączeń i mam po prawdzie też tylko 4mega, ale to wyklucza winę prędkości internetu. Poza tym linux i windows chodzą bez problemu. Any help?

Edytowane przez stona
hehe, nie mogłem się powstrzymać ;)
Odnośnik do komentarza

No cóż jak stona radzi napiszę tutaj, tylko, że to już trzeci mój post pod postem.

 

Mam za.(pipi)iaszczy problem z kompem. Linux odmówił posłuszeństwa ;( Nawet nie chce bydle wystartować. Pojawia się czarny ekran z jakimiś napisami i, że niby ctr+d ma coś pomóc, a tu lipa. Nie moze znaleźć jakiegoś pliku systemowego. Potem coś tam z \home error? Da się naprawić?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Moja przygoda z ubuntu skończyła się na zainstalowaniu go, po czym dowiedziałem się, że mój laptop jest jednym nie nielicznych na rynku dla którego karty sieciowej nie ma pod nim wsparcia. Podziękowałem ślicznie za 10-minutowe doświadczenie z tym systemem i wróciłem do windy.

 

Sądzę że mógłbym odtworzyć to jako launcher jako shell litestepa, ale to już trochę więcej roboty i rozkminiania kodu niż planowałem. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Nie wiem, czy chciałbym używać pingwina na mocniejszym sprzęcie, jednak w przypadku netbooka to najlepsza opcja. Do słuchania muzyki, oglądania filmów, internetu, tworzenia dokumentów biurowych albo czytania e-booków sprawdza się wyśmienicie. W końcu w wersji 10.04 poprawiono sterowniki pod antycznego Intela GMA950, flash działa płynnie, no bajka po prostu.

 

System działa o wiele sprawniej od czystego XP - programy startują szybciej, rozruch trwa jakieś 30 sekund, zamykanie trwa błyskawicznie, ponowne uruchomienie 40 sekund. Ubuntu zużywa znacznie mniej zasobów i trzyma średnio 15 minut dłużej na baterii. Ma jednak wadę: nie wiedzieć czemu komputer bardziej się nagrzewa i częściej włącza się wiatrak.

Odnośnik do komentarza

^ sterowniki w preinstalowanym XP zawierały biblioteki odpowiedzialne za oszczędzanie energii (EIST) tj. zmniejszały taktowanie zegara o połowę w momencie gdy nie robiło się nic wymagającego większych zasobów mocy. Tutaj jako, że biblioteki producentów nie mają wsparcia wszystko, wliczając w to podświetlenie ekranu, leci na maksymalnych obrotach. Sam się zastanawiam co musiałbym zrobić aby mój NC10 miał możliwośc regulacji podświetlenia, bo obecnie przy matrycy ustawionej na 100% wytrzymuje tylko 5h co jest bardzo słabym wynikiem jak na netbooka z 6komorową baterią.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Mój wytrzymuje 4-4,5 godziny od nowości (S10, bateria liczy sobie już ponad roczek). W Ubuntu ciekawą funkcją jest przygaszanie ekranu przy odejściu od komputera choćby na chwilę - w ten sposób na pewno da się trochę zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Kurczę, ma ktoś nowe Ubuntu 10.10 i problemy z mp3? Zainstalowałem sobie kodeki o jakie Totem poprosił przy włączeniu, odtwarzam mp3 a tam jakiś wiksy co kilka sekund, muzyka przeskakuje, miesza się, no słuchać się tego nie da ;/.

 

Wiecie może jak temu zaradzić or sth?

 

edit:

zainstalowałem kodeki stąd:

apt:ubuntu-restricted-extras?section=universe?section=multiverse

(link pt. "Click here to install the ubuntu-restricted-extras package" ze strony https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats)

 

I wszystko śmiga jak należy, to dobrze ;).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

jako ze dysk mi zdechl, to zainstalowalem na penie 4gb puppy linuxa. Ogladalem na nim sporo seriali stream, i widze ze mi sie zapelnia pamiec, z 1.5GB ktore udostepnilem, szybko ostalo sie 200mb. Jak ja mam te tmp czy co to jest, usunac ? nie wiem jak wejsc do tego pliku, zeby z niego pousuwac zapychajace pliki. halp

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Grzegosz

UNR 10.10 odradzam - wbrew pozorom funkcjonalność nakładki jest nikła, zaś szybkość działania pozostawia wiele do życzenia, także na mocniejszym sprzęcie.

 

Polecam Lubuntu 10.10. Jest równie prosty w obsłudze i funkcjonalny jak zwykłe Ubuntu, ale posiada przy tym lekkie środowisko graficzne LXDE, dzięki któremu jest bardzo szybki i wydajny. Wyglądem może minimalnie odstaje od GNOME, jednak z pomocą przychodzą dodatkowe motywy, których w sieci jest masa.

Odnośnik do komentarza

jako ze dysk mi zdechl, to zainstalowalem na penie 4gb puppy linuxa. Ogladalem na nim sporo seriali stream, i widze ze mi sie zapelnia pamiec, z 1.5GB ktore udostepnilem, szybko ostalo sie 200mb. Jak ja mam te tmp czy co to jest, usunac ? nie wiem jak wejsc do tego pliku, zeby z niego pousuwac zapychajace pliki. halp

 

Swego czasu słyszałem, że zajmowanie pamięci, to wbrew pozorom pozytywna sprawa. System po prostu wie, jak wykorzystać pamięć, a nie zostawiać ją pustą.

Jeśli nie masz problemów związanych z brakiem pamięci, to możesz olać. System powinien sam się tym zająć, jeśli będzie potrzebował RAMu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Zainstalowalem sobie nowe Ubuntu.Bylem ciekaw jak nowy interfejs sie sprawuje.

Pierwszy zonk po instalacji to komunikat iz moja karta nie jest w stanie go obsluzyc .Wiem ze mam lipna karte gForce 9500GT, ale to chyba jakas przesada:verymad:

Pozniej wynikly problemy z podlaczeniem z netem.Wczesniej jak bylem na kablu nie bylo problemow, tym razem korzystam z wi-fi i za chiny nie umial sie komp polaczyc z siecia.

Efektem braku polaczenia z netem bylo to iz nie chcial linux czytac w sumie niczego.Mp3, filmy, nic nie dzialalo.Info tylko o braku kodekow.

Za pierwszym razem pamietam linux sam zaczal sciagac wszystko co potrzebne, tym razem nie.

Jest cos o czym powinienem wiedziec?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...