Skocz do zawartości

Linux Start


Gość Grzehoo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Oran

Mam ubuntu 10.10 netbook edition, chce zrobić by w lanie był razem z windows 7, da się? Netbook oczywiście po wi-fi idzie, na 7 jak mam na netbooku to mam normalnie sieć lokalną, ale ubuntu nie chce wykryć, jak to zrobić?

 

 

 

 

Czemu mi nie chce ten TOTEM czy jak sie to nazywa odtwarzać filmików z jutub?

 

 

 

 

https://mail.google....er=ohhl4rw8mbn4

 

 

 

 

takie coś mi wysakuje, szukałem w googlach ale ja nie rozumiem co oni na tych forach piszą O_o

 

 

 

 

edit: i czemu to muli bardziej niż win7? :(

 

 

 

 

wrzuciłem jolicloud, fajny nawet jest tylko wkurza to logowanie do konta w jolicloud, bo potrzebne mi jest konta gościa i za każdym razem gość musi tam coś wpisać...

 

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

jak jestes juz na pulpicie wdus sobie ls i zobaczysz liste co tam masz. Moze cos zle wpisujesz.

polecam cd {poczatek nazwy} i dajesz Tab to powinno dac pelna nazwe nie trzeba pisac

Edytowane przez szpic
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ok, wszedłem do katalogu.

 

 

ubuntu@ubuntu:~/Pulpit/zombie$ ls

AtomZombieSmasher data readme.htm

ubuntu@ubuntu:~/Pulpit/zombie$ ./configure

bash: ./configure: No such file or directory

ubuntu@ubuntu:~/Pulpit/zombie$ cd data

ubuntu@ubuntu:~/Pulpit/zombie/data$ ./configure

bash: ./configure: No such file or directory

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ok, wyskakuję na kozaka. Możliwe, że wersja 11.10 przyniesie to co mi się rzucało w oczy, a mianowicie pod apletem battery status, a konkretnie pod jego ikonką miałem taki jakby nie do końca przeźroczysty kwadracik. Niby jest koloru belki, a jednak jest nieco jaśniejsze. Sprawdzałem ikony, niby są dobre. Problem nie powstał na skutek mojego użytkowania, gdyż belka ma kolor oryginalny, ikony też.

 

Swoją drogą, Banshee w wersji pod 11.04 lekko walił w jana przy dodawaniu stream'ów do radyjek internetowych, sprawdzę czy w 11.10 to naprawili, bo jeżeli nie, to pozostanie powrót do rythmbox'a. O dziwo, playlisty pobrane z sieci działały na Totemie czy VLC, Bashee natomiast miał to wszystko w czarnej dziurze i się wykrzaczał. Dodanie ręczne url też nic nie dawało, a raczej kończyło się hasłem brak czynności, taki psikus, heh.

 

Ok, pytanie, które nurtuje mnie od jakiegoś czasu: aplet my weather indicator nie wyświetla pogody na najbliższe dni. Na aktualny jak najbardziej, ale z wyprzedzeniem już nie. Ktoś wie czego to może być problem? Wersja to 0.4.3.3 i nie widziałem aby była gdzieś nowsza. Przy samym weather indicator natomiast wywalało błąd aktualizacji gdy zrobiłem up do najnowszej wersji, bo lokalizacje nie banglały, o czym pewnie też już słyszeliście ;) W przypadku kiedy chcę teraz zaktualizować każdy inny program wywala błąd właśnie weather indicator'a :S

 

//

 

No tak...

 

Stona pomogło?

 

Nie róbcie update do 11.10!! Sami spójrzcie co się porobiło, ehhh...

 

Dawniej:

beznazwyzh.png

 

Teraz:

54772183.png

 

I jest to widok z już odblokowanego Gnome. I jak tu się nie wkuźwić?! :S

Dziękuję. Dobranoc. Robię downgrade do 11.04

Edytowane przez famas_kg
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Napisałem "na przykład OpenSUSE", bo to po prostu pierwsza dystrybucja, która mi przychodzi na myśl oprócz Ubuntu. Poza tym, podobno nie jest najgorsza... ;)

Hmm... Może obadam ten unetbootin, ale ten pierwszy sposób odpada, bo wymagałby poświęcenia danych na pendrive, czego nie chciałbym robić...

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Gdybym chciał system od MS, to bym go zainstalował. Oba lapki mają po płycie ori z tym systemem właśnie. O ile z Ubu nie mam problemów na jednym z nich i pracuję od ponad roku na tymże os, tak na drugim lapku pojawiają się komplikacje, z którymi nie mogę się uporać. Gdybyś jednak na siłę chcesz pomóc takim tipem, to udaj się do schronisk dla bezdomnych. Z pewnością tam ta kreatywność się przyda.

 

DfWy6.png

Jak już pisałem w innym temacie: tak właśnie wyglądał mój początek dnia i nadal wygląda, przez co szlag mnie już trafia.

 

@slavssn, nie wiem na jakim poziomie jesteś z Pingwinami. Chodzi o wifi, a konkretnie wpakowaną kartę, przy której non stop wyrzuca ten sam ciąg znaków, tj:

""urzadzenie nie jest gotowe (brak oprogramowania wbudowanego)"".

 

Próbowałem już wszystkiego z repo od broadcom, b43-fwcutter, firmware-b43-installer, bcmwl, stery STA i jeszcze kilka innych cudów na kiju i nic.

Edytowane przez famas_kg
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Wybacz, że dopiero teraz odpisuję: wszystko zależy od karty jaką się posiada. Czy to starszy typ, czy może nowszy model? W nowszych wydaniach Ubuntu, to system sobie ustala sterownik, który mu odpowiada- oczywiście wszystko jest możliwe do zmiany, gdyby nie spełniał on swojej roli- w zakładce "sterowniki". Musiałbyś sprawdzić co i jak sam, ewentualnie podać model karty i wtedy można powiedzieć coś więcej.

 

Najnowsza wersja, z tego co mi wiadomo, jest z 15.08.2012 roku dostępna tutaj:

http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx

 

Warto wspomnieć, że coraz więcej firm zaczyna się skłaniać ku Linuxowi, co oczywiście cieszy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Wie ktoś może jak się zmienia rozdzielczość tych terminali pod ctrl+alt+F[1-6]? Mam Debiana na VirtualBoxie (guest additions doinstalowane) i samo środowisko graficzne ładnie się dopasowuje do rozmiaru okna/pełnego ekranu, ale jak włącze tryb tekstowy, to mam malutkie okienko 640x480 na środku ekranu :confused:.

 

OK, już wiem. Trzeba w /etc/default/grub zmienić linijkę

GRUB_GFXMODE=640x480 na np, 1024x768 i pod spodem dodać

GRUB_GFXPAYLOAD_LINUX=1024x768

 

Na koniec w terminalu sudo update-grub i po ponownym uruchomieniu terminal nie będzie już taki malutki. Radzę tylko uważać z jakimiś niestandardowymi rozdzielczościami jak 1366x768, bo u mnie kaszani to wygląd GRUB-a, a po załadowaniu systemu terminal ma znowu 640x480.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...