Skocz do zawartości

Mastodon


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TopsyTurvy

Dobrze to brzmi!

 

Co ogólnie uchodzi za najlepsze wydawnictwo Mastodon? Na Spotify jest dyskografia, ale powiem szczerze, że nie mogę znaleźć jakiegoś punktu zaczepienia, czegoś co by mną sponiewierało i skusiło na przesłuchanie dyskografii.

Odnośnik do komentarza

Dobrze to brzmi!

 

Co ogólnie uchodzi za najlepsze wydawnictwo Mastodon? Na Spotify jest dyskografia, ale powiem szczerze, że nie mogę znaleźć jakiegoś punktu zaczepienia, czegoś co by mną sponiewierało i skusiło na przesłuchanie dyskografii.

 

Oczywiście Leviathan.

 

Milan słuchałem Lethargy, ale za chuya mi nie podeszło.

Odnośnik do komentarza
Gość osiol

Ja tam najbardziej lubię "Crack the Skye". Mało perkusji, ale płyta jest bardzo ładna, ciekawa i melodyjna. Dalej standardowo: "Leviathan", "Remission" i "Blood Mountain".

 

Fakt, "In the Eyes of God" to największy wyczyn Dailora, a zarazem druga najlepsza płyta Todaya.

Odnośnik do komentarza

A w ilu kawałkach masz tak kapitalne wydzwanianie rytmu na ride'zie łączące się z agresywnym synkopowym rytmem na stopie i werblu ORAZ co chwila innym rollem po wszystkim co się da, jak w refrenie tej piosenki? To jest najlepszy moment Mastodona od czasów podobnej zagrywki w "The Last Baron", ale tutaj na nowo kupił mnie moment w trzeciej linijcie drugiego refrenu, kiedy Brann jakby od niechcenia uderza jeszcze w chinę zanim zacznie rollować po tam-tamach. To tylko jedno uderzenie i niby w dość przewidywalnym momencie, ale taka wisienka na torcie, tort byłby kompletnie dobry i udany bez wisienki, ale z wisienką ma ten dodatkowy element, który o tyle poprawia ci humor, że właśnie nie był potrzebny.

 

Podobnie jak "Last Baron", ta piosenka ma riff, ma rytm i ma tekst (no ale ty nie czytasz nawet Shakespeare'a w oryginale to pewnie nie kojarzysz, o co kaman w tytule), żeby być naprawdę upiorna, a chyba właśnie to zawsze wychodziło Mastodonowi najlepiej.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

A w ilu kawałkach masz tak kapitalne wydzwanianie rytmu na ride'zie łączące się z agresywnym synkopowym rytmem na stopie i werblu ORAZ co chwila innym rollem po wszystkim co się da, jak w refrenie tej piosenki? To jest najlepszy moment Mastodona od czasów podobnej zagrywki w "The Last Baron", ale tutaj na nowo kupił mnie moment w trzeciej linijcie drugiego refrenu, kiedy Brann jakby od niechcenia uderza jeszcze w chinę zanim zacznie rollować po tam-tamach. To tylko jedno uderzenie i niby w dość przewidywalnym momencie, ale taka wisienka na torcie, tort byłby kompletnie dobry i udany bez wisienki, ale z wisienką ma ten dodatkowy element, który o tyle poprawia ci humor, że właśnie nie był potrzebny.

 

Podobnie jak "Last Baron", ta piosenka ma riff, ma rytm i ma tekst (no ale ty nie czytasz nawet Shakespeare'a w oryginale to pewnie nie kojarzysz, o co kaman w tytule), żeby być naprawdę upiorna, a chyba właśnie to zawsze wychodziło Mastodonowi najlepiej.

Szczerze, to zarówno rytmicznie jak i riffowo kawałek jest monotonny, nie wiem gdzie znalazłeś to uderzenie w chinę, tym bardziej że Brann w ogóle nie używa chiny. A porównanie do Crack The Skye myślę, że jest trafne, takie same nudy.
Odnośnik do komentarza

Szczerze, to zarówno rytmicznie jak i riffowo kawałek jest monotonny, nie wiem gdzie znalazłeś to uderzenie w chinę

 

 

Tyle że napisałem dokładnie, gdzie. W tym video to jest 4:15 (plus w pierwszym refrenie i po nim parę razy). Jak się znasz to mnie oświeć, co to jest. Może to być jakiś crash pewnie, na pewno brzmi bardzo odmiennie od podstawowych talerzy używanych przez niego na co dzień i tekst o wisience na torcie jest tak samo trafny obojętnie jak to się nazywa.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

Szczerze, to zarówno rytmicznie jak i riffowo kawałek jest monotonny, nie wiem gdzie znalazłeś to uderzenie w chinę

 

 

Tyle że napisałem dokładnie, gdzie. W tym video to jest 4:15 (plus w pierwszym refrenie i po nim parę razy). Jak się znasz to mnie oświeć, co to jest. Może to być jakiś crash pewnie, na pewno brzmi bardzo odmiennie od podstawowych talerzy używanych przez niego na co dzień i tekst o wisience na torcie jest tak samo trafny obojętnie jak to się nazywa.

 

Faktycznie, jest ta china, widać na making-of:

Ale nie zmienia to faktu, że kawałek jest i tak przeciętny.

 

Z kolei ten na wideo zapowiada się dobrze.

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza

"Motherload". Dobry riff, sporo energii, piosenka zgodnie z zapowiadanym "letnim" charakterem płyty, nic tylko puścić na maksa i wcisnąć pedał gazu. Jeszcze 19 dni, za tydzień-dwa powinno wyciec całe.

 

 

<nuci> this tiiime, this tiiiiimeeee...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość TopsyTurvy

Ta pierwsza dupeczka na klipie to RR, "rasowa rakieta".

 

To chyba pierwszy utwór, który mi się spodobał. Czuję ten zespół jako luźny zlepek świetnych muzyków, ale jakoś razem nie robiących takiego wrażenia. Muszę się spalić i dam wtedy Mastodontowi jeszcze jedną szansę.

 

Konkretne talerze od 2:30.

Odnośnik do komentarza

Album wyciekł, ale słaba jakość. Mało słychać, nie polecam.

 

 

 

Płyta na pewno inna niż wszystkie poprzednie. Trochę jak rock-n-rollowy "Leviathan". Tytułowa piosenka i "Chimes at Midnight" na pierwszy rzut ucha najlepsze.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Sam nie wiem jak ocenić ten album. Na pewno nie jest to rozczarowanie. Prócz Chimes i ostatniego kawałka w zasadzie trzyma równy poziom. I chyba najlepszy opener od czasu Blood Mountain, a może nawet i Remission.

 

i byłbym zapomniał

 

THE MOTHERLOAD!!!

 

 

edit2: po drugim przesłuchaniu

 

jest lepszy niż the hunter

 

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...