Skocz do zawartości

Microsoft w oczach graczy


niemrawy

Rekomendowane odpowiedzi

ja widziałem w empiku dysk 120 za 450zł (najnizej) i nigdzie wiecej w zadnym sklepie nie widzialem ceny powyzej 500zł

to malo widziales badz nie interesowales sie tym wczesniej

w wielu miejscach cena byla wlasnei w granciach 600zl:

http://www.menago.com.pl/product_info.php/products_id/2250

http://www.emtop.pl/product_info.php?produ...m_content=35283

 

sprzet nie schodzil w gole wiec musza z cen schodzic i te 450zl jak masz w MM to dobra cena...

 

barczynski luka: nie wychodzi polowe taniej

 

dyski 20GB jak chcesz sprzedac to aukcje koncza sie na poziomie 150zl

a zakup 120 od pieca to teraz jakies 180zl

sprzedaz tej 20gb bez obudowy jako uzywany pctowy (bo nikt inny tego nie kupi w takiej formie) co by zostala to jakies 50zl

wiec podrobke wygenerujesz z wlasna robota przy tym i wysylkami w granicach 300zl.

za 400 oryginaly masz

wiec masz stosunek 300zl za podrobke z wkladem wlasnej pracy lub oryginal bez grzebania za 400 (a jak chcesz z kablem do transferu to tak jak wyzej bylo psiane w MM 450zl)

 

to bylo dobre jak dyski do pieca byly po 140zl a oryginaly nie dostepne albo kosmicznie drogie

 

PS.

nie liczac jeszcze torxow by rozkrecic hdd, bo nie wszyscy maja takie śrubokręt...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość bigdaddy

co do MS w oczach graczy to postawiłbym go na 1-ym miejscu w PL, drugie dla sony, trzecie a własciwie dyskwalifikacja dla nintendo :lol:

 

nie polskiego live! ? co się dziwić skoro piractwo odstrasza MS, wystarczyłoby zniesienie durnych blokad regionalnych i byłoby gites :)

 

+ za to że ostatnio trochę MS zmienił kierunek, chyba na poprawę swojego wizerunku :P tzn. wszystkie ceny gier z community games spadną o połowę, dostaniemy darmowego joy ride z free online, za achivy bedą nagrody, turniej 1vs 100 z nagrodami, co chwilę pojawiają się promocje gdzie można zgarnąć golda lub MS points (rok temu na takiej promocji wyrwałem ponad 6000MS points)

Odnośnik do komentarza

A ja jestem wkurzony na MS za to, że nie mogę sobie pograć w dodatki do Fallouta, bo nie są kompatybilne z polską wersją. Czyli dostaję w "d" za uczciwość, bo gdybym nie kupił gry w sklepie, tylko skądś sprowadzał, kombinował, czy po prostu ściągną wszystko by działało. :/ Takie są niestety konsekwencje braku rodzimego live'a

Odnośnik do komentarza
A ja jestem wkurzony na MS za to, że nie mogę sobie pograć w dodatki do Fallouta, bo nie są kompatybilne z polską wersją. Czyli dostaję w "d" za uczciwość, bo gdybym nie kupił gry w sklepie, tylko skądś sprowadzał, kombinował, czy po prostu ściągną wszystko by działało. :/ Takie są niestety konsekwencje braku rodzimego live'a

Nie, to nie jest wina Microsoftu. Ja wiem, że można być wkurzonym bo niepotrzebnie wydałeś siano lub miałeś taki zamiar ale pretensje powinieneś kierowac do duetu Bethesda/Cenega.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Raczej nie, POP i F3 byly tlumaczone odzielnie przez Cenege i sa tak jakby "nowymi" grami. Jest wiele gier z jezykiem PL i jakos dodatki dzialaja tylko ze ona musza byc tlumaczone odpoczatku a nie w czasie angielskiej premiery by po 6 miesiacach miec F3 PL. Chyba nawet sa takie DLC gdzie mozna znalesc jezyk PL w nich, wydaje mi sie ze jest to FABLE2

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Termin "pełna lokalizacja" mówi samo za siebie. Sprawia, że cały dodatkowy content włącznie z dodatkami i patchami nie działa z polską wersją. I jest to normlane.

 

Ja nie wprowadzam ludzi w błąd negując stwierdznie scorpiona "RACZEJ NIE" bo nie ja napisałem coś niezgodnego z prawdą. Wiksy, kóre obserwujecie w POPie i F3 są od dawna znane graczom pecetowym więc taka sytuacja nie jest ewenementem na polskim rynku a normlanym zjawiskiem. Winę za brak wersji PL tych dodatków i brak pudełkowego patcha PL (bo po XBL nie da rady - wiadomo dlaczego) ponosi Cenega czyli wydawca niekompatybilnej wersji gry z zachodnimi wydaniami.

Odnośnik do komentarza
Termin "pełna lokalizacja" mówi samo za siebie. Sprawia, że cały dodatkowy content włącznie z dodatkami i patchami nie działa z polską wersją. I jest to normlane.

 

A w Fable 2 sie dało. I to jest normalne. I niech mi nikt nie mówi, że jak w grze spolszczymy głosy to już sie nie da gry podpiąć do globalnych patchy i dodatków. Bo jakoś inne kraje miały swoje wersje jezykowe w normalnym czasie i bez problemów z dodatkami.

W Fable2 mamy w podstawce polski jezyk a w DLC angielski i jakoś wszystko może razem działać.

Poprostu Cenega niech zmieni branżę - np na dystrybucje klocków dla dzieci do lat 3 - moze nie spitolą tego.

Odnośnik do komentarza

A jak sie nie mysle Mass Effect byl w pelni po polsku i na 90% DLC dzialalo. Jesli Cenega lubi dodac jakies rzeczy czy cos zamiast skupic sie na podmianie samych plikow jezykowych to cos z nimi dziwnego - z reszta spolszczenie napisami (i tak trzeba dodac nowy jezyk lub "zastapic go za wloski") oraz wszystkiego innego jak dubbing (tez podmienia sie pliki) jest podobnym procesem a nie zmienia sie cala zawartosc gry.

 

Fifa tez jest w pelni PL, nadodatek jezyk PL komentatora (do pobrania jest rowniez samo DLC z komentatorem) i tez wszelkie dodatki dzialaja czy nawet samo online. Pinata 1 jest zdubingowana, Live dziala, dodatki rowniez, Crackdown jest PL i do pobrania darmowy DLC jaki platny. Wiec jak widac to sprawka Cenegi ze wydaje gry bez Live bo nie tworzy spolszczenia (czyli podmiane plikow) lecz "nowa gre"

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

to raczej nie chodzi o nowa gre, a chodzi o gry multiljezykowe

jesli gra jest multijezykowa w tym jest anglik i pl to zawsze to dziala z dodatkami z DLC itp., bo to wersja na kilka krajów, a nie tylko na jeden

 

Fallout 3 PL to gra zrobiona tylko na rynek pl, tym samym tej gry nie kupie np. w Anglii (a te co wyzej mozna tam kupic i bedzie jezyk PL w nich) w takim wydaniu jak u Nas, tym samym firma to wydajaca wie jakie u Nas sa realia jesli chodzi o XBL wiec jest tak to wydane aby uwzgledniac tylko nasze realia, a nie wszystkich krajow w jakich ta sama kopia by byla.

 

sama Cenega nie tworzyla tej gry tylko spolszczenie wiec jedyne kogo mozna winic, ze tak to zrobil to producent, a zapewne to wina jest po stronie tylko MS bo to on zawsze dyktuje warunki...

 

u Nas nie jest zle z tymi grami, jakbysmy mieli taka cenzure jak jest w Niemczech i taki sposob wydawania gier jak u nich to by byla porazka, niektóre tytuły zakazane ( i to nawet chyba zakup gry w innym kraju nie pomoze, od XBL taka gra laczac sie z Niemiec jest odcieta), krew zielona, wulgaryzmy powycinane itp., do tego u nich jak na grze napis ze od 18 lat to zakaz sprzedazy przez net (nawet nie wiem czy te ogrnaiczenia nie sa nizej zrobione) tylko osobiscie po okazaniu dowodu na swoj wiek w sklepach fizycznych...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
I niech mi nikt nie mówi, że jak w grze spolszczymy głosy to już sie nie da gry podpiąć do globalnych patchy i dodatków. Bo jakoś inne kraje miały swoje wersje jezykowe w normalnym czasie i bez problemów z dodatkami.

Odniosę się jeszcze do tego zdania. Tak w PL jest, że w pełni lokalizowane gry są niekompatybilne z tzw. zagranicznymi patchami i dodatkami. Na PC English Patch nie zadziała z wersją wydana na nasz rynek. Trzeba czekac aż jaśnie polonizująca Cenega chwyci takiego angielskiego patcha przerobi go tak by do polskiej wersji pasował i wypuści go do sieci (bo nikt patchy w wersji pudełkowej nie wydaje przecież). Z Xboxem 360 sprawa ma się tak, że przez internet nie moga udostępnić patcha bo oficjalnie tejże usługi w polsce nie można używać (Czyli w świetle prawa czy zapisów licencyjnych nie mogą udostępniać materiałów, z których skorzystają jedynie ludzie miekszający w PL bo my dostępu do tej usługi sieciowej nie mamy ;) ). Z PS3 sprawa ma się pewnie tak, że nie chciało im się przerabiać łątki tylko dla jednego systemu konsolowego i ją olali. Stąd brak drobnych poprawek i obsługi trofeów w wersji PS3.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jestem rozczarowany z powodu braku kodów w Forzie Motorsport 3. Wiem, że w Naszej wiosce nie ma oficjalnie XBL ale skoro płacę pełną cenę za wersje limitowaną to chce mieć wszystko, obojętnie czy działa czy nie (wiem, że w Gears of War II też nie było kodu na mapki). Jestem zmuszony ściągać grę z UK co wcale mi się nie uśmiecha.

 

Czy jest to wina MS Polska ?

Odnośnik do komentarza

Nie to jest wina ogólnie MS Corp. Polski oddział nie ma nic do powiedzenia i musi robić, co każą im hamburgery...Smutna prawda. A że chłopaki mogli by wykazać się większą inicjatywą, jeśli chodzi o polski XBL, czy też sprawę kodów to inna sprawa. Myślę, że oni cieszą się z ciepłych posadek w dobie kryzysu i nawet nic nie pisną o naszych polskich postulatach do MS...To tylko moje spekulacje :P

Odnośnik do komentarza

Jedno wiem na pewno. W następnej generacji konsol podziękuje produktowi Microsoftu. Już nawet nie chodzi o to co zrobili w tej generacji, RoD. Ale po prostu o olewanie polskich graczy, jakbyśmy byli trzecim światem. Brak Live jednak zrobił swoje. Nie chodzi mi o to też że MS na nas w (pipi)e, ale notoryczne kłamstwa i mydlenie oczu polskiego oddziału tejże firmy. To się nadaje do "Uwagi".

No i te nieszczęsne braki kodów czy to w Gow2 czy teraz w Forzie 3. Raz się przejechałem, następnym razem znowu zaufam Sony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...