Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość donsterydo

Jak wyprowadzam z konsoli wizję kablem HDMI i przez przejściówkę podłączam do wejścia DVI to obraz jest tej samej jakości bo to i tak sygnał cyfrowy, prawda ? Sprawdzałem tak na X360 i nie zauważyłem żadnej różnicy. W monitorze mam jedno wejście HDMI i jedno DVI i jedną z konsol pod te drugie muszę podłączyć.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam spory problem. W dniu dzisiejszym zakupiłem używane playstation 3 (wersja fat, 40gb). Problem wystąpił po podłączeniu konsoli do monitora Samsung 2333sw. Jako, że monitor nie ma wyjścia HDMI, użyłem przejściówki HDMI-DVI/D.

 

Sęk w tym, że odpalone gry (Killzone 2, Resistance 2) wyglądają wprost fatalnie, gorzej nawet niż gry z Playstation 2. Dzieje się tak pomimo tego, że po podłączeniu kabla konsola od razu wykryła rozdzielczość 1080p, choć w grach rozdzielczość jest zupełnie inna. Co dziwne, dopóki jestem w menu to monitor wyświetla obraz o przekątnej 1920x1080, ale już w grach pokazuje się 1280 na 728. Żadne ustawienia nie są w stanie tego zmienić.

 

W czym leży przyczyna problemu? To błąd kabla, konsoli, czy monitora (choć w internecie ludzie piszą, że sprawdza się on świetnie z ps3). Jestem w beznadziejnej sytuacji, bo nie posiadam innego odbiornika, jak monitor.

Pomocy! ;)

 

______

 

Edit: Dopiero teraz zauważyłem, że chyba zamieściłem posta w złym miejscu. Jeżeli to nie problem, to proszę o przeniesienie do ps3 i monitory. Z góry przepraszam, to wina zdenerwowania i zmęczenia.

Edytowane przez Tenebrae
Odnośnik do komentarza

Dzięki za poradę, podziałała...

 

...ale tylko na chwilę. I teraz jest zupełnie dziwnie. Zrobiłem według zaleceń i przetestowałem te ustawienia na demie Batmana. I wszystko wyglądało pięknie, tak jak od początku tego wymagałem. Ale jak włączyłem Resistance 2, to wszystko wyglądało po staremu. Gryzące krawędzie tekstur, mocno denerwujące rozmycie, migoczące cienie - grafika jak sprzed 10 lat. Co najgorsze jak ponownie włączyłem Batmana, widoczne było to samo. Nie mam pojęcia dlaczego w ciągu parunastu minut i odpaleniu innej gry, opcje graficzne znowu się pogorszyły. W innych grach niestety też. Nie pomaga ponowne kombinowanie z tymi ustawieniami. O ironio monitor pomimo ogólnej brzydoty pokazuje, że wyświetla rodzielczość 1920x1080.

 

O co chodzi? Teraz to jestem całkowicie zdezorientowany.

Odnośnik do komentarza

hej

wlasnie pozyczylem ponitor 23 calowy i okazalo sie że nie ma od wejscia hdmi.. ale poniewaz pożyczonym moniotorm w zeby sie nie zagląda zastanawiam sie czy kupić kabel hdmi-dvi ? czy jakość jest porownywalna z hdmi? ogolnie warto sie bawic? (bo teraz gram na 20 calowym CTR, wiec pewnie monitor byłby jednak lepszy? :P

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Przez DVI leci sygnał cyfrowy tak samo jak przez HDMI. Jeśli monitor wszystko wspiera tak jak powinien to nie będzie żadnej różnicy w wyświetlanym obrazie. Mam teraz pod DVI podpiętego X360 i wszystko wygląda tak samo jak na HDMI.

 

No i jak już masz kabel HDMI to nie kupuj drugiego HDMI-DVI tylko samą przejściówkę za 3zł. Ja tak mam.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

nie mam kabla hdmi, w sumie właśnie tutaj jest sen mojego pytania (kótry mi umknął w porpzednim poscie)

 

nie mam zadnego kabla narazie, teraz mam pozyczony monitor pewnei na kilka miesiecy, i pewnei za kilka miesiecy kupie w koncu jakis porządny TV lcd,

 

wiec lepiej kupic dhmi-dvi (czy telewizory maja dvi?) specjalnie do monitora?

 

czy hdmi i przejsciówke której bym uzywal teraz a potem bym mógł ją zdjąc i miec juz kabel do telewizora?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Zrób tak jak ja: kup najtańszy kabel HDMI jaki znajdziesz (wszystko powyżej 10zł to głupota :D Najtańszy jaki znalazłem wyrwałem za 5zł w Carrefour :P ) i przejściówkę na DVI za 3zł. Jak kupisz TV to już kabel HDMI będziesz miał :)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

serio kable hdmi za 5 zł mają sens?! jeszcze nie tak dawno to slyszalem ze za 100 kabel trzeba zeby byl dobry O_o (albo przynajmniej 50-100)

 

To teraz idź do tego kto Ci takich kitów nawciskał i daj mu solidnego kopa w du.pę.

 

Kabel za 5zł jest identyczny jak ten za 100-300zł. Jedyne czym się różnią to ładniejsze mają plastikowe końcówki.

 

Kable HDMI przesyłają sygnał cyfrowy bezstratny w związku z czym jakość obrazu nie zależy od kabla. Jakość i wykonanie kabla jest ważne w przypadku sygnału analogowego np. kabel component.

 

Jak znajdziesz kabel za 5zł to bierz za 5zł. Ja mam takim kablem podłączone PS3 do monitora, obraz jest idealny. Jak musiałem do X360 dokupić kabel za 10zł to się wkurzyłem, że taki drogi :)

 

Też znam głupka co sobie do PS3 kupił HDMI za 300zł, ale jak już napisałem - to GŁUPEK :)

 

Pewnie jeszcze Ci nagadali, że tanie kable tracą sygnał i inne pierdoły :D Jak ktoś jest melepetą co wtyczki nie ma siły do końca wsadzić to tak ma ;)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

za 3zł to nie kupie napewno, wczesniej planowalem kupic cos za okolo 50zł , ale teraz pewnei bede szukał czegoś za 10-20 , jednak takiego najgorszego szajsu z tesco to nei chce, stać mnie na te 20zł ;p

 

Tu nie chodzi o to czy Cię stać tylko o to by się nie dać robić w wała, kiedy trzeba dopłacić za jakość to trzeba, a le w tym przypadku tak jak kolega pisze - jeśli nie potrzebujesz dłuższego niż 3m i nie masz "gazyliona" innych kabli to bierz co najtańsze bo efekt będzie identyczny.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za poradę, podziałała...

 

...ale tylko na chwilę. I teraz jest zupełnie dziwnie. Zrobiłem według zaleceń i przetestowałem te ustawienia na demie Batmana. I wszystko wyglądało pięknie, tak jak od początku tego wymagałem. Ale jak włączyłem Resistance 2, to wszystko wyglądało po staremu. Gryzące krawędzie tekstur, mocno denerwujące rozmycie, migoczące cienie - grafika jak sprzed 10 lat. Co najgorsze jak ponownie włączyłem Batmana, widoczne było to samo. Nie mam pojęcia dlaczego w ciągu parunastu minut i odpaleniu innej gry, opcje graficzne znowu się pogorszyły. W innych grach niestety też. Nie pomaga ponowne kombinowanie z tymi ustawieniami. O ironio monitor pomimo ogólnej brzydoty pokazuje, że wyświetla rodzielczość 1920x1080.

 

O co chodzi? Teraz to jestem całkowicie zdezorientowany.

Nie wszystkie gry da radę odpalić w 1080p, niektóre odpalą się tylko w 540p jeśli odhaczysz 720p. Dodatkowo ten monitor ma skopany skaler i nie radzi sobie z 720p od PS3(obcina obraz).

Edytowane przez jar3czek
Odnośnik do komentarza

byłem dziś w saturnie i chcialem kupic kabel i przejsciowke, i spotkały mnie 2 zawody... kable były za 50-200zł... a przejsciowka tylko jedna za 80zł

 

to troche (pipi)owa sztuka bo chcialem kupic kabel za 20zł a przejsciowke ponizej 10zł.. wtf ? moze saturn to byl zly wybór

 

bylem tez w komputroniku i mieli kable za 20zł.. tylko że akurat nie na stanie.. w dupe..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...