Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Od czasu do czasu jak gram bądz oglądam filmy na moim PS3(ostatnio coraz częściej) obraz zaczyna mi skakać z jaśniejszego do ciemniejszego i tak w kółko. Tylko minimalnie zmienię pozycje(albo zmieni się scena w filmmie) i kolejny przeskok.Podobno jest to wina kontrastu dynamicznego w moim TV bądz raczej jego brak, ale ne jestem pewien, to wy mi powiedzcie. Mam Sony Bravia Engine 2 za cholere nie moge znalezć opcji przynajmniej podobnie brzmiącej do tego o czym napisałem. Byłoby świetnie jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć o co chodzi i jak to zniewelować.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam mały problem z monitorem. Kiedy podpiąłem konsolę kablem hdmi=>dvi-d do monitora, to wyskakuje mi tylko komunikat "nonpreset mode". Zdążyłem się już dowiedzieć, że oznacza on niewydolność ekranu wobec ustawionej domyślnie rozdzielczości. Próbowałem zresetować ustawienia obrazu przytrzymując przycisk POWER podczas włączania aż do piknięcia, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. Macie jakąś radę czy wszystko stracone z tym monitorem?

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Na dniach planuje kupić monitor LCD z myślą o PS3. Jak wiadomo nie obyło sie bez setek porównań, testów, recenzji itd. Niestety nadal mam problem nad wyborem matrycy z pośród kilkunastu modeli. Dlatego chciałem posłuchać waszych rad i argumentów na ten temat.

Co np sądzicie o tym monitorze: http://www.komputronik.pl/index.php/product/106799/Peryferia/Monitory_LCD/24_iiyama_ProLite_E2410HDS_czarny.html ?

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście cena jest zachęcająca. Tylko, że aktualnie posiadam monitor 22' bez hdmi 1680x1050(16:10) i głownie chodzi mi o coś większego ( np. 24' ) w Full HD, HDMI i głośnikami/wejściem słuchawkowym. Oczywiście bym mógł teraz podłączyć konsole do mojego obecnego panelu LCD poprzez Hdmi/Dvi ale granie bez dźwięku nie bardzo by mnie zadowoliło :P

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Not to jest właśnie 24" 16:9 :D Pełny standard HD. Wejścia słuchawkowego nie ma, ale zawsze można sobie kablami z konsoli wyprowadzić z chinch na przejściówkę z wejściem słuchawkowym. A głośniki to w monitorach raczej zawsze są do dupy i radziłbym jakiekolwiek pierdziawki za 50zł kupić i będą lepsze (ja tak mam).

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Chodziło mi oto, że możesz sobie do kabla z chinchami od PS3 dokupić przejściówkę CHINCH->Wejście łuchawkowe.

 

Albo jak chcesz wyprowadzić dźwięk do głośników zewnętrznych to po prostu potrzebna jest odpowiednia przejściówka. A obraz normalnie na kablu HDMI.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

odrazu sie przyznaje że pisze 2 identyczne posty w 2 działach, ale domysalm sie że moga je rpzeczytac inne osoby a chcial bym poznac jak najwiecej opini bo sprawa jest pilna

 

chciałem kupić jakiś duży ponad 40 calowy TV z bajerami itp, ale pomysalem że narazie 3D nie warto kupwoac a kupno zwyklego może za kilka miesiecy okazać sie strzałem w stope ("kurna mam nowy telewizor ale wlasnie 3D rozwinelo skrzydła , ale rpzeciez nie kupie po prau miechach nowego")

 

wiec pomysalem że tymczasowo "na przeczekanie" aż 3D da czadu albo da dupy (sytuacja bedzie jasna) kupie monitor, względnie tani, o wiele tanszy niż tv, i na nim bede grał (dodatkowy plus że bede go tez bardzo wykorzystywał do kompa)

pewnie wystarczył by jakies 23 calowy ktore mozna latwo znalesc ponizej 1000, ale pomysalem że nie bede sie az tak ograniczał i znalazłem cos takiegio

 

http://e-planet.pl/strona,produkt,id,185586,kat,611.html

 

podobno to dobry monitor do ps3, i pare osob na forum go ma, czy to dobry wybor? a może pojawilo sie cos innego (podobne wymiary, cena i jakość) czego nie znalazlem?

co polecacie ? cena okolo 1000-1300, powyzej 25 cali, dobre statystki ;)

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Po pierwsze to samsung, czyli wysoka jakosc obrazu, swietne wykonanie.

Po drugie do ps3 bedzie sie nadawał doskonale.

Po trzecie i najwazniejsze: jak na monitor do kompa jest chyba za duzy, sam mam 24 cale samsunga i przyznam ze monitor jest przezayebisty , ale zauwazylem ze szybciej mi sie oczy mecza, n o i oczy wiecej bladza po ekranie. Sadze ze 27 cali byloby juz zbyt meczace.

Odnośnik do komentarza

 

Po trzecie i najwazniejsze: jak na monitor do kompa jest chyba za duzy, sam mam 24 cale samsunga i przyznam ze monitor jest przezayebisty , ale zauwazylem ze szybciej mi sie oczy mecza, n o i oczy wiecej bladza po ekranie. Sadze ze 27 cali byloby juz zbyt meczace.

ja niedawno miesiac uzywalem 23cale + 17 cali w 2 monitorach i troche musialem machać głową ale było fajnie i podobalo mi sie, teraz też bym uzywal tego jako jednego z 2 monitorów wiec mysle ze jakoś ustawiajac odpowiednio odległosc od oczu i inne rzeczy bede mogl korzystac normalnie, a potrzbuje duzego monitora do pracy

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

No tak, w robocie tez mam dwie 22 i tez jest ogolnie luksus.

Ale np. na 24 ustawiam minimalne ikonki w windowsie, i przez to musze bvc blizej monitora, w sumie po zastanowieniu to wszystko zalezy od ustawien, ale dziwnie bym sie czul odsuwajac monitor o 2 metry.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Po co przepłacać jak można za 700zł kupić bardzo dobrego Benq 24": http://www.neo24.pl/monitor-benq-g2420hd-%289hl3albqbe%29.html

 

A Samsungi odradzam. Miałem monitor LCD, TV LCD. Na monitorze chyba po półtora roku pojawił się świecący piksel, w TV po ok. roku część obrazu przyciemniała, kumpel kupił też TV Samsunga i po pół roku zaczęła mu obudowa pękać.

Odnośnik do komentarza

dodatkowo moze powinienem powiedziec ze zamierzam go podlaczac do laptopa, podejzewam ze uda mi sie ustawic zarowno pulpit jak i odlełgosc tak zeby jeden mogl stac troche dalej (jestem slepy wiec 1-1.5 metra max;)) , a na lapkowym ekranie bym miał pod nosem jakies mniej widoczne rzeczy

(pomijajac to że ostatnio gdy gralem w BC2 na 23 monitorze to przy snajpieniu przez cała mape trzymalem nos 15 cm od ekranu i przyglądałem sie pojedynczym pixelom-przeciwnikom ;p)

 

Po co przepłacać jak można za 700zł kupić bardzo dobrego Benq 24

hmm no spora roznica w cenie, a niby niewielka roznica w wielkosci (chociaż są momenty gdy 3 cale robi wielką roznice ;) ) , w dodatku widze że ma 2ms reakcji, a tamten 5ms (chyba oba czasy są spoko prawda? ale oczywiscie im mniej tym lepiej)

moze rzeczywiscie przytne koszty i wielkosc, w koncu ten monitor ma byc na stałe do kompa-pracy, a do PS3 tylko tymczasowo do czasu ustatkowania sie 3D na rynku (i wtedy kupie jakis duzy tv)

 

A Samsungi odradzam. Miałem monitor LCD, TV LCD. Na monitorze chyba po półtora roku pojawił się świecący piksel, w TV po ok. roku część obrazu przyciemniała, kumpel kupił też TV Samsunga i po pół roku zaczęła mu obudowa pękać.

a kiedy to bylo? bo czesto jest tak ze firma zmienia czesto jakość swoich produktów, podobno laptopy acera jeszcze kilka lat temu byly mocno gowniane a te nowe są już warte polecenia itp

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Nie przepłacaj, jak chcesz dać za monitor 27" 1300-1400zł to już chyba lepiej tę kasę dołożyć do tego TV :) A 700zł to już jednak nie taki duży pieniądz, a i spokojnie 24" starczą na przeczekanie sytuacji.

 

A o tych Samsungach to wszystko co napisałem mieści się chyba w okresie ostatnich 3 lat. Już pomijam fakt, że mam półtora rocznego laptopa Samsunga, który tani nie był i coś się w nim (pipi)i (codziennie zwiechy) :P Ja wiem, że już nic Samsunga raczej nie kupię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...