Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przez ten kabel podłączę monitor do PS3? I jaka będzie jakość obrazu?

 

Monitor

http://asus.katalog-monitorow.pl/monitor/asus-vw202sr/

 

Kabel

http://www.allegro.pl/item699668423_kabel_...tion_3_vga.html

Moim zdanie kupno tego zestawu mija się z celem. Według mnie powinieneś kupić monitor z wejściem DVI i wsparciem DHCP, wtedy podpinasz konsole kablem HDMI->DVI. Wtedy nie musisz się o nic martwić. A jeżeli już masz taki monitor no to kupno Kabla VGA to w tym przypadku jedyne słuszne rozwiązanie.

Edytowane przez juni8
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

 

Posiadam telewizor SAMSUNG Le32a551 Full HD. Kiedyś w PSX EXTREME, któryś ze zgredów podawał link do strony na której są opisane ustawienia do różnych telewizorów. Jeden z nich zachwycał się, że wypas, super. Ustawił parametry [kontrast itd] swojego telewizora tak jak na stronce pisali i super to wyszło. Ktoś pamięta może w którym nr PSX była wzmianka o tej stronie internetowej??? Jeśli nie to może ktoś z was doradziłby mi jak ustawić swój telewizor pod kątem grania???

Dołączam się do pytania o podanie strony.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo
Jak podłączę monitor przez HDMI to dźwięk mogę wyprowadzić do głośników normalnie przez chinche bez problemu jak w X360, tak ?

w X0 jest problem :)

w PS3 nie ma zadnego bo nic nie ogranicza gniazd

 

 

Problem ? Jaki problem ;)

 

zdjcie158j.jpg

 

PS. Optyk mi odpadł :]

 

Na necie czytałem, że na spojeniu wystarczy śrubokrętem podważyć, a u mnie było to tak zgrzane, że musiałem rozciąć piłką do metalu :P

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

czekaj, bo nie rozumiem... ty oczekujesz od potencjalnego usera, ktory przypadkiem tu zaglada, ze uzyje za ciebie google'a i wpisze w takima malym wąskim okienku model monitora po czym przycisnie ENTER i przeczyta za ciebie kilka informacji zawartych na pierwszysch 2-3 wyswietlonych stronach?

 

raczysz sobie zartowac...

Odnośnik do komentarza

Dobra.

 

Chcę zakończyć ten temat więc PROSŻĘ odpowiedzcie mi na pytania i rozwiejcie wszelkie wątpliwości:

 

Taki zestaw do PS3:

 

http://allegro.pl/item719685521_lg_w2261vp...i_2ms_36gw.html

+

http://www.allegro.pl/item722997027_kabel_...ep_allplay.html

+

http://allegro.pl/item716515291_s_220_glos...7w_gw_36mc.html

 

 

Mam pytania: Czy ten zestaw jest kompatybilny i wszystko będzie działało i czy ten monitor rozdziela sygnał HDMI ?

 

Czy jeśl podepnę te głośniki do headphone jack w tym monitorze to będę miał audio ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam, byłbym wdzięczny jeśli by ktoś udzielił mi porady... kupiłem monitor LG 2442PA-BF: http://www.komputronik.pl/index.php/product/71055/Peryferia/Monitory-LCD/24%27%27_LG_Flatron_W2442PA-BF.html

zarówno do kompa jak i do PS3, monitor zajefajny, ostrość i brak smużenia oraz mase innych zalet, ale nie w tym rzecz. Podłączam PS3 do tego monitorka 2m kablem HDMI dobrej jakości z pozłacanymi wtykami ( kosztował prawie 100zł) więc to nie żaden badziew, ustawiam w PS3 tryb 1080p, odpalam 3 gry ktore rzekomo obsługują ten sygnał (Darkness, GT5:Prolog, i GTA4) i przy kazdym uruchonieniu konsoli czyli daniu sygnału do monitora, ten pokazuje ze wyswietla obraz w sygnale 720p.... albo cos zle robie albo te gry nie obługuja tego sygnału imo producent tak wypisuje...

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, a ja mam taki problem.

 

W domu mam TV Daewoo HD Ready , obsługuje pierwsze 3 rozdzielczości podane w menu konsoli. Nie ma to znaczenia chyba skoro większość gier śmiga w 720p. Ale nie o tym.

U rodziców grałem ostatnio na Full HD Samsungu i gry wyglądają znacznie lepiej. Trochę mnie to teraz irytuje jak wróciłem na swój sprzęt.

 

I tutaj pytanie, czy TV ma znaczenie skoro i tak gry chodzą w 720 p, a mój Daewoo obsługuje tę rozdzielczość ? Czy też to tylko kwestia ustawień w TV lub menu konsoli. Kompletnie się na tym nie znam, a zaczyna mi to przeszkadzać. Na tym gorszym telewizorze pojawia się czasem pasek , który jak fala spływa przez ekran, czyli jakby problemy z odświeżaniem, do tego mam wrażenie jakby tekstury były niższej jakości i animacja też śmigała nieco wolniej. Obniżyłem w swoim TV ostrość bo ząbki mnie dobijały, a na Samsungu rodziców przy wysokiej ostrości ząbków prawie nie ma.

 

Jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, a ja mam taki problem.

 

W domu mam TV Daewoo HD Ready , obsługuje pierwsze 3 rozdzielczości podane w menu konsoli. Nie ma to znaczenia chyba skoro większość gier śmiga w 720p. Ale nie o tym.

U rodziców grałem ostatnio na Full HD Samsungu i gry wyglądają znacznie lepiej. Trochę mnie to teraz irytuje jak wróciłem na swój sprzęt.

 

I tutaj pytanie, czy TV ma znaczenie skoro i tak gry chodzą w 720 p, a mój Daewoo obsługuje tę rozdzielczość ? Czy też to tylko kwestia ustawień w TV lub menu konsoli. Kompletnie się na tym nie znam, a zaczyna mi to przeszkadzać. Na tym gorszym telewizorze pojawia się czasem pasek , który jak fala spływa przez ekran, czyli jakby problemy z odświeżaniem, do tego mam wrażenie jakby tekstury były niższej jakości i animacja też śmigała nieco wolniej. Obniżyłem w swoim TV ostrość bo ząbki mnie dobijały, a na Samsungu rodziców przy wysokiej ostrości ząbków prawie nie ma.

 

Jakieś rady ?

Czy to w 720p, czy w 1080p przy grze która i tak jest w 720p to nie ma wielkiej różnicy. Zwyczajnie masz słabszy model. Gorszy panel, mniejszy kontrast, paleta barw itp, itd. do tego gdzie Daewoo do Samsunga - bez urazy :)

Odnośnik do komentarza

Moje ps3 wykrylo z automatu 1080 i tak zostalo, wszystko bylo ok az kupilem rainbowSix - chyba druga misja moji komandosi wylondowali w zamknietym pomieszczeniu bez swiatel z jednymi drzwiami ... no i nic nie widac... tylko hud dzialal... wszystko czarne...

Spadla na mnie jakas opacznosc boska i obczailem pudelko ... wylaczylem w ps3 1080p a zostawilem tylko 720p, odpalilem gre i obraz byl normalny, poprostu ciemne pomieszczenie ale chociaz widzialem gdzie idze i po co xd ... i kolejny zgrzyt mialem niedawno ze SmashCars... po przejsciu rainbow wrocilem na 1080i, gram w Cars i obraz z kazdej strony wyjezdza mi po za ekran... wiec narazie zostawilem tylko 720 jako obslugiwane przez tv i gram tak we wszystko.

Nie wiem zabardzo czy moj obraz jest dobry... tak jak podlaczylem tak zostalo, nie mam porownania, nie znam nikogo kto gra na ps3... sam jestem ciekawy czy da sie jeszcze podrasowac ... na moje oko wyglada ok, ząbki widac... ale mnie nie gryzą... ciekawe ciekawe ; >

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...