Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kiepska jakość gier(poszarpane krawędzie, rozmyte tekstury oraz niska płynność animacji) mogą być spowodowane tym, że podłączyłem konsole do 24 calowego monitora o rozdzielczości Full HD? Zamierzam oddać konsole do serwisu i nie chcę by okazało się, iż to wina monitora. Inne osoby piszą, że u nich na monitorach FHD wszystko świetnie działa, więc jestem lekko zdezorientowany.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Problemu szukaj w konsoli, a nie w monitorze. Ale jak chcesz się przekonać to podłącz do innego przez HDMI lub Component.

Problemu szukaj w TV a nie konsoli. W niektórych TV wybór opcji konsola lub pc pozwala na normalne działanie inaczej jest tzw. input lag. U mnie było to samo.

 

może być i to i to. możliwe że tv źle interpretuje sygnał, lecz dla mnie bardziej wydaje się wiarygodna opcja z winą konsoli (ja tak miałem) a właściwie napędu, przez co np U3 strasznie wolno doczytywało tekstury i były mocne spadki animacji gdy konsola/napęd dogrywał. Najlepiej i najłatwiej: sprawdź nadpierw podłączając konsole do innego odbiornika, tak jak mówi da$io.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

CYTAT(quill @ 19 04 2008, 22:25) 1496136[/snapback]

hmm dziwne bo mi dziala bez problemu. A nie mam hdcp.

 

jesli masz podlaczenie hdcp -> dvi do monitora z ps3, to musisz miec hdcp - inaczej by nie dzialalo.

 

CYTAT(rydziu87 @ 19 04 2008, 23:09) 1496170[/snapback]

. Podpinam kabel od konsoli pod to wejście dvi i monitor się uruchamia, matryca się podświetla ale nic więcej....ciemność widzę biggrin.gif

 

jesli twoj monitor nie ma hdcp, to nie zadziala - ps3 wymaga supportu tej technologii zeby pojawil sie obraz.

 

mam taki sam problem jak w tym poście tylko róznica jest taka ze mam kabel DVI-D i wejscie do monitora tez mam takie tylko soft mam stary co mozecie mi poradzic

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, sprawa jest taka. Chcem podpiąć tymczasowo pleja pod monitor starego typu z wejściem dvi,żadna panorama tylko najzwyklejszy monitor 4:3 podrzucam link do zdjęcia http://www.exchange3...m/prod_957.html . Czy jest to wogóle możliwe? Opłaca się w to ładować?Obraz będzie rozciągnięty,czy na dole i u góry ekranu będą czarne pasy? Zaznaczam że na miesiąc dwa także nie oczekuje cudów.

Edytowane przez Wolny
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Przymierzam się do zakupu monitora/TV FullHD do PS3, mam do wydania ok. 600zł na używany sprzęt. Co za taką cenę będzie lepsze - monitor 24" czy TV ok. 26"? W którym będzie lepsza jakość obrazu? I co z lagiem, czy w TV go uświadczę?

 

Chciałbym uzyskać również wysoką jakość dźwięku poprzez słuchawki, dlatego chcę uniknąć przesyłania audio do TV/Monitora. Czy po użyciu kabla HDMI uda mi się jeszcze jakoś "wyciągnąć" dźwięk z samej PS3 do słuchawek? Może jakiś wzmaczniacz lub przejściówka?

Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do zakupu monitora/TV FullHD do PS3, mam do wydania ok. 600zł na używany sprzęt. Co za taką cenę będzie lepsze - monitor 24" czy TV ok. 26"? W którym będzie lepsza jakość obrazu? I co z lagiem, czy w TV go uświadczę?

 

Wiadomo, że im więcej cali tym lepiej. Osobiście gram na Samsungu S22C300H (monitor) i bardzo mi z tym dobrze, 22 cale za 500zł w fHD daje radę jak na moje studencko-stancyjne warunki. Dźwięk wyprowadzony po kablu composite na głośniki. Jeżeli chcesz puścić dźwięk z HDMI na słuchawki to raczej na 90% Twój monitor musi być wyposażony w wejście na słuchawki, bo chyba nic innego w grę nie wchodzi... ale może się mylę, ekspertem od tych spraw nie jestem.

Edytowane przez Bzdurski
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Mój problem jest następujący: pomyślałem sobie, że mógłbym podłączyć PS3 fat do monitora LG Flatron W2242S (http://tinyurl.com/l93s9dn), ale ten posiada jedynie wejście D-Sub (VGA). Aby tego dokonać zakupiłem ten oto konwerter z HDMI do VGA: http://tinyurl.com/kl3eax6 oraz oczywiście kabel VGA. Niestety, zestaw nie działa - ani na rozdzielczości 720x576 ani na 1280×720 (720p), gdyż monitor wyświetla po prostu czarny ekran (obie rozdzielczości 1080 dają oczywiście częstotliwość poza zakresem). Przytrzymanie włącznika by PS3 samo wyregulowało też nic nie daje, po prostu wybiera 1080p.

Zabawa ustawieniami w XMB nic nie dała (za wyjątkiem tego, że ustawienie pełnego zakresu RBG zmienia prawie czarny szum na monitorze na całkiem czarny...), wykluczam także możliwość uszkodzenia czegokolwiek (kabel + konwerter działają na monitorze LG gdy podłącze laptopa zamiast PS3, a sama konsola działa i wyświetla obraz podpięta zarówno pod stary kineskopowy telewizor jak i Telewizor LCD przez HDMI), ustawienie dźwięku przez inne wyjście niż HDMI też nic nie dało (a mógłbym skorzystać ze starego TV do dźwięku), więc ewidentnie jest to problem na linii PS3-konwerter. Zatem, byłbym dozgonnie wdzięczny, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie co da się zrobić (jakby co to kupiłem PS3 z przeinstalowanym Rogero CFW 4.55).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...