Skocz do zawartości

Devil May Cry 4


Sztajniec

Rekomendowane odpowiedzi

Human na S pocisniety :)

 

Teraz znowu na Nero i Devil Hunter na S trzeba zrobic :(

 

DMD sobie chyba zostawie na pozniej, zebym mial w co grac (przystopowalem na 4 misji)

 

Chyba mam najwiekszy GS w dmc4 :krol: wsrod forumowiczow :):(

 

Najgorsza byla dla mnie 14 misja, niby nie ma bossa zadnego itd, ale wymagania na S sa konkretne :/ i chu.j wie gdzie orby wszystkie sa :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Na urodziny od zony dostalem Burnout p. i wlasnie DMC4 ale jakos nie moge przywyknac do tej gry, nie wiem dlaczego ale ta gra wogole do mnie nie przemawia.Chyba nie moj styl, nie wiem czy ja sprzedac,wymienic czy dac jej szanse...Do was kieruje pytanie....Czy gra jest tego warta ?

 

Od czasu ninja gaiden dla mnie mało jaka gra jest wystarczająco dobra.

Szczerze mówiąc, to mój pierwszy zachwyt przeminął, ale nadal mnie ciągnie do tej gry.

Jeśli jednak pierwsze poziomy nie przemawiają specjalnie, to nie ma co się zmuszać na siłę. Dalej jakoś specjalnie inaczej nie będzie.

 

 

Do mnie np. nie przemawia MGS i nawet na siłę nie mogłem w trójkę grać.

Wymień teraz, póki cena rynkowa jest wysoka. Ewentualnie szybko przejdź i wymień, bo gra długa specjalnie nie jest.

Odnośnik do komentarza

Witam C1REX

Co tam slychac :(

No wlasnie widzisz prezent ciezko oddac wiesz jak jest, ale wiekszosc osob tutaj zachwala ta gre i probuje dac jej szanse.Powiem szczerze ze liczylem na jakis szybko GS ale jak zaczalem czytac i dowiadywac sie o poziomach,stylach (jakis sss)to poprostu zglupialem ;)w nastepny weekend w nia pogram poki bede mial czas.Jesli mi nie wyjdzie to tak jak mowisz ...oddam poki jeszcze jest czegos wart :(

Pozdrawiam C1REK i do szybkiego pogrania ...

Odnośnik do komentarza

szybkiego GS to w dmc 4 jak na lekarstwo

 

zeby 1000 pocisnac to trzeba bedzie sie konkretnie wyskilowac lol :(

 

pozatym jak ci gra nie podejdzie to sie raczej nie zmusisz, ale jesli jestes fanem gier capcomu to ci powinno podejsc :)

 

mission 7 dmd ss:

http://www.mediafire.com/?dtdq9nn1tty

 

mission 8 dmd ss:

http://www.mediafire.com/?dbj2j5gfmnt

 

moze nie najefektowniejsze ale SS lol :(

Odnośnik do komentarza

Moja recenzja Devil May Cry 4 napisana na prośbę redaktora gamecorner.pl :

 

Devil May Cry 4

 

Gry z serii Devil May Cry zawsze były cenione przez graczy na cały świecie. Pierwsza gra z serii wyszła jeszcze w czasach kiedy ps2 rozwijała skrzydła, gra okazała się bardzo dobra i zyskała uznanie graczy. Druga część nie sprostała oczekiwaniom graczy i do dziś jest uważana za najgorszą część serii. Wraz z trzecią częścią seria wróciła na dobre tory. Czwara część serii na którą przyszło nam długo czekać właśnie wylądowała w czytnikach ps3 i xboxów 360- czy gra spełniła oczekiwania graczy? Czy warto było czekać?

 

Nero- program do smażenia demonów

Grę rozpoczyna dosyć długie intro w którym widzimy nowego bohatera- Nero członka sekty czczącej rycerza Spardę biegnącego na występ swojej ukochanej Kyrie w operze, ciachającego po drodze demony. W tle słyszymy piękny śpiew Kyrie.

Kiedy Nero w końcu przybywa na miejsce zaczyna się msza a po chwili przez dach wskakuje Dante i bezceremonialnie wypłaca headshota w głowę prowadzącego. Członkowie sekty od razu dobywają mieczy i próbują wysłać białowłosego pół-demona na tamten świat ale w starciu z tak mocnym przeciwnikiem padają jak muchy. Na pomoc towarzyszom rusza Nero który również jest bezsilny w starciu z synem Spardy. Po walce Dante ucieka a Nero postanawia udać się w ślad za nim i tym razem powstrzymać go na dobre. Dlaczego Dante zabił bezbronnego człowieka? Kim tak na prawdę są wyznawcy Spardy? Co mają ze sobą wspólnego Nero i Dante?- tego wszystkiego dowiemy się grając w grę.

Jak widać fabuła nie jest zbyt skomplikowana ale do tego typu gry w zupełności wystarczy i daje powód do wyrżnięcia w pień całych zastępów demonów.

 

Jak się w to gra?

Jak już od dawna wiadomo w grze przyjdzie nam pokierować nową postacią. Nero z wyglądu jest bardzo podobny do Dante ale gra sie nim zupełnie inaczej. Największą różnicą z stosunku do syna Spardy jest demoniczne ramię które białowłosy młodzian wykorzystuje do przemieszczani się po platformach, chwytania demonów i walki. Oprócz tego Nero posiada specjalny miecz który po naładowaniu zadaje większe obrażenia oponentom oraz dwu-lufowy pistolet. Nero nie jest tak szybki jak Dante i nie ma tylu broni ale nadrabia to dzięki sile ataków i dzikiej furii w którą wpada podczas walki. W jego ciosach mieczem czuć moc a ramie rozrywa wrogów na kawałki.

Z kolei Dante którym przyjdzie nam pokierować w drugiej części gry prawie zupełnie sie nie zmienił w stosunku do części trzeciej- dalej ma cztery style walki + jeden nowy i bronie które zdobywa na przeciwnikach z których najlepsza jest walizka Pandory która potrafi zmieniać się w różne rodzaje broni a nawet pojazd wyposażony w rakiety samonaprowadzające. Największą nowością jest to, że tym razem style walki możemy zmieniać w locie co daje nam prawie nieograniczone możliwości w tworzeniu combosów.

System walki dalej jest skillowy i docenią go przede wszystkim hardcorowi gracze którzy zdecydują sie przejść grę na najwyższych poziomach trudności, dla nowicjuszy Capcom przygotował tryb Human

w którym możemy bezstresowo prać demony nie martwiąc sie o utratę choćby jednego życia (!). Osobiście polecam przejść grę za pierwszym razem na Hevil Hunter mode, żeby poczuć siłę przeciwników i pobawić się trochę dłużej.

 

Jak to wygląda?

 

Oprawa graficzna trzyma bardzo wysoki poziom ale nie wyciska siódmych potów z konsoli. Lokacje zostały zaprojektowane bardzo ładnie- mamy miasto, zamek, dżunglę oraz lodową krainę. Szczegółowość, oświetlenie i tekstury to pierwsza klasa i widać, że gra została zrobiona na zupełnie nowym silniku. Jedyne do czego można się przyczepić to mała interakcja z otoczeniem i gdzieniegdzie brzydkie cienie. Modele i animacja postaci też prezentuje się bardzo okazale- postacie są bardzo szczegółowe a ruchy są płynne i czuć ich siłę, chociaż Assassin's Creed to nie jest. Na największe brawa zasługuje fakt, że gra chodzi prawie cały czas w 60 klatkach na sekundę (podczas gry zdarzyły mi sie może ze dwie ledwo zauważalne przycinki).

Muzyka w grze to najwyższa liga- odgłosy w grze są bardzo dobre a soundtrack z doskonałym ' We Shall Never Surrender' idealnie zagrzewa do walki. Aktorzy podkładający głosy do postaci spisali się świetnie na czele z jąąąkającym sie Agnusem i wyszczekanym Nero.

A ma to w ogóle jakieś wady?

 

Niestety gra ma też kilka wad- największą z nich jest backtracking, kiedy w połowie gry zmieniamy postać przechodzimy przez te same lokacje co wcześniej tyle, że w odwrotnej kolejności i pokonujemy tych samych bossów. Kolejną wadą jest to, że walki z niektórymi przeciwnikami są zbyt łatwe a z innymi wręcz odwrotnie, na przykład walka ze znienawidzonym Blitz'em jest na wyższych poziomach trudności trudniejsza niż z niektórymi bossami. Przydałoby się też więcej zmian w gameplay'u. Za wadę można też uznać nieco 'poszarpaną' fabułę w której zostaje kilka niedokończonych wątków, ale myśl, że to celowy zabieg ze strony twórców i w następnej części poznamy odpowiedzi na postawione pytania.

 

To grać czy nie grać?

 

Devil May Cry 4 polecam przede wszystkim fanom serii i hardcorowym graczom którzy będą w stanie poświęcić czas na naukę systemu i odkrycie wszystkich sekretów. Niedzielni grać także mogą spróbować swoich sił ale gra może im nie przypaść do gustu. Najważniejsze to za pierwszym razem podejść do gry na najwyższym dostępnym poziomie trudności gdyż Human mode nie jest żadnym wyzwaniem, granie na tym poziomie nie dostarcza żadnych emocji a przez grę leci się jak przez masło.

 

Plusy:

+ oprawa audio-video

+ system walki

+ klimat

 

Minusy:

- backtracking

- mało nowości

 

Moja ocena: 9-

Odnośnik do komentarza

no napisalem tam ze sie w pelni zgadzam z toba,

 

ale zmieniajac temat :) probowaliscie sil w bloody palace?

 

ja dzis padlem na 37 levelu :( i to strasznie glupio a juz myslalem ze do 40 dojde lol, nie wiem czy tez macie takie wrazenie ale berial w bloody palace jakis taki trudniejszy jest :) wogole w okolicach 30 levelu co i rusz to blitz :( albo masa tych wiedzm ... masakra... boje sie myslec co po 90 sie dzieje :/

 

 

oczywiscie gralem Nero ^^ SSS bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza

jak przystalo na next geny to chyba jeszcze w zadnej grze nic nie ma :( a lapka rzadzi ! mam nadzieje ze ogladales klipy do ktorych wczesniej dawalem linki tam widac jak pozadnie z niej korzystac;)

a kamera na szczescie w wiekszosci lokacji gdzie walczysz jest w pelni do kontrolowania,

 

ja przewaznie przyciagam lapka stwora, klikam galka prawa zeby kamera wlazla za plecy i jazda, a jak sie nei da za plecy to zeby bylo widac z boku :( najciezej pod katem jest niektore ciosy zrobic :)

 

jedyne co mnie denerwuje to przy przechodzeniu w niektorych pomieszczeniach kamera sie zmienia i mozna zglupiec i sie cofac przez to spowrotem, ale wystarczy przytrzymac na chwile kierunek w ktorym idziesz i mimo zmiany kamery Nero bedzie szedl przed siebie :) co nie zmienia faktu ze denerwuje to czasami

Odnośnik do komentarza

na DMD jeszcze go nie ogarnialem, zostawilem sobie DMD na pozniej, teraz zaliczam delvil huntera na S wszystko ^^ potem wszystko na S na SOS i jade z DMD

 

wlasnie skonczylem 6 misje na DH na S - poszlo mi bardzo srednio, tzn moglem spokojnie no damage pojechac ale oczywiscie o jeden taunt za duzo a chcialem zeby animacja sie skonczyla:) z ciekawosci zuploadowalem wynik na leaderboard zeby zobaczyc czy ejstem jeszcze noobem hehe ,,, okazalo sie ze mam 114 wynik rotfl, a spokojnie moglem byc w pierwszej dziesiatce jak patrzylem po wynikach :D

 

wogole tam zadnych polakow nie widze(flagi sa obok ksyw) - takze jestem dumny ze sie znalazlem miedzy japoncami ehehehehehhe loool

 

uploadujcie scory wasze :/ lipa bo trzeba za kazdym razem jak sie pyta uploadowac kazdy osobno :) myslalem ze mi wszsytkie wrzuci(na offline mialem pare ladncyh runow) a tu zonk - i nie da sie chyba jakos z palca zaktualizowac wynikow zeby recordy pobralo :/ nauczka na przyszlosc :D

 

wogole wyniki z pierwszych trojek sa masakryczne :|

 

edit: to 7 misja byla chyba ^^

Edytowane przez GhettoKingSas
Odnośnik do komentarza

Ja mam PS3 wiec nie uploaduje ... A robienie wszystkiego na S jest irytujace jak dla mnie nawet Human ... i narazie ucze sie Ex uzywac poprawnie zeby lv 3 trzepac jak najczesciej i Secret Missions robie bo jeszcze nie mam calego paska z Blue Orbow btw dasz jakis hint jak zrobic Secret Mission z nabijaniem Style Pts bez atakowania ??

Odnośnik do komentarza

bierzesz busterem frosta w garsc i zastawiasz sie robiac taunty a scarecrowy atakuja cie

co pare sek ucieka to walnij jakis unik i bringera tez troche stylu wejdzie, wystarczy z D na C wskoczyc i zaliczone

 

meczylem sie z tym strasznie, a wystarczy sie skupic i po problemie, orby mam wszystkie niebieskie :/

 

a co do S na human to imo jest ciezej niz na DH bo szybko gina szmatlawce i combosy slabe

 

14 misja to jest dopiero PAIN IN DA ASS :) sprobuj zrobic na S to zobacysz :/

 

na szczescie znalazlem wymagania na S dla kazdej misji 2 dni temu i skupiam sie na orbach i stylu bo czasami nie trzeba pedzic na hama :D

 

http://boards.gamefaqs.com/gfaqs/genmessag...;topic=41397036 - nie wiem czy to sa dokladne dane ale jak sie ich trzymam to S cisne :D

Odnośnik do komentarza

Lapiesz dziada za szmaty Busterem i trzymasz caly czas skaczac w miejsce gdzie stoi Gyro Blade wskakujesz na podest wywalasz patalacha i idziesz wybic Chimery ... To tyle masz kawalek orba ... GKS mam jeszcze problem z jedna SM ta w ktorej trzeba skakac po platformach z 3 Mefisto jakas porada ? Jedyny pomysl na jaki wpadlem piszac tego posta to stac jak ciec Dante na Royal Guard i strzelac z Shotguna zaraz testne :/

Odnośnik do komentarza

co do missji ze skakaniem po platformach to byla ona chyba do wykonania w 10 misji(nero) albo 12(dante) ja to zaliczylem jako dante bo nero mnie ku.rwica brala

 

bierzesz gunslingera i musisz miec naladowana pandore, wlaczas B na gunslingerze pandora i se lecisz po kawalek orba :) nawet nie musisz podlogi aktywowac, tak samo mozesz przejsc misje ze skakaniem nad laserami

 

aha 2razyjot nie chodzilo mi tylko o grafike :D nie jestem jakis mega wymagajacy odnosnie grafy, gra wygladajaca jak dmc4 mi w zupelnosci wystarcza :D

 

 

edit: najgorsza jest misja z 5 royal guardami pod rzad :/ powodzenia :/

Edytowane przez GhettoKingSas
Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

Aktualnie jestem na 8-9 levelu na DH i praktycznie wiekszych problemow narazie nie mialem ale niestety rangi zdobywam dosc slabe i moj styl zbyt efektowny nie jest :/

Dodam ze z seria dmc spotkalem sie 1 raz

Moze ktos zarzucic jakims linkiem do filmikow pokazujacych jakies fajne comba or something?

Cokolwiek co moze mi pomoc zdobyc jakistam skill

Odnośnik do komentarza

dwie czy trzy strony wczesniej dalem sporo linkow, polecam obejrzec 2 misje DMD na SS zaliczona

 

to ze ci latwo idzie to normalne bo DH wcale trudny nie jest mozna powiedziec ze to jest taki latwy normal, z bosami bedziesz mial pewnie troche problemu i tyle...no i to zalezy jescze jak grasz, bo jak bedziesz robil caly czas LOCK+przod+SLASH to wszystko ubijesz ale zero punktow za styl i grasz jak noob wtedy ^^

 

human - very easy

devil hunter - easy(dla tych co grali w dmc3) normal (dla nowicjuszy)

son of sparda - hard (dla nowych) normal(dla tych co grali)

DMD - very hard , HARD

heaven or hell - lol ^^

hell or hell - poziom trudnosci jak w son of sparda ale giniesz od jednego uderzenia (tylko ty, przeciwnicy nie)

 

M2 dmd ss

part1: http://www.mediafire.com/?fgpt2njxxzi

part2: http://www.mediafire.com/?f1yg0zow949

 

sciagnij rozpakuj i ucz sie :/ dzieki temu klipowi zaczalem SSS rzezbic i przewaznie mam S za styl

Edytowane przez GhettoKingSas
Odnośnik do komentarza

combo na ziemi->bringer->powietrze->combo->buster->taunt->(charge shot z blue rose)->bringer->jakisz specjal move->bringer->buster itd

 

staraj sie nie powtarzac combinacji i uzywac exeed po kazdym slashu zeby chociaz 1 lv miec, i charguj shota z blue rose, na 3lv ma niezlego kopa :/

 

edit:jak juz wejdziesz na A to odpal DT i troche zaszalej to na S i SS chwila moment wskoczysz

 

edit2:chyba cie zle zrozumialem :) chodzi ci o to ze za misje dostajes za styl od A do C tak? to wczesniej dawalem link z wytycznymi ile musisz miec pkt stylu na S w kazdej misji na roznych poziomach trudnosci

najszybciej punkty leca jak wskoczys na S i wyzej wtedy chyba mnoznik sie zwieksza za styl i to sporo, swoja droga A za styl na koniec to dobra nota, i na koniec mozesz itak S otrzymac za cala misje nawet jak masz : Czas na S, styl A , orby A - tylko chyba potrzebny jest NO ITEM BONUS. Nie wiem czy sie to sprawdza na wszystkich misjach ale jak lecialem humana to czesto tak dostawalem S i achievement siedzi :/

Edytowane przez GhettoKingSas
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...