Skocz do zawartości

Devil May Cry 4


Sztajniec

Rekomendowane odpowiedzi

mistrzuniu moj. z nieba mi spadasz. ja dzis przerylem calego youtuba i ogolnie siec w poszukiwaniu jakiegokolwiek info na temat ostatniego boss'a. ale nic nie moglem tego znalezc. niech Ci bozia wynagrodzi w czym sobie zyczysz :]

 

Tutaj należy się małe sprostowanie. W grze są dwa rodzaje Orbów. Yellow i Gold. Yellow odradzają cię w ostatnim checkpointcie, a Gold wskrzeszają cię w momencie w którym padłeś.

Na początku gry decydujesz czy wybierasz Yellow czy Gold Orby.

o to nie wiedzialem.

ale powiedz, a jesli nie decyduje sie skorzystac z orba, to wczyta zapisany stan gry, prawda? ale zauwazylem, ze wtedy nie zaczynamy gry dokladnie w tym miejscu gdzie byl save tylko gra wybiera punkt rozpoczecia. ja przynajmniej tak mialem, ze musialem kilka pomieszczen przejsc jeszcze raz i kilka zagadek/zadan rozwiazac/wykonac, po wgranym save.

 

Trudno mi w tej chwili powiedzieć. Ja jeszcze nie mam gry w swych łapskach. Podaje tylko to co zdążyłem się dowiedzieć z różnych stron/forów.

Edytowane przez DJ1988
Odnośnik do komentarza
hejka Panowie. Wlasnie jestem po demku...wczesniej nigdy nie mialem do czynienia z takimi grami i jestem zachwycony. Pytanko jak wyglada dlugosc gry?? idzie sie pobawic dluzej niz pare godzin?

 

Grę przechodzi się na Devil Hunterze w 15 godzin.

 

Duże są różnice między poziomami trudności? Dla średnio-zaawansowanego hack'n'slashowca który byście polecili :> ?

 

Najpierw zagraj na Devil Hunterze. Jeżeli ten poziom będzie dla ciebie za trudny, przerzuć się na Human.

Edytowane przez DJ1988
Odnośnik do komentarza

no, pierwsze przesjscie za mna. gralem na Human zeby oswoic sie z gra, poznac system, zrozumiec o co biega. wiem, ze sa tu na forum tacy, co mnie zbrechtaja - ale na poczatek nawet z Belial'em (boss z dema) nie moglem sobie poradzic. na szczescie w pelnej grze mozna kupowac gwiazdki uzupelniajace energie. ale co smieszne, wiecej leczylem sie na poczatku gry i przy starciach z poczatkowymi boss'ami. po jakis 6h skleilem o co chodzi i boss'owie juz mnie nie pozbawiali energii tak latwo.

teraz rozpoczalem juz ponowna przygode z demonami na wyzszym stopniu trudnosci. i wrecz wydaje mi sie, ze nie ma wielkiej roznicy w poziomach trudnosci, ale to tylko wrazenie, bo zaczynalem jako totalny laik.

 

przechodzac gre mialem jakies takie wyobrazenie, ze po zaliczeniu scenariusza bede mogl odpalic sobe dowolna misje dowolna postacia.

ale dopiero po chwili do mnie dotarlo, ze przeciez scenariusz nie trzymalby sie kupy. a pozatym Nero dostaje sie w niektore miejsca uzywajac swojej demonicznej lapy. Dante, by sobie z tym nie poradzil.

 

Capcom jak zwykle nie zawiod i dostarczyl ciekawa opowiesc. za to wlasnie ich lubie. zdaje sobie sprawe, ze nie jest to scenariusz zaslugujacy na oscara, ale przyjemnie poznaje sie zawilosci fabuly. dla mnie byla ona dla mnie tym bardziej ciekawa i nowa, bo to moje pierwsze spotkanie z DMC. imponujaca tez jest liczba filmikow - mysle, ze dalobysie z tego zlozyc dosc dlugi filmik. jest zreszta opcja "play all" w menu, ciekawe ile lacznie zajmuja czasu. chyba zaraz odpale :D

a przy okazji. zauwazyl ktos, ze podczas wstawek filmowych mamy niewielka mozliwosc kontrolowania kamery? prawym analogiem mozna wychylac obraz we wszystkie strony. jednak pole manewru jest tak male, ze nie wiem po co to jest i czemu ma sluzyc. prawym trigerem natomiast mozemy wlaczyc zoom, ale tez ograniczony, bez mozliwosci operowania kamera.

 

po przejsciu gry odpalaja sie tez bonusy. mozna zaglebic sie w historie poprzednich czesci DMC, jest tez jakas galeria, ale na razie tylko jeden obrazek mam. mozna tez poczytac notki i oberzec modele wszystkich przedmiotow, wrogow, boss'ow i postaci przewijajacych sie przez fabule. pozatym mozna zobaczyc animacje wszystkich ruchow Dante i Nero, przejrzec bronie itp.

 

W grze są dwa rodzaje Orbów. Yellow i Gold. Yellow odradzają cię w ostatnim checkpointcie, a Gold wskrzeszają cię w momencie w którym padłeś.

Na początku gry decydujesz czy wybierasz Yellow czy Gold Orby.

ja mam tylko zlote orby. nie wiem teraz czy zolte i zlote to to samo, tylko poprostu ktos pomieszal terminy, czy co? jedyne co moge jeszcze zrobic to sprobowac zalozyc "new game" i zobaczyc czy na starcie jest jakas opcja wyboru.

Edytowane przez jiloo
Odnośnik do komentarza
Większość gry gra się Nero, a tylko w wybranych scenach przeskakuje na Dantego, czy można sobie czasami wybrać postać, którą się będzie grało ;> ?

podzial jest w zasadzie 50-50. w zasadzie, bo chyba Nero ma dwie misje wiecej niz Dante. nie chce spoilowac i zdradzac wam ile jest misji - dlatego tak zawoluowalem :D

niestety nie mozesz wybrac sam kim chcesz grac - scenariusz wskazuje na to ktorym bohaterem bedziesz w danej chwili sterowac. ale wlasnie mnie natchnales - sprawdze czy po przejsciu gry mozna choc w niektorych misjach wybrac postac - choc szczerze w to watpie.

Odnośnik do komentarza

Nie mam obecnie konsolki, ale pogralem u kolegi, sam poczatek, opinie?

MASAKRA, DMC1 to to nie jest ( mimo wszystko muzyka mi nie wchodzi, jest klimat/zamek ale to nie to... )

W kazdym badz razie graficznie bardzo mi sie podoba, lokacje tez dobre.

Sadze ze mozna gre okreslic DOBRA, nawet BARDZO DOBRA.

 

Czekam na konsolke, bede zacieral na maksa, mam nadzieje ze wyjdzie druga edycja gry, cos ALA DMC3 SE, z trybem takim jak oferuje Ninja Gaiden, czyli sieka z bosami i jakies mega misje dla hardcorowcow.

 

Co do poziomu ze giniemy od 1 strzalu, troche bezsens, poziom powinien sie opierac na wiekszej ilosc przeciwnikow, oraz bardziej zaawansowanymi zdolnosciami manualnymi + wiecej taktyki na bossow :D

Odnośnik do komentarza
Co do poziomu ze giniemy od 1 strzalu, troche bezsens, poziom powinien sie opierac na wiekszej ilosc przeciwnikow, oraz bardziej zaawansowanymi zdolnosciami manualnymi + wiecej taktyki na bossow :D

wlasnie jakos tez mi sie to wydaje jakies nieprawdopodobne. pozatym, zeby wykrecic SSS trzeba sie troche namachac.

 

@DJ1988: skad masz info o tym trybie? bo pisales, ze konkretne

zakladajac, ze rzeczywiscie to prawda to "Hell or Hell mode" bedzie chyba najwyzszym poziomem trudnosci w grze. ja znalazlem takie:

1) Very Easy mode - Unlocked if you perform very crappily on Human mode. Not actually confirmed but I would think that there is a difficulty level even below Human mode where enemies die in like 2 hits and you can play in Automatic mode.

2) Human mode - This is technically Easy mode without being TOO easy. It's basically the "Play this mode to get the epic badassery of DMC4 without the hurt". It's the difficulty of choice for newcomers.

3) Devil Hunter mode - For all intent and purposes this is what I believe the Normal mode is in DMC4. Not too hard, not too easy but will require some skill. I would think it's similar to DMC1's difficulty and more balanced. Obviously easier than DMC3's Normal.

4) Hard Mode - This mode will be giving players a run for their money and when they will start sweating. Expect reasonable skill entry for this type.

5) DMD mode - Crap will start to hit the fan, enemies with DT and they will not die too easily. You will take shits loads of damage. Classic DMC hardest difficulty mode.

6) Final Difficulty mode - Kobayashi has confirmed this to be in existence and I think the name is somewhere along the line "King of Hell". Basically... DMC4 at it's hardest and even the hardcore will cringe at this.

a znalazlem tutaj: http://devilmaycry.pl/news.php?readmore=43

Odnośnik do komentarza
Co do poziomu ze giniemy od 1 strzalu, troche bezsens, poziom powinien sie opierac na wiekszej ilosc przeciwnikow, oraz bardziej zaawansowanymi zdolnosciami manualnymi + wiecej taktyki na bossow :D

wlasnie jakos tez mi sie to wydaje jakies nieprawdopodobne. pozatym, zeby wykrecic SSS trzeba sie troche namachac.

 

@DJ1988: skad masz info o tym trybie? bo pisales, ze konkretne

zakladajac, ze rzeczywiscie to prawda to "Hell or Hell mode" bedzie chyba najwyzszym poziomem trudnosci w grze. ja znalazlem takie:

1) Very Easy mode - Unlocked if you perform very crappily on Human mode. Not actually confirmed but I would think that there is a difficulty level even below Human mode where enemies die in like 2 hits and you can play in Automatic mode.

2) Human mode - This is technically Easy mode without being TOO easy. It's basically the "Play this mode to get the epic badassery of DMC4 without the hurt". It's the difficulty of choice for newcomers.

3) Devil Hunter mode - For all intent and purposes this is what I believe the Normal mode is in DMC4. Not too hard, not too easy but will require some skill. I would think it's similar to DMC1's difficulty and more balanced. Obviously easier than DMC3's Normal.

4) Hard Mode - This mode will be giving players a run for their money and when they will start sweating. Expect reasonable skill entry for this type.

5) DMD mode - Crap will start to hit the fan, enemies with DT and they will not die too easily. You will take shits loads of damage. Classic DMC hardest difficulty mode.

6) Final Difficulty mode - Kobayashi has confirmed this to be in existence and I think the name is somewhere along the line "King of Hell". Basically... DMC4 at it's hardest and even the hardcore will cringe at this.

a znalazlem tutaj: http://devilmaycry.pl/news.php?readmore=43

 

a) te informacje są stare

b) Te "King of Hell" powstało po zobaczeniu listy achievementów. To po prostu spekulacja co do nazwy trybu.

Odnośnik do komentarza

ja to znalazlem dzis szukajac jakiegos info o ostatnim boss'ie ;)

 

a tak z innej beczki. obejrzalem wszystkie filmiki z DMC4. oczywiscie uzylem opcji "Play All" zeby zobaczyc czy sluszne mialem wrazenie, ze sporo tego wyprodukowali. i owszem, zeby zobaczyc wszystkie klipy trzeba poswiecic na to prawie dwie godziny. mysle, ze sporo.

jedynym drazniacym elementem ogladania wszstkich filmow na raz sa loadingi pomiedzy klipami (ogloszone napisem "now loading" - chyba juz bym wolal zeby obraz sie zaciemnial na chwile w przerwie. ale loadingi krotkie, wiec bardzo nie draznia.

Odnośnik do komentarza

Mam kłopot z 13 misją:

 

 

Gramy jako dante w lesie. Dochodze to tego kregu co w strony teleportują do challanegy i dalej dupa. Rozwalam wszystkich i nic sie nie dzieje. Moge tylko wrocic zpowrotem. Generalnie krece sie w kółko i nic z tego nie wynika. Jak wyjsc w ogole z lasu i czego szukac? W pewnym momencie zapetlilem sie miedzy 3 pomieszeniami i dupa. Help....

 

 

Nie chce mi sie niuchac scian wiec prosze o pomoc bo stoje i kwicze:)

Odnośnik do komentarza
Mam kłopot z 13 misją:

 

 

Gramy jako dante w lesie. Dochodze to tego kregu co w strony teleportują do challanegy i dalej dupa. Rozwalam wszystkich i nic sie nie dzieje. Moge tylko wrocic zpowrotem. Generalnie krece sie w kółko i nic z tego nie wynika. Jak wyjsc w ogole z lasu i czego szukac? W pewnym momencie zapetlilem sie miedzy 3 pomieszeniami i dupa. Help....

 

 

Nie chce mi sie niuchac scian wiec prosze o pomoc bo stoje i kwicze:)

 

 

tez sie zamotalem w tym lesie, ale tylko na chwile.

zasada jest prosta. zawsze wybieraj najbardziej oswietlona sciezke. poznasz to po tym, ze cien bohatera i kolumn (lukow) bedziesz mial za plecami.

jak wybierzesz sloneczna sciezke to trafisz niby w to samo miejsce, ale tylko niby - bo slonce rozjasnilo juz inna sciezke. tak wiec odwiedzisz slup 3 razy, zawsze wybierajac sloneczna sciezke (te ocienone zaprowadza cie do walk ze stworami) i wyjdziesz z tego magicznego labiryntu ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki jilo. Wieczorem sprawdzę co i jak. Mam nadzieję że nie ma więcej takich zagadek. Tak w ogóle to straszna lipa - teraz już wiem ze

 

jako dante będę wracał do tych samych lokacji które odwiedzilem jako nero. Poszli na łatwiznę - zaprojektowali 3 plansze na krzyż i tyle...

 

Odnośnik do komentarza
Gość maciek88

Po demku nie mogę się przekonać. W sumie z radochą zagrywałem kiedyś w pierwszego Devila, ale po doświadczeniu Ninja Gaiden mam wrażenie jakby ta seria za bardzo nie "ruszyła" i w konfrontacji z Boxowym geniuszem wypada jakoś ubogo.

 

Może kiedyś dam szanse, ale obecnie zero podniety.

Odnośnik do komentarza

Przechodzę grę drugi raz i powiem jedno nero>dante - exeed to mistrzostwo samo w sobie zwłaszcza gdy do kupimy umiejętność max act no i nie można zapomnieć o łapce.

 

exeed to umiejętność dzięki której każdy Twój cios może mieć właśnie ta czerwoną poświatę - po każdym ciosie dokładamy LT(X360) oczywiście w odpowiednim momencie - nie które ciosy na exeed mają jeszcze lepszego kopa, niż zwykłe machnięcia a mam tu na myśli takie ciosy jak wybicie, podjazd itp Ich power zależy też od tego na którym poziomie jest aktualnie naładowany exeed - odpowiednio 1-2-3 (poziom 2 zazwyczaj nic nie daje i nie widać jako takiej różnicy) Z czasem możemy kupić takie coś że po każdym ciosie przy perfekcyjnym tajmingu exeed skacze od razu na 3 poziom( i to właśnie na tym poziomie, cios ma najlepszą animację i konkretnego powera) - bez tego max możemy uzyskać pierwszy poziom exeed'a też daje radę ale to nic przy trójce Wink Co do łapki to zawsze na każdego przeciwnika (Boss'a też) jest jakaś specjalna animacja - działa gdy przeciwnik nasz jest oszołomiony wystarczy podejść i wdusić B - oczywiście całość poprzedzić jakimś wypas combem no i do wszystkiego do rzucić devil mode.

 

Tak jak by ktoś nie wiedział :)

Odnośnik do komentarza

damn.... nie moge sie doczekac kiedy zaczne siekac w dmc4 ;) juz powinienem miec ale oczywiscie typ wyslal dopiero wczoraj :)

 

dobrze ze exeed mozna odrazu ladowac na 3 poziom ;) w demku jak probowalem wiecej razy linkowac z exeed to timing jak cholera potrzebny :| w dodatku lipa z tym ze jest pod trigerem ;) ktory lapie jak chce czasami :)

 

mozna zmieniac ustawienia przyciskow wogole?

Odnośnik do komentarza
damn.... nie moge sie doczekac kiedy zaczne siekac w dmc4 ;) juz powinienem miec ale oczywiscie typ wyslal dopiero wczoraj :)

 

dobrze ze exeed mozna odrazu ladowac na 3 poziom ;) w demku jak probowalem wiecej razy linkowac z exeed to timing jak cholera potrzebny :| w dodatku lipa z tym ze jest pod trigerem ;) ktory lapie jak chce czasami ;)

 

mozna zmieniac ustawienia przyciskow wogole?

 

 

Możesz dopiero po kupieniu umiejętności max act kosztuje ona jakieś : 8 tyś

Odnośnik do komentarza

Dopiero dziś sprawdziłem demko i szczerze, tak jak znudził mnie dmc3 na ps2, tak po demie mam straszną chrapkę na dmc4. Czy w demku wrzucili tak wyjątkowo piękną lokację, czy przez większość gry bujamy się po takich miejscówkach ? Naprawdę, zauroczyłą mnie architektura, tekstury, bardzo symptycznie wrzucony HDR, dosyć prosty system walki, sliczne cut scenki i niezły design przeciwników. Swoją drogą trailer dostępny na marketplace jest jednym z najlepiej zmontowanych jakie ostatnio widziałem, brawa za numer przygrywający w tle. Będzie troszke kaski to na pewno się skuszę.

Odnośnik do komentarza

poki co jestem rozczarowany... nigdy nie bylem fanem DMC, i nigdy nie lubilem dantego. Dla mnie to IMO koles wygladajacy jak ciota, a grajacy twardziela. Nero przy swojej buzce wyglada jeszcze gorzej. System walki jest ok, ale graficznie nie powala gra, ani troche... Wszystko jest cholernie sterylne, bohaterowie ruszaja sie jak kupa, animacja postaci zawodzi... ogolnie nie jestem podbudowany ta gra, no i do tego jest prosta. Mam nadzieje, ze szybko skoncze i odblokuje jakies hardcorowe poziomy trudnosci, bo poki co zero fun'u mam. Teraz tylko czekam na NG II...

ach i nigdy nie bylem maniakiem slasherow... ale lubilem sobie pociac...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...