Skocz do zawartości

The Last Guardian


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra mogłaby już się ukazać, bo powstaje już dobre kilka lat. Z reguły gry, których produkcja trwa do 5 lat w pewnych aspektach zawodzą. Tak było z Gran Turismo 5, Too Human o Duke Nukem Forever nawet nie wspominam, choć tutaj koncept zbyt wiele razy ulegał zmianie.

 

Na dwoje babka wróżyła bo np takie GT5 ma może kilka niedoróbek ale całościowo to zaje.bista gra. To samo Alan Wake. Jeżelo

TLG ma zawodzić jak te gry to biorę go w ciemn:)

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że GT5 to crap. Miałem na myśli tylko fakt, że długoletnie produkcje bardzo rzadko wychodzą grze na dobre w 100%. Zawsze coś będzie kulało, choć w GT5 mamy raczej przykład trochę dziwnych pomysłów twórców jak ten z podział aut na zwykłe i Premium. Ostatni Strażnik będzie zapewne grą z dawką artyzmu, więc tutaj odrobina archaicznego gameplayu nie powinna zaszkodzić. Bo ten pewnie będzie taki jak w Ico albo Shadow of the Colossus.

Odnośnik do komentarza

Panowie nie czarujcie się. W tej chwili Sony ma problemy finansowe więc chętniej zainwestuje pieniądze w jakiś kasowy tytuł jak np BLACK 2 o ,którym coraz głośniej. The Last Guardian nie znajdzie na pewno tylu odbiorców co najnowsza odsłona Call of Duty czy Fifa. Panowie z Sony dobrze o tym wiedzą i tworząc biznesplan na ten rok posępili kasy na projekt Uedy, stąd jego odjescie.

Info o tym że gra już zbliża się ku końcowi produkcji też jakieś takie niepewne. Gdyby tak było to podali by chociaż wstępną datę releasu. Czyżby moja teoria się sprawdzała?

Odnośnik do komentarza

Panowie nie czarujcie się. W tej chwili Sony ma problemy finansowe więc chętniej zainwestuje pieniądze w jakiś kasowy tytuł jak np BLACK 2 o ,którym coraz głośniej.

 

No faktycznie marka Black to "kasowy potwór" i blockbuster... Sprzedał się trochę ponad mln, a sorry zapomniałem to FPS, może tu się coś uda wskórać, przecież tak mało jest gier z tego gatunku, a konkurencja praktycznie zerowa.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem jakimś ekspertem,ale Black był tytułem multiplatformowym,a Last Guardian jest exem,a to znaczy ,że taki projekt jest wiele wart,a utrata każdego tytułu na wyłączność to wielka strata.Wiadomo, gdyby takie Call of Duty było wydawane tylko na Xboxa,Sony za wszelką cenę ,chciałoby mieć tą produkcje także u siebie,no ale tak nie jest ,więc mogą się skupić na innych projektach.Na kontynuację Blacka raczej się nie zanosi,a Sony nie miałoby powodów ,żeby uśmiercać tak dobrze zapowiadającego się tytułu.A i Ueda nadal tworzy ten projekt i podobno jest w niego bardzo zaangażowany,także myślę ,że Ostatni Strażnik zawiruje w czytnikach naszych konsol,tak na 99,9% :)

Odnośnik do komentarza

Panowie nie czarujcie się. W tej chwili Sony ma problemy finansowe więc chętniej zainwestuje pieniądze w jakiś kasowy tytuł jak np BLACK 2 o ,którym coraz głośniej. The Last Guardian nie znajdzie na pewno tylu odbiorców co najnowsza odsłona Call of Duty czy Fifa. Panowie z Sony dobrze o tym wiedzą i tworząc biznesplan na ten rok posępili kasy na projekt Uedy, stąd jego odjescie.

Info o tym że gra już zbliża się ku końcowi produkcji też jakieś takie niepewne. Gdyby tak było to podali by chociaż wstępną datę releasu. Czyżby moja teoria się sprawdzała?

 

 

Twoja teoria ma się prawie nijak do rzeczywistości. Dlaczego? Sony może faktycznie ma problemy finansowe ale projekty takie jak The Last Guardian raczej nie są brane pod uwagę w ramach cięć oszczędnościowych. Poza tym nie wiadomo jak mają się finanse w dywizji PlayStation. Kaz Hirai niebawem obejmie stanowisko szefa firmy, a przecież to on w ostatnich latach zapewnił sukces SCE. Wierzysz, że pozwoliłby na wstrzymanie produkcji takiej gry?

 

Porównanie od razu exów na PS3 do takich marek jak FIFA czy Call of Duty jest bez sensu. Wiadomo, że te gry są dostępne na większej ilości platform i są przeznaczone dla każdego odbiorcy. Gry takie jak właśnie Ostatni Strażnik to już opowieść, po brzegi wypełniona emocjami, Team Ico udowodniło to już przy okazji swoich poprzednich gier. To po prostu coś dla bardzo ambitnych graczy, no może trochę przesadziłem, ale na pewno nie jest to tytuł dla pierwszego lepszego 12-latka pocinającego w MW3. Ueda ukończy projekt na zasadzie kontraktu a jego odejście nie ma na pewno żadnego związku z kłopotami finansowymi firmy. Gdyby tak było, Sony nie zawierałoby z nim kontraktu po jego odejściu. Nie wiadomo nawet kiedy Ueda dokładnie odszedł. Ale jedno jest pewne - The Last Guardian żyje.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Chodzi mi tylko o to że, The Last Guardian jest przeznaczony dla tej węższej rzeszy odbiorców dlatego nie przyniesie dochodu porównywalnego z serią fifa czy COD. Nie napisałem też że, projekt stanął w miejscu. Po prostu wydaje mi się że, jeśli gra jest już prawie na ukończeniu to jakakolwiek data mogła by się pojawić ale takowej nie ma.

 

No faktycznie marka Black to "kasowy potwór" i blockbuster... Sprzedał się trochę ponad mln, a sorry zapomniałem to FPS, może tu się coś uda wskórać, przecież tak mało jest gier z tego gatunku, a konkurencja praktycznie zerowa.

 

Zobaczymy jak Criterion wypuści trailerek Black 2 , czy nikt nie będzie zainteresowany tym tytułem. Teraz do niego dojdzie jeszcze online, bo wiesz.. takie trendy dzisiaj są.

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi tylko o to że, The Last Guardian jest przeznaczony dla tej węższej rzeszy odbiorców dlatego nie przyniesie dochodu porównywalnego z serią fifa czy COD. Nie napisałem też że, projekt stanął w miejscu. Po prostu wydaje mi się że, jeśli gra jest już prawie na ukończeniu to jakakolwiek data mogła by się pojawić ale takowej nie ma.

Sorry, ale o co ci chodzi z tym ciągłym porównywaniem do Fify i CODa? Porównujesz totalnie niszową produkcję z grami kierowanymi pod masowego odbiorcę. Każdy głupi wie jaki będzie wynik (nie musisz to powtarzać w każdym poście). W ogóle to chyba dobrze, że Sony inwestuje też w tego typu produkcje (jak właśnie TLG czy Journey), choć pewnie liczy się z tym, że sprzedaż tych gier nie będzie za wysoka (o ile w ogóle zwrócą się koszty produkcji - w końcu taki TLG powstaje 6 lat), a nie tylko jakieś strzelanki/gry akcji czy gry typowo dla casuali. Przynajmniej mi to odpowiada ;) , może niektórych to denerwuje, że Sony "marnuje" pieniądze w te niszowe gierki.

Odnośnik do komentarza

Info o tym że gra już zbliża się ku końcowi produkcji też jakieś takie niepewne. Gdyby tak było to podali by chociaż wstępną datę releasu. Czyżby moja teoria się sprawdzała?

 

 

Zasugerowałeś,że gra może w ogóle się nie ukazać,a patrząc wstecz, Sony wspiera swoje exlusivy,a każda strata, chociaż jednego to wielki cios dla firmy i nie widzę powodów,aby Ostatni strażnik miał się nie ukazać.Na pewno nie przyniesie takich zysków jak nowe Call of Duty,ale to dla nich duży prestiż,a co do Blacka 2 ,jak już gdzieś mówiłem chętnie bym pograł,ale szanse na to,że w najbliższym czasie się ukaże są dość znikome,ale zobaczymy co przyniesie Marzec.A teraz mam do Ciebie pytanie ,czy nie zagrałbyś w Last Guardian?Wątpię aby tytuł okazał się produkcją gorszą od tych co aspirują do miana bardzo dobrych,tak więc?

Odnośnik do komentarza

 

Sorry, ale o co ci chodzi z tym ciągłym porównywaniem do Fify i CODa? Porównujesz totalnie niszową produkcję z grami kierowanymi pod masowego odbiorcę. Każdy głupi wie jaki będzie wynik (nie musisz to powtarzać w każdym poście). W ogóle to chyba dobrze, że Sony inwestuje też w tego typu produkcje (jak właśnie TLG czy Journey), choć pewnie liczy się z tym, że sprzedaż tych gier nie będzie za wysoka (o ile w ogóle zwrócą się koszty produkcji - w końcu taki TLG powstaje 6 lat), a nie tylko jakieś strzelanki/gry akcji czy gry typowo dla casuali. Przynajmniej mi to odpowiada ;) , może niektórych to denerwuje, że Sony "marnuje" pieniądze w te niszowe gierki.

Źle mnie zrozumiałeś. Po prostu wydaje mi się że, odejście Uedy jest związane z cięciem kosztów przez sony. Wszyscy przecież wiemy że, jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę (uff co za sformułowanie :) ) Sam również cieszę sie że TLG , Journey czy inne tego typu tytuły ukazują się na ps3 szkoda tylko że jest ich tak mało. A dlaczego jest ich mało? Bo będą tytułami dla wąskiej grupy odbiorców więc i kasy na produkcję popłynie mniej. No ale może się myle.

 

 

Zasugerowałeś,że gra może w ogóle się nie ukazać,a patrząc wstecz, Sony wspiera swoje exlusivy,a każda strata, chociaż jednego to wielki cios dla firmy i nie widzę powodów,aby Ostatni strażnik miał się nie ukazać.Na pewno nie przyniesie takich zysków jak nowe Call of Duty,ale to dla nich duży prestiż,a co do Blacka 2 ,jak już gdzieś mówiłem chętnie bym pograł,ale szanse na to,że w najbliższym czasie się ukaże są dość znikome,ale zobaczymy co przyniesie Marzec.A teraz mam do Ciebie pytanie ,czy nie zagrałbyś w Last Guardian?Wątpię aby tytuł okazał się produkcją gorszą od tych co aspirują do miana bardzo dobrych,tak więc?

Oczywiście że bym pograł :) Dlatego właśnie się tu udzielam hehe. Shadow of The Colossus i ICO przeszedłem po kilka razy i wiem że następny w kolejce TLG też będzie mega. Boli mnie tylko że od czasu SOTC czyli od roku 2005 do teraz wciąż nie mogę w nią pograć. Porównywalny odstęp pomiędzy ICO i SOTC to 4 lata. Więc jak by nie było troszkę już długo czekamy. No ale cóż , perfekcja wymaga czasu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

The Last Guardian nie może już tylko dotrzymywać kroku swoim odpowiednikom czyli ICO i Shadow of Colossus, ale musi trzymać się obecnych standardów i graficznie też musi dawać radę bo inaczej ludzie po prostu zbanują pozycję.

Szkoda tylko,że osoby zainteresowane tą grą raczej super duper grafiki od tego tytułu nie oczekują w pierwszej kolejności...

Odnośnik do komentarza

The Last Guardian nie może już tylko dotrzymywać kroku swoim odpowiednikom czyli ICO i Shadow of Colossus, ale musi trzymać się obecnych standardów i graficznie też musi dawać radę bo inaczej ludzie po prostu zbanują pozycję.

Szkoda tylko,że osoby zainteresowane tą grą raczej super duper grafiki od tego tytułu nie oczekują w pierwszej kolejności...

 

Grafika w tej produkcji faktycznie schodzi na drugi plan,jednakże gdyby była piękna,a nie jest wykluczone,że będzie bardzo ładna ,to od razu przyciąga większe grono odbiorców.O klimat ,smaczki ,świat i postacie nie ma co się martwić,bo Ueda z ekipą świetnie na tych rzeczach się znają,sądzę także,że grafika będzie na wysokim poziomie,a sumując to wychodzi,że będzie to niezwykle solidna,miodna i wciągająca produkcja :)

Odnośnik do komentarza

The Last Guardian nie może już tylko dotrzymywać kroku swoim odpowiednikom czyli ICO i Shadow of Colossus, ale musi trzymać się obecnych standardów i graficznie też musi dawać radę bo inaczej ludzie po prostu zbanują pozycję.

Szkoda tylko,że osoby zainteresowane tą grą raczej super duper grafiki od tego tytułu nie oczekują w pierwszej kolejności...

 

Ja też takiej nie oczekuję. Ale dobrze by było gdyby jednak grafika odcinała się od poprzedniej generacji. Bardziej mnie martwi sterowanie i kamera, gdyż w Shadow of Colossus trochę napsuła mi krwi.

Odnośnik do komentarza

A ja się tak po cichu zastanawiam czy oni tak naprawdę wogóle wiedzą jak ten gameplay ma wyglądać w tej grze :)

 

ja mysle, ze oni doskonale wiedzą tylko postawili sobie zbyt wysoko poprzeczkę. Team ICO dodatkowo robi wszystkie animacje po staremu czyli na piechote bez motion capture itp.

animacja wielkiego "kota" z rozbudowanym AI, w zmiennym środowisku, nie wydaje się prosta. do tego dochodzi fakt, ze japończycy nie radza sobie zbyt dobrze z tą generacją sprzetu i dupa blada :D na szczęście wielu programistów z innych teamów sony cos tam pomagają przy produkcji "mailowo"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...