Skocz do zawartości

The Last Guardian


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już się pożegnałem z myślą o Ostatnim Strażniku w tej generacji PlayStation. Może na PS4, a Sony w ramach zadośćuczynienia powinno zadbać o to, aby nowy twór Team Ico pojawił się jako jeden z tytułów startowych. Tylko nie wiadomo czy to nie wymagałoby produkcji całkowicie od nowa, więc pewnie i tak kij z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ktoś z Was jeszcze wierzy w to, że zagra w Ostatniego Strażnika na PS3?

 

Teraz jak mają się czuć osoby, które zakupiły konsolę tylko po to, że zagrać w nowy twór Team Ico? Sony przez lata milczy w tej sprawie, sporadycznie zapewniając, że "developing idzie w najlepsze, ale mamy problemy techniczne", tak z reguły twierdzi Yoshida.

Odnośnik do komentarza

Odejście od projektu czołowych ludzi odpowiedzialnych za jego realizację nie wróży najlepiej i żadne puste tłumaczenia Yoshidy nie zmienią takiego stanu rzeczy w oczach graczy oczekujących na grę.

 

Czy The Last Guardian faktycznie może być ostatnim tytułem wydanym na PS3 czy pierwszym na PS4? I czy w ogóle się pojawi?

 

Rekordzistą póki co jest chyba tylko GT5 w historii exów Sony, które trafiły na rynek.

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Być może nie jest to powód do optymizmu, ale z drugiej strony... A co, jeśli te czołowe osoby, niewątpliwie charyzmatyczne, mają swój pomysł na grę. Swoje rozwiązania, swoją wizję, która jest albo zbyt trudna do odzwierciedlenia, albo nie spełnia swojego zadania. Co jeśli te osoby chcąc nie chcąc, blokują progres. Są momenty, w którym spojrzenie i oczekiwania od danego projektu różnią się diametralnie i jedyne co pomoże, to podziękowanie sobie za współpracę i podążenie własną ścieżką.

 

Czy się pojawi? Zakładam, że Sony wyłożyło już konkretną kasę na ten tytuł i wcześniej czy później, będą chcieli ją odzyskać. Większe szanse na sukces widzę w wydaniu gry jeszcze na PS3 - większa baza użytkowników.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z tobą w 100%. Wcześniejsze doniesienia jakoby Ueda ma dokończyć pracę nad grą na zasadzie kontraktu chyba nie okazały się prawdziwe, choć niedługo po ujawnieniu tej informacji Ueda na twitterze podał, że ostro haruje nad Ostatnim Strażnikiem.

 

Jeżeli obaj panowie nie zdecydowali się dotychczas wypowiedzieć nt. ewentualnych różnic poglądów w zespole to chyba nic szczególnie poważnego nie miało miejsca. Wiadomo, że zawsze dochodzi do wymiany zdań i nawet sporów, zwłaszcza w takiej profesji.

Odnośnik do komentarza

Mogą to być różnice poglądów w zespole, a może to być Sony, które każe im zrobić z tego ambitne uncharted, przez co goście mają to w (pipi)e i odchodzą. Sytuacja jak z Remember Me, która miało być exem, ale Sony miało inną wizję, przez to nie jest.

No chyba że o czmyś nie wiem, bo nie jestem na bieżąco z informacjami o grze.

Odnośnik do komentarza

@ Musiol

 

Prawda jest pewnie gdzieś pośrodku. Ueda z ekipą nie są w stanie zrealizować swojej koncepcji (nie wiemy jaki oni mają w ogóle budżet, ani ilu ludzi pracowało/pracuje nad TLG), a Sony nie chce czekać. Stąd pewnie zwolnienia i stąd słowa Yoshidy, że niektóre rzeczy w TLG trzeba było robić od nowa.

Odnośnik do komentarza

Pewnie przez te wewnętrzne problemy Sony postanowiło zadowolić spragnionych takich produkcji fundując Rain na PSN. Dziwne, że przez tyle czasu twórcy tak niewiele mówią o grze, która jest następcą Ico i SotC. Dziwna sprawa z tym Strażnikiem, wszystkiego się trzeba domyślać a marketingowe zapewnienia wbrew pozorom fundują więcej pytań niż odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

@ Musiol

 

Prawda jest pewnie gdzieś pośrodku. Ueda z ekipą nie są w stanie zrealizować swojej koncepcji (nie wiemy jaki oni mają w ogóle budżet, ani ilu ludzi pracowało/pracuje nad TLG), a Sony nie chce czekać. Stąd pewnie zwolnienia i stąd słowa Yoshidy, że niektóre rzeczy w TLG trzeba było robić od nowa.

I tego trzeba się trzymać. Ueda chciał wskoczyć na konia z którego non stop spada. Ja serio się nie zdziwię jak TLG trafi na PS4, ale to bardziej Enkidou może pospekulować, bo on bardziej się orientuje w japońskim rynku.
Odnośnik do komentarza

@ Musiol

 

Naah, znajomość japońskiego rynku nie ma tu chyba nic do rzeczy, bo TLG to w tej chwili kwestia wiary, a nie rozumu. ; ) Jak dla mnie przerzucenie gry na PS4 jest całkiem możliwe w przeciwieństwie do choćby Versusa XIII. TLG nigdy nie miało być blockbusterem i nie musi się sprzedać w kilku milionach kopii (nie musi więc czekać na sensowną bazę użytkowników), a wyższa specyfikacja może pomóc.

 

No, ale na razie trzymajmy się tego co powiedział niedawno Yoshida - że TLG powstaje z myślą o PS3. Mam tylko obawy czy gry nie wybebeszą po tych wszystkich kłopotach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...