Skocz do zawartości

W jakie tytuły Oldschool warto zagrać


Sephirath

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Olimpiadki z Kunio Kun (nie znam dokładnego tytułu).

Pięć dyscyplin: bieg 400 metrów przez płotki, rzut kulą, pływanie, tor przeszkód (nazywane tak przeze mnie), i karate. Gra ma multiplayer na 4 [tyle, że rozgrywany po dwóch (jeden na jednego)], ale i w singlu jest super.

Dla mnie najbardziej grywalna pozycja na NES-a/Pegazus-a.

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

wymienie pare rodzynek z Nesa. Po pierwsze Metal Gear, wbrew pozara bardzo podobny w kilku aspektach do dzisiejszy odslon serii poczatek troche trudny ale gdy mamy bron to juz jest pikus. Duck Tales - platformowka do ukonczenia w pare godzin, fajne miejscowki do odwiedzenia (np. ksiezyc, zamek, kopalnia). Jest tez druga czesc ale jeszcze nie gralem. Teenage Mutant Ninja Turtles - momentami irytujaca, trudna ale mi sie podoba bo oprocz tego ma wiele zalaet! W sumie to wiekszosc pewnie zna te gry ale moze komus sie przyda!

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Metal Geary oczywiście - zobaczycie, ile ma mają wspólnego z nowymi częściami (ale w dwójkę grajcie tylko na MSX'ie, wersja na NES'a to jakaś szmira!).

Superfrog - tą grą obok Wormsów najcieplej wspominam z pierwszych lat mojego życia, piękna kolorowa grafika, cudowna animacja, zwariowane światy pełne sekretów, ahhhh muszę znowu w to pograć!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Od siebie polecę też grę Lone Ranger. Nie jest moża tak znana jak inne tytuły z nesa/pegasusa ale to chyba najwspanialsza gra o Dzikim Zachodzie jaka została stworzona na te dwie konsole.

 

LoneRanger0009-1.png

 

Strzelaniny w mieście, gonitwy konno, etapy z widokiem fpp (serio!!), minigry, ogropmny świat do zwiedzenia.. w to po prostu trzeba zagrać. Acha, grę stworzyła firma Konami więc o jakość nie ma potrzeby się martwić.

 

 

Odnośnik do komentarza

Od siebie polecę też grę Lone Ranger. Nie jest moża tak znana jak inne tytuły z nesa/pegasusa ale to chyba najwspanialsza gra o Dzikim Zachodzie jaka została stworzona na te dwie konsole.

 

LoneRanger0009-1.png

 

Strzelaniny w mieście, gonitwy konno, etapy z widokiem fpp (serio!!), minigry, ogropmny świat do zwiedzenia.. w to po prostu trzeba zagrać. Acha, grę stworzyła firma Konami więc o jakość nie ma potrzeby się martwić.

 

Pamiętam, ostro się w to zagrywałem, faktycznie gra wciągała jak bagno.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z innych gier na nesa/pegasusa mogę polecić Kunio Kun Kakutou Densetsu

 

kakutou-3.png

 

Genialna mordobitka 2vs2 firmy Tecmo...zapewne wielu starszych wiekiem graczy dobrze ją pamięta.

 

Turtles Tournament Fighters

 

Teenage_Mutant_Ninja_Turtles_Tournament_Fighters_U0014.png

 

Chyba obok Kunio kuna najlepsze mordobicie na nesa/pegasusa.

 

Z gier na snesa (tych które mam na cartach) mogę przykładowo polecić:

 

frontmission.png

 

Front Mission. Wspaniała gra taktyczno strategiczna Squaresoftu.

 

prehistorik-man-01.jpg

 

Prehistorik Man. Chyba moja ulubiona platformówka na snesa. Mimo bajkowego wyglądu jest to gra bardzo trudna i wymagająca. Dla prawdziwych hardkorowych oldschool'owców.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli mowa o oldschoolowych tytułach, w które warto grać to na pewno są nimi klasyczne Mortale. Tym bardziej, że można bezproblemowo pograć w nie online z innymi graczami i przy odrobinie umiejętności oraz szczęścia wygrać cenne nagrody. Więcej info w tym temacie.

 

A z bijatyk na pegasusa rządzi zdecydowanie Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

"Snake Rattle n Roll" to zręcznościówka z NES'a która stanowi swoiste rozwinięcie klasycznego "Snake'a".

Gra polega na pokonywaniu coraz to wyższych stopni pewnej

zabudowy(?) , oczywiście utrudniają nam to przeciwnicy i przeszkadzajki. I jak to w snake musimy powiększać nasze ciało zjadając kulki poukrywane w planszy, ale ów kulki nie czekają na zjedzenie, tylko uciekają przed naszym wężem, przybierając przy tym różne formy, takie jak ptaki, rybki helikoptery i inne( tj wyglądają jak kulki z dodatkami).

"Snake Rattle n Roll" to gra mająca wysoki stopień trudności wymagająca nie raz małpiej zręczności(szczególnie lodowe plansze).

Mocną stroną gry jest tryb na dwie osoby , w którym kooperujemy z kumplem w pokonywaniu gry.

 

4.jpg

275373-snake_rattle__n_roll_nes_011_super.png

 

http://youtube.com/watch?v=j_xHx71eWD8&feature=related

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...