Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałbym sobie wymienić kartę wifi w laptopie. Wprawdzie znam odpowiedz ale chcę się upewnić, karty wifi mają dwa standardy wejść ten węszy i szerszy i tylko tym się różnią ? czyli bez problemu mogę kupić do starego laptopa nową szybszą kartę wifi z takim samym wejściem i będzie hulać ?

Odnośnik do komentarza

Panowie od jakiegoś czasu mam problem, a mianowicie co jakiś czas(raz dziennie spokojnie) mam takie coś, że komputer jakby dostaje freeza i czasem się odwiesi czasem nie, jak się odwiesi to jest takie coś: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=n346kw&s=5#.UnygOeJmPgI i są ścinki co kilkanaście sekund, pozostaje tylko twardy reset(bo jak chcę uruchomić ponownie z menu albo nawet zamknij to owszem komputer pokazuje pulpit zamykania, ekran robi się czarny jakby komputer już przestał działać, ale on nadal działa).

W dodatku od kilku dni doszło takie coś jak freez na amen, nawet na pulpicie. Czasem ledwo do uruchomię pc i od razu ścina + twardy reset.

Nie wiem od czego to. Myślałem, że grafika lub ram, ale przetestowałem i żadnych błędów, elegancko.

Obstawiam zasilacz. A co wy myślicie?

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

No to obczaję jak wrócę do domu, bo zaraz wychodzę.

Wkur.wię się jak to będzie to. :confused:

 

@edit

Sprawdziłem kondensatory. Jak dla mnie wyglądają bez zmian, żadnych zniekształceń, wybrzuszeń itp, wszystkie płaskie.

 

Może to faktycznie zasilacz. Model to chyba Feel III 3-letni. A wiem, że Feel to chyba dosyć awaryjne zasilacze, aczkolwiek edycja 3 nie ma tylu negatywnych głosów.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

No to obczaję jak wrócę do domu, bo zaraz wychodzę.

Wkur.wię się jak to będzie to. :confused:

 

@edit

Sprawdziłem kondensatory. Jak dla mnie wyglądają bez zmian, żadnych zniekształceń, wybrzuszeń itp, wszystkie płaskie.

 

Może to faktycznie zasilacz. Model to chyba Feel III 3-letni. A wiem, że Feel to chyba dosyć awaryjne zasilacze, aczkolwiek edycja 3 nie ma tylu negatywnych głosów.

 

Kolego masz tykającą bombę     wymien ten zasilacz na coś  markowego i porządnego . Jedynym  dobrym i konkretnym zasilaczem od ModeCome  był  model MC  ... wszystkie następne Feel   i inne  to  pseudo zasilacze  o tragicznej jakości .A w twoim  przypadku zasilacz zwyczajnie nie wyrabia  i  nie daje tyle papu ile trzeba   skutki tego moga być opłakane  bo  zamiast wymiany zasilacza bedziesz wymieniał  zasilacz ,płyte główną    i inne komponenty .

Kup jakiegoś Chefteca ,Corsair   450W  solidne za cenę  120zl  i masz  głowe  spokojną

Napisze tu mam problem z myszka bezprzewodowa mianowicie nie współpracuje ze mna kursor nie przesuwa się w dół tylko u góry tak jakby była rozkalibrowana co robić? Mam Windows 8.1 jakby co.

Zmien  cukierkowego windowsa na  porządny system W7 .... :):P

Jak sądzisz ze jest rozkalibrowana to zrób kalibrację .. może jakiś syf masz  na myszce   co zakłóca sygnał ....albo po prostu jest uwalona .

Odnośnik do komentarza

canuks a mógłbyś polecić konkretny model zasilacza? Obecny mój to 550W. Więc jakbyś mógł polecić jakiś 500W to byłbym wdzięczny. :)

550W to ma na naklejce  idę o  zakład ze faktycznie ma max 400W .Kiedyś był test chyba na pclabie  Modecoma Feel 2(chyba)   na naklejce miał 450W  faktyczna max moc jaką dawal to  320W :D

 

proszę :

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-80-plus-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/

http://www.morele.net/zasilacz-zalman-zm450-gs-529843/

http://www.morele.net/zasilacz-enermax-enp500agt-498711/

Odnośnik do komentarza

Panowie potrzebuje pomocy.

Kupilem ostatnio nowy procesor i plyte glowna(i5 4670k i Asus Maximus VI Hero). Niestety po podlaczeniu na plycie widnieje 00(ktory oznacza wedlug instrukcji "not used"). Niby wiele jest o tym w internecie, ale u innych wystepowalo to po jakims czasie uzytkowania(czyli normlanie wgrali os, grali itd). U mnie przy starcie kompa wlaczaja sie wentylatory, naped dziala, dyski takze slychac, ale nie ma obrazu(karta graficzna takze jakby nie dzialala bo nie kreca sie wentylatory na niej). Probowalem podlaczyc Hdmi do plyty glownej, ale to takze nie zmienilo sytuacji.

Najgorsze jest to, ze znajomych komputery to dinozaury i nie mam jak sprawdzic poszczegolnych czesci :/

Pozostale czesci:

Radeon 7950

Pamieci Patriot DDR 3

Zasilacz Be quiet! 680W

Dysk WD 1TB

Przyznam szczerze, ze nie jestem jakims znawca w dziedzinie komputerow, ale wszystko powinno byc dobrze podlaczone. Jezeli mam cos zwracac to lepiej to co jest na 100% wadliwe, ale z kompem wiem, ze nie jest latwo to sprecyzowac.

Odnośnik do komentarza

Uwalona płyta .... na pewno  podpiąłeś  wszelkie zasilanie ?  procesora ,płyty głównej  ,karty graficznej ?

 

 

Odpal  kompa bez karty graficznej  jeśli ruszy i bedzie obraz  to   masz trop gdzie szukać  ,albo uwalony slot ,albo grafika .

Jeśli nie odpali  to  płyta ma jakiś problem .

 

Procesor na pewno dobrze zamontowałeś ?

 

Zrób też reset   biosu zworką na płycie głównej .

Odnośnik do komentarza

W sumie to mam nadzieje, ze nie( by nie bawic sie w reklamacje). Wszystko dzialalo w poprzedniej konfiguracji(plyta asus crosshair formula IV i phenom II 965 be) czyli plyta, pamieci itp.

Przed chwila udostepnilem filmik na youtube "Podlaczenie kompa" uzytkownik Sanryu85(brak kompa i musze sie pierdzielic z Ipadem) z wszystkim podlaczonym(minus karta graficzna), wiec moze dopatrzysz sie czegos nie/zle podlaczonego...przynajmniej mam taka nadzieje :(

Odnośnik do komentarza

W sumie to mam nadzieje, ze nie( by nie bawic sie w reklamacje). Wszystko dzialalo w poprzedniej konfiguracji(plyta asus crosshair formula IV i phenom II 965 be) czyli plyta, pamieci itp.

Przed chwila udostepnilem filmik na youtube "Podlaczenie kompa" uzytkownik Sanryu85(brak kompa i musze sie pierdzielic z Ipadem) z wszystkim podlaczonym(minus karta graficzna), wiec moze dopatrzysz sie czegos nie/zle podlaczonego...przynajmniej mam taka nadzieje :(

Człowieku  a zasilanie  proca  to  ja podłacze ?!!!!!    lewy górny róg  płyty złącze 8 pinowe . Podłącz  to i poleci

fdc6d53d0e14b298m.jpg

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

Nie, miałem problem z upchaniem kabli, no i niektóre "wtyczki" nie chciały wyjść, a niektóre wejść, a nie chciałem nic uszkodzić. :P

Np. dysk mam bardzo nisko zamontowany, a obok wielka na pół kompa karta grafiki i z 2 minuty przymierzałem się jak wsadzić rękę, żeby było w miarę wygodnie i wsadzić kabel. xD

No i plus to był pierwszy raz gdy wymieniałem zasilacz. ;)

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Panowie dalej to samo, przed chwilą miałem zwieszkę PC, a po odwieszeniu już miałem kolorowy kursor. :/ Także to nie wina zasilacza, grafika też jest spoko po teście. Sprawdzę jeszcze raz pamięci, ale nie wiem czy coś wyjdzie, raczej wyszłoby za pierwszym razem. Co robić? :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...