Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam problem takiej natury: chcąc podłączyć kompa do TV kablem HDMI wszedłem w konfigurację wielu monitorów, wybrałem drugi, ale niestety obrazu nie otrzymałem. Ni stąd ni zowąd kliknąłem na "Używaj tylko drugiego monitora". Od tego momentu nie mam obrazu już nigdzie. Nie znam się na tym. Jest jakieś wyjście z sytuacji?

 

EDIT: Nieaktualne, poradziłem sobie.

Edytowane przez Yap
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dopiero co kupiłem nowy sprzęt pochodził świetnie 2 tygodnie aż wczoraj nie wiadomo dlaczego nie chciał się uruchomić komputer.Dopiero po kilku próbach zmiany kontaktów oraz przedmuchania kabla ruszył.Dziś rano podobnie komputer nie wstawał i dopiero po wyjęciu kabla od zasilacza przedmuchaniu i włożeniu ponownie o dziwo ożył.Czego może być to przyczyna?Zasilacz Silentiumpc 600w.Dodam że po wymianie procesora na i5 z q6600 oraz głównej z asus p5k na msi z87 g43 nie robiłem reinstalacji systemu.

Edytowane przez szarku123
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dopiero co kupiłem nowy sprzęt pochodził świetnie 2 tygodnie aż wczoraj nie wiadomo dlaczego nie chciał się uruchomić komputer.Dopiero po kilku próbach zmiany kontaktów oraz przedmuchania kabla ruszył.Dziś rano podobnie komputer nie wstawał i dopiero po wyjęciu kabla od zasilacza przedmuchaniu i włożeniu ponownie o dziwo ożył.Czego może być to przyczyna?Zasilacz Silentiumpc 600w.Dodam że po wymianie procesora na i5 z q6600 oraz głównej z asus p5k na msi z87 g43 nie robiłem reinstalacji systemu.

 

Zrób może najpierw tą reinstalke systemu.. przy każdej większej zmianie sprzętu lepiej zrobić czyszczonko. Szczególnie przy płycie głównej :D

 

Swoją drogą. Dokładnie usunąłeś sterowniki od poprzedniego sprzętu?? 

Edytowane przez Plamek
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze   nie uruchamia się co :

Sprzęt ? ( czyt ,wentylatory w obudowie ,płyta główna ,zasilacz , wentylator na CPU ) czy windows się nie ładuje ?

 

Jeśli sprzęt  to sprawdź  czy  masz dobrze wpięty kabel od zasilacza  ten carny co idzie do sieci  , wtyczka w zasilaczu musi być  wpięta na maxa , kolejna sprawa  to   zasilanie na płycie głownej  .

Sprawdź podłaczenie kabla 20+4 min ( największa wtyczka na  płycie głównej)  oraz zasilanie CPU  (4 pinowa wtyka blisko  gniazda CPU)

 

 

Jeśli to masz poprawnie wpięte to PC  musi "wstawać "  odpal go przy  otwartej obudowie i zobacz  czy cooler na CPU pracuje  i   inne wentylatory  jeśli tak to    możemy wykluczyć   uwalenie  tych elementów .

 

możesz zresetować bios zworką CMOS  nigdy nie zaszkodzi

 

Jeśli zaś nie ładuje się Windows  to   reinstalka zalecana  ,ale  miał byś wtedy  jakiś komunikat na monitorze   jeśli cos ci tam wyskakuje to napisz co .

 

Napisz precyzyjnie co się dzieje  z PC przy próbie włączenia

 

 

Ja w swoim kompie miałem takie objawy ze    uruchamiał mi sie np  kliknięciu power  2-3 razy  lub resetował się sam podczas  ładowania windowsa  .....  podejrzewałem już najgorsze  a  przyczyna okazała się błaha , poluzowała(nie do konca wpięta)  mi się wtyczka  od kabla sieciowego którą wpinamy w zasilacz  :D

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

Wewnątrz komputera kabelki podłączano mi w serwisie.Dziś miałem to samo już po reinstalacji.Tylko o dziwo kliknąłem guzik start i nic poszedłem do toalety wracam a komputer działa.Wygląda to tak jakby zasilacz nie chodził bo w środku cisza nic nie rusza.

Odnośnik do komentarza

Wewnątrz komputera kabelki podłączano mi w serwisie.Dziś miałem to samo już po reinstalacji.Tylko o dziwo kliknąłem guzik start i nic poszedłem do toalety wracam a komputer działa.Wygląda to tak jakby zasilacz nie chodził bo w środku cisza nic nie rusza.

 

Zrób jak pisałem  otwórz obudowę     odłącz kable  od płyty głównej ( z wyjątkiem tych od Power/reset ) zostaw   tylko podłaczony naped DVD/CD  do zasilacza i odpal kompa   i zobacz czy zasilacz działa  (wentylator  czy się kręci ).

 

upadł mi dysk twardy 160gb (te stare stacjonarne ) miałem tam mase gier na PS2 oryginalnych zgrywanch za pomocą hd loader, teraz nie uruchamia się, tzn w ogóle nie działa, da sie coś z tym zrobić?? lub przegrać dane na inny dysk są szanse że dane się nie zepsuły?

 

bardzo prosze o odp

To zależy co poszło jeśli posypały się talerze  to cięzko   tylko   serwis  profesjonalny cię ratuje    .Potrafią odzyskać  dane ze spalonych ,zalanych ,zmiażdżonych  nośników ,ale to kosztuje  im poważniejsze uszkodzenie  i trudniejsze odzyskanie danych  tym cena  większa .

Swego czasu  odzyskiwałem dane z karty pamięci  (fotki z aparatu ) za odzyskanie 2 gb zdjęci zawołali   190zl :/ ale to było 2 lata temu .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A w gniazdu   sieciowym  do którego podłączasz zasilacz masz uziemienie ?

 

 

Swego czasu  trzymałem tak PCta  prawie 6 miesięcy na biurku   .... same bebechy bez obudowy  i nic się  nie stało , co innego jak masz małe  dzieci w domu  to lepiej  zabezpieczyć dostęp    bo ciekawskie dziecko może zrobić sobie krzywdę i szkód w sprzęcie

Odnośnik do komentarza

Średnio raz na 5-6 dni, komputer wywala mi Blue Screena. Dzieje się to wtedy, gdy wychodzę z gry, lub gdy wyłączam komputer. Tak jak mówię, problem pojawia się sporadycznie raz na kilka dni, ale miło by było go wyeliminować. Ściągnąłem program BlueScreen View i doszedłem do tego, że BSOD jest powodowany przez ntsokrnl.exe.

 

Co to może być? Wina kradzionego Windowsa? Jakiś problem ze sprzętem?

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Nie ważne czego bym nie robił to raz na jakiś czas komputer zaczyna mieć na kilka sekund ściny podczas których z głośników leci dźwięk jakby wiertarki(jak przy zwieszeniu systemu).Mam tak od 2-3 dni wcześniej tego nie było .Dodatkowo wysłałem na gwarancje zasilacz więc obecnie mam kilkuletniego starego chiefteca 550w .Czy może być to jego wina?Dodatkowo podczas minimalizacji gry kursor chodzi z opóźnieniem (jakby pływał po ekranie).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Średnio raz na 5-6 dni, komputer wywala mi Blue Screena. Dzieje się to wtedy, gdy wychodzę z gry, lub gdy wyłączam komputer. Tak jak mówię, problem pojawia się sporadycznie raz na kilka dni, ale miło by było go wyeliminować. Ściągnąłem program BlueScreen View i doszedłem do tego, że BSOD jest powodowany przez ntsokrnl.exe.

 

Co to może być? Wina kradzionego Windowsa? Jakiś problem ze sprzętem?

Okazało się, że miałem wadliwą jedną z kości RAM.

Odnośnik do komentarza

Dziewczynie popsuł się laptop (Dell inspiron). Słychać, że sprzęt działa, ale nic się nie wiświetla na ekranie, więc podejrzewałem jakies problemy z matrycą. Zaniosła go do serwisu gdzie orzekli, że do wymiany jest karta graficzna. 650 zł bez paragonu, 800 zł z paragonem (nie wiem za bardzo o co w tym chodzi).

 

Nie znam się na cenach części i napraw, ale nie uważacie, że to cena troche z kosmosu? Ile może kosztować taka naprawa razem z kartą graficzną?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...