Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

rozkręcałem dzis kompa w celu zainstalowania dysku, o tym za chwilę, ale najpeirw jedna rzecz:


 


miałem podłączony komp do monitora wyjściem vga-> hdmi (konwenter) i wyjściem hdmi miałem podłączony telewizor.


Mogłem przez to duplikowac obraz na telewizor i sobie elgencko ogladać. Po rozkreceniu kompa i ponownym złozeniu nie mogę uzyskac obrazu na telewizorze. W kompie nie wykrywa mi sprzętu. nie wiem co zrobić? Wszystko podłączyłem tak jak było.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

mam w lapku (Samsung R522) tylko USB 2.0, a noszę się z zamiarem kupna zewnętrznego dysku USB 3.0 ( taki konkretnie http://www.x-kom.pl/p/245108-dysk-twardy-zewnetrzny-wd-my-passport-ultra-1tb-czarny-usb-30.html?gclid=CIfn4_ul1skCFaPNcgode0IF_g )

o ile wiem że dysk oczywiście będzie działał, to gdzieś przeczytałem że przez jakiś slot PCI Express szłoby wykorzystac w pełni walory USB 3.0

 

jestem noobem i kompletnie nie wiem co i jak na ten temat, więc za wskazówki będę więcej niż wdzięczny :lapka:

Odnośnik do komentarza

mam w lapku (Samsung R522) tylko USB 2.0, a noszę się z zamiarem kupna zewnętrznego dysku USB 3.0 ( taki konkretnie http://www.x-kom.pl/p/245108-dysk-twardy-zewnetrzny-wd-my-passport-ultra-1tb-czarny-usb-30.html?gclid=CIfn4_ul1skCFaPNcgode0IF_g )

o ile wiem że dysk oczywiście będzie działał, to gdzieś przeczytałem że przez jakiś slot PCI Express szłoby wykorzystac w pełni walory USB 3.0

 

jestem noobem i kompletnie nie wiem co i jak na ten temat, więc za wskazówki będę więcej niż wdzięczny :lapka:

 

tylko przez slot express card, ktory masz w akurat w swoim lapku

 

szukaj czegos takiego: http://allegro.pl/adapter-kontroler-express-card-3-porty-usb3-0-54mm-i5229928956.html

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ostatnio mam slabszy zasieg wifi na pc.

Posiadam adapter wifi tp-link na usb, jakiś za 50 zł.

Z niego zawsze miałem net bezpewodowy z routera na korytarzu. (orange)

w kompie mam kartę sieciową intel "ethernet connection"

No i teraz pytanie, wymieniać adapter czy sprobować przez kartę się jakoś podłączyć? Ona nie obsługuje polaczenia bezprezwodowego prawda?

Odnośnik do komentarza

Co moze powodowac wlaczanie sie kompa w srodku nocy? Kur wicy dostaje juz, przez jakis czas jak zablokowalem wupdate w windzie to sie nie wlaczal, ale ostatnio znowu to samo.

Win10, plyta glowna z97 pro, w biosie wszystko typu wake up on lan wylaczone, wifi, klawa zablokowana mozliwosc wybudzania i nie mam juz pomyslu co jeszcze moze pomoc.

W dzien to sie nie nie zdarza a w nocy plus minus 1-2am.

HILFE

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Ostatnio mam slabszy zasieg wifi na pc.

Posiadam adapter wifi tp-link na usb, jakiś za 50 zł.

Z niego zawsze miałem net bezpewodowy z routera na korytarzu. (orange)

w kompie mam kartę sieciową intel "ethernet connection"

No i teraz pytanie, wymieniać adapter czy sprobować przez kartę się jakoś podłączyć? Ona nie obsługuje polaczenia bezprezwodowego prawda?

Moc sygnalu wifi zalezy od ilosci zaklucen. Wiec watpliwe,zeby to byla wina adaptera.

 

Co moze powodowac wlaczanie sie kompa w srodku nocy? Kur wicy dostaje juz, przez jakis czas jak zablokowalem wupdate w windzie to sie nie wlaczal, ale ostatnio znowu to samo.

Win10, plyta glowna z97 pro, w biosie wszystko typu wake up on lan wylaczone, wifi, klawa zablokowana mozliwosc wybudzania i nie mam juz pomyslu co jeszcze moze pomoc.

W dzien to sie nie nie zdarza a w nocy plus minus 1-2am.

HILFE

A zmieniles ustawienie autowylaczanie kompa po update

 

In the Settings app, go to Update & Security > Windows Update and then click the Advanced options button. In the drop-down box, switch the setting to “Notify to schedule restart.”

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

I dlatego ja dalej siedze na win 7 za duzo MS chce zmieniac bez mojej wiedzy. Ta opcja co ci podalem pozwoli ci ustawic godz o ktorej chcesz zeby ci robilo restart kompa. Jedyna opcja blokady pobierania updatu to tak jak mowisz,ustawic ze masz neta z limitem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zara mnie coś strzeli. Wracam sobie autem, godzinna podróż w mróz. W bagażniku miałem plecak i inne pierdoły, a w nim dysk zewnętrzny Seagate 500GB.

Podpinam go w chacie do laptopa, a tu dupa zbita. Taki efekt jak na screenie:

 

pgX6Gn1.png

 

 

Zanim zejdę definitywnie na zawał, chcę się upewnić, czy to jest do odratowania. Być może to kwestia siarczystego mrozu i dysk musi odtajać? No nie mam tam na szczęście niczego, od czego zależy moje życie, ale i tak szkoda niektórych danych.

Podpiąłem go do starego laptopa z XP i o dziwo go widzi, ale np. w folderze, którego szukałem nie znalazłem ważnego pliku, a próba kopiowania całego folderu, który był mi potrzebny, kończy się fiaskiem. Do jutra mam dostępny stary lapek z XP, więc jak dziś tego nie rozwiążę, to jestem w dupsku.

 Czy da się tutaj coś podziałać? Dysk po gwarancji niestety.

 

 

EDIT:

na XPku puściłem chkdsk z parametrem /F, co pozwoliło pokazać niewidoczny wcześniej plik :obama: Pół biedy. Teraz walczę by znowu na laptoku z Win 10 dysk był dostępny.

 

EDIT2

póki co odzyskałem dostęp do dysku za pomocą edycji uprawnień wg tego http://www.techfleece.com/2011/05/15/how-to-take-ownership-of-files-or-folders-or-an-entire-hard-drive/

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...