Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Przez okolo rok urzywalem starego hdd jako archiwum na zdjecia, czy filmy. Dzis z rana okazalo sie, ze wszystko wyparowalo, a jedynie zostaly jakies plik po windowsie. Dysk dziala ale co z moja setka danych? Da sie je odzyskac, jakos?

Spróbuj tym, ponoć dobre: http://www.dobreprogramy.pl/StrongRecovery,Program,Windows,24584.html

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zauwazylem dzisiaj, ze jak wlacze kompa, to nie wlaczyl mi sie monitor. Komputer normalnie pracowal ( czyli slyszalem prace dysku, wiatrakow etc), a monitor jakby dalej "spal". Wszystko wrocilo do normy jak odkrecilem kabel od karty graficznej, jeszcze raz podpialem i uruchomilem kompa. Po kilku godzinach wlaczylem kompa znowu i ta sama sytuacja. I znowu odpialem kabel, przypialem i znowu pomoglo. Wykancza sie monitor, czy karta graficzna?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem niedawno lapka do gier, przez całe życie używałem PC, więc nie ogarniam tematu baterii.

 

I teraz pytanie, sporo czytam o akumulatorach, że jak kabel od zasilania jest ciągle podłączony to szybciej padnie itp. Da się jakoś zablokować ładowanie baterii przez jakiś program ? Niby najprościej wystarczy odpiąć akumulator, ale nie chce mi się w taki sposób bawić. Jeżeli to pomoże w czymś, laptop to lenovo y50.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja miałem podobnie i skończyło się na kupnie nowego kompa. 

 

Miałem tak, że moja karta, która ciągła 400W przy zasilaczu no-name, nie pokazywała obrazu. Inna karta działała, ale po podłączeniu mojej znów nie było obrazu. Poszedłem do sklepu by kupić nową kartę, ale facet w sklepie jak zobaczył płytę główną powiedział: "O kurde spuchnięte kondensatory". Sprawdź czy nie masz spuchniętych kondensatorów przy złączu PCI-E. Naprawa 200 zł. Wolałem nie dokładać do zombie i kupić nowego.  :reggie:

Odnośnik do komentarza

Kurde, trochę mnie te "spuchnięte kondensatory| zdenerwowały.

Czasem mam tak, że odpalam kompa i nie widzę obrazu, ale pomaga wyjęcie i włożenie wtyczki do karty.

Gorzej jak wtedy wyłączam przyciskiem "power" i na następnym włączneniu, system chce się przywrócić sprzed paru dni/tygodni, a ja nie mogę tego pominąć, bo moja uberpodświetlana klawiatura, nie działa w menu BIOSu. I z tego co mam, to zasilacz również nie wiem jaki jest (musiałbym sprawdzić na fakturze), ale wiem, że mam słabą płytę główną - Gigabyte H81M.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam irytujący problem. Do grania używam pada od Xbox One i jak jestem podłączony bezpośrednio kablem micro USB wszystko śmiga jak należy. Niestety kabel jest dość krótki (1.5m) więc muszę korzystać z przedłużacza USB i tutaj pojawiają się schody. Przy niektórych rodzajach wibracji pad się wyłącza lub zaczyna wariować. Pad od X1 ciągnie więcej prądu niż ten od X360 i zapewne przedłużka nie wyrabia. Jaki kupić kabel ? Ten co mam teraz ma oznaczenie 28AWG. Czy 24AWG da radę? Ktoś tutaj korzystał z pada od X1 i przedłużacza USB ?

EDIT:

Sprawdziłem teraz sobie kabel micro USB i on również ma 28AGW i bezpośrednio na nim pad z wibracjami działa normalnie. Teraz to już nic nie rozumiem ...

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Coś mi klawiatura w laptopie odpierdziela, najpierw ekrab w Firefoxie skakał góra dół, jakby jakieś przyciski nawigacyjne były wciśnięte, potem nie mogłem wpisać hasła do kompa, ciągle wywalało, że błędne, a teraz klawisz z literą 'o' nie reaguje, a po wciśbięciu 'p' wpisują się obydwie litery i wpisują się w nieskończoność. Co jakiś czas same uruchamiają się jakieś okna.Czyściłem dziś klawiaturę płynem, możliwe, że wilgoć dostała się do środka? Co mogę zrobić? Rozebrać i podsuszyć to?

 

 

Jeszcze zauważyłem, że f12 sam się włącza.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Musiałeś ją czymś zalać, hmmmmm...

Siora wylała herbatę na lapka i zdemontowałem jej klawę i siedzi na zewnętrznej usb. Jak się nie boisz, to możesz ją zdemontować (patrz na necie jaki model, to znajdziesz tutorial. Coś pewnie się posklejało, więc nawet jakbyś miał drugą na USB, to i tak w tamtej będą się wciskały klawisze.

Odnośnik do komentarza

Dobra, mam takie jedno pytani. Dwa dni temu kupiłem sobie Laptopa Lenovo y50. Laptop za(pipi)iscie śmiga, ale mam pewien problem z wi-fi. Mam modem UPC, jednak gdy jestem dwa pokoje od modemu to nie ma szans na złapanie internetu. Komputer atuomatycznie lapie siec, jednak działa dobrze tylko przez minute max no i mam losowe wyłączenia sieci. Próbowałem reinstalować sterowniki, mieszać w rejsetrze itd.

 

Karta wi-fi to Broadcom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...