Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, mam inny problem, podczas defragmentacji miałem zwieszenie kompa. Zronilem reset i komp nie chce się uruchomić. Podpinam dysk do innego kompa, a tam wyświetla się tylko jedna partycja i to do sformatowania.

Użyłem programiku testdisk i widzę w nim trzy swoje partycje. Uruchomiłem tego kompa z pena i tam widać trzy partycje, z czego dysk c wymaga formata.

Jak za pomocą testdisku naprawić te sektory, albo co mam zrobić, by zadziałało

Wysyłam dobrą flaszkę dla inrofmatyka;)

Odnośnik do komentarza

Moim głównym PC jest laptop, z którego prawie zawsze korzystam z domu (tak, to prawie sprawia, że to nadal laptop), podłączając zewnętrzny monitor i klawiaturę. Stary już nieco zamulał, więc nie dziwiła mnie niesatysfakcjonująca prędkość WiFi, ale w zakupionym dwa dni temu Asusie 10 Mbps już mnie zmartwiło, bo zarówno iPad jak i Xone wypadały znacznie lepiej. Na początku podejrzewałem Windowsa 10, jednak zrobiłem parę testów i okazało się, że winne jest zamykanie pokrywy. Z otwartą prędkość skoczyła blisko czterokrotnie, co pewnie wynika z położenia anteny. Co ciekawe na innym domowym laptopie nie potwierdziłem podobnej zależności.

 

Oczywiście będę więc używał go z otwartą pokrywą, ale przy okazji pytanie, bo w końcu zawsze mógłbym dokupić antenkę pod USB i zamykać pokrywę, co zawsze nieco lepiej wygląd i ułatwia utrzymanie laptopa w czystości. Czy laptop z otwartą pokrywą będzie się też mniej grzał? Poczytałem nieco na ten temat i podobno to również prawda.

Odnośnik do komentarza

W aktualnym planie mogę wybrać maximum performance dla wireless adapter settings tylko do baterii albo pracy na kablu, nie ma innych możliwości. Wybrałem maksymalną do obu i dalej jest tak samo, z zamkniętą pokrywą różnica jest ogromna. Na zamkniętej nie jest w stanie przekroczyć 15 Mbps, jak otworzę widzę jak siła sygnału od razu skacze na ikonce, robię test i przekracza 40 Mbps. Tak czy siak jestem zachwycony, bo na poprzednim necie miałem jeszcze parę miesięcy temu 6 Mbps, na poprzednim PC parę dni temu 10, a teraz 40 w połączeniu z całkiem mocnymi bebechami i komfort korzystania z internetu jest bajeczny.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

No to juz kwestia umiejscowienia routera i samej klapy. Ja na swoich 3 lapkach nie mialem z tym problemu, router w dosyc otwartej przestrzeni. Ale u ciebie jak zamkniesz klape to one gorzej w tej pozycji zbieraja sygnal, widocznie nie masz za ciekawego i mocnego routera lub masz po drodze przeszkody, ze sygnal ulega degradacji i jest sciagany do lapka najlepiej wtedy, gdy pokrywa jest pionowo razem z antenami.

Odnośnik do komentarza

Zalezy od danego systemu chlodzenia. Wiele lapkow pobiera rowniez powietrze przez otwory w klawiaturze ale wiekszosc i tak ma glowne zasysacze w dolnej klapie. Jak sie boisz o zdrowie laptopa to zostaw go z zamknieta pokrywa na noc, wlacz sobie jakiegos torrenta i sprawdz na wykresach temperatury oraz predkosci pobierania aby stwierdzic, czy warto cos zmieniac.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...