Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

RHD to integra,na kazdej plycie (prawie) taka sama,moze postaraj sie updatowc sterowniki do niej? A moze cos w ustawieniach nie tak.

 

Co do karty usb nie mam pojecia,ale jezeli juz cos kupujesz to moze dobra karte dzwiekowa wewnetrzna? Xonar DG juz od 70zl mozna dostac a naprawde dobra karta dla kogos kto nie ma duzych wymagan a lubi sobie pograc.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zapytać chyba nie zaszkodzi. Posiadam od około półtora roku kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 460. Od pewnego czasu wiatraczek (Windforce Anti-Turbulence, czy jakoś tak) bliższy wylotowi powietrza irytująco telepie w zależności od temperatury otoczenia i szybkości obrotów. Karta ma jeszcze półtora roku gwarancji a hałasujący wiatrak jako element zużywalny raczej nie podlega w tej kwestii wymianie czy naprawie (aczkolwiek jeszcze się dopytam w serwisie). Próbowałem całość czyścić, odkurzać, pryskać sprężonym powietrzem, ale nic nie pomaga. Plomby wiatraka nie zrywałem, aby dokładniej wyczyścić wnętrze, bądź też czymś nasmarować, co by nie stracić gwarancji.

 

Krótko - jakie mam opcje? O ile podczas grania karta się rozgrzewa i wiatrak rozkręca, to nie ma problemów, ale od pewnego czasu jeśli np. tylko przeglądam sieć, bądź też korzystam z czegoś mniej wymagającego, to po pewnym czasie wiatrak zaczyna telepać, co strasznie rozprasza podczas pracy. Lekkie dotknięcie wycisza drgania i potwierdza, że to właśnie ten wiatrak, a nie nic innego, ale po chwili i tak znów zaczyna telepać. Jak zostawię komputer bezczynnie na dłużej, to dźwięk jest tak głośny niczym wiertarka... Poza tymi konkretnymi okazyjnymi przypadkami jednak chodzi normalnie i cicho.

 

Nie ukrywam, że trochę laik jestem w kwestiach sprzętowo-technicznych. Jest jakiś sprawdzony i bezpieczny programik, którym mógłbym w razie czego regulować prędkość obrotów tego konkretnego wiatraka? (drugi działa w porządku). Albo chociaż potwierdzić zależności poza banalnym "jak się schłodzi to hałasuje"? SpeedFan nie wykrywa mi wiatraków od karty, a jedynie te od procka i obudowy, podczas gdy GPU-Z z jakiegoś powodu zawsze podaje te same wartości, niezależnie od tego jak obciążona jest obecnie grafika...

 

Nie jestem w stanie do tego przywyknąć, szczególnie podczas pracy kiedy muszę się skupić, a z drugiej strony kończą mi się już pomysły, które nie uwzględniałyby utracenia gwarancji. Będę tym samym wdzięczny za każdą pomoc czy sugestie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj oddałem do serwisu kompa w celu generalnego czyszczenia i zmiany pasty na procu (Phenom X4 955), gdyż temperatura była średnio o 10 stopni za wysoka w idle i stresie (odpowiednio 46 i 77 w grze). Sprawdzałem ją przez CPUID Hardware Monitor.

 

Dostałem go z powrotem i przestały mi się w tym programie wyświetlać temperatury procka, cały czas pokazuje 0 stopni na każdym z rdzeniu. W Speedfan to samo.

 

Co jest nie tak?

 

EDIT: dobra nieważne, okazało się że zyeby te włączyły ch.uj wie po co jedną opcję w biosie. Teraz jest git.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Witam

Pytanie godne laika ale trudno.

Dostalem nowego kompa, ktory ma na pokladzie Radka Hd 7850 2 Gb.

Chce sciagnac nowe sterowniki itp itd, wchodze na strone amd ati i tam do wyboru mam rozne komponenty typu:

- desktop graphic

- notebok graphic

- workstation graphic

- embedded graphic

 

 

Ktory wybrac, zeby wszystko zadupczalo az milo ? ;p

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Znajomy kupił sobie lapka (Samsung rf511). Używa Windowsa 7 i nie podobają mu się wyświetlane kolory. Są strasznie wyblakłe. Na swoim laptopie mogłem to zmieniać bo wejściu w Panel Strerowania Nvidia, ale u niego jak wejdę w ten panel, to nie ma opcji regulacji nasycenia barw/kontrastu itd. Zainstalował najnowsze sterowniki i dalej dupa. W drzewku opcji po lewej stronie panelu sterowania karty, nadal nie ma opcji zmiany kolorów.

 

Dlaczego tak?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam,pare dni temu kupiłem lapka Toshiba Sat l850-11d, wszystko ładnie śmiga, tylko mam pewien problem z touchpadem,dzisiaj zauważyłem ,że przestał działać,prubowałem coś poustawiać w granym programie i nic (konsola dotykowa Synapsis),problemu niby nie ma bo i tak używam myszki,ale oczywiście wolałbym żeby wszystko grało.Co mogę w tej sprawie zrobić?

Odnośnik do komentarza

Panowie mega dziwny problem,

 

nie wiem czy to wina routera ale opisuje problem.

 

Mam router d-link dir-600. Na starej chacie (net z kablówki), działał piknie (ps3 online, iPad, iPhone, PC), po przeprowadzce i zmienienia neta na radiowy ale szybki i stabilny mam problem.

 

W PC Polskie stronki otwierają się piknie, natomiast zagraniczne wolno, na PS3 online gra się piknie zero lagów. Na iP i iPadzie safari działa ale tylko strony PL typu wp,pl, a np BBC już nie ale co najgorsza nie ma bata żeby App Store się odpalił.

 

 

Sieć założyłem od nowa i skonfigurowałem (jest tak samo jak na starych ustawieniach z tamtej chaty)

 

 

Kojarzycie co to może być ? Router się psuje ?

Odnośnik do komentarza

hmm no nie wiem ale gram online w nba 2k12 zero laga, zero wywalania. Jak by coś było z netem to online tak by hulał ?

 

edit:

 

aha najważniejsze, ziomek przyszedł z laptopem Maca i też mu nie działały praktycznie www, zagraniczne to totalnie ale jak wpiął bezpośrednio kabel to było si.

 

Więc chyba jednak coś z routerem, może jakieś porty poblokowane ?

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Panowie mega dziwny problem,

 

nie wiem czy to wina routera ale opisuje problem.

 

Mam router d-link dir-600. Na starej chacie (net z kablówki), działał piknie (ps3 online, iPad, iPhone, PC), po przeprowadzce i zmienienia neta na radiowy ale szybki i stabilny mam problem.

 

W PC Polskie stronki otwierają się piknie, natomiast zagraniczne wolno, na PS3 online gra się piknie zero lagów. Na iP i iPadzie safari działa ale tylko strony PL typu wp,pl, a np BBC już nie ale co najgorsza nie ma bata żeby App Store się odpalił.

 

 

Sieć założyłem od nowa i skonfigurowałem (jest tak samo jak na starych ustawieniach z tamtej chaty)

 

 

Kojarzycie co to może być ? Router się psuje ?

 

Dla wszystkich co mają ten problem, znalazłem rozwiązanie!

 

Pomogła zmiana DNS'ów na googlowskie czyli 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4 możesz zmienić w konfiguracji rozterkach lub w opcjach sieci w ipadzie -> ustawienia ->ogólne -> sieć -> wi-fi

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Sprzedaję właśnie laptopa z niedziałającym napędem. Paragonem usunąłem partycję D oraz systemową C, czyli jedynie jakie miałem. Teraz odpalając lapka dla pewności, że pousuwało się wszystko, otrzymuję komunikat "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Oznacza to, że nie ma żadnych partycji i komputer jest już wyczyszczony?

Odnośnik do komentarza
Hm, czyli trzeba Winde jeszcze raz wgrać i dopiero poniszczyć wszystko? Jakim programem najlepiej trwale poniszczyć dane z dysku? Skoro nie kontaktuje mi napęd, to mam jakąś inną możliwość wgrania systemu?
Na innym komputerze utwórz bootowalny pen z DBAN, ustawiasz kolejność bootowania a następnie wybierasz co ma czyścić i jaką metodą. Jeśli dysk jest niewielki bądź możesz sobie pozwolić na zostawienie włączonego sprzętu na np. 24h to stosujesz np. 3 iteracje (wg mnie najlepsze rozwiązanie, bo Gutmann to overkill natomiast zwyczajne zerowanie to jest dobre do naprawiania dysku).

 

Pamiętaj tylko, że DBAN przy automatycznym czyszczeniu przeora wszystko co znajdzie czyli również tego pendrive.

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...