Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Chce podpiąć do swojego komputera nagrywarkę na SATA, ale mój problem polega na tym że nie mam sata na płycie.

 

Rozwiązaniem jest kupno kontrolera SATA na PCI. Tylko polećcie jakiś w miarę dobry (żeby działała nagrywarka i nie niszczyła płyt) za normalną cenę.

 

Może ta prośba nie pasuje ale nie chciałem zakładać nowego tematu.

 

 

 

 

Za te same pieniadze lepiej kupic nagrywarke na IDE z allegro.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam 1 Dysk 250GB SSD na SATA i 1 Dysk 1 TB IDE tez podpiety na SATA ( chyba ) Oba sa wykryte w BIOSie i w Managerze Urzadzen ale dysk fizycznie nie jest wyswietlony jako partycja w Start>Komputer ... Na samym poczatku dysk nie miual przypisanej nazwy wiec ja przypisalem jako F ( wiadomo nastepny dysk ) ale dalej ta partycja jest dla mnie nie widoczna

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Spier'dolil mi sie dysk wczoraj i aktualnie moim dyskiem twardym jest pendrive z zainstalowanym systemem operacyjnym, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, ze wylaczylem go i wszystko bylo dobrze. Przy wlaczeniu, kiedy cos nie tak sie stalo, po prostu BARDZO dlugo sie bootowal system i w pewnym momencie sie zacial. Reboot - nie widzial juz w ogole dysku. Wyjalem go, nieco zdmuchnalem kurz, podlaczylem i dalej, w BIOSie tez nie jest wykrywany.

 

Teraz tak, wiadomo ze najlatwiej bedzie podlaczyc go do innego komputera i sprawdzic jak wyglada sytuacja, ale to nie wchodzi na razie w gre. Pytanie wiec jest takie, co moglo sie stac oprocz kompletnego spier'dolenia sie dysku?

Odnośnik do komentarza

1. elektronika - zdobądź przejściówkę sata/ide na usb (kieszeń/stacja dokująca) a następnie podepnij dysk przy zbootowanym systemie (tak aby wykrył go jako przenośny)

2. mechanika - przy odpalaniu sprawdź czy nie "cyka" tj. rozkręca głowicę i nagle wydaje dźwięk upadającej igły

3. porty - sprawdź wszystkie możliwe; sam miałem kiedyś podobną sytuację i okazało się, że nagle posłuszeństwa odmówiły 2 z 6 portów sata

4. marka - jeśli jest to Seagate z serii 11 to jesteś w czarnym zadzie; swego czasu była wielka afera z firmware, który zwyczajnie zabijał dyski - jeśli nie zrobiłeś update fw to prędzej czy później dysk nieodwracalnie odmówił posłuszeństwa

5. bios - clear cmos nigdy nie zawadzi a niekiedy może pomóc

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Macie racje z tymi kablami, a dokładniej greah z portami. :] (przy okazji, pierwszy raz cieszę się, że mój dysk nieco przestarzały jest - bo to Seagate, jednak starszy niż ta wadliwa seria)

 

Doszedłem do punktu 3 myśląc "cholera, wczoraj przecież zmieniałem już 3 razy - niemożliwe, żeby... chociaż nie - skoro mu nagle padły dwa, to spróbuję" - sprawdzam 4 port SATA - nadal nie wykrywa. Został jeszcze jeden - podłączam - no niemożliwe. ;] Dzięki!

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przeinstalowałem system i wpisałem ządany klucz wszystko dzialalo przez 30 dni potem przed włączeniem pulpitu wyskakuje ze nalezy zaktualizowac system mam tak/nie dam tak wyskakuje ze aktualizacja przebiagła pomyslnie daje zakoncz i wyrzuca mnie do ekranu logowania (to kiedy wybierasz miedzy uzytkownikami) daje nie i odrazu przezuca do tego ekranu Win XP z SP2 Moj kuzyn ma jakis problem wiadomo jak to rozwiazac ?

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

mam dosyć głupi problem, mam winde 7 na lapku, kupiłem urządzenie wielofunkcyjne hp, działa drukarka i ksero, skaner nie - wywala komunikat o tym że nie może się skomunikować z PC bo pewnie firewall to blokuje, mam Nortona, wie ktoś jak to ustawić?

Odnośnik do komentarza

Pytalem juz w dziale PS3, ale tam z tego co widze malo kto sie zna na tym, wiec zapytam tu

 

Kuzyn chce podlaczyc PS3 do internetu jak najmniejszym kosztem. Internet to neostrada (zwykly modem, jeden z pierwszych), a w komputerze nie ma karty sieciowej. Ale PS3 ma byc polaczane bezprzewodowo, wiec w gre wchodzi router lub cos co robi za Access Point (a przynajmniej tak mi sie wydaje :ninja: )

 

 

Ale z racji ceny w gre wchodzi tylko druga opcja, a ja slabo sie znam na tym, wiec niech ktos powie czy to urzadzenie bedzie dobre do tego - http://allegro.pl/tp-link-tl-wn722n-karta-usb-wifi-cca-30mc-gw-i1559600701.html ?

 

 

Ewentualnie to http://allegro.pl/tp-link-tl-wn321g-karta-usb-wifi-30mc-gwarancji-i1535096666.html , ale im tansze tym lepiej :smile:

Odnośnik do komentarza

hej

mam taki lapek

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c02445972&tmp_task=prodinfoCategory&lc=pl&dlc=pl&cc=pl&lang=pl&product=4217087

 

uzywam od 4-5 miesiecy. strasznie sie grzeje. aż tak , że jak ręka dotykam okolice procka to parzy :/

czy to normalne ?

 

 

aha i jak gram w quake live to czasem jest spadek widoczny klatek na sekunde i zamula :||||||||

Odnośnik do komentarza

Jeśli ma toto funkcję AP to się nada. Ale to bez sensu, lepiej kupić router. Za każdym razem odpalać kompa żeby coś zrobić w necie na kĄsoli to jakaś kpina.

Ja mam dwie sieciówki w kompie (druga właśnie na potrzeby PS3) i jakoś mi to nie przeszkadza. U mnie i tak komp jest odpalony prawie 24/7 bez względu na to czy przy nim siedzę czy nie ;)

A skoro komp i tak będzie chodził to po co wydawać ileś tam złoty jak styknie karta za 20 zł ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra moi mistrze mam pytanie! Jest jakaś możliwość by obciążyć procesor na rzecz karty graficznej? Precyzując by ta zajęła się np. fizyką w grach a procek innymi procesami. Mam starusieńki procesor oraz GT 240 i niestety w grach typu Mafia 2 wyraźnie widzę, że gdy do przeliczenia jest większy teren to komp się dławi. W opcjach NVIDIA przestawiłem obsługiwanie psyhx na grafę - może to coś da ;p Z góry thx za wszelkie odpowiedzi!(plusy daje!)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...