Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

siema

pomocy bo rece mi opadają, pytanie bez szczegółów, wymieniłem płytę wszystko popodłączałem, urchomiłem kompa, wszystko działa, postawiłem nowy system, wszystko śmigało. wyłączyłem kompa i po ponowyn uruchomieniu, wszystko zdechło, nic nie wyświetla, kręci się tylko witrak zasilacza i na procku, znowu padła płyta? Nie wyświetla nawet pierwszego ekranu.

Zasilacz też był nowy.

Odnośnik do komentarza

OK, sprzecior rozebrany cały na części, złożony ponownie, dałem nową pastę i nadal to samo. Ramy przekładałem, włączałem na jednej kości, również to samo.

O dziwo podłączyłem go z ciekawiości na starej płycie, i się włączył pokazał pierwszy ekran, mogłem wejść do biosa.

BTW. stara płyta miała jakiś defekt pokazywała temeraturę procesora -25, a po kilkudziesięciu sekundach 80-90, witrak szalał i reset, i tak w kółko.

 

 

 

Płyta to FOXCONN G31-M1 FSB 1600 45nm quad. Kupiona na allegro, przyszła tylko w kartonie, może podczas transportu coś się uszkodziło.

WIatraki chodzą na zasilaczu i na procku.

Odnośnik do komentarza

odpal furmark na jakiś blending, riva tuner z pluginem z aidy64 na monitorowanie temperatur i napięć. Do tego niech furmark tworzy logi z framerate. Nikt z nas nie ma szklanej kuli a przyczyn może być kilka (przegrzewajce się gpu, skaczące napięcie, problem z modułami pamięci na karcie)- wrzucisz wyniki, to naświetli sytuację i wtedy zobaczymy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wina nie leży po stronie samej karty - temperatury są znośne

może w CCC coś się poprzestawiało albo mom.exe zżera zasoby. Wywal sterowniki, przeczyść to co zostało, zainstaluj najnowsze ale bez sdk, ccc i innych zbędnych narzędzi

dodatkowo przeoraj dysk jakimś cleanerem i jeśli komputer od dawna nie był formatowany to zdefragmentuj plik stronicowania

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich,

odnośnie mojego problemu, kilka postów wyżej, udało się go rozwiązać. Po wielu kombinacjach z płytą, odesłałem ja do sprawdzenia i okazało się, że jest najnormalniej zepsuta. Wiec odpowiadając sobie na swoje pytanie: jest możliwe żeby nowa płyta padła po 30 minutach. Na nowej płycie wszystko śmiga.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Kamela
Odnośnik do komentarza

Prosta zapewne sprawa, więc nie zakładam nowego tematu. Mam 2 komputery w sieci, które są podłączone do Internetu poprzez router, kablem.

Chciałbym z mojego komputera udostępniać sygnał WIFI. Dostałem ostatnio urządzenie Sagem pod USB, które wyszukuje mi inne sieci i pod 4 różnymi dystrybucjami Linuksa także udostępnia, bo skonfigurowanie tego było przejrzyste i wiedziałem co robię. Teraz jak mam Windowsa 7 to się pojawiły jakieś jaja i jak na razie wyszukuje mi tylko sieci. Zrobiłem nowe połączenie ad-hoc i coś jest nie tak. Ktoś posiada może jakiś poradnik co i jak od początku na tym mało intuicyjnym systemie zrobić, albo wie jak mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...