Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem, ktory zaczal sie dzis z rana. Po prawej stronie notebooka mam port usb, ktorego uzywam do podpiecia myszki, tyle ze ona angle przestala dzialac, tak samo jak i podlacznay w te miejsce pendrive. Komputer wykrywa je jako nieznane urzadzenia, mimo ze jeszcze 1,5 h wszystko dzialalo. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza

Kupiłem dysk SATA do swojego komputera i jak zwykle pojawił się problem. Mam płytę główną Solteka SL-86SPE4 i Windows xp z SP2. BIOS wykrywa dysk ale podczas bootowania wyskakuje jakiś error. Do tego Windows rozpoznaje urządzenie na wejściu IDE i każe wsadzić płytę z Windowsem z plikiem atapi.sys. Po wciśnięciu OK wyskakuje komunikat, że to nie o te sterowniki chodziło, i że urządzenie nie będzie działać poprawnie. Najśmieszniejsze jest to, że z początku (jakieś 15 minut wszystko działało) chociaż Windows domagał się jakichś sterowników. Dysk był widoczny, w "zarządzaniu dyskami" udało mi się go zainicjalizować, nadać literę, rozpocząłem nawet formatowanie ale zostało przerwane. Po drugiej próbie komputer się zawiesił i teraz tylko widzi nowe urządzenie ale go nie rozpoznaje. Po wsadzeniu innego dysku SATA jest to samo.

 

Nie wiem czy problem jest z Windowsem czy z płytą główną. Nie wiem dlaczego nie pasują mu te sterowniki z service packa 2 skoro sam o nie prosi. Oba dyski są sprawne. Jeden jest wyciągnięty z PS3 a drugi jest całkiem nowy.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Teraz nie widzi obydwu. Znajduje nowe urządzenie ale nie wie co to jest. Jest to co najmniej dziwne bo przy pierwszej próbie z dyskiem 60 GB rozpoznał urządzenie chociaż olałem komunikat Windowsa. Dysk pojawił się w "zarządzaniu dyskami" i był widoczny w Moim komputerze. Udało mi się nawet dojść do formatowania. Teraz nie widzi ani 60 ani 500, który nie był jeszcze ani razu używany.

Odnośnik do komentarza

Poruszam wtyczka i trybi, czyzby cos sie poluzowalo, zabrudzilo? Zawsze jest tam myszka podpieta i w sumie byla z portu wyciagana i wkladana tylko kilka razy. Ktos ma jakis pomysl?

 

Prawdopodobnie zimne luty.

 

Teraz nie widzi obydwu. Znajduje nowe urządzenie ale nie wie co to jest. Jest to co najmniej dziwne bo przy pierwszej próbie z dyskiem 60 GB rozpoznał urządzenie chociaż olałem komunikat Windowsa. Dysk pojawił się w "zarządzaniu dyskami" i był widoczny w Moim komputerze. Udało mi się nawet dojść do formatowania. Teraz nie widzi ani 60 ani 500, który nie był jeszcze ani razu używany.

 

Tylko goly XP mial ograniczenie do 128gb, SP1 juz to poprawial. Mimo wszystko zrob aktualizacje do SP3 plus wszystkie latki z update. Przeinstaluj stery chipsetu intela. Mozna sprobowac rowniez zaktualizowac bios. Jak nie pomoze to podlacz tylko ta 500tke i sproboj postawic na niej system (najlepiej od razu z sp3 zintegrowanym) Jak pojdzie z nowym systemem to znaczy ze w obecnym masz juz syf i warto pomyslec o reinstalce.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem jakieś 2 tygodnie temu nowy komputer i do przedwczoraj wszystko było cacy.

Niestety tego dnia pojawiły się pierwsze problemy. Podczas gry w pewnym momencie monitor pokazał komunikat o braku sygnału i po około 30s komputer się zrestartował. Gdy system się załadował odpaliłem sterowniki grafy i program do monitorowania temperatury procesora i znowu odpaliłem grę, tym razem sprawdzając temperatury. Po jakichś 5-ciu minutach problem się powtórzył, temperatury były raczej w normie (około 60 na karcie, 50 na procku, wcześniej bez problemu pracował ze sporo wyższymi). Później powtórzyło się to jeszcze raz, tym razem po wiadomości o braku sygnału wiatraczek na karcie graficznej rozkręcił się maksymalnie. Wyłączyłem komputer i po pół godziny włączyłem ponownie - wszystko śmigało. Wczoraj korzystałem z komputera normalnie - gry, internet itd. i nadal było cacy. Dzisiaj niestety problem pojawił się znowu, przy czym po restarcie wiatrak na grafice parę rozkręcał się do 100% po chwili wracając do normalnej prędkości.

Nie bardzo wiem co może być przyczyną tego problemu, jak mówiłem, komputer kupiony około 2 tygodnie temu, nie kręcony.

 

 

PG - ASrock P67 Extreme4

Proc - i5 2500k

KG - Sapphire Radeon HD 6950 1GB

RAM - 4GB GoodRam

Zasilacz - SEASONIC M12II 620W

Edytowane przez Rik
Odnośnik do komentarza

Kupiłem jakieś 2 tygodnie temu nowy komputer i do przedwczoraj wszystko było cacy.

Niestety tego dnia pojawiły się pierwsze problemy. Podczas gry w pewnym momencie monitor pokazał komunikat o braku sygnału i po około 30s komputer się zrestartował. Gdy system się załadował odpaliłem sterowniki grafy i program do monitorowania temperatury procesora i znowu odpaliłem grę, tym razem sprawdzając temperatury. Po jakichś 5-ciu minutach problem się powtórzył, temperatury były raczej w normie (około 60 na karcie, 50 na procku, wcześniej bez problemu pracował ze sporo wyższymi). Później powtórzyło się to jeszcze raz, tym razem po wiadomości o braku sygnału wiatraczek na karcie graficznej rozkręcił się maksymalnie. Wyłączyłem komputer i po pół godziny włączyłem ponownie - wszystko śmigało. Wczoraj korzystałem z komputera normalnie - gry, internet itd. i nadal było cacy. Dzisiaj niestety problem pojawił się znowu, przy czym po restarcie wiatrak na grafice parę rozkręcał się do 100% po chwili wracając do normalnej prędkości.

Nie bardzo wiem co może być przyczyną tego problemu, jak mówiłem, komputer kupiony około 2 tygodnie temu, nie kręcony.

 

 

PG - ASrock P67 Extreme4

Proc - i5 2500k

KG - Sapphire Radeon HD 6950 1GB

RAM - 4GB GoodRam

Zasilacz - SEASONIC M12II 620W

 

Zacznij od ramów - Goodaramy to padaki, ostatnio w firmie reklamowałem 3 pary 2x2gb goodrama bo przyjechały wadliwe, ogólnie tragedia z tymi pamięciami jak poczytałem fora. W nastepnej kolejności karta graficzna / sterowniki do niej. Goodrama zamien na jakąś A-datę czy tam Kingstona jak i tak nie będziesz kręcił.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W dziale "Jaki laptop?" radziłem się, jaki model kupić ;]

 

I stało się - kupiłem dv6-6030ew ;] I od razu problem, zatem zwracam się do Was z zapytaniem. Mam takie wrażenie, że ten Radeon, który siedzi w tym lapku jest "odłączony" (?). O co chodzi - praktycznie żadna z gier nie chce się odpalić.

Przykładowo - program CPU-Z w zakładce GRAPHICS pokazuje mi dwie opcje i na pierwszym miejscu jest Mobile Intel HD Graphics.

Jak wchodzę na serwis http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ , wszystkie opcje np. dotyczące gry Wiedźmin są ok, poza grafiką, którą ta strona również wykrywa mi, że mam na pokładzie Mobile Intel HD Graphics. O co chodzi? Jeśli jest jak mówię i należy "załączyć" tego Radeona, możecie mi łopatologicznie powiedzieć, jak to zrobić?

 

 

Ps. "Kocham" PieCe =]

Odnośnik do komentarza

Właśnie odpaliłem Starcrafta 2 i działa :O I to mega dobrze =] Już nic nie kumam. Ale Wiedźmin jedynka w ogóle się odpala. Jakiś konflikt sterowników. Ktoś z Was miał takie problemy z jedynką na Radeonie?

 

Ps. Stona, co zatem zrobić, by np. ta stronka będąca swoistym "miernikiem" sprzętu nie oszukiwała (bo pokazuje mi, że przez grafikę w ogóle nie odpalę Starcrafta 2) i by wykrywała tego Radeona?

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1309367310' post='2426372']

Właśnie odpaliłem Starcrafta 2 i działa :o I to mega dobrze =] Już nic nie kumam. Ale Wiedźmin jedynka w ogóle się odpala. Jakiś konflikt sterowników. Ktoś z Was miał takie problemy z jedynką na Radeonie?

 

Ps. Stona, co zatem zrobić, by np. ta stronka będąca swoistym "miernikiem" sprzętu nie oszukiwała (bo pokazuje mi, że przez grafikę w ogóle nie odpalę Starcrafta 2) i by wykrywała tego Radeona?

u mnie na nvidi i windzie siódemce tez mam ten błąd

 

 

 

Odnośnik do komentarza
' timestamp='1309367310' post='2426372']

Właśnie odpaliłem Starcrafta 2 i działa :o I to mega dobrze =] Już nic nie kumam. Ale Wiedźmin jedynka w ogóle się odpala. Jakiś konflikt sterowników. Ktoś z Was miał takie problemy z jedynką na Radeonie?

 

Ps. Stona, co zatem zrobić, by np. ta stronka będąca swoistym "miernikiem" sprzętu nie oszukiwała (bo pokazuje mi, że przez grafikę w ogóle nie odpalę Starcrafta 2) i by wykrywała tego Radeona?

 

 

 

Olej tą stronę :potter: Nie wiem czy w BIOSie możesz np. wyłączyć na stałe tą integrę. Zapytaj greah'a albo kogoś kto się zna na lapach ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...