Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam problem z dyskiem zewnętrznym - moja dziewczyna miała go cały czas przy swoim kompie, teraz coś prawdopodobnie na niego ściągnęła i nie może teraz tego dysku odtworzyć - system go widzi, ale nie da się odtworzyć. Sprawdzałem u siebie - to samo. Ale co ciekawe, jak go podłączam do tv, to działa spokojnie. Skanowałem go gruntownie AVG i nic nie znalazł. Nie mam pomysłu, co z nim zrobić, a formata nie mogę strzelić, bo ona tam ma swoje ważne rzeczy. Macie jakiś pomysł, co z nim zrobić?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

n00bie question: zakupiłem nowe kości RAM do kompa - 2x 4GB DDR3 Corsaira. Zamontowałem, BIOS po uruchomieniu wykrywa 8GB, ale system już tylko ~3,25GB. Dotarłem do tego, że jest to wina Windows XP, który rzekomo po prostu nie jest w stanie obsłużyć więcej. Zonk, można by rzec. No ale trudno, kości się nie zmarnują. I tak lepsze to chyba niż moje poprzednie 2GB. Niemniej jednak zastanawiam się teraz, czy bez zmiany windowsa jest sens trzymać obie kości wpięte do komputera, czy też powinienem coś wyjąć? Jest jakieś ryzyko uszkodzenia, lub możliwe problemy z wydajnością? Zielony w kwestiach sprzętowych jestem, dlatego wolę nie kusić losu.

Odnośnik do komentarza

Mam dziwny problem z gaszacym sie monitorem. Odpalam winde, wszystko elegancko sie uruchamia, i w momencie kiedy slychac charaktersytyczny dzwiek windows'a, ekran przechodzi w stan sleeping (jest po prostu czarny, dioda na monitorze zmienia kolor na pomaranczowy). Wczesniej nie bylo z tym problemow. O co chodzi? Dzieki za jakakolwiem pomoc.

Odnośnik do komentarza

Potrzebny czy niepotrzebny - tani i dobrej firmy. Skoro już kupuję, to wolę dopłacić wspomniane 20zł do czegoś lepszego na przyszłość, nawet jeśli się nie przyda.

 

Co do OS - siedzę na XP i bardzo mi z tym dobrze było dotychczas. ;) A że wolę mieć legalną wersję (tak, wiem - szok), to nie spieszyło mi się z zakupem siódemki.

 

Dzięki za info. Kości zostawiam w takim razie.

 

@walek

Nie wiem czy to to samo, ale wieki temu miałem coś podobnego, co najprawdopodobniej okazało się wirusem. Monitor gasł po uruchomieniu windy. Pomogła reinstalka systemu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam problem z wykryciem dzwieku 5.1.

Na tylnim panelu mam 3 wyjscia, zielony, niebieski, pomaranczowy. Wczesniej na notebooku zawsze wpinalem czincz w zielony i dwa pod aplituner i widzial 5 glosnikow, teraz na nowym komputerze w panelu sterowania, jak i w realteku pojawiaja sie domyslnie 2 glosniki i nawet jak przestawie na 5.1 dziala tylko stero. Ustawiam Digital Outpoot jako urzadzenie do komunikacji, glosniki jako urzadzenia domyslne i mam zagwozdke, bo test glosnikow 5.1 nie dziala, ale muzyka leci ze wszytskich 4 glosnikow...

www.easye.home.pl/51.jpg

 

W Dziwekach w panelu sterowania moge ustawic tak samo i tez przy testach slysze tylko 2 glosniki.

 

System:Windows 7, plyta Asus P8H61

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

w instrukcji nic nie ma. Mam podlaczone dzek do kompa, i 2 czincze do Sony Dav SB-300.

Wlaczylem Digital Outpoot, bo myslalem, ze moze wtedy zrobi mi 5.1, jak wylacze wyjme kabel i podepne znowu widzi mi caly czas 2 glosniki.

 

Zauwazylem tez ze w Digital Output we wlasciwosciach informacje o gniezdzie jest: ATAPI. Gdyby byla zwykla panel tylni 2,5mm to pewnie by dzialalo...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

z 1 strony jest jack, z drugiej 2 czincze do aplitunera i zawsze mi rozroznial glosniki. Jestem coraz blizej. Wylaczylem DigitalOotput calkowiecie, ustawilem parametry wedlog: http://windows7forum.pl/ustawienie-dzwieku-5-1-w-windows-7-tutorial-t-2816.html

 

i w panelu sterowania juz widzi dzwiek 5.1/

Odnośnik do komentarza

Ale masz świadomość, że to nie jest 5.1 tylko stereo rozłożone na 5 głośników?

 

IMHO niemożliwe jest osiągnięcie dźwięku 5.1 za pomocą jednego kabla jack podłączonego do jednego gniazda jack w karcie dźwiękowej. Nie mieści mi się to w głowie ;)

Edytowane przez Stona
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...