Skocz do zawartości

God of War 3


Don_Pedro

Rekomendowane odpowiedzi

To się jeszcze okaże w praktyce na ile zasługuje grafika. Trzeba poczekać może na pierwsze recenzje, ale to chyba dopiero pod koniec lutego albo na początku marca. Zresztą, wątpię żeby którykolwiek lepszy serwis ocenił ją źle, tym bardziej jeśli dostanie grę jako jeden z pierwszych (np. IGN) i będzie chciał dodatkowo podgrzać atmosferę wśród oczekujących. Grafika może być różna w zależności od lokacji, ponoć grę robiły czasem trzy studia (w tym ktoś od Naughty Dog).

Odnośnik do komentarza

ale przecież nawet GoW1 i GoW2 na screenach nie wyglądało jakoś genialnie w swoich czasach.Wtedy też były gry na ps2 z lepiej wykonanymi bohaterami czy lepszymi teksturami.Teraz jest identycznie

 

Tu chodzi o rozmach i akcję na ekranie-będziesz pędzić po plecach Gai,w tle będziesz widzieć innych kolosów wspinających się na Olimp,będziesz walczyć z tuzinem przeciwników,jucha będzie tryskać na boki ,a kamera cały czas wirować,zwalniać itp by pokazać jak najlepiej kolejne fatality to będziesz miał w (pipi)e i nawet na chwilę nie zauważysz,że gdzieś tam jest gorsza teksturka i uproszczenie.

 

GoW3 ma nas głównie zmasakrować rozmachem i niespotykaną epickością ,a nie tekturami i modelami postaci rodem z uncharted 2-takie było też założenie twórców

Odnośnik do komentarza

ale przecież nawet GoW1 i GoW2 na screenach nie wyglądało jakoś genialnie w swoich czasach.Wtedy też były gry na ps2 z lepiej wykonanymi bohaterami czy lepszymi teksturami.Teraz jest identycznie

 

Tu chodzi o rozmach i akcję na ekranie-będziesz pędzić po plecach Gai,w tle będziesz widzieć innych kolosów wspinających się na Olimp,będziesz walczyć z tuzinem przeciwników,jucha będzie tryskać na boki ,a kamera cały czas wirować,zwalniać itp by pokazać jak najlepiej kolejne fatality to będziesz miał w (pipi)e i nawet na chwilę nie zauważysz,że gdzieś tam jest gorsza teksturka i uproszczenie.

 

GoW3 ma nas głównie zmasakrować rozmachem i niespotykaną epickością ,a nie tekturami i modelami postaci rodem z uncharted 2-takie było też założenie twórców

 

No i właśnie jeśli będzie tak ekwilibrystyczne jak mówią twórcy, to aspekt techniczny zejdzie na II-gi plan, jednak i tak będzie "robił" :)

Odnośnik do komentarza

ale przecież nawet GoW1 i GoW2 na screenach nie wyglądało jakoś genialnie w swoich czasach.Wtedy też były gry na ps2 z lepiej wykonanymi bohaterami czy lepszymi teksturami.Teraz jest identycznie

 

Jakie gry na PS2 wyglądały lepiej od God Of War?

 

Teraz nie jest identycznie, bo GoW 3 ma konkurecnję w postaci choćby mocnego Uncharted 2. A obie części na PS2 wyciskały z tego sprzętu całą moc i może poza RE4 nie miały według mnie konkurencji.

 

Poza tym w God Of War 3 bieg Kratosa, czy kilka kombosów to prawie żywcem wyjęte z poprzednich części, nie wspominając już o beznadziejnie wyglądającym roll up'ie (fikołek pod prawym analogiem). Trochę mało nextgenowo to wygląda.

 

Właśnie największa nadzieja jest w rozmachu i spektakularnych starciach, które mogą tak jak w Shadow Of The Colossus podbić wrażenia wizualne.

Odnośnik do komentarza

ale przecież nawet GoW1 i GoW2 na screenach nie wyglądało jakoś genialnie w swoich czasach.Wtedy też były gry na ps2 z lepiej wykonanymi bohaterami czy lepszymi teksturami.Teraz jest identycznie

 

Jakie gry na PS2 wyglądały lepiej od God Of War?

 

Kurcze ludziska czytajcie ze zrozumieniem.Ja tylko napisałem,że GoW1 i 2 nie wyglądały wcale tak genialnie na screenach bo w ruchu to zdecydowanie były najładniejsze gry na tps2.Ale na screenach wcale tak pięknie się nie prezentowały do tego tak jak wspominałem wtedy też były gry z lepiej wykonanymi bohaterami(na czele z Silient Hill3 czy MGS2 i 3 itp) i lepszymi teksturami(znowu Silent Hill3) ale całościowo i przede wszystkim w ruchu to GoW był nie do pobicia

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Poza tym w God Of War 3 bieg Kratosa, czy kilka kombosów to prawie żywcem wyjęte z poprzednich części, nie wspominając już o beznadziejnie wyglądającym roll up'ie (fikołek pod prawym analogiem). Trochę mało nextgenowo to wygląda.

 

zauwazylem ze rozne schematy i uproszczenia w grach zwykle bardzo ułatwiają rozgrywke, np nierealnistycznie szybko zmienia kierunek biegu to moze dziwnie wygladac ale w wielu grach ratuje życie, a jesli jest mega realnie i postac musi wychamowac z poslizgiem a potem zaczac biec w druga strone to jest oczywiscie realistyczniej ale moze utrudniać rozgrywkę, możliwe że własnie z takich względów tworcy zostawili pewne animacje uproszczone bo zbytni realizm spowolnił by gre albo uśmiercał postac co chwile ;p

gdybam ale taki wlasnie moze byc powód (przykład z bieganiem byl tylko przykładem , nie odwolywal sie do gow)

Odnośnik do komentarza

ale przecież nawet GoW1 i GoW2 na screenach nie wyglądało jakoś genialnie w swoich czasach.Wtedy też były gry na ps2 z lepiej wykonanymi bohaterami czy lepszymi teksturami.Teraz jest identycznie

 

Jakie gry na PS2 wyglądały lepiej od God Of War?

 

Kurcze ludziska czytajcie ze zrozumieniem.Ja tylko napisałem,że GoW1 i 2 nie wyglądały wcale tak genialnie na screenach bo w ruchu to zdecydowanie były najładniejsze gry na tps2.Ale na screenach wcale tak pięknie się nie prezentowały do tego tak jak wspominałem wtedy też były gry z lepiej wykonanymi bohaterami(na czele z Silient Hill3 czy MGS2 i 3 itp) i lepszymi teksturami(znowu Silent Hill3) ale całościowo i przede wszystkim w ruchu to GoW był nie do pobicia

 

No ja bym się tu kłócił, bo druga część na screenach wygląda jeszcze lepiej niż podczas gry. A i tak chyba nic nie przebije Shadow Of The Colossus, które na screenach wygląda na mocno podrasowane, a podczas gry nie widać tak ostrego obrazu.

 

Żeby nie bylo offtopa, Square chyba pisał, że do uników mogliby dać sterowanie tiltem. Ja bym akurat tego nie chciał, bo jakoś nie potrafię wyobrazić sobie precyzyjnego unikania ataków za pomocą machania padem. Wolę do tego analoga. Sterowanie w God Of War jest bardzo intuicyjne i po co zmieniać coś dobrego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Żeby nie bylo offtopa, Square chyba pisał, że do uników mogliby dać sterowanie tiltem. Ja bym akurat tego nie chciał, bo jakoś nie potrafię wyobrazić sobie precyzyjnego unikania ataków za pomocą machania padem. Wolę do tego analoga. Sterowanie w God Of War jest bardzo intuicyjne i po co zmieniać coś dobrego.

Też myślałem nad precyzją takiego rozwiązania. Standardowo mogło by być normalnie ustawione, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać opcjonalne zmiany w sterowaniu. Takie Heavenly Sword w świetny sposób wykorzystywało tilta (i była nawet opcja wyłączenia jeżeli dobrze pamiętam). Poza tym wniosło by to jako taki powiew świeżości do gameplay'u na który niektórzy narzekali, a i fun mógłby być większy.

Odnośnik do komentarza

Mały news odnośnie długości gry http://www.ps3site.pl/gow-iii-to-ponad-10h-zabawy/32693/

 

Jeżeli to prawda to się bardzo cieszę. Ja z reguły szczególnie za 1 razem bardzo wolno przechodzę gry (spokojnie, przyglądając się widokom itp) i często bywa tak, że w reckach piszą, że przejście to ok 10 h mi zajmuje ok 12 h.

 

Podsumowując może jest szansa na co najmniej 15 h

 

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza

Ile to kosztuje? 530 żylaków? Takie ceny to istna paranoja. Kto przy zdrowych zmysłach wyda kasę, przejdzie grę i będzie bawił w wojnę figurką Kratosa?? Pocztówki, skrzynka na kosmetyki, płyta z materiałem o powstaniu gry? Nie warto nawet rozważać zakupu, a co dopiero wykładać kasę.

 

Odnosząc się do czasu gry...kolega Rik ma niestety rację. W dzisiejszych czasach przygodówki powinny być zdziebko bardziej czasochłonne.

Odnośnik do komentarza

Czy taka paranoja? Pamiętaj, że to oferta przede wszystkim dla maniaków i kolekcjonerów, których nie brakuje, nawet tu na forum. Przypominam, że masz tam jeszcze w zestawie GoW Collection , a więc na dobrą sprawę dostajesz 3 za.(pipi)iste gry + te dodatki (m.in soundtrack). Nie raz rozbijane były tu na forum na składowe poszczególne ceny elementów zestawu i wychodziło w miarę uczciwie cenowo.

 

Ja bym spojrzał na to z innej strony dostajesz 3 kozackie gry, które starczą ci na dość długo (w tym jedną nowość, zapewne klasy AAA, w sumie dwie pierwsze części to też AAA i jak by nie było też są liczone na rynku PS3 jako nowości, a dla osób nie grających wcześniej w GoW to już w ogóle), a teraz pomyśl ile byś zapłacił za 3 gry w foli o jakości AAA ?

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Dla mnie osobiscie to paranoja wydawac taka sume na jedną current-genową gre(nie licze GoW:C), nawet jak bym byl nie wiadomo jakim fanem, mi wystarczy zwyla, najzwylejsza wersja. Za ta sume(550 zl) mozna ze spokojem kupic combo Heavy Rain, GoW3 i Bioshock 2.

 

A ta gra z tym noktowizorem to najwieksza pomylka i nie wiem jaki frajer to kupil.

Odnośnik do komentarza

Sorry, dokładanie stówy (a w niektórych przypadkach 3 stówy), żeby mieć kilka papierków, i gadżet w stylu figurki albo super noktowizora świecącego w nocy albo torbę kartek z kolorem włosów głównego bohatera (to ostatnie jest czystym i celowym sarkazmem ze strony autora postu) to - uwaga, uwaga - DLA MNIE absurd i brak pomysłu na mądrzejsze wydanie kasy (zamiast np. ją przechować :) ).

Nie chcę kupować coś, bo ładnie będzie wyglądać na półce.

Odnośnik do komentarza

Ja kupuje Ultimate Trilogy na 100%, miałem najpierw Collection, baardzo mi się spodobało i stwierdziłem że warto kupić GoW3 w tej wersji. Narazie collection zamieniłem, ale jak już dostanę trilogy to mam zamiar porobić w nim platyny. Dodatkowo kolekcjonuje płytki zespołów które lubie, a jak wiemy w zestawie ma być ta płyta z muzyką zainspirowaną światem gow'a ("Metal & Blood" bodajże ? ). Podstawowa edycja ma kosztować 220zł na starcie, do tego GoW: Collection (jakieś 140zł za nówkę ) + płytka z sountrackiem i ta druga (to też pewnie jakieś ~100zł ), do tego puszka i dodatki. Jestem fanem i chciałbym miec coś wyjątkowego, a puszka pandory równie dobrze może posłużyć później jako pudełko na ciastka. :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...