Skocz do zawartości

Okablowanie a Xbox 360


Rekomendowane odpowiedzi

Przy oglądaniu filmu Xklocek zmniejsza obroty. Słyszeć je będziesz tylko wtedy gdybyś oglądał film bez dźwięków ;)

Sprawdziłem - szum wiatraków przy oglądaniu DVD znacząco redukuje mój komfort oglądania poniżej akceptowalnego poziomu. :(

Wracam do starych założeń

Bardzo cicho oglądasz firmy skoro słyszysz wiatraki. Jak przyjadę oddać GOW'a to wezmę ze sobą Xboxa by porównać głośność obydwu konsol. Aż mi się nie chce wierzyć, że ten cichy terkot wiatraków ci przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo cicho oglądasz firmy skoro słyszysz wiatraki. Jak przyjadę oddać GOW'a to wezmę ze sobą Xboxa by porównać głośność obydwu konsol. Aż mi się nie chce wierzyć, że ten cichy terkot wiatraków ci przeszkadza.

Gooral - ja, przy PC, setki złotych wydawałem na ultra ciche wiatraki, pasywne grafy i półpasywne zasilacze, kontrolery obrotów i półkilogramowe, miedziane radiatory. Nie wspominając o dwudziestokilogramowych obudowach.

Zboczony na ciszę jestem, komar mi przeszkadza we śnie, aż sam się dziwię, jak mogłem x'a sobie kupić :D

Odnośnik do komentarza
Bardzo cicho oglądasz firmy skoro słyszysz wiatraki. Jak przyjadę oddać GOW'a to wezmę ze sobą Xboxa by porównać głośność obydwu konsol. Aż mi się nie chce wierzyć, że ten cichy terkot wiatraków ci przeszkadza.

Gooral - ja, przy PC, setki złotych wydawałem na ultra ciche wiatraki, pasywne grafy i półpasywne zasilacze, kontrolery obrotów i półkilogramowe, miedziane radiatory. Nie wspominając o dwudziestokilogramowych obudowach.

Zboczony na ciszę jestem, komar mi przeszkadza we śnie, aż sam się dziwię, jak mogłem x'a sobie kupić :D

heh to w takim razie grając na Xie pewnie cierpisz katusze ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niewiem czy gdzies ktos o tym pisal ale chyba nie (bynajmniej ja nie znalazlem) jesli bylo to przepraszam. Otoz czytalem nieraz komentarze na necie ze xbox 360 podpiety kablem VGA np bigbena generuje lepszy obraz niz np zwykle nieznanej firmy kable za 30zl na alledrogo. Tu pojawia sie moje pytanie i prosilbym o odpowiedz najlepiej kogos kto widzial te dwa kable w akcji. CZy widac miedzy nimi naprawde roznice? Bo jesli nie to po co przeplacac...

Odnośnik do komentarza
Niewiem czy gdzies ktos o tym pisal ale chyba nie (bynajmniej ja nie znalazlem) jesli bylo to przepraszam. Otoz czytalem nieraz komentarze na necie ze xbox 360 podpiety kablem VGA np bigbena generuje lepszy obraz niz np zwykle nieznanej firmy kable za 30zl na alledrogo. Tu pojawia sie moje pytanie i prosilbym o odpowiedz najlepiej kogos kto widzial te dwa kable w akcji. CZy widac miedzy nimi naprawde roznice? Bo jesli nie to po co przeplacac...

Ja mam porównanie oryginalnego componenta z nieoryginalnym kablem VGA za (wtedy) 43zł. TO nie ejst żaden BigBen tylko Eaxus ;) i jakość jest taka sam jak na componencie czyli znakomita. Mówię o porównaniu tych kabli na HDTV.

 

Nigdy nie miałem bigbena ale mi porównanie z oryginałem componentem wystarcza by stwierdzić, że nie ma utraty jakości obrazu. Sama jakośc kabla jest nieco gorsza to znaczy z tańszych materiałów jest wykonany.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Czemu ustawicznie brniesz w to porównanie componenta x z z VGA y? Może masz nawet rację, ale to przecież mimo wszystkie dwa zupełnie różne kable.

Bo widzę, że jakośc obrazu jest znakomita. I mogę sobie powróżyć z fusów, że na orygionalnym VGA od M$ nie będzie lepsza. No chyba, że ty widziałeś porównanie orygianlnych VGA oraz componenta i wiesz lepiej... Jeśli tak to się wypowiedz w tej sprawie.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
A ja mam pytanko z innej beczki. Mianowicie mam stary model konsolki (2005 rok :D) bez wyjscia hdmi oraz tv obslugujacy fullh hd i teraz nasuwa sie pytanie jaki kabel mam kupic by wygenerowac jak najlepszej jakosci obraz w moim xboxie ? Dodam tylko ze w tej chwili mam podstawowy kabelek dodawany do zestawu premium.

Jak tym "podstawowym kabelkiem" jest component (czyli czincze zielona, niebieska i czerwona plus biały i czereowny od dźwięku) to podłącz nim swojego fullHD, ustaw w konsoli 1080p i sprawdż czy wyświetla poprawnie obraz (czy nie ma nienaturalnych rozciągnięć lub obcięcia obrazu). Jesli nie wyświetla poprawnie to kupić musisz oryginalny kabel VGA od Microsoftu, bo on, jako jedyny, obsługuje poprawnie 1080p. Ale zanim to zrobisz musisz się upewnić czy twój TV obsługuje na wejściu VGA sygnał 1080p. Jesli nie to pozostaje zmiana xboxa na takiego z wejściem HDMI.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
A jesli ja chcem na monitorze uzyskac 720p to tez musze kupic oryginalny kabel od MS albo biebena? Czy tak jak mowisz jest tylko w przypadku 1080p?

Jakikolwiek. Tylko by uzyskać przez VGA 1920-1080 musi być oryginalny bo inne tanie oraz ten Bigbena nie obsługują poprawnie tej rozdzielczości.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Gooralesko sprawa ma sie tak że jezeli probuje ustawic wyzsza rozdzialke niz 480 wywala mi brak sygnalu i wraca po paru sekundach znow do 480. Co wiecej gdy probuje w samym kabelku przelaczyc na obsluge hd (wiesz o co chodzi ? ten taki przelaczniczek:P). To mam tylko czarny ekran nic wiecej. Takze bardzo mozliwe ze wina lezy po stronie kabla mowisz mi o oryginalnym ms kablu a ten ktory mam to nie jest oryginalny ? :)

Odnośnik do komentarza
Gooralesko sprawa ma sie tak że jezeli probuje ustawic wyzsza rozdzialke niz 480 wywala mi brak sygnalu i wraca po paru sekundach znow do 480. Co wiecej gdy probuje w samym kabelku przelaczyc na obsluge hd (wiesz o co chodzi ? ten taki przelaczniczek:P). To mam tylko czarny ekran nic wiecej. Takze bardzo mozliwe ze wina lezy po stronie kabla mowisz mi o oryginalnym ms kablu a ten ktory mam to nie jest oryginalny ? :)

Wiesz co, nie chce mi się wierzyć ale cóż ...

Masz ten problem dlatego, że masz zwykły TV CRT i podłączasz kablem composite? Twój TV po prostu nie wyświetla wyższej rozdzielczości niż 480p? :D

Aż nie mogę uwierzyć...

Odnośnik do komentarza
milekp wybacz ale jezeli nie jesteś w temacie to sie nie wypowiadaj dobrze? :)

Gdyby te Twoje brednie bylyby prawdziwe to nie odpalaloby mi rozdzialki 1080p na ps3 :) tv crt ? prosze Cie nie badz smieszny, jeżeli masz pisac posty takiego typu to nie pisz nic.

Wybacz ale dlatego pisałem, że nie wierzę, choć znam paru magików, którzy większy cyrk z kablami robili. Nie jestem w temacie, bo od dwóch stron go nie przedstawiasz, tylko piszesz, by ktoś ci pomógł - niestety więcej stron mi się nie chciało wertować do tyłu.

Do tego jeśli piszesz, że podłączasz chinchem białym, czerwonym i żółtym - sądziłem, że podłączasz compositem a więc więcej niż 480 nie jesteś w stanie uzyskać, więc proszę nie pisz o moich "bredniach" tylko napisz jeszcze raz o co biega. Zresztą, już może nie pisz, bo faktycznie zwracasz się tylko do Goorala, więc nie powinienem się wpieprzać między wódkę a zakąskę i próbować pomóc. Amen.

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza
Koncowka ktora podlaczasz do konsoli jest nieco bardziej zaokraglona (nie jest taka kanciasta ;p) a tak to sie zgadza. Te same kolorki bynajmniej ja podlaczam konsolke samym czinczem do tv. Mianowicie kolorkiem czerwonym,bialym i zółtym.

Jedno pytanie. Podłączasz tym żółtym kabelkiem i chcesz na nim ustawić 1080p? No weźcie mi tego gościa.

 

Chyba nie muszę nic więcej ci tłumaczyć, tak? Jesteś na tyle kumaty żeby zrozumieć co źle robisz?

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Chyba zaszlo pewnie nieporozumienie :) co masz na mysli zoltym kabelkiem ? :) zolty kabelek odstawilem :)

Z reszta juz sobie poradzilem z tym problemem i mam w pelni 1080p z gory dzieki za rady i uwagi :) te potrzebne jak i zbedne (ktorych nie brakowalo)

Co ja mam na myśli? Przecież zacytowałem twojego posta, w którym jasno i wyraźnie jest napisane, że podłączyłeś konsolę żółtym kabelkiem do TV. Żółty kabelek nie obsługuje 1080p. Ba, nawet 720p nie obsługuje.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Jakikolwiek. Tylko by uzyskać przez VGA 1920-1080 musi być oryginalny bo inne tanie oraz ten Bigbena nie obsługują poprawnie tej rozdzielczości.

Akurat Big Ben obsługuje poprawnie tą rozdzielczość - przed chwilą z ciekawości sprawdziłem (podłączony jest do TV LCD) , a byłem przekonany tak samo jak Ty.

Odnośnik do komentarza

wszystkie beda obslugiwac, nie wiem skad takie przekonanie ze nie beda?

ja mam na serwisie jakis badziew hama i zero problemu

mialem tez wlasnej roboty i tez nie bylo

 

kwestia tylko jakosc obrazu a z tym roznie, wiadome im lepiej ekranowany tym lepszy, ale bigben ma dobra jakosc...

 

najlepsza jakosc by sie dalo uzyskac na samorobce z dobrych ekranowanych przewodow, bo od Ms kabel to tez nie jest zadnym cudem techniki i wiecej w tym oplaty za znaczek ze to od MS niz za to z czego zrobiony...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Kupiłem ostatnio kabelek VGA i podłączam go do monitora i głośników komputerowych ale dźwięku nie ma :huh: Monitor ma wejście audio ale gdy podłączam słuchawki nie ma dźwięku. Czy to prawda, że jeśli chcę mieć dźwięk muszę ten kabel jakoś przerobić? A i jeszcze jedno. Obok monitora mam wieże. może do niej da radę podłączyć konsole?

Odnośnik do komentarza
Kupiłem ostatnio kabelek VGA i podłączam go do monitora i głośników komputerowych ale dźwięku nie ma :huh: Monitor ma wejście audio ale gdy podłączam słuchawki nie ma dźwięku. Czy to prawda, że jeśli chcę mieć dźwięk muszę ten kabel jakoś przerobić? A i jeszcze jedno. Obok monitora mam wieże. może do niej da radę podłączyć konsole?

To włącz głośniki. Może będzie dźwięk :lol:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...