Skocz do zawartości

Okablowanie a Xbox 360


Rekomendowane odpowiedzi

albo rozebrac komponenta i tez miec mozlwiosc podpiecia optycznego

wiec wszsytko jest do zrobienia jak sie chce :)

 

Ja tak zrobiłem i dalej nie moge włożyć swojego hdmi techlinka, kabelek ma takie wybrzuszenie na obudowie przy końcu kabla i nie da rady - klik

Czy może mi ktoś powiedzieć, czy na 100% każdy kabel HDMI będzie pasować jak kupie ten adapter z wejściem optycznym ?

 

I jeszcze jedno pytanie odnośnie kabla component. Też macie niekiedy takie paski pionowe przemieszczające się z lewej na prawą, niekiedy odwrotnie ? Teraz tych pionowych nie mam, ale za to pojawiły się poziome, szybko przemieszczają się z góry na dół obrazu, jakby takie fale, teraz gram w Tomb Raider'a Anniversary i jak są jakieś ciemniejsze lokacje, to widać to i wkurza <_< Na HDMI w ogole takiego czegoś nie mam, czy to może być wina kabla ? Wy też takie coś zauważyliście ? czy macie obraz bez żadnych zakłóceń ? Kabel mam jeszcze z zestawu Premium z 2k6r.

 

I ostatnie pytanie, jak zmieniamy w konsoli ustawienie na 720p to po chwili pyta się czy obraz jest wyświetlany poprawnie 50hz, a gdzie te 60hz ? bo teraz tak sobie przypomniałem, przecież wszystkie gry na pudełkach mają wymagane 60Hz, no albo ja czegoś nie wiem.

Edytowane przez Jared
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I jeszcze jedno pytanie odnośnie kabla component. Też macie niekiedy takie paski pionowe przemieszczające się z lewej na prawą, niekiedy odwrotnie ? Teraz tych pionowych nie mam, ale za to pojawiły się poziome, szybko przemieszczają się z góry na dół obrazu, jakby takie fale, teraz gram w Tomb Raider'a Anniversary i jak są jakieś ciemniejsze lokacje, to widać to i wkurza <_< Na HDMI w ogole takiego czegoś nie mam, czy to może być wina kabla ? Wy też takie coś zauważyliście ? czy macie obraz bez żadnych zakłóceń ? Kabel mam jeszcze z zestawu Premium z 2k6r.

W 60hz też to występuje, jeżeli Tomb Raider obsługuje 50hz to zmień na to i zobacz czy będzie różnica.

Edytowane przez baniek
Odnośnik do komentarza
Ja tak zrobiłem i dalej nie moge włożyć swojego hdmi techlinka, kabelek ma takie wybrzuszenie na obudowie przy końcu kabla i nie da rady - klik

Czy może mi ktoś powiedzieć, czy na 100% każdy kabel HDMI będzie pasować jak kupie ten adapter z wejściem optycznym ?

jak juz zrobiles sobie ten kabel optyczny to nie latiwej kupic najtanszy kabel HDMi za 20zl ktory tych wybrzuszeń nie ma?

nie ma co sie kurczowo trzymac tego swojego HDMI...

 

co do zaklocen, to tak to jest ze po analogu wlasnei zaklocenia sa a po cyfrowym nie ma, teraz masz odpowiedz czemu dazy sie do tego cyfrowego zawsze...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
W 60hz też to występuje, jeżeli Tomb Raider obsługuje 50hz to zmień na to i zobacz czy będzie różnica.

Czyli to normalka na componencie, też takie coś masz ? a co z tym 50hz, czemu konsola nie wyświetla mi tych 60hz ? nie rozumiem tego :P

 

jak juz zrobiles sobie ten kabel optyczny to nie latiwej kupic najtanszy kabel HDMi za 20zl ktory tych wybrzuszeń nie ma?

nie ma co sie kurczowo trzymac tego swojego HDMI...

 

co do zaklocen, to tak to jest ze po analogu wlasnei zaklocenia sa a po cyfrowym nie ma, teraz masz odpowiedz czemu dazy sie do tego cyfrowego zawsze...

Juchy, wydałem na kabel HDMI przeszło 100 zł, wiem, że podobno nie ma różnicy między tymi tańszymi, a droższymi, ale mam też akurat zwykły noname kabel HDMI za 16 zł i jednak widzę różnicę na tym techlink'u, nie wiem jak to napisać, ale obraz jest ostrzejszy, może to złudzenie, albo sobie wmawiam, ale jednak widzę.

Aha, ten kabel za 16 zł nie ma żadnych wybrzuszeń, no może minimalne, prawie taki sam jak tutaj - klik ale na pewno nie to coś, co na techlinku i także nie mogę go włożyć na tym otwartym kablu component, lepiej wchodzi niż ten techlink, ale taki ucisk jest, że mam obawy, że coś się zaraz rozj***

Nie dość, że człowiek sobie kupi drogi kabel to jeszcze musi wydawać drugie tyle na to żeby móc sobie podpiąć kabel optyczny, no (pipi) paranoja, w konsoli następnej generacji nie dać wyjścia optycznego.

Odnośnik do komentarza

Jezlei nikt nic nie napisalem, to prawdopodobnie one nie istnieja, a wszelakie filtry to marketingowy belkot.

 

Wybieram sie po kabel w sobote, dla pewnosci: to ma byc kabel hdmi-hdmi 19 pinowy?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
ok, z tym ze hdmi daje sygnal audio a w monitorze nie mam glosnikow, takze dobrze by bylo zeby mial osobne wyjscie audio.

istnieje tego typu kabel hdmi--->dvi z osobnym wyjsciem audio(nie chodzi mi o audio z wyjsciem optycznym) ?

HDMI to calosciowo sygnal cyfrowy, zarowno audio jak video, wiec z hdmi mozna wyciagnac audio ale cyfrowe tylko..

od wyjscia audio-analog jest wlasnie ta przejsciowka dokladana do elite z kablem hdmi, gdzie jest cyfrowy optyk i analogowe stereo

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Chcę kupić kabel komponent ale nie ten dedykowany Xklockowi a zwykły RCA z dwóch stron zakończony czinczami.

 

Wybór jest taki: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.p...amp;gr_id=46669

 

I teraz pytanie - prawda to, że analogowy kabel powinien być jak najdroższy oraz, że na tanich, słabo wykonanych mogą pojawić się poważne straty w jakości obrazu? Inaczej mówiąc mam kupić komponenta za 40zł czy mogę wziąć takiego za 17zł i tak nie będzie różnicy w jakości obrazu?

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
ok, z tym ze hdmi daje sygnal audio a w monitorze nie mam glosnikow, takze dobrze by bylo zeby mial osobne wyjscie audio.

istnieje tego typu kabel hdmi--->dvi z osobnym wyjsciem audio(nie chodzi mi o audio z wyjsciem optycznym) ?

HDMI to calosciowo sygnal cyfrowy, zarowno audio jak video, wiec z hdmi mozna wyciagnac audio ale cyfrowe tylko..

od wyjscia audio-analog jest wlasnie ta przejsciowka dokladana do elite z kablem hdmi, gdzie jest cyfrowy optyk i analogowe stereo

dzieki !

Odnośnik do komentarza
Chcę kupić kabel komponent ale nie ten dedykowany Xklockowi a zwykły RCA z dwóch stron zakończony czinczami.

 

Wybór jest taki: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.p...amp;gr_id=46669

 

I teraz pytanie - prawda to, że analogowy kabel powinien być jak najdroższy oraz, że na tanich, słabo wykonanych mogą pojawić się poważne straty w jakości obrazu? Inaczej mówiąc mam kupić komponenta za 40zł czy mogę wziąć takiego za 17zł i tak nie będzie różnicy w jakości obrazu?

W przypadku sygnału analogowego (component, RGB, S-video) jakośc kabla ma znaczenie także im droższy tym jakośc obrazu będzie lepsza. Najlepsze kable są Microsoftu, ale polecam Ci też te z firmy bigben : http://www.bigmark.pl/catalog/product_info...0e588768e03d5d1

Odnośnik do komentarza
Chcę kupić kabel komponent ale nie ten dedykowany Xklockowi a zwykły RCA z dwóch stron zakończony czinczami.

 

Wybór jest taki: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.p...amp;gr_id=46669

 

I teraz pytanie - prawda to, że analogowy kabel powinien być jak najdroższy oraz, że na tanich, słabo wykonanych mogą pojawić się poważne straty w jakości obrazu? Inaczej mówiąc mam kupić komponenta za 40zł czy mogę wziąć takiego za 17zł i tak nie będzie różnicy w jakości obrazu?

W przypadku sygnału analogowego (component, RGB, S-video) jakośc kabla ma znaczenie także im droższy tym jakośc obrazu będzie lepsza. Najlepsze kable są Microsoftu, ale polecam Ci też te z firmy bigben : http://www.bigmark.pl/catalog/product_info...0e588768e03d5d1

No dzięki za rozwianie watpliwości ale spójrz na link. Ja nie chcę kupić kabla do Xklocka tylko component obustronnie zakończony czinczami aby TV z amplitunerem połączyć.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Witam ! Mam spory problem z wyborem odpowiedniego kabla do mojego X360 (Arcade Falcon HDMI). Problem wynika z tego że mam jeden ze starszych modeli LCD Samsunga bez HDMI ( jest VGA i Component) a chciałbym także podłączyć konsole pod kino domowe (ma HDMI i componenta) by mieć możliwie najlepszy obraz i dźwięk. Nie wiem co wybrać VGA czy może Component do którego bardziej się skłaniam. Znalazłem na allegro orginalny component microsoftu http://www.allegro.pl/item531409734_kabel_...roplay_wwa.html za 50zl i zastanawiam się czy właśnie jego nie kupić (czy nie jest to jakaś podróbka bo jest coś podejrzanie tani). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...