Skocz do zawartości

Okablowanie a Xbox 360


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie, znalazłem taki oto kabel i zastanawia mnie stwierdzenie "Supports Dolby Digital and DTS 5.1, also supports true HD and DTS-HD sound systems". Może lama ze mnie jednak nigdzie nie widzę tam końcówek audio :D A byłaby to ciekawa alternatywa dla kabla HDMI AV, bo udało mi się go znaleźć na allegro za 50 PLN'ów :P Może mnie ktoś oświecić o co chodzi jakby z tym kabelkiem? :(

 

 

Pozdrawiam :rotfl:

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra to może zapytam inaczej, bo nie wiem o czym do mnie piszesz :(

Chodzi mi o to, czy kablem, do którego link podałem zastąpie ten kabel? :D

Tylko to mnie interesuje :P

Jest tak jak napisał Juchy, no chyba, że starczy ci dźwięk z głośników telewizora. Ale wtedy wystarczy najzwyklejszy kabel HDMI za góra kilkadziesiąt złotych.

Odnośnik do komentarza

A kto potrafi wytlumaczyc dlaczego na telewizorze lg 26lc41 obraz z xboxa podpietego kablem hdmi wyglada:

- w rozdzielczosci optymalnej to jest 1360-768 wyglada super ostro, tylko kolory sa wyblakle!

- w rozdzielczosciach 720p,1080i i p nie jest juz tak ostry, do tego nie miesci sie caly na telewizorze(obraz jest uciety z z boku i z gory) ale za to kolory sa zywe i ogolnie takie jakie powinny byc?

 

Bawilem sie troche w ustawieniach fabrycznych tv ale tam nic nie znalazlem co by moglo mi pomoc. Czy z poziomu xboxa mozna jakos regulowac kolory?Wyczytalem gdzie chyba ze gdy jest podlaczony za pomoca VGA to istnieje taka mozliwosc(?).

Odnośnik do komentarza

Nieiwme czy tu o tym, czytałem, ale zapytam. Mam arkejda, od wczoraj płaski tivik z wejściem hdmi. Teraz potrzebuję tylko kabelka, by to podłączyć. Jednak cztałem, że coś z tym kablem jest nie tak, e nie da rady podłączyć potem zestawu głośnikow np 5.1, bo nie ma miejsca itp. Trzeba coś kąbinować z przerabianiem kabla, albo kupic jakis specjalny, już sprofilowany pod hdmi i z wejśceim na optyka (offtop: tylko zestawy z wejsciem optycznym podłączem do ixa?). Dostane cos takiego w Polsce, czy lepiej kabel przerobić, tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Pytanko: chciałbym X'a podłączyć do monitora, ale...ten ma tylko jedno wejście. Czy jest jakiś rozgałęźnik umożliwiający podłączenie jednocześnie kompa i X'a? Czy będzie strata na jakości obrazu z tego tytułu? Z góry dzięki za odpowiedź.

potrzebujesz jakis VGA Switch (VGA Splitter) poszukaj w necie badz na allegro.

ewentualnie cos z rodziny KVM http://www.kvm.com.pl/?cmd=ViewCategorys&a...5afa422a29b54a1 nie powinno byc straty jakosci.

 

Nieiwme czy tu o tym, czytałem, ale zapytam. Mam arkejda, od wczoraj płaski tivik z wejściem hdmi. Teraz potrzebuję tylko kabelka, by to podłączyć. Jednak cztałem, że coś z tym kablem jest nie tak, e nie da rady podłączyć potem zestawu głośnikow np 5.1, bo nie ma miejsca itp. Trzeba coś kąbinować z przerabianiem kabla, albo kupic jakis specjalny, już sprofilowany pod hdmi i z wejśceim na optyka (offtop: tylko zestawy z wejsciem optycznym podłączem do ixa?). Dostane cos takiego w Polsce, czy lepiej kabel przerobić, tylko jak?

temat walkowany dosc obszernie. przegladnij watek, ma raptem 6 stron.

Odnośnik do komentarza
Nieiwme czy tu o tym, czytałem, ale zapytam. Mam arkejda, od wczoraj płaski tivik z wejściem hdmi. Teraz potrzebuję tylko kabelka, by to podłączyć. Jednak cztałem, że coś z tym kablem jest nie tak, e nie da rady podłączyć potem zestawu głośnikow np 5.1, bo nie ma miejsca itp. Trzeba coś kąbinować z przerabianiem kabla, albo kupic jakis specjalny, już sprofilowany pod hdmi i z wejśceim na optyka (offtop: tylko zestawy z wejsciem optycznym podłączem do ixa?). Dostane cos takiego w Polsce, czy lepiej kabel przerobić, tylko jak?

 

Najlepiej kup kabel hdmi i zwykły kabel VGA (tylko po to aby podłączyć dźwięk optykiem do kina domowego)-ja kupiłem taki kabel na giełdzie za 30 zł, lub allegro. Musisz zdjąć z wtyczki kabla VGA górną pokrywę (niewielki płaski śrubokręt wystarczy) i z wierzchu nakleić izolację. Teraz tylko podłączyć optyczny, wtyczka do konsoli i voila :P

Odnośnik do komentarza

Jako, że pytanie o HDMI powraca nieustannie, podaję stronę gdzie widać o co chodzi:

http://www.xbox.com/en-US/support/systemse...s/hdmicable.htm

Nieoryginalne kable HDMI nie posiadają w zestawie adaptera audio, widocznego na dwóch dolnych rysunkach. Tak więc nadają się do konsoli, jedynie jeśli zamierzamy mieć dźwięk z głośników telewizora. Dlatego, jeśli ktoś nie ma ochoty kombinować ze sposobem Victorino:

Najlepiej kup kabel hdmi i zwykły kabel VGA (tylko po to aby podłączyć dźwięk optykiem do kina domowego)-ja kupiłem taki kabel na giełdzie za 30 zł, lub allegro. Musisz zdjąć z wtyczki kabla VGA górną pokrywę (niewielki płaski śrubokręt wystarczy) i z wierzchu nakleić izolację. Teraz tylko podłączyć optyczny, wtyczka do konsoli i voila :P

powinien zakupić ten produkt:

http://www.xbox.com/en-US/hardware/x/xbox360hdmiavcable/

 

Jeśli teraz ktoś się znowu o to zapyta, to znaczy, że nie szukał.

Odnośnik do komentarza
Pytanko: chciałbym X'a podłączyć do monitora, ale...ten ma tylko jedno wejście. Czy jest jakiś rozgałęźnik umożliwiający podłączenie jednocześnie kompa i X'a? Czy będzie strata na jakości obrazu z tego tytułu? Z góry dzięki za odpowiedź.

potrzebujesz jakis VGA Switch (VGA Splitter) poszukaj w necie badz na allegro.

ewentualnie cos z rodziny KVM http://www.kvm.com.pl/?cmd=ViewCategorys&a...5afa422a29b54a1 nie powinno byc straty jakosci.

Stokrotne dzięki :biggrin: . Teraz już sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza

To już twój wybór, zauważ, że zwykły kabel HDMI możesz kupić trochę tańszy. Ale z drugiej strony kupno oryginalnego oszczędza ci roboty i gwarantuje najwyższą jakość. Poza tym przerobiony kabel VGA jest już do niczego, używany HDMI ma ciągle pewną wartość.

Osobiście uważam, że nie ma co przesadnie oszczędzać na kablach, to w końcu w sumie tanie połączenie między drogą konsolą i jeszcze droższym HDTV, szkoda by było stracić na jakości przez wybranie gorszego kabla.

Odnośnik do komentarza

akurat w tym zeby kupowac to od MS nie ma zadnego uzasadnienia

bo akurat kabel HDMI to mozna sobie kupic dowolny o dowolnej dlugosci a nie byc uwiazany do tej dlugosci co daje MS

za 30zl HDMI mozna miec podobnej dlugosci co MS i watpie by odbiegal jakoscia obrazu od tego MS (przy tak malych dlugosciach kabli), to jest sygnal cyfrowy i tu troche inne prawa dzialaja, przy tak krotkich kablach to jesli kabel jest sprawny to kazdy bedzie dawal taki sam dobry obraz.

a same wyjscie optyczne to na kilka sposobow mozna uzyskac, albo kupujac obojetnie jaki kabel byle mial optyczne albo wykorzystac to co bylo w zestawie (jesli to premium)

ale zakup kabla zeby mial optyczne to akurat na serwisach aukcyjnych nie problem, widze nawet za 16zl.

 

sumujac to do 50zl mozna sie zmiescic, przy cenach za to od MS (150-200zl) to troche jest, bo 100zl droga nie chodzi a efekt bedzie taki sam jak i nie lepszy (dowolna dlugosc hdmi w zaleznosci od potrzeb)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Ze mnei słąby znawca. Sugeruje sie tym, że kupiłem kabel z hdmi na euro bigbena, który był polecany tu i ówdzie. Do teog omijałem inne kable za 30-50zoli. Więc analogicznie postawięłm, że konkretny\oryginalny kabel też powinien być lepszy do taniego shitu. Do teogo sam mam arkejda więc jestem bez kabla hdmi. W internecie też widziałem jakieś poradniki jak samemu sobie zorbic optyka, ale w moim przypadku to koszt kabla+zabawa. A tak to moge kupić kabelek i nie martwic się niczym, chyba ;)

Odnośnik do komentarza
1...kupiłem kabel z hdmi na euro bigbena... 2..oryginalny kabel też powinien być lepszy do taniego shitu... 3...W internecie też widziałem jakieś poradniki jak samemu sobie zorbic optyka, ale w moim przypadku to koszt kabla+zabawa. A tak to moge kupić kabelek i nie martwic się niczym, chyba ;)...

 

1- co to jest kabel z hdmi na euro??

 

2- juz pisalem wyzej, przy tej dlugosci kabla HDMI nie ma mozliwosci by byl w czyms lepszy jesli chodzi o przesylanie obrazu czyli jakosc obrazu (jedynie moze byc wykonanie inne, nie koniecznie od razu lepsze..)

 

3- pisales wczesniej czy mozna zastapic ten oryginalny zestaw to odpowiedzi padly, po za tym Twoje wyliczenia ze to roznica tylko 20zl miedzy kombinowaniem a nie tez bledne, bo to przynajmniej 100zl., a inaczej piszac to kabel MS to 3-4 razy drozszy od "kombinowanych" (chociaz nie wiem jak to mozna nazwac kombinacja skoro to raptem sprowadza sie do zdjecia obudowy wtyczki i nic wiecej, zadnego optyka samemu nie trzeba robic, optyk jest w kablu we wtyczce)

skoro nie chcesz sie bawic i martwic i masz kesz i przekonanie ze tak dla Ciebei bedzie najlepiej kupic zestaw od MS, to kupuj, przeciez to Twoje pieniadze...dla mnie to Twoje wypowiedzi brzmia jakbys sam sobie chcial wmowic i do tego dążysz ze i tak co by za odpowiedzi nie padly to zestaw MS bedzie najlepszy, wiec po co ta dyskusja trwa to nie wiem, prawda jest jedna, MS wie jak wyciagac kase od ludzi i to robi

specjalnie dal tak gniazda obok siebie zeby utrudnic proste podlaczenie zwyklych kabli i wymusic u mniej zaradnych zakup ich zestawu...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Słaby ze mnie elektronik, moja widza w tym temacie jest równa 0, niewidziałem tego kabla, o którym mówicie, nie mam też jeszcze tego zestawu 5.1 dlatego słabo się orientuje co gdzie i z czym. Niechcę kupić czegoś i zaoszczędzieć ze 100 zoli a potem sie okaże, że musze kupic jednak jakis inny kabel, albo dokladac do zestawu 5.1 iles tam zoli bo cos tam. Jestem noobem w tych tematach.

 

1. To taki kabel http://www.ultima.pl/Kabel_Premium_RGB_AV_Sunflex/i5132/ tyle, ze ja mam tego BigBena.

2. Opierałem sie na komentarzach ludzi nt tamtych kabli, ot choćby na ultimie. I niechodziło to raczje o długość kabla tylko o to, ze był kiepsko zrobiony (taki za 50 zoli) i, ze szybko padł, czy cos zaczeło siez nim robić.

3. Zrozum, że nieznam sie za bardzo an tym i nie kminie czy wszystkie kable maja to zlacze. Niechce dwa razy placic.

Odnośnik do komentarza

Taki kabel nie da ci obrazu HD. Stąd twoje problemy z jakością obrazu. Kup jeszcze dziś HDMI i zobaczysz na co stać twój HDTV.

Kable tego typu są najlepszym rozwiązaniem do zwykłych telewizorów, ale kompletnie nie nadają się do HDTV.

A propos ten kabel nie jest podłączony do wyjścia HDMI konsoli, a do jej zwykłego wyjścia AV.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...