Skocz do zawartości

Okablowanie a Xbox 360


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam Xboxa 360 premium, oraz telewizor lcd SONY KDL-40W2000(full HD). Jako że lcd jest full HD to chciałbym uzyskac taka rozdzielczośc na moim tv. Kupiłem kabel VGA( bez HDMI to chyba jedyne wyjście) i... nic, nie działa ;) Dodam tylko że jest to oryginalny kabel Microsoftu za gruuuba kase więc przydałoby sie coś z tym zrobic. POMOCY !!!

:co:

Odnośnik do komentarza
2. Opierałem sie na komentarzach ludzi nt tamtych kabli, ot choćby na ultimie. I niechodziło to raczje o długość kabla tylko o to, ze był kiepsko zrobiony (taki za 50 zoli) i, ze szybko padł, czy cos zaczeło siez nim robić.

opinie sprawdza sie na forach od tego , czyli w tym przypadku to fora od HDTV a nie w sklepie jakim jest ultima

 

kabel sie wpina i nic sie z nim juz nie robi wiec nie rozumiem komentarzy ze szybko padl, pranie na nim w wolnych chwilach wieszali czy jak?

 

 

a taki kabel dlugosci okolo 2m to kupisz juz od jakis 16zł

 

wpisz na jakims allegro itp. haslo kabel hdmi-hdmi i bedziesz mial do wyboru do koloru

 

Witam. Mam Xboxa 360 premium, oraz telewizor lcd SONY KDL-40W2000(full HD). Jako że lcd jest full HD to chciałbym uzyskac taka rozdzielczośc na moim tv. Kupiłem kabel VGA( bez HDMI to chyba jedyne wyjście) i... nic, nie działa ;) Dodam tylko że jest to oryginalny kabel Microsoftu za gruuuba kase więc przydałoby sie coś z tym zrobic. POMOCY !!!

:co:

 

proste wyjscie, podlaczyc do jakiegos monitora zeby w ogole sprawdzic czy to po stronei konsoli wina czy po stronie TV

jak bedzie obraz na moniotrze to znaczy ze cos z TV (moze nie przyjmuje wszystkich rozdzialek i jakas ktora nie obsluguje wlasnei jest ustawniona w Xie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
2. Opierałem sie na komentarzach ludzi nt tamtych kabli, ot choćby na ultimie. I niechodziło to raczje o długość kabla tylko o to, ze był kiepsko zrobiony (taki za 50 zoli) i, ze szybko padł, czy cos zaczeło siez nim robić.

opinie sprawdza sie na forach od tego , czyli w tym przypadku to fora od HDTV a nie w sklepie jakim jest ultima

 

kabel sie wpina i nic sie z nim juz nie robi wiec nie rozumiem komentarzy ze szybko padl, pranie na nim w wolnych chwilach wieszali czy jak?

 

 

a taki kabel dlugosci okolo 2m to kupisz juz od jakis 16zł

 

wpisz na jakims allegro itp. haslo kabel hdmi-hdmi i bedziesz mial do wyboru do koloru

 

Witam. Mam Xboxa 360 premium, oraz telewizor lcd SONY KDL-40W2000(full HD). Jako że lcd jest full HD to chciałbym uzyskac taka rozdzielczośc na moim tv. Kupiłem kabel VGA( bez HDMI to chyba jedyne wyjście) i... nic, nie działa ^_^ Dodam tylko że jest to oryginalny kabel Microsoftu za gruuuba kase więc przydałoby sie coś z tym zrobic. POMOCY !!!

:co:

 

proste wyjscie, podlaczyc do jakiegos monitora zeby w ogole sprawdzic czy to po stronei konsoli wina czy po stronie TV

jak bedzie obraz na moniotrze to znaczy ze cos z TV (moze nie przyjmuje wszystkich rozdzialek i jakas ktora nie obsluguje wlasnei jest ustawniona w Xie...

 

 

No i stało się to czego sie obawiałem. To wina TV na monitorześmiga.

100pln w plecy za kabel i będzie trzeba kupic Elite-a :D PS. Chce ktoś kupic X360 premium ??? ;):lol: ^_^

Edytowane przez Maxxx
Odnośnik do komentarza

wez instrukcje w reke i zerknij jakie TV rozdzielczosci obsluguje po VGA, i takie ustaw w konsoli ktora podlaczyles do monitora i jak ustawisz rozdzialke to podlacz do TV...

zapewne ustawiles 1920x1080 a rzadko ktory TV obsluguje to po VGA (wiekszosc tylko po HDMI), ale na nizszych rozdzialkach powinno smigac, i tak wiekszosc gier jest w max 1080i wiec czy to sama konsola przeskaluje czy TV to duzego znaczenia nie bedzie....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Czyli w przypadku HDMI - HDMI nie ma różnicy czy wezmę go z działu ps3, czy ze sklepu niezajmujacego sie konsolami, z allegro czy z bazaru? Jak tak to chyba siezaraz wybiorę an wycieczke do MM, czy innego marketu :P

 

Em no i każdy ma wyjście optyczne, tak? i z każdym tzreba by było zrobic mały trik by dostac sie do optyka?

 

Właśnei dzwoniłem do media to koleś mwi, ze ten otyk to zupełnie co innego, inny kabel. Też mowił, że HDMI to HDMI, a w sklepie do konsol koleś mowił, że HDMI do ixa jest jakis inny... ^_^ :P

Edytowane przez sznurek
Odnośnik do komentarza

HDMI to HDMI i nie moze byc inny, kup obojetnie gdzie

co do optyka to przeciez pisane bylo ze to bierze sie z innego gniazda i ni ejest zwiazane z hdmi, po to w oryginalnym zestawie MS sa 2 kable, czyli jeden zwykly hdmi-hdmi a drugi to przejsciowka na optyczne, i pisane tez bylo ze ta przejsciowke mozna sobie zrobic z kabla od xboxa dowolnego aby takie wyjscie mial...

 

do tego wszystkiego to tez trzeba dokupic oczywiscie kabel optyczny czy to do przejsciowki MS czy do samorobki, ale trzeba przewod optyczny kupowac jak sie nie ma...

 

PS.

ja bym Ci jednak proponowal chyba kupic ten zestaw od MS, bo mimo tylu odpowiedzi co padly i opisaly ten temat, dalej mieszasz pojecia, czyli laczysz HDMI z optycznym itp. wiec widac ze ciezko Ci pojac to wiec skazany jestes na gotowce...

Odnośnik do komentarza

Właśnie zakupiłem HDMI Thompsona ok 130zoli w MM. Od razu wsztstko wyglada lepiej, ale: w menu wyświetlacza nie moge teraz wybrać "format obrazu", za to pojawiła się opcja HD. Wybieram tam 720p. Nigdzie nie mogę wybrać rozdzielczości ani odświeżania. Co mnei niepokoji w Godfather grafa jest o wiele lepsza, ale wszystk jakby skacze (wian odświeżania?) tak jak na kapie co ma słabą grafę, wcześniej grafa byla slabsza ael wszystko było płynne.

 

Juchy juz mówiłem, że marny ze mnie elektronik. Do tego nie mam jeszcze zestawu 5.1 i zasugerowałem sie rozwiązaniem z mojego kabla AV na EURO - tam przy konsoli (AV) jest właśnie takie wejście optyczne. Teraz jak juz zobaczyłem kabel to wiem, ze sie pomyliłem.

Odnośnik do komentarza

720p to jest właśnie rozdzielczość HD ready, czyli 1280x720. Odświeżanie jest pewnie 60Hz. Nie oceniaj grafiki po takiej grze jak Godfather, gorszego tytułu do zobaczenia zalet HD już chyba nie ma.

Nie wiem czemu nie słuchałeś innych w kwestii podłączenia głośników, w każdym razie teraz będziesz musiał poradzić sobie ze sposobem chałupniczym.

 

Moim zdaniem zrobiłeś bez sensu, bo były polecane dwie opcje, tańszy kabel HDMI, albo HDMI MS. A ty kupiłeś drogi HDMI, ale nie MS. No ale trudno, twoje pieniądze, twój wybór.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

To, że Godfather jest kiepski to wiem, jednak mi chodziło o te przycinania. Jednak teraz to albo ja się przyzwyczaiłem, albo to juz przeszło troche...

 

Co do 720p i rozdzielczości to chodzi mio to, że kiedyś pokazywałeś mia takaplansze z wyborem rozdzielczości i mowiłeś, że jej nie mam bo nie mam kabla HDMI. Ale z tego co rozumiem jest ok? Wchodziłem na opcję ustawienie optymalne i tam było napisane, że jest cos 50HZ po wybraniu tych ustawień... Mogę te 50HZ gdzeiś jeszcze jakosprzestawić, czy musze stary kabel podłaczyć, dać na 60, a potem na nowym nic tam nie motać? Dodam, że potem dałem znw na 720p więc chyab jest 60...

 

Głośników jeszcze nie mam, wybrałem ten kabel a nie M$ bo chcę zrobić tak jak Wy proponowaliście. Co do kabla to w Media był tylko HDMI do ps3 za 70zł. Mój starszy koniecznie chciał kupic lepszy kabel i doożył mi do tego drozszego "bo ma być dobrze" ^_^ Juchy mówił, ze nie ważne jaki kabel, ważne ze HDMI to chyab nie robi różnicy, że to nei M$?

Odnośnik do komentarza

Zmień na stary kabel, upewnij się, że jest ustawione 60Hz, wróć do HDMI i upewnij się, że jest 720p. Nie wiem czy na HDMI (a nie HDMI-DVI) są ustawienia "poziomów referencji", jeśli są to ustaw te które chcesz, jeśli nie znajdziesz, to znaczy, że są tylko przez DVI, czyli nie w twoim wypadku. Tyle jeśli chodzi o konsolę. Potem powinieneś pobawić się ustawieniami obrazu TV.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

ja bym to jednak nazwal podkrecaniem gammy, bo tak to u mnie dziala na TV LCD, czyli widac ustawiajac wyzszy poziom ze jest ciemniej, jesli by to bylo typowe nasycanie kolorow to by to troche inaczej wygladalo

ale efekt nie jest zly jak ktos nie ma z poziomu TV podkrecania gammy...

glownie to wlasnei MS wprowadzil jak sie okazalo ze na wiekszosci LCD obraz przez VGA jest po prostu wyblakly czyli za jasny

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
No niestety juz trudno i za puźno. Z różnych stron(nie tylko z forum) słyszałem rózne głosy nt kabli i już w sumie sam niewiedziałem co robić. Jednka z drugiej strony to głupotą było by kupno superdrogiego sprzętu, a na koniec oszczędzanie na kablu.

 

Zacytuje ci w tym miejscu reklamę pewnego proszku do prania: "Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać??".

Sprzedawca w sklepie prawie zawsze ci powie że im droższy kabel tym lepszy...Wolisz słuchać sprzedawców którzy niestety w większości przypadków nie maja pojęcia o pewnych rzeczach czy ludzi na forum którzy mają wiedzę z pierwszej ręki tzw: "autopsji" :)

Doradzaliśmy ci żebyś niepotrzebnie nie wydawał kasy, ale jeśli masz kasy jak lodu to twoja sprawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

he he, przekonywalismy Cie tylko do jednego, ze za 1/3 ceny zestawu kabli od MS mozesz sobie to zrobic co oferuje MS

a teraz to wyszlo tak ze za ta sama cene co MS na razie masz samo HDMI,

w tej chwili wybrales najgorsze z mozliwych rozwiazan, kupic oddzielnei drogi HDMI i kombinowac z optycznym, a takiego rozwiazania nikt Ci nie podpowiadal tu...

 

ale juz nie drazmy tego tematu, kupiles co kupiles i nie ma co dyskutowac nad rozlanym mlekiem

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...