Skocz do zawartości

Okablowanie a Xbox 360


Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem, otorz kupilem xboxa 360 arcade po zepsuciu sie starego premiuma przez caly czas grylem przez componenta. Dzis kupilem kabel HDMI firmy SnakeByte, po podlaczeniu do do lcd nie ma obrazu ani dzwieku totalne zero. Chcialbym dodac ze na ps3 wszystko dziala bezproblemowo jest dzwiek i obraz.

Prosilbym o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uszanowanie

 

Mam takie małe pytanko ,wczoraj zakupiłem telewizor Sony KDL 40D3500 i jest on full HD , posiadam starą wersje Xboxa tj bez wyjścia HDMI. Do tej pory byłem święcie przekonany o tym że aby uzyskać obraz 1080p należy podłaczyć konsole właśnie kablem HDMI , ale jakie było moje wielki zdziwienie jak na kablu component przełączyłem tryb na 1080p i działa ,tivik pokazuje że jest 1080p. I tu właśnie moje pytanie jak to możliwe?Bo ja już nic nie rozumiem.Proszę o pomoc mądre głowy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Bierz kabelek HDMI

 

przyznam szczerze, że wcześniej grałem na tym kabelku co jest w pudełku razem xbox arcade. Mam nadzieję, że HDMI wpłynie na grafikę :(

Przecież kabel z Arcade nawet nie daje ci HD!

 

to akurat wiem ;)

 

Serio jestem dość zielony w tej kwestii i dlatego wolałem się spytać, po to jest ten temat :huh:

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem kabelek, ktory kosztował mnie coś ok 120zł. Myślałem, że za jakość sie płaci. W przypadku kabli HDMI większa cena jest spowodowana juz nie tyle lepszym, pozłacanym wykonaniem co jego długością. Ja przepłaciłem jak sie okazało :) ale nic to może się jeszcze do czegos nada. Tak więc bierz ten kabelek, bo powinien być OK. Niech mnie ktos sprostuje jak piszę bzdury.

Odnośnik do komentarza

hej kupilem przelacznik vga i chcialbym podlaczyc xboxa do monitora tak aby oba sprzety dzialaly, moje pytanie brzmi czy kupic najtanszy kabelek vga czy warto dac pare zlociszy wiecej ? i czy te dwa boczne wtyki w kablu vga sa do glosu ? moge podlaczyc je do kazdych glosnikow i bede mial glos ? . jak jeszcze moglby podlaczyc xboxa do monitora bo wlasnie mam zamiar grac na monitorze i czy przez ten przelacznik pogorszy mi sie jakosc ? ale szczerze watpie, by sie pogorszyla .... i jaka rozdzialke moge uzyskac na monitorze ? czym sie rozni te 1080 i od 1080 p?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Posiadam taki monitor CRT

http://www.allegro.pl/item388943331_monito...ster_793df.html

 

Jakie kable muszę kupic, aby podpiąc do niego konsole??

Jak podpiąc głośniki do konsoli??

Potrzebne będą jakieś przełączniki i tym podobne?

Musisz kupić taki kabel http://allegro.pl/item390103175_konsola_mi..._vga_hd_av.html i wtedy do obrazu nie potrzebujesz nic więcej bo przejściówkę żeńsko-żeńską będziesz miał w zestawie z kablem. Natomiast gdy kupisz takie kabel VGA firmy BigBen to przejściówkę musisz dokupić samemu http://allegro.pl/item390244287_przejsciow...sub_.html#photo

 

 

Do dźwięku natomiast dokup to http://allegro.pl/item392712217_t7_nowy_ad..._2xf_f_vat.html lub to http://allegro.pl/item391073721_przejscie_...azda_f_vat.html

Odnośnik do komentarza

hej mam pytanko, zakupilem taki kabel vga : http://www.allegro.pl/item384311016_kabel_..._360_kab70.html jest on z tanszej pulki , czy ktos testowal kiedys tanszy kabel vga i drozszy bo jak wiadomo przy hdmi nie ma roznicy w obrazie a jak jest z vga ? i czy na kazdym kablu vga mozna uzyskac 1080p ? czy musi to byc jakis oryginalny kabelek? z gory dzieki za odp ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

ja kupilem u ROBSONa kabelek VGA za trzy dyszki (http://www.allegro.pl/item390651169__kabel...ld_robson_.html) by podlaczyc pod monitor x'a i naprawde nie mam na co narzekac. Oczywiscie widac ze jest to sygnal analogowy po przyjrzeniu sie z bliska widac lekki sniezek, ale naprawde przy normalnym użytkowaniu tego nie jestem w stanie zauwazyc :) Tak wiec ten kabelek polecam wszystkim ktorzy nie graja z nosem w monitorze :P

Edytowane przez REZA
Odnośnik do komentarza

jesli nie widziales na lepszym kablu to nie masz do czego porownac wiec Twoja ocena ze nie masz na co narzekac jest troche dziwaczna (analogiczna sytuacja, jakbys kupowal samochod i dalbym Ci poloneza zebys zerknal przy zalozeniu ze innym nie jezdziles (lepszym), to tez bys mogl mowic, jest ok, nie ma co narzekac, ale jakbys jezdzil czyms lepszym, powiedzmy mercedesem i pozniej mialbys jezdzic polonezem to bys juz widzial wszystkie mankamenty i tak samo jest tutaj)

po za tym ten kabel w opakowaniu imitujacy oryginal za 30zl to zapewne to samo co wyzej podal (Zly)Seba tylko bez opakowania za 25zl. wiec jak sie chce podrobki to po co placic za opakowanie 5zl :), na innych aukcjach mozna jeszcze taniej kupic, blisko 20zl....

 

pierwsze co sie sprawdza to czarne litery na bialym tle i na odwrot, na cienkich kablach noname, a takim jest ten w linku (on jest chinska podrobka i do tego nie legalna bo wszlekie znaczki MS jak kulka z logiem xboxa jest zastrzezonym znakiem towarowym), widac widoczne jakby cienie za literami, obraz sie rozmazuje przez to, sam snieg to juz pomijam, ja na chinskim sniegu nei mam, jakby byl snieg jeszcze to jzu totalna porazka taki kabel...

 

ale jak wsadzi sie jakis firmowy kabel np. big bena wszystko jest ok.

ogolnie to jak kupowac to kupowac rzeczy firmowe, czyli cos pod czym sie jakas firma podpisala, a nie chinskie podrobki majace udawac oryginal z wygladu...

 

PS.

inaczej sie to ma w kablach cyfrowych jak HDMI, tam to kupic jak najtanszy, jak dziala to juz jest dobrze i jakosc obrazu nie odstaje od innych za 10x wiecej kasiory....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam! Posiadam telewizor CRT firmy Samsung, obsługujący i wyświetlający obraz w HD (model WS- 32Z419D). Ostatnio nabyłem Xboxa 360 w wersji z HDMI. Czym lepiej podłączyć konsole pod ten odbiornik- orginalnym komponentem z zestawu czy kabelkiem HDMI? Posiadam oba kable- kabel HDMI pochodzi z zestawu telewizji cyfrowej N. Proszę o pomoc.

Edytowane przez kyzio
Odnośnik do komentarza

Witam mam taki oto Tv : KLIK

Posiadam zwykły kabel, który dostałem do wersji CORE, teraz pytanie jaki kabel kupić aby miał również wyjście czincz ( muszę głos podłączyć do kina domowego )

Teraz wygląda to mniej wiecej tak : tumaczenie.jpg

Kupując zwykły kabel RGB nie posiadam tych dwóch czinczów potrzebnych do uzyskania dźwięku przez kino domowe.

Prosiłbym bardzo o link do dobrego kabla, który spełniał by moje oczekiwania.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...