Skocz do zawartości

Okablowanie a Xbox 360


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak sznurek nie wiesz, to nie pisz, bo można. Będziesz potrzebował kabla HDMI i przejściówki na DVI, lub kabla HDMI-DVI. Osobiście używam przejściówki. Natomiast nie zauważyłem szczególnego skoku jakościowego w stosunku do VGA, choć teoretycznie obraz powinien być lepszy. Co ciekawe monitor akceptuje inne rozdzielczości niż przez VGA.

Ogólnie jeśli na razie zamierzasz grać na monitorze, a masz już VGA, to raczej nie opłaca się zmieniać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam telewizor Panasonic TX-32LE7PA http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_tv/tx-32le7pa.htm i mam problem z kablem HDMI (pozłacane końcówki). Konsola sama ustawia sobie wszystko, obraz jest ostry, wyrazisty i kolorystyka daje radę, ale...mam jakiś pasek przebiegający przez ekran i nie wiem co może być przyczyną. Kiedy ustawię format obrazu na 14:9 obraz się uspokaja (nie drży), pasek znika, ale znów widać go mrugającego u dołu ekranu. Przy komponencie i ustawieniu formatu TV na 16:9 ten denerwujący pasek znika więc to jest najważniejsze, ale mam chrapkę na HDMI. Jakieś pomysły panowie??

 

EDIT: Banalne to było. Wystarczyło zmienić odbiór sygnału w telewizorze na AUTO :laugh: . Lama jestem i tyle. Obraz w 1080i jest naprawdę ładny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

hello

a wiec tak, chce kupic xboxa360 arcade, mam monitor lcd do ktorego chce podpiac x'a. wyjscia ten monitor posiada takie: złącza 15 Pin D-sub, DVI-D i teraz pytanie jaki kabel musze dokupic zeby podlalczyc moj monitoerk z xboxem?? i czy bedde mogl jakos przelaczac sie miedzy pc a xboxem bez wiekszych problemow? Nie jestem zbyt obeznany w temacie, przegladalem wszystkie posty ale nie znalazlem odpowiediz na moje pytanie, wiec jesli by ktos pomogl byl bym wdzieczny.

dodam ze nie mam glosnikow w monitorze wiec to tez trzeba pod uwage wziac.

Edytowane przez MAcias
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wiem, że ten temat był poruszany nie raz, zresztą przeczytałem cały temat, ale i mnie to zastanawia jak cholera. Chcę zakupić kabel HDMI, do konsolki, i podobno, nie ma różnicy jako takiej w obrazie, jaki kupimy, jedynie czym dłuższy, tym, może być gorszy obraz. No dobra, ale czemu wtedy różnice cenowe są tak ogromne w kablach od 10 zł do 200 zł, albo i więcej? Interesuje mnie metrowy kabel, a nie chcę kupić jakiegoś gówna, ale skoro nie ma różnicy to co ten za 10 zł może być ?? Bo po co mam przepłacać, a koleś ze w którym kupuje, zaproponował mi kabelek za 120 zł. mówiąc, że to wysokiej jakości itd. Chodź wiem jakie kity wciskają ludziom, byle zarobić.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

No ja właśnie złapałem się na taki 120złotowy kabel, eh. Miałem do wyboru za 40zł krótszy i ten dłuższy za 120. Bylem z ojcem, a on jeszcze żyje starą erą sprzętu, wiec dołozył mi do tego za 120zł. Jak gadełm na forum to cenowo najlepiej brać tak za 20zł w zwyż, tańsze są po prostu gorzej wykonane, ze słąbszej jakości materiału, te od 20 w grę są już pozłacane co m mieć podobno wpływ na zywotniosc kabla.

Odnośnik do komentarza
HDMI może być lepsze ale Component też będzie ok. I tak nie masz Full HD to takiego znaczenia to nie ma.

 

W sumie racja nie powinienem chyba dużo stracic.A na kablu VGA nie był by czasem lepszy obraz niz na Componencie tak pytam tylko z ciekawosci

 

Update:Obraz na Componencie jest bardzo ładny niepotrzebnie sie obawiałem...

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam i proszę o poradę. Nabyłem ostatnio monitor Samsung LCD 2493 HM (24", rozdzielczość max 1900x1200, posiada złącza HDMI i DVI) i chciałbym podłączyć do niego mojego x360 (model bez złącza HDMI). Z tego co zdążyłem się zorientować, jedynym kablem jakiego mógłbym użyć jest VGA + przejściówka na DVI. Czy jest jakaś inna opcja i czy kabel vga pociągnie wszystkie rozdzielczości nie powodując rozmazania obrazu itp. Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Pociągnie rozdzielczości które obsługuje konsola, ale niekoniecznie idealne do monitora.

 

Teraz co innego. Powracają często pytania o wybór kabla HDMI. Największy francuski portal o elektronice przeprowadził drugie już porównanie kabli:

http://www.lesnumeriques.com/news_id-5134.html

Ogólnie: kabel z oferty Lidla za 6,95€ jest skonfrontowany z 10x droższym produktem firmy Belkin. Najpierw idzie Belkin i daje idealny obraz, tzn. taki na jaki stać projektor. Potem "dziadostwo" no-name z Lidla i efekt taki sam, dla redaktorów tego portalu obeznanych z najnowszymi wynalazkami ze świata HD nie ma żadnej różnicy.

Wniosek? Kolejny test udowadniający, że nie ma po co przepłacać.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...