Skocz do zawartości

Nowe serie anime


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Syf jakich wiele. Te same powtarzane schematy. 

 

 

 

The story follows Justice Akazuka a.k.a. Seigi, a young man who is good at martial arts. One day, Seigi rescues a homeless old man from some thugs, and the man gives him an object that imprints a tattoo on his palm. However, it is not an ordinary tattoo, but a special weapon that gives Seigi supernatural powers such as warping space-time. Seigi then meets a female American agent named Izzie, whose duty is to recover the tattoos. He decides to help her and gets wrapped up in a cross-national conspiracy.
 
 

Source: ANN

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Widziałem pierwszy odcinek i to taki średniak pod względem wykonania. Główny bohater będący oczywiście uczniem, który bije się po ryjach z rzezimieszkami, bo dziadek nauczył sztuk walki i wpoił poczucie sprawiedliwości. Zdobywa magiczny tatuaż dający super moce (wyprodukowane są one przez amerykanów dla wojska, ale trafiły jakoś na czarny rynek do nipponu xD). Poznajemy dziewczynę (ta siwa z kucem) pracującą dla USA w randze porucznika xdd, która ma odzyskać skradzione dziary. Z jednej strony leją się brutalnie i jest krew, a z drugiej masa elementów komediowych, całość dziwnie ze sobą kontrastuje.

 

Najlepsza scena jak zakochana w bohaterze dziewczyna kupuje produkty, żeby zrobić mu żarcie, ten znika, a ona rozbija sobie z żalu na głowie kapustę xD

 

Ogólnie nie polecam, ale jak ktoś lubi takie klimaty to może obejrzeć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Komedia:

 

Anne Happy!

 

Czy istnieje coś takiego jak zła karma albo "chroniczny brak szczęścia"? Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie, fakty są takie, że można spotkać ludzi, którym złe rzeczy przytrafiają się częściej niż innym. Takie właśnie osoby zgromadzono w klasie 1-7 Akademii Tennogofune. Ruri Hibarigaoka, która trafiła do tej klasy, poznaje tam mającą wiecznego pecha An Hanakoizumi, cierpiącą na wyjątkowo słabe zdrowie Botan Kumegawę, Ren Ekodę, przyciągającą do siebie zwierzęta, oraz niezdarną Hibiki Hagyuu. Czy w otoczeniu podobnych sobie nieszczęśników dziewczęta będą w stanie odnaleźć szczęśliwe szkolne życie?

Bardzo dobra komedia, z wyrazistymi i sympatycznymi postaciami, urzekła mnie zwłaszcza An, która zachowuje pogodę ducha, mimo pecha przekraczającego unijne normy icon_smile.gif

 

Fantasy/akcja/dramat:

 

Re:Zero

 

Zaczyna się typowo - nasz główny bohater, Natsuki Subaru, wybiera się do spożywczaka. Tuż po wyjściu ze sklepu zamyka na chwilę oczy, a po ich otwarciu znajduje się już w świecie pełnym fantastycznych stworów. Próbując dowiedzieć się czegokolwiek o nowym miejscu, zostaje zaatakowany przez bandę zbirów. Ratuje go srebrnowłosa półelfka ze swoim kotem-wróżką. Subaru chce jej się odwdzięczyć, więc wyruszają razem na poszukiwania insygni, która została niedawno dziewczynie wykradziona. Gdy w końcu trop doprowadza ich do drewnianej chatki, zastają w niej makabryczny widok i oboje giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Chwilę później Natsuki znowu budzi się w miejscu, gdzie zaczęła się jego przygoda w stylu fantasy.


Bardzo dobra opowieść, zaskakująco brutalna i z mnóstwem zwrotów akcji. Postacie bardzo łatwo polubić, a główny bohater nie jest z rodzaju "ciepłych kluch". Polecam sprawdzić obecnie wychodzące anime.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Oglądam sobie powoli Danganronpa 3. Ekranizacji pierwszej gry nie mogłem zdzierżyć, ale to zdaje się spoko. Tak naprawdę równorzędnie wychodzą dwie serie - Hope i Despair. Póki co oglądam to drugie i dla kogoś, kto ograł obie części jest tu sporo smaczków, nawet jeśli od strony treści nic szczególnego póki co nie powala. Ale z tego co widzę będę musiał wpierw skończyć Danganronpa Ultra Despair Girls, bo i do niego anime nawiązuje. Generalnie to taki zarówno prequel jak i sequel serii z udziałem zarówno nowych, jak i starych postaci. Zobaczymy jak będzie dalej, ale póki co jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Z tego sezonu na razie polecam:

Youjo Senki (Tanya The Evil) - Alternatywna rzeczywistość, czasy Wielkiej Wojny, w której wszystkie strony konfliktu korzystają z magii, główną bohaterką jest Tanya, walcząca po stronie nie-kajzerowskich Niemiec dziewczynka, która w poprzednim wcieleniu była sprzedawcą z Japonii, który rozgniewał lokalne bóstwo, i odrodził się za to w ciele dziewczynki-sadystki. :) Za anime odpowiada nowo powstałe studio NUT.

Odnośnik do komentarza

 

 

Dobre nowiny glosisz, Geass mimo specyficznej kreski  to jedne z fajniejszych anime ostatnich lat.

 

bede sobie musial serie odswiezyc, od premiery juz minal szmat czasu
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Polecam Little Witch Academia, kolejne świetne anime od Triggera. Można spokojnie oglądać, nawet nie będąc fanem anime. Mam nadzieje, że Netflix zleci przygotowanie polskiego dubbingu (i zanim puryści mnie zjedzą, znam wiele osób, którym źle się ogląda film i czyta równocześnie napisy, no i są jeszcze dzieci :) )

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

 

kurrrwa dopiero teraz to przeczytalem :O

 

S Z T Y W N I U T K O

 

Zawsze bylem w teamie...

 

 

#LuluIsAlive

 

 

Az mam ochote sobie pizze z Pizza Hut zamowic.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Polecam Little Witch Academia, kolejne świetne anime od Triggera. Można spokojnie oglądać, nawet nie będąc fanem anime. Mam nadzieje, że Netflix zleci przygotowanie polskiego dubbingu (i zanim puryści mnie zjedzą, znam wiele osób, którym źle się ogląda film i czyta równocześnie napisy, no i są jeszcze dzieci :) )

Widziałem. Fajne. Ostatni odcinek to już taki gaaaay, że bardziej już się nie dało. Teraz czekam na trzecią "pełnometrażówkę".

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...