Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś byłby ciekaw: w US PStore działa również zwykła karta debetowa dodawana za friko do eKonta w mBanku.

Tylko trzeba wcześniej zadzwonić do nich na infolinię i założyć limity do operacji przez net.

 

 

EDIT: I jeszcze szybkie pytanie: czy u Was też do ceny gry jest doliczany podatek? Kupiłem Edena, cena była $9.99 i musiałem dopłacić $0.71 (co oczywiście oznaczało konieczność doładowania o 5 dolców). WTF??

Może to zależy od tego jaki stan (Illinois) podałem przy tworzeniu konta (i dodawaniu karty)?

Tak, jaki stan :) Polecam Montane, tam na pewno nie ma podatkow.

Odnośnik do komentarza
To był mój pierwszy zakup :))

A co do tego pobierania ile trzeba to nie jestem pewien: załadowałem najpierw $10 przez www i przy ekranie płatności pobrało mi jeszcze dodatkowo $5, a nie same $0.70.

Ale tam są dwie opcje przy zakupie. Doładuj portwel i zapłać i druga bezpośrednio z karty. Ja w portwelu mam dokładnie 0$, a kupiłem tekkena za 21 z groszami $ i Stardusta i też było z groszami.

Odnośnik do komentarza

Minimalne doładowanie to 5$, ale nie opłaca się doładowywać konta PRZED zakupem, bo musimy załadować 5,10 itd $ (dostępne opcje doładowania). Najlepiej wybrać rzeczy do koszyka i dać na zakup, np. wychodzi cena 17,99$, to nam pobierze dokładnie te 17,99$ i nie zostanie nic odłożone w portfelu.

 

To był mój pierwszy zakup :))

A co do tego pobierania ile trzeba to nie jestem pewien: załadowałem najpierw $10 przez www i przy ekranie płatności pobrało mi jeszcze dodatkowo $5, a nie same $0.70.

 

Pobrało 5$, bo właśnie takie jest minimalne doładowanie. Gdybyś nie doładowywał tych 10$ wcześniej, to by Ci w momencie zakupu pobrało właśnie te 10,70$ (tak wnioskuje, że Cie kosztował zakup)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko.

 

Chce zmienić na moim głównym koncie (punishe85_pl) sklep z polskiego na amerykański.Wiem jak tego dokonać i to nie stanowi problemu.Mam pytanko co się stanie z grami,które kupiłem wcześniej na te konto ale w polskim sklepie w przypadku gdy będę chciał je ponownie ściągnąć(np jak nie daj boże konsola mi padnie i będę mieć nową).Przepadną czy będzie można je jakoś jeszcze raz ściągnąć?(z menu sklepu pewnie nie da się bo będzie już wtedy otwierał się polski,a nie amerykański)

Odnośnik do komentarza
Mam pytanko.

 

Chce zmienić na moim głównym koncie (punishe85_pl) sklep z polskiego na amerykański.Wiem jak tego dokonać i to nie stanowi problemu.Mam pytanko co się stanie z grami,które kupiłem wcześniej na te konto ale w polskim sklepie w przypadku gdy będę chciał je ponownie ściągnąć(np jak nie daj boże konsola mi padnie i będę mieć nową).Przepadną czy będzie można je jakoś jeszcze raz ściągnąć?(z menu sklepu pewnie nie da się bo będzie już wtedy otwierał się polski,a nie amerykański)

Nie lepiej utworzyć drugie konto?

Odnośnik do komentarza
Mam pytanko.

 

Chce zmienić na moim głównym koncie (punishe85_pl) sklep z polskiego na amerykański.Wiem jak tego dokonać i to nie stanowi problemu.Mam pytanko co się stanie z grami,które kupiłem wcześniej na te konto ale w polskim sklepie w przypadku gdy będę chciał je ponownie ściągnąć(np jak nie daj boże konsola mi padnie i będę mieć nową).Przepadną czy będzie można je jakoś jeszcze raz ściągnąć?(z menu sklepu pewnie nie da się bo będzie już wtedy otwierał się polski,a nie amerykański)

 

Taaa jasne, nie ma możliwości zmiany istniejącego konta ze sklepikiem PL na sklepik US... za dużo naczytałeś się jakiś kiepskich for

Odnośnik do komentarza
Niedawno założyłem sobie konto na US PS Store, ale nie widzę tam przycisku, aby móc przeglądać filmy... Gdzie one się podziały??

 

 

Sklep z filmami jest filtrowany po IP. Musiał byś mieć jakiś amerykański adres IP żeby widzieć zakładkę z filmami.

 

 

Połączy się przez Proxy jeżeli chcesz mieć filmy.

 

Niestety chyba nie za bardzo da sie pościągać filmy w ten sposób. Próbowałem wejść przez amerykańskie proxy (są stronki które przekierowywują), zakładkę widzę ale jak już chcę tam wejść i coś ścągnąć to albo mnie wywala albo nic się nie dzieje. (Łącze się z pc store, próbowałem i operą i IE)

 

CYTAT(Ficuś @ 15 08 2008, 09:44)

Mam pytanko.

 

Chce zmienić na moim głównym koncie (punishe85_pl) sklep z polskiego na amerykański.Wiem jak tego dokonać i to nie stanowi problemu.Mam pytanko co się stanie z grami,które kupiłem wcześniej na te konto ale w polskim sklepie w przypadku gdy będę chciał je ponownie ściągnąć(np jak nie daj boże konsola mi padnie i będę mieć nową).Przepadną czy będzie można je jakoś jeszcze raz ściągnąć?(z menu sklepu pewnie nie da się bo będzie już wtedy otwierał się polski,a nie amerykański)

 

Taaa jasne, nie ma możliwości zmiany istniejącego konta ze sklepikiem PL na sklepik US... za dużo naczytałeś się jakiś kiepskich for

 

A jeśli zmienisz dane adresowe na swoim końcie na amerykanskie to sklep pozostanie PL czy będzie łączyło z US ?? To może się udać hehe, daj znać Ficuś czy tak to działa.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Witam.Mam pytanko.Czy zawsze przed zakupami w ps store trzeba na nowo wprowadzac dane z karty czy wystarczy raz i system je zapamietuje?

Właściwie chodzi o to ze mam zwykłą płatniczą karte millenium i ze dwa dni temu z ciekawosci chcialem zobaczyc czy mozna dzieki niej robic zakupy w ps store.Wybralem jakas platna rzecz nie pamietam nawet juz co to bylo i kontynuowalem procedure zakupow.Wpisalem dane z karty i okazalo sie ze wchodzi.

Teraz wystarczylo naladowac wallet ale tego juz nie zrobilem tylko wyszedlem z ps store.Przed chwila wszedlem na ps store Pl zeby zobaczyc jak ma sie sprawa z nowym Ratchetem.Zobaczylem ze juz jest wiec pomyslalem ze sie skusze.Kliknąłem na Ratcheta i zamiast wczesniej doladowac walleta nacisnąlem continue shoping.Pojawil sie odrazu ekran z opcja download wiec nie sadzac ze zacznie sie pobierac tak poprostu nie wiem czemu kliknałem i ku mojemu zdziwieniu co sie stalo????????????????Zaczął sie sciagac Ratchet!!!!!!!!!!!!!!!!I teraz nie wiem czy mam sie cieszyc bo mam ogromnego farta czy z mojego konta zniknęło 55zl??? :huh:

 

Odnośnik do komentarza
Niedawno założyłem sobie konto na US PS Store, ale nie widzę tam przycisku, aby móc przeglądać filmy... Gdzie one się podziały??

 

 

Sklep z filmami jest filtrowany po IP. Musiał byś mieć jakiś amerykański adres IP żeby widzieć zakładkę z filmami.

 

 

Połączy się przez Proxy jeżeli chcesz mieć filmy.

 

Niestety chyba nie za bardzo da sie pościągać filmy w ten sposób. Próbowałem wejść przez amerykańskie proxy (są stronki które przekierowywują), zakładkę widzę ale jak już chcę tam wejść i coś ścągnąć to albo mnie wywala albo nic się nie dzieje. (Łącze się z pc store, próbowałem i operą i IE)

 

CYTAT(Ficuś @ 15 08 2008, 09:44)

Mam pytanko.

 

Chce zmienić na moim głównym koncie (punishe85_pl) sklep z polskiego na amerykański.Wiem jak tego dokonać i to nie stanowi problemu.Mam pytanko co się stanie z grami,które kupiłem wcześniej na te konto ale w polskim sklepie w przypadku gdy będę chciał je ponownie ściągnąć(np jak nie daj boże konsola mi padnie i będę mieć nową).Przepadną czy będzie można je jakoś jeszcze raz ściągnąć?(z menu sklepu pewnie nie da się bo będzie już wtedy otwierał się polski,a nie amerykański)

 

Taaa jasne, nie ma możliwości zmiany istniejącego konta ze sklepikiem PL na sklepik US... za dużo naczytałeś się jakiś kiepskich for

 

A jeśli zmienisz dane adresowe na swoim końcie na amerykanskie to sklep pozostanie PL czy będzie łączyło z US ?? To może się udać hehe, daj znać Ficuś czy tak to działa.

 

Na koncie można zmienić adres, ale nie można zmienić KRAJU.

 

Odnośnik do komentarza
Teraz nie ma ekranu doładowania - pyta tylko czy chcesz ściągnąć i automatycznie pobiera kasę.

Sprawdź pocztę - powinno przyjść potwierdzenie transakcji.

Ale nie wpisywałem danych z karty przed zakupem

 

Dopóki SAM nie usuniesz danych karty z konta (wykonuje się to z poziomu ACCOUNT MANAGMENT....) to one są przypisane do konta i jak klikniesz na Buy Now, to juz kupiles i tracisz kase z konta.

 

W takim momencie dobra jest karta z mbanku - eKarta, bo tam musisz najpierw załadować pieniądze na karte, żeby cokolwiek kupić :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...