Skocz do zawartości

Pokemony na NDSa


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, że jakoś od Ruby/Sapphire ciężko jest skompletować satysfakcjonującą, różnorodną drużynę. Np. w ognistych pokach nie można przebierać i zwykle jak się nie weźmie ognistego startera to pozostają góra dwie racjonalne opcje. Marzy mi się gra, w której będzie ogromny świat, pełen sekretów, wynagradzający graczy skupiających się na singlu offline, gdzie jeszcze przed Elite 4 będzei można spotkać wszystkie pokemony ze wszystkich serii.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Kolejny powód, żeby nie kupować tej gry... Te pokemony są coraz dziwniejsze, krzykliwe. Coraz bardziej kojarzą mi się z jakimś future Tokio i The World Ends with You. Twórcy za bardzo poszli w zabawę sieciową i ficzery tupu kręcenie filmu/konkursy piękności dla pokemonów itp. Przydałoby się dodanie większej dynamiki, większej frajdy z łąpania i kolekcjonowania pokemonów, więcej strategii w walkach, ciekawszej historii i większej swobody w poruszaniu się po świecie.

Odnośnik do komentarza

Wolałbym chyba jakieś ciekawsze charaktery, więcej przyziemnych problemów, większą wzniosłość tego wspinania się w rankingu najlepszych trenerów poke-ligi, ciekawe relacje interpersonalne (np. motyw z ojcem z Ruby/Sapphire był ok., albo wyprawa po lekarstwo na wyspę w Gold/Silver), lepsze oddanie backgroundu każdego z 8 trenerów których trzeba pokonać i jakieś dłuższe przygody z nimi związane (w tej kwestii w Black/White było całkiem spoko), a nie co generację ratowanie świata przed jakąś tam organizacją, która chce wykorzystać uber silnego pokemona.

Odnośnik do komentarza

mi brakuje w black/white (w 2 nie gralem jeszcze) więcej różnorodności do robienia rzeczy po elite4, tzn tak jak to było w Emerald z battle tower, frontier, arena, factory, palace itd, bo o złapaniu legend to wiadomo, teraz nawalam walki przez wifi od czasu do czasu i trenuje poksy specjalnie pod ten typ walk.

Odnośnik do komentarza

ale muzyczka z tam plasma wpada w ucho dosyć

http://www.youtube.com/watch?v=XahOPSgjfqo

 

chociaż moje 2 ulubione to zwykłe walki z ruby/saphire/emerald

 

 

 

 

 

 

ja zrobilem juz lige w white2, złapałem legendy i zrobiłem uber legende

swoją drogą najfajniejsza nowinka - łączenie 2 poków żeby otrzymać jednego mocniejszego

powinni dodać ten ficzer jako ogólny sposób na uzyskanie niektórych poków, bo teraz dotyczy tylko 1 legendy

 

 

to prawda ze bzdety jak konkursy pieknosci czy filmy to słaba sprawa, olałem to zupelnie bo tylko zawalało droge w planie koksowania poków :D

ale w white2 bylo troche ciekawych zadań, zwlaszcza na pcozatku mialem wrazenie ze sporo "questów" bylo wmieszanych w zaledwie kilka początkowych miast (oczywiscie poza robieniem gymów)

pod koniec troche tego zabrakło ze 2-3 ostatnie odznaki to było już praktycznie tylko latanie po gymach z domieszką team plasmy

po przejsciu gry mamy dostep do kilku nowych miast i terenów ale niewiele sie tam kręciłem bo po zdobyciu finalnego zestawu poków gra mi sie znudziła xD

 

mimo wszystko spoko gierka, jej zaletą nad BW jest dostępność starszych poków od początku (niestety niektore moje ulubione są dopiero po przejsciu gry)

 

powiem tez ze bardzo mnie wkurza że tak sie skupiają na "multi" caly dolny ekran jest zajety przez (pipi) ktore w polsce sie nie przyda nigdy (zwłaszcza że gram na emulatorze :D)

 

ogólnie to na 3dsa wyszedł pokedex 3d pro, pokazujący info o pokach, to oczywiste. ale pierwszy raz mamy dostęp do modeli 3D wszystkich poków (z wszystkich regionów),

http://www.youtube.com/watch?v=Bfy1Z8Y8Qbw

[inne filmiki pokazuja inne regiony]

a to oznacza że w końcu zrobili te modele, więc mam nadzieje że nowe pokemony na 3ds będą miały duży powiew świeżości i w końcu walczyły będą poki 3D a nie tylko małe rozpixelowane gify. chociaż chciał bym żeby zachowali turowy nie-zręcznościowy system, jednak mogli by go ulepszyc o taktyczne bajery. nawet nie muszą robić szczegółowych animacji dla każdego ciosu, ale niech sie te modele 3D troche poruszają po arenie

 

najbardziej to mi sie marzy że doczekamy sie kiedyś pokemonów podobnych graficznie do final fantasy 12 , czyli ładny świat po ktorym biegamy a poki widać na żywo w terenie i ich wielkość odpowiada prawdziwym rozmiarom, (oczywiscie w wysokiej trawie poki mogły by atakować dosyć z zaskoczenia, ale żeby nie bylo tak że 8 metrowy pokemon pojawia sie z niczego :P (mogły by wyskakiwać "zza ekranu" czyli niezaleznie od tego gdzie jest kamera to będąc w trawie albo w jakisni poki moga nam wyskoczyć od tyłu z poza kamery), rozpoczecie walki nie rpzenosilo by na inny ekran tylko odbywało by sie w terenie ale oczywiscie turowo (chociaz poki mogly by sobie troszke biegać w ta i z powrotem zeby sie wydawalo dynamiczne)

 

no ale patrząc na ich chęć klepania kasy po najmniejszej linii oporu troche wątpie że moje wizje sie spełnią w niedługim czasie

 

 

no i oczywiscie licze że zaprojektuja fajniejsze pokemony niż w BW, część była spoko, ale niektóre są o wiele gorsze niż fake-mony

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

mi brakuje w black/white (w 2 nie gralem jeszcze) więcej różnorodności do robienia rzeczy po elite4, tzn tak jak to było w Emerald z battle tower, frontier, arena, factory, palace itd, bo o złapaniu legend to wiadomo, teraz nawalam walki przez wifi od czasu do czasu i trenuje poksy specjalnie pod ten typ walk.

 

Ej, ale B/W to akurat najlepsza część chyba pod względem tego, co można robić po Elite 4! Dość powiedzieć, że po pokonaniu Championa mamy przed sobą jeszcze prawie drugie tyle mapy do odkrycia.

 

Yano, a ta muzyczka co wpada w ucho to tylko ch,ujowy remix motywu z B/W, więc jeśli tam był super, to tutaj choć naprawdę się starali to nadal jest OK :).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jak się ostatnio dowiedziałem, Insomniac (Spyro, Ratchet & Clank) zrobili niegdyś gierkę na Facebooka o nazwie Outernauts. Nawet w porównaniu do tradycji Insomniac, gra jest niewyobrażalną zrzyną, oczywiście z Pokemonów - naprawdę trudno mi było uwierzyć, że coś takiego jest legalne. Tak czy siak, dla fanów jest to zrzyna całkiem wkręcająca, aczkolwiek użycie systemu energii (oczywiście odnawialnej poprzez płacenie) sprawił, że wyłączyłem. Jednak udowadnia, jak żywotny jest podstawowy schemat Pokemonów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

SS/HG bardzo dają radę jeśli jesteś nostalgiafagiem i nosisz w sercu drugą generację. A Black/White to majstersztyk, cudowne odświeżenie serii. Gdzieś w tym temacie już się zachwycałem V generacją i wypisywałem dokładnie dlaczego się tak dobrze gra, poszukaj sobie. Mówiąc pokrótce: są świetne.

Odnośnik do komentarza

Stary, jak ja ostatnio zobaczyłem po ile można DS Lite'a i DSi wyrwać, to powiem inaczej: grzech nie kupić :). Te Pokemono spin-offy olej, średniaki. Oprócz tego najnowszego cross-overa z jakimś japońskim jRPG, to podobno fajne.

 

Nie mówiąc o tym, że na Pokemonach biblioteka świetnych gier na DS-a się nie kończy! Powiedziałbym, że to dopiero początek długiej listy perełek.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...