Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Za miesiąc planuję dorwać swojego pierwszego smartfona, do tej pory byłem wiernym użytkownikiem tradycyjnych modeli BlackBerry z klawiaturą Qwerty. Jestem obecnie w PLAY i ich oferta wygląda następująco (przynajmniej to co mnie zainteresowało): 

 

- Samsung Galaxy SIII - 679 zł

- HTC One S - 99 zł

- Nokia Lumia 720 - 1 zł

- Sony Xperia L - 259 zł

- Iphone 5 - 1099 zł

 

Zastanawiam się co warto wybrać z tej grupy telefonów. W sumie nie wiem czego się spodziewać ponieważ to mój pierwszy kontakt z smartfonami. Najważniejsze dla mnie to:

 

- płynny, dobrze działający interfejs

- dobry aparat

- duża ilość dostępnych aplikacji

- wielkość, waga (nie potrzebuje ogromnego wyświetlacza, lekki telefon byłby idealny)

 

Więcej chyba nie będę dopisywał ponieważ chyba każdy z wymienionych modeli posiada całą gamę podstawowych funkcji. Dodatkowe pytanie natomiast czy warto wydać 1099 zł na Iphone'a w sumie podoba mi się najbardziej ale obawiam się, że to trochę wyrzucenie pieniędzy w błoto patrząc jak szybko powstają nowe modele. Chyba, że użytkownicy trzeciej generacji nadal bez problemu otrzymują support od Apple. Tutaj właśnie pojawia się najważniejszy punkt ponieważ liczę, że uda mi się go użytkować 2-3 lat dlatego sezonowa zabawka, z słabego materiału i z dużą ilością wad, złych opinii od użytkowników odpada. Z góry dzięki za propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

IP5 bez problemu posłuży ci 2-3 lata, a Apple na pewno będzie go wspierać. Wiadomo, czekający już gdzieś za rogiem iPhone 5s będzie miał jakąś dodatkową funkcję, której nie otrzyma zwykła piątka, no bo hej - jakoś muszą sprzedać nowy model. Myślę, że szukasz właśnie iPhone'a. Interfejst jest bardzo płynny, aparat jest bardzo dobry, AppStore to platforma z największą ilością aplikacji, a sam telefon ani nie jest za wielki, ani za ciężki.

Odnośnik do komentarza

Też najbardziej skłaniam się do tej opcji. W 2008 roku przesiadłem się na Macbooka, pokochałem system i w 2009 dorwałem iMaca w sumie jestem pewien niezawodności sprzętu Apple. Mimo wszystko jednak nie jestem 'fanbojem'. Używam ich sprzętu ponieważ wiem, że to długotrwała inwestycja, prosty i intuicyjny OS. Dodatkowo nie muszę się martwić o zabezpieczenia i wszystko działa idealnie do dzisiaj tak jak w dzień zakupu. Sądzę, że z komórką może być podobnie. 

 

Większość znajomych jednak mówiła mi, że lepiej zabrać sobie 4S ponieważ mniejszy i w sumie nie ma większej różnicy między modelami. Jednak były to rozmowy jakoś miesiąc po premierze IP5 teraz jednak sądzę, że sytuacja wygląda trochę inaczej. Dodatkowo PLAY w swoich magazynach od marca ma już tylko 4S 64GB za 1499zł. 

 

Ostatnie pytanie zanim ośmieszę się w salonie ;). Czy kartę Micro SIM będę zmuszony wyciąć sobie na własną rękę z mojej obecnej czy dostaje się nową? Może wycięciem zajmuje się obsługa w lokalnym punkcie obsługi klienta?

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Albo idziesz do pierwszego lepszego komisu/serwisu komórkowego, gdzie za 3 złote wytną ci kartę poprzez włożenie jej do wycinarki, albo idziesz do punktu obsługi klienta, gdzie za opłatą (a przynajmniej w Tmobile) wyrobią ci nową kartę.

Odnośnik do komentarza

Albo idziesz do pierwszego lepszego komisu/serwisu komórkowego, gdzie za 3 złote wytną ci kartę poprzez włożenie jej do wycinarki, albo idziesz do punktu obsługi klienta, gdzie za opłatą (a przynajmniej w Tmobile) wyrobią ci nową kartę.

W T-Mobile wyróżnili mi MicroSim od ręki za darmo w centrum handlowym :D

 

W Orange z kolei w salonie przecieli tą sławną wycinarką, rozwniez za free

Odnośnik do komentarza

A to ciekawe co piszesz o niezawodności bo mi się w mieszkaniu 3 iMaci uszkodziło, te białe, pierwsze intele. A systemu jakoś nie pokochałem bo znam Windowsa z racji pracy bardzo dobrze. Ale niezawodności przy kompach nie widzę :-)

 

Masz trochę racji ponieważ bardzo dużo wczesnych modeli miało różnego rodzaju problemy. Największy zdecydowanie to plamy na matrycy ale to jest wątek na osobną dyskusje. Ja jestem zadowolony mój MBP działa praktycznie tak jak w momencie zakupu, podobnie iMac a używam go bardzo często. Prawda jest taka, że zawsze znajdą się wadliwe modele i z reguły czytając o niezawodności to właśnie najwięcej krzyczy te x osób, które miało problemy. Nie zmienia to naturalnie faktu, że to tylko odsetek zadowolonych klientów. Każdy argument można obalić, wojna z użytkownikami Apple trwa w internecie odkąd sięgam pamięcią, jednak jeśli jestem subiektywnie w pełni usatysfakcjonowany z przesiadki to tylko to się liczy :)

Odnośnik do komentarza

Większość znajomych jednak mówiła mi, że lepiej zabrać sobie 4S ponieważ mniejszy i w sumie nie ma większej różnicy między modelami. Jednak były to rozmowy jakoś miesiąc po premierze IP5 teraz jednak sądzę, że sytuacja wygląda trochę inaczej. Dodatkowo PLAY w swoich magazynach od marca ma już tylko 4S 64GB

Nie mogłeś trafić lepszej okazji, żeby kupić iPhone w Play

http://www.blogplay.pl/2013/07/iphone-nawet-500-zl-taniej-tylko-do-konca-miesiaca/

Odnośnik do komentarza

Dlaczego polecasz koledze telefon, którego nie miałeś w rękach?

 

Damianie, łatwiej by było coś ci polecić, gdybyś sprecyzował, czego oczekujesz od swojego smartphone'a, bo widzisz, mamy tutaj do czynienia z 3 różnymi systemami operacyjnymi. 3 słuchawki, z czego Samsung i iPhone to jedne z najlepszych komórek na platformach, na których działają, no i Nokia, która ... no jest flagowym telefonem systemu Windows Phone 8. Abyśmy tobie pomogli, musisz napisać, jak ważne są dla ciebie gry, robienie zdjęć, ekosystem googla/apple/windowsa, czy priorytetem jest dla ciebie bateria, a może najważniejsze jest to, żeby przeglądarka internetowa obsługiwała flasha.

 

Ciężko coś ci doradzić, skoro nie wiemy, czego chcesz :). Każdą z tych 3 słuchawek można polecić, i pewnie nawet Jerome ma rację, nieświadomie polecając ci Lumię 920, chociaż nie jestem pewien, czy trafił w twoje wymagania.

 

Po napisaniu posta wpisałem w porównywarke te trzy telefony i sam zauwazylem że to trzy różne systemy, nie było to celowe :) Do tej pory uzywałem Noki N8 która  się "lekko" zamoczyła i chyba pozostanę przy Nokii tylko która Lumie wybrać ? 

Telefon napewno nie bedzie służył do gier a bedzie trochę internetu, muzyki, i oczywiście bedzie służył do dzwonienia więc i bateria powinna "dawać rade"

 

ps. zależy mi także na słuchawkach aby miały wyrażny, czysty głos te od Nokii bedą odpowiednie ?

Odnośnik do komentarza

Planuję zakupić nowy telefon bo mój stary złom się rozpada. Mam na to jakieś 1200-1300 złotych. Na co dzień korzystam z Nexusa 7, więc jestem przyzwyczajony do Androidów. Rozważałem LG VU P895 lub Nexusa 4 chyba, że jest coś bardziej interesującego w podobnej cenie? Patrzyłem jeszcze na Lumie 920 ale nie jestem przekonany co do OS.

 
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...