Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Pośmigałem kila dni na iPhonie 5s, więc pora napisać co mi się podoba, a co nie.

 

Na plus:

-ekran. Nadal jest to dla mnie niedościgniony ideał, jeżeli chodzi o odwzorowanie barw i kąty widzenia. Patrząc na niego pod kątem 80 stopni, kolory są takie same jak gdy patrzę na niego na wprost. We flagowcach innych firm jest niby podobnie, ale to nie to.

 

-jakość wykonania. Klasa. Wszystko spasowane perfekcyjnie, telefon dobrze leży w dłoni, wygląda bardzo gustownie.

 

-Touch ID. Działa tak, jak jest reklamowane. Rozpoznaje moje palce z każdej pozycji. Cięźko będzie mi wrócić do telefonu bez tego bajeru.

 

-iOS7. Znam go już z iPada, ale na 5s dopiero pokazuje pazur. Działa błyskawicznie (pewnie z 5 aktualizacji i już taki szybki nie będzie hehe). No ale na ten moment jest to demon prędkości. Wchodzenie w aplikacje, ultra płynne przewijanie stron i tak dalej. Wygląd nie każdemu podejdzie, ale szczerze mówiąc po pierwszym kręceniu nosem, teraz doceniam jego jednolitość i płaski design.

 

-wbudowana możliwość blokowania niechcianych telefonów/sms'ów. Wreszcie spamerzy mogą mnie co najwyżej cmoknąć w chu,ja.

 

-dźwięk blokowania. Na żadnym ajfonie echo nie niosło się aż tak bardzo. Czuć bogactwo. Ale nie no, serio miły dla ucha dźwięk.

 

-szybkość ładowania. Godzina? Półtora? Coś koło tego.

 

 

Na minus:

-pora iść do przodu z rozdzielczością. Owszem, retina nadal jest ostra, ale jak ktoś przejdzie z telefonu w 1080p to na początku będzie czuł się trochę dziwnie. Czasami trzeba przybliżyć trochę tekst na stronie żeby go przeczytać. O wiele częściej niż na One.

 

-brakuje mi w Safari opcji wyłączenia na stałe widoku mobilnego stron

 

-bateria jest taka sobie. Z powłączanymi pushami - ładujemy po dniu średnio intensywnego używania. Wyłączyłem pushe, więc pewnie do 24h teraz dociągnę.

 

Wielkość ekranu przeszkadzała mi przez 20 minut. Teraz biorąc do ręki One myślę - "o boże, jaki kloc". Starczy.

 

Telefon oceniam na DobryWCh,uj/10.

Odnośnik do komentarza

Mi jak sie znudzi z2 to wlasnie bede w iphona uderzał znowu, ale tylko wtedy jak ios8 wprowadzi cos ciekawszego niz kilka rzędow ikon obok siebie.

 

Dokładnie tak. Z1C ma "tyllo" 720p ale przy tym rozmiarze jest ostry jak żyleta. Bez sensu byłby tutaj ekran full HD. Nie byłoby widać różnicy.

Tak przy okazji: LG G3 ma mieć bodaj ekran 4K. Ja się pytam: po jakiego chu...?! Przecież nawet z baterią 3000mAh ten przyszły flagowiec LG będzie chlał baterię jak poje... ehh zresztą i tak w sumie mi to lata bo telefonu nie będę zmieniał jeszcze przez długi czas. ;) Tak tylko piszę co myślę na ten temat. :P

Wysłane z Tapatalka

Troche sie nie zgadzam, wystarczy polozyc obok siebie z1 i z1c i róznica w ekranie jest kolosnalna. Na niekorzysc compacta. Pisanie ze z1c ma dobry ekran, zaskakuje mnie troche ;) On ma bardzo slaby ekran i widac to w porownaniu z wiekszoscia telefonow. Niektorzy mysla ze to mniejsza Z1ynka, a to nieprawda.

Odnośnik do komentarza

Ja się już flashowaniem znudziłem, najchętniej bym zakupił coś w stylu Nexusa z lepszą baterią, wszyscy producenci działają mi na nerwy swoimi zabiegami. iPhone byłby ok gdyby był większy i miałbym gwarancję Jaila na każdy soft a nie mam i nie chce mi się już tak bawić. Sam telefon jest zacny, złego słowa nie będę o nim pisał.

 

Z1C jest spoko, nie robi złego wrażenia. Generalnie nie widzę spektakularnego skoku między 720p i 1080p na dobrym LCD (na AMOLEDZIE widać) przy 5".

 

Generalnie mój SGS4 poza baterią spełnia moje główne założenia także ew więszką baterię kupię i tyle. Nie widzę specjalnie sensu przesiadać się na nic w tej chwili.

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to ekran Z1C jest poprawionym ekranem Z1. IPS z lepszymi kątami widzenia, odwzorowaniem kolorów i kontrastem. Do Z2 pewnie nie ma startu, ale przy Z1 na pewno nie wypada źle. Mówienie też że Z1C wypada bardzo źle na tle innych flagowcow czy telefonów jest trochę krzywdzące dla tego modelu, bo przecież nie mamy tu do czynienia z telefonem najwyższej półki, co najwyżej średniej. Ja tam jestem zadowolony i porównując do HTC ONE brata nie mam się czego wstydzić. :P

 

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza

 

-iOS7. Znam go już z iPada, ale na 5s dopiero pokazuje pazur. Działa błyskawicznie (pewnie z 5 aktualizacji i już taki szybki nie będzie hehe). No ale na ten moment jest to demon prędkości. Wchodzenie w aplikacje, ultra płynne przewijanie stron i tak dalej. Wygląd nie każdemu podejdzie, ale szczerze mówiąc po pierwszym kręceniu nosem, teraz doceniam jego jednolitość i płaski design.

 

 

 

 

Właśnie na początku było średnio, a po jednej czy tam dwóch aktualizacjach przyśpieszył  fhuj :)

Odnośnik do komentarza

Ogolnie LG G2 to swietny telefon, piekny ekran, rakieta jezeli chodzi o to jak ten sprzet smiga. Niestety na robieniu fotek i nagrywaniu filmikow sie zawiodlem, mimo ze jak juz zrobie zdjecie to jakosc jest troche lepsza niz na XT. Jedna pjerdola, ale skresla u mnie telefon, bo po prostu non stop bym sie na to wkurzal.

 

SGS4 ma gorsze bebechy i baterie, a moge go miec za tyle samo co LG G2. Dodatkowo problematyczne cofanie systemu (oflagowania), 4.4 ktore wiecej psuje niz naprawia. Chyba jedynie zostaje to google play edition. Raczej zrezygnuje i poczekam kilka miesiecy jak spadnie cena Xperii Z2.

 

EDIT:

 

Jeszcze jedna rzecz, ktora mnie rozczarowala to fakt, ze telefon o wiele rzadziej lapie LTE niz Xperia Z1 mojej kobity. Oboje jestesmy w Play'u i LTE praktycznie caly czas jej smiga, a na LG G2 tylko 3G w tym samym momencie. 

Ty masz wersje systemu 4.4 w G2?

Odnośnik do komentarza

@up

SGS4 ma gorsze bebechy i baterie, a moge go miec za tyle samo co LG G2. Dodatkowo problematyczne cofanie systemu (oflagowania), 4.4 ktore wiecej psuje niz naprawia. 

 

to się tyczy S4 a nie G2

Kolego ja pytalem o G2 czy ma na nim 4.4 kitkat ze sa problemy z ostroscia. Bo jakby pobral 4.4 to by moze cos z ta ostroscia zostalo poprawione.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

W s5 to samo Lucek czy soft w końcu nie laguje i jest skok względem s4?

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, bo go nie używam :D

Haha, nie używasz? Wpomóż biednego kolegę i się podziel ;-)
No nie używam, bo to telefon mojej żony przecież ;) ja dalej mam mojego s3 :P
Odnośnik do komentarza

Ty masz wersje systemu 4.4 w G2?

Siedzialem na 4.2, ale teraz mam 4.4 i nadal jest to samo. Taki juz "urok" tego sprzetu. Pogodzilem sie z tym, bo czesciej robie fotki niz nagrywam. W ramach ciekawostki powiem, ze Xperia Z1 robi gorsze fotki niz LG G2 (przynajmniej na ustawieniach auto roznica jest dosc spora).

Odnośnik do komentarza

Panowie, postanowiłem w końcu przesiąść się na jakiegoś smartfona (aktualnie od kilku lat SE W995) i doradźcie jakieś dobre telefony :D Przez jakiś czas myślałem nad czymś z najwyższej półki od Samsunga/Sony/Apple, ale doszedłem do wniosku, że raczej nie wykorzystam w pełni ich możliwości i nie ma sensu wydawać ponad 2k na telefon. Czy za kilkaset złociszy da radę wyrwać jakiś dobry model? Podstawy czynności poza dzwonieniem i esami to na pewno odtwarzanie muzyki i przeglądanie forumka, plus jakieś Endomondo/Spotify. Znajdzie się coś godnego uwagi czy jednak mimo wszystko dopłacić i wybrać coś o wiele lepszego, bo będzie to inwestycja na dłużej?

Odnośnik do komentarza

Panowie, postanowiłem w końcu przesiąść się na jakiegoś smartfona (aktualnie od kilku lat SE W995) i doradźcie jakieś dobre telefony :D Przez jakiś czas myślałem nad czymś z najwyższej półki od Samsunga/Sony/Apple, ale doszedłem do wniosku, że raczej nie wykorzystam w pełni ich możliwości i nie ma sensu wydawać ponad 2k na telefon. Czy za kilkaset złociszy da radę wyrwać jakiś dobry model? Podstawy czynności poza dzwonieniem i esami to na pewno odtwarzanie muzyki i przeglądanie forumka, plus jakieś Endomondo/Spotify. Znajdzie się coś godnego uwagi czy jednak mimo wszystko dopłacić i wybrać coś o wiele lepszego, bo będzie to inwestycja na dłużej?

Kupiłem dwa dni temu w promocji niby za 599zł Samsung Galaxy S3 mini i jestem zadowolony. 

 

To mój pierwszy Smartfon dlatego postanowiłem nie szaleć i na początek żeby zaznajomić się z Androidem i urządzeniami dotykowymi, wbudowanymi internetami, GPS'ami taki telefon w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Tak czytam test Moto G i wszystko pięknie mógłbym kupić od razu, ale z miejsca odrzuca mnie bardzo słabe wyjście słuchawkowe :( Rzeczywiście jest tak słabe jak piszą w testach? Jak wspomniałem w pierwszym poście, słuchanie muzyki to jedna z głównych czynności na tel w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...