Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie po prawie 5 latach wymieniam motorole defy(wiesza się,sama wyłącza i włącza oraz od tygodnia nie działa wysyłanie sms'ów).
Masz ją może ? Jedyne co mnie zraziło w recenzjach to to,że podobno ma do dupy dźwięk przy słuchaniu muzyki na słuchawkach i chciałbym wiedzieć jak to jest w praktyce.

Odnośnik do komentarza

Już chyba pisałem - tak, dźwięk domyślnie brzmi jak z beczki. Ale w opcjach dźwięku są efekty dźwięku którę są domyślnie ustawione na włączone w jakiś idiotyczny "surałnd". Można poeksperymentować, można OSOBNO ustawić efekty dla głośnika i słuchawek albo można je wyłączyć. U mojej dziewczyny po wyłączeniu w moim subiektywnym odczuciu dźwięk jest dużo lepszy a jego jakość jest do zaakceptowania (nie powala ale jest ok).

 

Drugą wadą przy przesiadce z naprawdę dobrego, topowego fonu to czułość ekranu która jest niższa ale porównywalna z telefonami które miałem w ręku w tym segmencie (tanie samsungi, lg'ki itp).

 

Także to tyle ode mnie. Ja go nie używam, używa go moja dziewczyna i w sumie OSTATNIO (ale jej upadł 1001 razy) potrafi się przywiesić podczas rozmowy, oddzwonienie pomaga ale po moim badaniu sprawy wychodzi, że na 90% osoba z która rozmawia powoduje te zwiechy (koleżanka z iPhonem oblizywanym regularnie przez jej malucha, mnie też z nią rozłącza regularnie na moim S4 bez wyraźnej przyczyny) więc nie wiem na ile to problem fonu, sieci czy czegoś innego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie po prawie 5 latach wymieniam motorole defy(wiesza się,sama wyłącza i włącza oraz od tygodnia nie działa wysyłanie sms'ów).

Masz ją może ? (...)

Jeszcze nie, zamawiam na dniach. Jak przyjedzie, to coś tam skrobnę, z tym że jako laik w temacie nie mam ani wiedzy, ani żadnego poważnego punktu odniesienia- rzadko zmieniam komórki.

Odnośnik do komentarza

Nie próbuj BlackBerry, miałem przez chwię Q5 jako drugi fon, szajs totalny, największemu wrogowi bym nie polecił.

Możesz trochę rozwinąć, co ci w nim nie podeszło? Ostatnio trochę się zainteresowałem systemem BB OS 10, i koncepcja sterowania telefonem tylko za pomocą gestów wydaje się być ciekawą koncepcją. Minus to zdecydowanie brak aplikacji, ale ponoć nowa wersja systemu (10.3) ma problem powolnych aplikacji z Androida naprawić.

Odnośnik do komentarza

Te gesty jak i sam system przynajmniej dla mnie nie były za bardzo intuicyjne, może to przez to, że BB Q5 miałem jako 2 fon i używałem go bardzo mało, do tego aplikacje kuleją, miałem taką zachciewajkę na BB, telefon używałem do biegania/jazdy na rowerze, używałem endomondo który zanim złapał GPS to mijało dobre 5 minut, jeśli na BB są aplikacje takie jak z innych OS, to są niedorobione i zabugowane, bardzo nie polecam.

Odnośnik do komentarza

Ja mialem kupic Samsunga Galaxy S5 i cale szczescie, ze kuzyn kupil przede mna. Telefon sie wieszal, byl strasznie wolny, to co zwykle w Samsungach. Na urlopie w Polsce nawet nie radzil sobie z aplikacjami. Jak wszedlem do ksiazki telefonicznej musialem czekac przynajmiej 10 sekund, zeby cokolwiek zobaczyc. W moim Note tez byla masakra.

Postanowilem nie isc "z duchem czasu" i kupilem taniego HTC Desire 610. Ten telefon nie ma nic z Samsunga, na szczescie. Bateria trzyma 2-3 dni. Aplikacje ze soba dzialaja (jak wrzucilem task managera to lapie urodziny z innej aplikacji i rowniez pokazuje). Przeniesienie wszystkich kontaktow, aplikacji, notatek, itp zajelo mi 2 minuty na... komputerze (specjalna aplikacja dla HTC). Telefon jest BARDZO szybki, mniejszy, ale bardzo czytelny i wygodny. Takie male Ferrari wsrod telefonow moznaby powiedziec. W porownaniu do Samsungow (ktore tak uwielbialem jeszcze niedawno, bo nie wiedzialem, ze telefon moze byc TAK wolny jak Samsung), wypada zajebiscie. Polecam.

Odnośnik do komentarza

@Maus - jeżeli chodzi o mulastość Samsungów to odnoszę wrażenie że głównym winowajcą jest TouchWizz. Do tego wszyscy producenci pakują w swoje słuchawki coraz to mocniejsze bebechy których wydajność zabijają coraz bardziej absurdalne rozdzielczości wyświetlaczy; qHD na ekranie o przekątnej poniżej 6" - po kiego wuja ja się pytam? Chyba tylko po to żeby pokazać że "się da". Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego już nie takiego młodego przecież Note II. Niezły procek, dużo ramu, dwa dni na baterii i przy jego skromnym 1280x720 wszystko chodzi bardzo płynnie, nic nie muli, nie wiesza etc. Z kolei na budżetowym Galaxy Tab 3 7" myślałem że szlag mnie jasny trafi. Tablet był koszmarnie mulasty. Dopiero po zmianie nakładki ze stockowej Samsunga na NOVA launcher, jakoś zaczęło to chodzić.

 

A skoro przy Samsungach jesteśmy, to mam pytanie. Otóż moja małżonka nie dawno wzięła Galaxy Grand 2 z T-Mobile'a. Zasadniczo wszystko jest ok, chodzi płynnie i ogólnie jak na mid-end to zupełnie przyzwoita słuchawka. Jest tylko jeden szkopuł. Otóż parokrotnie już zdarzyło się że telefon złapał kilkunastosekundowy zawias przy próbie wykonania połączenia. Żeby było śmieszniej, za każdym razem kiedy połączenie szło na nr. stacjonarny, nigdy na komórkę (może to zbieg okoliczności). Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Jakieś sugestie, pomysły z czego może to wynikać?

 

@Czappi - iP 4s to ja bym sobie już głowy nie zawracał...

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza

Temat Samsungów był tu poruszany, ja widzę dużą różnicę przy zmianie romu na S4 na Google Play Edition gdzie nie ma NIC z TwouchWiza ale na romie TW jak się trochę poekperymentuje można w miare zadowalająco działać.

 

Pisałem tutaj - NOVA LAUNCHER, inny dialer (u mnie np EXDIALER) i inna apka do SMSów (Dla mnie dobry jest zwykły MMS z AOSP) załatwiają sprawę.

 

Z ciekawości sprawdziłem telefon S5 przed wysłaniem do mojego Taty i byłem mile zaskoczony że TW przyspieszył i że generalnie nie jest już tak źle jak było. Może osoba, która korzystała z tamtego telefonu miała coś na nim co go skutecznie zamulało? Czasem jakieś "sprzątacze", antywiry czy inne wg mnie zbędne badziewia potrafią konkretnie zabić przyjemność z używania urządzenia. Czysty S5 bez brandu naprawdę nie działał tragicznie, zaskoczyłeś mnie tą opinią.

 

Ale oczywiście zgodzę się, że akurat HTC ma bardzo szybką nakładkę. Motorola z kolei ma prawie czysty system. A TW i LG są wg mnie najwolniejsze ale ktoś może się nie zgadzać. Moim następnym telefonem pewnie będzie Nexus jakiś o ile się w końcu ukaże :-)

Odnośnik do komentarza

Nie czaje już tej polityki tych od 'andorida'. Wszyscy plują na apple, ale tak na prawdę mają jeden dwa produkty z jednej półki i rotują one co roku. Tu się ku.rwa jakieś jaja dzieją. Kolejne Xpieria Z wyjdzie po kilku miesiącach od premiery poprzedniej, Samsung na rynku tabletów jaja niezłe robi. W marcu wyszły tablety z serii PRO. Już pomijam sku.rwy.syństwo, że ceny obniżyli po miesiącu od premiery. Teraz debiutują nowe tablety z serii S, które są 'lepsze' od pro ale różnią się niewiele. O co tu chodzi. I to niby apple niszczy rynek.

Odnośnik do komentarza

Michu, czy jak wyjdzie Z3, to twoja Z2 będzie nagle przestarzała? Przecież sam pisałeś, że jest idealna. Czego więcej byś się spodziewał po Z3? Szybszego procesora, dzięki czemu odpalisz angry birds w 31 zamiast w 30 klatkach? Czy może aparatu, który po premierze Z3 będzie taki niesamowity, że zepsuje aparaty w Z2, które przecież rządzą na rynku.

 

Te telefony wychodzą co pół roku, bo ludzie są gotowi je kupić. Wieczny owczy pęd za jeszcze lepszym telefonem. BO NOWSZY!

Odnośnik do komentarza

samsung-ces-2013-curved-oled-phone-front

 

A może Note Edge? Dodatkowy ekran na krawędzi, ajfon tego nie ma!

 

Też długo błądziłem po sprzedaży iP4. Czego ja nie miałem, o jezu, chyba tylko blackberry. Przypadkowo dostałem 5s i wreszcie znalazłem to, czego chciałem.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...