Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

 

Choc obecnie Note 2 to petarda w porwnaniu z tym co mialem swego czasu. LG 4XHD.

Napisz coś więcej - chodzi o wydajność, komfort dużego wyświetlacza? Sam mam obecnie LG 4X HD i ekran 4.7" wydaje się spoko, ale nie pogardziłbym większym. Wydajność wzrosła znacznie po factory resecie i wyczyszczeniu śmieci po roku instalowania gierek (bo potrafił już dławić się i kaszleć krwią przy najprostszych operacjach). A Note 2 lub 3 kusi mnie i w przyszłym roku bym się przesiadł na któryś z nich.

 

Szkoda, że radia FM nie mają :(

 

 

Żona używała przez niecałe pół roku. Teraz wziąłem ja bo ona czeka na koniec umowy i chce łyknąć maciorę Sony Ultra. Ja zakochałem się w Samsungu Note. Jedyny wcześniej jaki miałem to pierwszy Wave. 

Jeśli chodzi o Note 2 to jest to bardzo wydajny telefon. O dziwo długo trzyma przy przeglądaniu sieci. Podoba mi się to bardzo. Gier nie sprawdzałem bo na razie mam go za krótko ale jak przejdziesz z tego LG to nie ma szans żeby wracać do czegoś gorszego. 

 

Apple mnie nie interesowało i nie interesuje. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Forumku, pomóż! Jako, że moja Xperia T zepsuła się po raz drugi (dwa tygodnie po powrocie z naprawy, ARE YOU FUCKING KIDDING ME?!) i się nie ładuje, a rodzicielka może wziąć nowy telefon w abonamencie za grosze, to mam okazję dostać nowy. I tak mam pięć telefonów, nad którymi myślę, aczkolwiek chyba tylko dwa są sensowne: niemniej, jeśli macie jakieś doświadczenia z którymiś z nich lub wiecie który będzie najlepszy: powiedzcie.

 

Co chcę robić? Głównie używać aplikacji internetowych, wszelkich komunikatorów jak WeChat, Whatsapp itd, do tego VPN-a, ale to załatwię APKą jakąś. Zdjęcia nie muszą być wybitne ale nie obraziłbym się, gdyby aparat działał przyzwoicie. No i ta cała LTE to dodatkowy plus. Z zewnątrz: chciałbym, żeby telefon był w miarę wytrzymały (dlatego raczej "nie" dla myPhone Cube) i tyle.

Oto te telefony:

 

Alcatel One Touch Idol 2 mini S http://www.mgsm.pl/pl/katalog/alcatel/onetouchidol2minis/

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Od ponad 2 lat mam szajsunga S2 i jestem mega zadowolony ale powoli przymierzam się do zmiany telefonu. Na targecie mam S4 lub Nexusa 5 i głównie opinie o nexusie mnie interesują. Faktycznie nic nie muli? Bateria naprawdę jest taka średnia? Ktoś ma i użytkuje? Ewentualnie może jakaś Zetka od Sony bo od czasu SE K800 żaden model jakoś mnie od nich nie interesował. A Xperie Z chyba nie są już takie beznadziejne.

Edytowane przez DarnokPL
Odnośnik do komentarza

Kumpel informatyk uzytkuje od kilku dni i jest bardzo zadowolony.

Cytuje..

''Po weekendzie z Nexusem 5 mogę powiedzieć jedno: petarda. Myślałem że SGS3 na Cyanie za***prza a tu zonk, on muli. Nexus 5 na Androidzie 4.4.4 to poziom iOS na nowych sprzętach wink.png nic nie tnie, nic nie muli, na nic nie trzeba czekać, wszystko dzieje się momentalnie. Sam ekran w ogóle jakiś taki "miekki", idealnie czuje ruchy i dotyk.

Telefon w ręce trochę kanciasty się wydaje, ale pewnie trzyma się go w łapie, wydaje się mniejszy niż SGS3 a nie jest biggrin.pngGłośnik gra mocno chociaż szału nie ma. Jedna rzecz która mnie trochę zasmuciła to brak takich drobnych pierdółek które były w Cyanogenmodzie, ale mogę je zcierpieć za cenę tak za***rdalającego fona.''

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogólnie się zgadzam tylko że bateria z reguły pada ok 17 jeśli był odłączany rano :/ Np. dla mnie to słabo + nie ma wymiennej żeby większą wsadzić. To była JEDYNA rzecz która spowodowała, że po testach wziąłem SGS4. Dosłownie jedyna. Bo brak SD przy wersji 32gb bym przeżył.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Od ponad 2 lat mam szajsunga S2 i jestem mega zadowolony ale powoli przymierzam się do zmiany telefonu. Na targecie mam S4 lub Nexusa 5 i głównie opinie o nexusie mnie interesują. Faktycznie nic nie muli? Bateria naprawdę jest taka średnia? Ktoś ma i użytkuje? Ewentualnie może jakaś Zetka od Sony bo od czasu SE K800 żaden model jakoś mnie od nich nie interesował. A Xperie Z chyba nie są już takie beznadziejne.

ja mialem N5 naprawde nic nie muli super szybki telefon, bateria przez pierwszy miesiac bdb, a pozniej kolo 18-19 trzeba bylo podlaczyc do ladowania, zamienilem go na iP5s, a teraz znow mnie kusi zeby nabyc Nexusa 5 o_O

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie ta bateria mnie przeraża. Ideał to taki, gdyby trzymał do nocy. S4 z baterią 3000mah daje rade dlatego o tym G2 myślę. Ktoś ma?

 

No ja używam już od miesiąca. Dla mnie jest zayebisty, Świetne zdjęcia, które na wszelkie wypady urlopowe dają radę, ekran super, do obsługi 5,2'' musiałem się chwilę przyzwyczaić (przeskakiwałem z 3,7''), teraz każdy mniejszy telefon wydaje mi się popierdółką. 5,2'' przy tak cienkiej ramce dookoła na tę chwilę jawi mi się jako ideał.

 

Ja mam to przypadłość, że nie lubię mieć baterii poniżej 65% i zawsze ładuję wtedy, ale przy użytkowaniu internetu, aplikacji, aparatu, map i gpsa rzadko zszedłem po dniu poniżej 50%. Także dla mnie jest wyśmienicie, zupełnie się nie przejmuję, że na wieczór komórka mi padnie, jeśli nie miałbym możliwości naładowania.

Odnośnik do komentarza

@UP 

Mam to samo w Sony Z2. 

Poprzednio miałem Sony Z i tez tak się działo :D 

Przez pierwsze 2 miechy (mniej więcej) starczało na dłużej :) teraz wieczorem mam pikanie, że pada bateria nawet jeśli nie gadam za dużo. 

Aplikacji kilka mam ale miałem je również na początku i jakoś to tak baterii nie ssało. 

Cóż - korporacje wiedzą jak produkować sprzęt by szybciej się zużywał i by konsument szybko poleciał po nową (w tym przypadku baterię). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...