Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem kwestię wygody, naprawdę. Ja akurat zmieniłem podejście co nie oznacza że inni tak zrobią. Ja tylko podaję przykład, że można inaczej i można nawet na tym wyjść lepiej (w sensie wydać mniej) ale kwestia opłacania wszystkiego w 2 miejscach pozostanie. W ogóle w PLAY teraz (niedawno przynajmniej) nie chcieli ze mną podpisać umowy na 12 miesięcy, mieli tylko 2 umowy - 15 i 25. W konkurencji nie było tego problemu. W tej chwili telefony przystanęły, spokojnie flagowce sprzed roku czy nawet dwóch sprzętowo dają radę. Nie ma więc też za czym gonić.

Odnośnik do komentarza

Widać trzeba sobie usiąść i policzyć i zastanowić się czy chce nam się utrudniać sobie życie płacąc w dwóch miejscach. Czasem (na iPhone'y) w T-Mobile widziałem promocje, które rzeczywiście były nie do przebicia jak człowiek by nie liczył i na niektóre budżetowce. Ale w Play to się prawie cholera nie kalkuluje, szczególnie, że często coś tam jest rok za free a potem +10zł, +15zł, itp, itd. Tak miałem z brakiem limitu na LTE. Oczywiście, wiedziałem co podpisuję, ale jak słucham w punkcie jak niektórzy "doradcy" rozmawiają z ludźmi, to się nóż w kieszeni otwiera i rozumiem, jak potem rozgoryczeni ludzie przychodzą i się skarżą, że ich okłamano. Przez telefon rozmowa musi być archiwizowana i mamy szansę to jakoś udowodnić, ale w punkcie czy salonie? Jak udowodnimy, że ktoś powiedział nam, że jest inaczej? Po prostu - policzyć i mieć świadomość co się podpisuje.

 

Jak niedawno przedłużałem tego Playa nieszczęsnego to "promocja" na całą umowę obowiązuje tylko jak zgodziłem się na e-fakturę i na reklamy w SMSach z powiadomieniami. Inaczej - + 15zł. Czas chyba stąd uciekać już :-(

Odnośnik do komentarza

Moto x play chyba w miare rozsadny wybor?

 

Tak, w takich pieniążkach bardzo fajna sprawa.

Minusy:

obudowa (trzeszczy), przyciski boczne (trzeszczą), oprogramowanie aparatu nie wykorzystuje potencjału sensora (są jakieś inne aplikacje w Google Play), brak żyroskopu, brak ładowarki wykorzystującej Quick Charge 2 w zestawie (zwykła jest, ładuje normalnie, nie szybko), czasem się przydławi ale dramatu nie ma, brak diody powiadomień, brak DualSim w Polsce, tylko wersja 16gb.

Plus:

duża bateria, dobre stosunek jakość/cena, niezły ekran, oszczędne podzespoły co przy dużej baterii pozwala dojechać do 3 dni czasem, dostępny najnowszy Android (6, Marshmallow), slot na kartę SD, obsługa LTE, dobra jakość połączeń, generalnie wszystko ma co powinien i absolutnie nic ponadto. Dodam 2GB ramu a nie 1, mało aplikacji producenta, Android jest prawie czysty, działa przyjemnie i względnie szybko, wymienne plecki (ale nie bateria) które chyba są dostępne w innych kolorach.

 

Ja go oceniam na takie 4/6 w skali szkolnej, niezły średniak który nie wybija się niczym poza dużą baterią ale też niczym specjalnie nie dołuje.

 

Dla grzebacza - możliwość odblokowania bootloadera używając kodu od producenta (bez płacenia, crackowania itp, wysyłamy IMEI i dostajemy kod na maila). Jak ktoś będzie chciał grzebać to ma taką możliwość, jest chyba wsparcie XDA niezłe ale nie testuję przy czym żona na odblokowany bootloader, roota, xposed itd ale głównie w celu blokowania reklam, innych rzeczy nie użyje nawet.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Użytkowałem przez prawie miesiąc iphone 5 (trafiła się okazja zamiany za spory zestaw x360). Równolegle kupiłem sobie Galaxy S5.

I muszę napisać, że wahałem się który telefon sprzedać. 

Produkty apple mają swój urok, niezaprzeczalnie. Mały, kompaktowy telefon z szybkim systemem. Gorszy aparat, ekran i bateria niż w S5. W końcu Iphone poszedł do żyda, zostałem z S5. Teraz się zastanawiam czy nie pogonić Galaxy S5 i kupić sobie Iphone 5s.

Wyższe modele apple mają dla mnie zdecydowanie za wysoką cenę.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio pytałem o poradę odnośnie wyboru telefonu. Wybór padł na Huawei P8. Świetny telefon. Wszystko śmiga bardzo płynnie. Jedyną wadą jest bateria. Przy słabym używaniu czyli trochę rozmów sms i internetu starcza na dwa dni. Jednak jak już dłużej się pobawię to muszę ładować co wieczór żeby w połowie dnia nie padł.

 

Piszesz o czymś, co mnie właśnie zniechęciło do zakupu P8. Również go rozważałem, ale na forach można było poczytać, że z baterią kiepsko jest, a szkoda, bo parametry ten telefon ma całkiem niezłe. Tak w ogóle to w swoim segmencie ma chyba najlepszy stosunek ceny do wydajności.

Odnośnik do komentarza

A w którym tel nie jest kiepsko z baterią przy konkretnym użytkowaniu ? Mojego S6edge ładuję co wieczór, rodzinka swoje IP też ładuje codziennie, Soniacze codziennie. Nie ma innej opcji. HOMTOM HT7 mojej mamy trzyma jej prawie 3 dni (bateria 3000, ekran 720p) ale ona nic z nim nie robi tylko do kogoś zadzwoni albo ktoś do niej. Tak to tel leży. Podejrzewam, że gdyby tak siedzieć na necie komunikatorach troche jakąś gierke odpalić to też by klęczał na 2gi dzień.

Odnośnik do komentarza

Co by nie mowic za tyle ile trzeba (pipi) za nowe zabawki to baterie juz powinny byc w huy ogromne a nir jakies guwna do 3000.

 

Bateria to rozmiar przede wszystkim. Jest moda na cienkie telefony. Moto X Play jest gruba (bateria 3600). Ogniwa jakoś bardzo do przodu nie poszły i ich wielkość fizyczna jest nie do przeskoczenia. Jak ktoś nie używa smartfonu jako smartfonu tylko dzwoni i smsuje kładąc go na biurku czy gdzieś tam to dobrze jest poszukać smarta z Androidem 6 - dodali to czego od lat brakowało - DOZE. To było od dawna w iOS gdzie telefon (czy tablet) nieużywany zjada bardzo mało, w Andku zawsze to było problemem przy czym jak człowiek korzysta to i tak ładuje co wieczór. Jak nie to wtedy bardzo mało baterii schodzi. Dalej brakuje nieco do iOS ale ogólnie poprawiło to Deep Sleep w Andku.

 

Z telefonów ze sporymi bateriami kojarzę jeszcze nowy Moto X Force (ok 3700 ale ekrna QHD więc będzie żarło, no i cena ok 3000 to przegięcie pały) oraz np seria Mate Huawei (Mate 7 i Mate 8, 6 cali i baterie ok 4000 mah). Są jeszcze jakieś dziwnaczne wynalazki ale cholera wie jak to działa.

 

Z ciekawostek wrzucam wam baterię do S3 - 7000. Miałem baterię 3000 mah do S3 tego producenta i była niezła, tylko lekko większa, miałem też 3000 mah do S4 kosztem usunięcia anten NFC z którym nie korzystam a tą baterię kupiła moja kumpela z dawnej pracy. Zwróćcie uwagę jak duży staje się telefon przy takiej baterii :-) Można rzucać w napastnika jak będzie chciał ukraść kobiecie torebkę ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza

Jasne. Chciałem tylko zobrazować jak wyglądać będzie telefon z ogromną baterią. 

 

Ona tak chciała, wygląd jej nie przeszkadzał, jeździła gdzieś w góry i chciała mieć GPS długo włączony bez łądowania. Ja takiej krowy też nie chcę więc jakiś kompromis musi być z tą baterią niestety :-( Ja wymieniałem w swoim na 3000mah, telefon był nieco grubszy tylko. To było do przeżycia.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

nie widzę stosownego tematu więc zapytam tutaj

 

potrzebuję kartę microSD bo jednak  te parę gb w xperii z3 compact to za mało. Teraz pytanie w co inwestować? Czy są jakieś dedykowane do telefonów? Myślę że 32gb styknie, chcę tam wywalić wszystkie apki itd.

w komputroniku widziałem swietne samsungi (takie biało pomaranczowe) 32gb za chyba 80 zł.

 

Mam 16 w tablecie i aparacie i polecam.

 

nawet taniej:

http://www.komputronik.pl/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1/searchString/MzJnYiUyMHNhc3Vtbmc=/category/1/?query=32gb%2520sasumng

Edytowane przez milan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...