Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że nie da rady ogladac yt w tle, za kazdymrazem aj kz niego wyjdziesz to film znowu musi sie wczytac. Radia internetowe dzialaja w tle, inne apki nie, o to mi chodzi w przypadku YT. Android ma mechanizm, ktory tez killuje w tle procesy, to ze wy sobie klikac 2x home aby zobaczyc liste aplikacji to nie znaczy, ze one dzialaja w tle. To wynika z konstrukcji androida.

Odnośnik do komentarza

Eeee, Android zabija aplikacje jak mu brakuje pamięci chyba że mają one powiadomienia która utrzymują je w pamięci ponad resztę. Nie masz racji akurat, tak jak piszesz działa iOS w większości przypadków. Zrób test jak - weź np Chrome, zmniejsz go naciskając home, odpal coś innego, znowu zmniejsz i wejdź do chrome. Zobacz ile się włącza. Po czym weź ZABIJ chrome (na czystym Andku - przycisk multitaskingu i przesuwasz go w prawo, poza okran) po czym go odpal. Zobacz ile się wtedy odpala. To ci uzmysłowi że wcześniej go nie zabiło.

 

W niektórych Andkach masz multi-window co pokazuje, że apki chodzą w tle, przynajmniej 2.

 

Zrzut

384x640xandroid-running-processes.png.pa

 

To stary andek ale tam gdzie masz running czy service i liczbę ponad 0 to to jest uruchomione.

 

To co ty piszesz to jest ograniczenie youtube'a a nie Androida. Ja używam iTube i słucham YT w tle czy z wyłączonym ekranem.

 

Zgadza się to, że nie wszystkie aplikacje którą są na liście ostatnich uruchomionych na pewno chodzą, ale dopóki ich nie zabije Android przez brak ramu to one chodzą.

P.S. Masz wiele apek które chodzą w tle nawet od Google - Music, Maps, masz inne jak Spotify, ja używam JuiceSSH który się nie zamyka, utrzymuje sesje SSH jak chcę.

Tu masz temat na quora gdzie jest dokładnie ODWROTNIE do tego co piszesz. Android ma normalny multitasking (chodzą aplikacje w tle) plus killer a iOS nie ma multitaskingu dla aplikacji innych producentów, ma jakieś API które pozwala coś tam odpalać w tle ale generalnie "usypia" te nieaktywne aplikacje i szybko je budzi. https://www.quora.com/What-are-the-differences-between-Android-and-iOS-in-multitasking

Odnośnik do komentarza

Ja nie mowie, ze sie calkowicie wylacza, tylko ze nie dziala w tle, np. YT

 

Na andku masz apki natywnie chodzace w tle, jak ssh z ktorego tez korzystam, es ftp, radyjka, a inne nie chodza i sa pauzowane, jak gierki. Jak pouruchamiasz na pale tyle programow jak na filmiku to niektore appki ci skilluje. Nie chodzi mi o roznice czasu uruchomienia pausowanego YT bo to akurat latwo sprawdzic - yt laduje sie od zera wyswietlajac logo.

Odnośnik do komentarza

No ale źle to opisałeś - że killuje. Zabije w przypadku braku ramu. YT ma inną apkę, płatną (Red) gdzie chodzi w tle - tak akurat tą apkę napisało Google. Generalnie większość aplikacji które nie maja funkcji wyjdź/zamknij chodzą w tle aż system je uwali z jakiegoś powodu.

 

Dodatkowo w przypadku tego filmiku koleś pisze o starszym telefonie który chodzi szybciej - miał starszego Andka i NIE BYŁ SZYFROWANY a na Edge to szyfrowanie całej pamięci jest domyślnie włączone. Na Androidzie masz ABD więc żeby było bezpiecznie i żeby nikt danych nie wyciągnął zaleca się pełnie szyfrowanie urządzenia, iOS nie ma takiego narzędzia jak ABD do dostępu przez port Lighning. To może być dodatkowy balast przy takim benchmarku. Nie bronię Samsunga - to koleś sam powiedział pod koniec tego filmu. 

 

Z multitaskingiem piszmy jak jest - Android jest normalnym systemem, ma kernel Linuxa pod maską i ma możliwość uruchomienia kilku aplikacji naraz dowolnych producentów, iOS nie daje takiej możliwości, załatwia się to przez API jakieś i Apple może nie pozwolić wybranej aplikacji działać w tle. Oczywiście na Androidzie ma to minusy jak fakt, że takie aplikacje drenują baterie (np. Facebook czy Messenger).

Odnośnik do komentarza

Ok, tylk oze mnie ios #nikogo i nie opisuje tego bezposrednio w odniesieniu do iosa. Mowie raczej o tym, ze multitasking na andku jest kulawy bo juz wiele razy zauwazylem, ze appki sa killowane w tle same po jakims czasie, vide YT z ktorego korzystam codziennie sluchajac jakis audycji. Zostawisz telefon na 3h idle i yt laduje sie od nowa. O ile wiekszosc apek jest pauzowana, inne dzialaja sobie w tle to ja nie wiem ile ramu trzeba w androidzie aby wszystko sobie ladnie dzialalo w tle. 

 

No chyba, ze na multitasking wplywa tryb deepsleep po kazdorazowym zablokowaniu sie telefonu bo to jedyne co mi przychodzi do glowy w nawiazaniu do tego co napisalem. Zrobile mtest, skillowalem recznie wszystko, wlaczylem tylko raymana, potem YT - przy przelaczaniu sie miedzy nimi jest ok. Telefon sie uspil i YT laduje sie od nowa.

Nie mam zadnych apek to automatycznego killowania procesow.

Odnośnik do komentarza

Czas może coś zmieniać, nie programuję na Andka to nie wiem tego. Ja używam Greenify żeby ubijać pewne rzeczy bo żrą baterię. Wydaje mi się, że andek monitoruje zużycie zasobów i sam coś ubija - Google Maps na włączonym ekranie się nie zabiją ale jak wyłaczę ekran to potrafią się zamknąc po 1 czy 2 godzinach.

Odnośnik do komentarza

Rok męczyłem się z Galaxy S3 Mini, po przesiadce na Galaxy S7 stwierdzam po 10 dniach że trzeba było przesiąść się wcześniej. Wszystko niesamowicie za(pipi) mi na tym telefonie i już przy nim zostanę. Nie należę do osób które zmieniają telefon co rok czy dwa na najnowszy model ale czuje że ten mi wystarczy na co najmniej 5-7 lat. 

Odnośnik do komentarza

No wlasnie, o tym mowie. To o kant du py taki multitasking, kiedys masz 1GB wolnego i zmarnowanego ramu i dwie apki w tle.

 

Ja się nie zgadzam. Brak MT w iOS jest straszny. W Androidzie nie mogą pozwolić dowolnie chodzić programowi na wyłączonym ekranie bo telefony będą chodzić po 3 godziny. Jak ekran masz włączony - nie ma wyłączania jeśli nie ma zabezpieczenia przez przegrzaniem. MT zupełnie bez kontroli zabije baterię :-( Trzeba wziąć pod uwagę, że same usługi Google są niezależne od OSu i chodzą właśnie w tle. Eksperymentowałem z romem gdzie nie miałem usług Google (oczywiście nie działa sklep, gmail itp) i gdzie były - różnice w czasie na baterii były bardzo duże. Dochodziły spokojnie do 2x więcej czasu na wyłączonym ekranie. Na włączonym aż tak nie czuć bo tam i tak ekran zjada większość. To tylko dowód, że rzeczy działają w tle. Z ciekawostek - usługi google można zastąpić, robi to Amazon modyfikując Andka pod swoje urządzenia.

 

Mam taki fajny programik: SyncThing - instalujesz klienta na obsługiwane platformie, drugiego na drugim urządzeniu i możesz sobie uruchomić synchronizację w tle. I teraz - jestem w stanie ustawić, bez roota i taskera, żeby folder SDCard z telefonu synchronizował się z kompem w domu w dowolnych okolicznościach. Mam ustawione żeby to się robiło na mojej sieci Wifi (urządzenia nie muszą być w tej samej sieci) i jak telefon jest na ładowarce. I to się robi SAMO bo ten program trzyma włączonego demona w tle który nic nie zjada.

 

Czemu to piszę? Bo na iOS to jest NIE DO ZROBIENIA przez aplikację zewnętrzną :-( Dlatego dla mnie iOS jest nie do zaakceptowania - jestem skazany na iCloud i na kilka innych rzeczy których nie chcę używać.

 

iOS jest fajny ale nie nad wszystkim masz kontrolę, mi to nie odpowiada. Kontrola Apple w niemal 100% - ja tak nie chcę ale niektórzy tego chcą - większa kontrola to lepsza dokumentacja itp, mniej problemów które mogą wywołać inne aplikacje . Ale jak się czegoś nie da, to się nie da i może Apple pozwoli.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

BLA BLA BLA BLA

 

 

Ale co mnie ios?

 

 

W sumie to nie wiem ;-) Założyłem, że krytykując MT w Andku chciałeś podkreślić jakąś wyższość iOS w tej kwestii ale doszło do mnie, że nie. Jak napisałem - MT na Andku to do czasu jakiegoś innego systemu jedyna namiastka MT z desktopa, ograniczona z pewnych względów ale pozwala na więcej niż konkurencja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...