Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy posiadam Galaxy S5, w międzyczasie przez moje ręce przewinęły się LG G3, Xperia Z1, Iphone 5 i 5S.

Niby Galaxy S5 spoko telefon, ekran piękny, kolory niesamowite, aparat spoko, bateria daje radę, ale ta obudowa jak z chińskiego bazaru. LG G3, prawie to samo co G2, jednak de facto gorsze. Ekran z za wysoką rozdzielczością, wyblakłymi kolorami i przeostrzonym obrazem, do tego bateria słabiej trzyma. Xperia Z1 już leciwy telefon, ale bateria bardzo dobrze trzyma.

Jednak gdy trzymasz w ręce iphone czujesz, że obcujesz z produktem wysokiej klasy, ekran może i niewielki, ale jedną ręką dasz radę sięgnąć wszędzie. No i IOS system, który śmiga jak ta lala. Coraz częściej myślę o porzuceniu tego androidowego tałatajstwa i zmianie na stałe na produkt apple. Teraz używam Iphone 5, bateria 6 godzin sot to nie problem, aplikacje w tle nie drenują baterii, system działa stabilnie. Polecam, jeżeli jest taka możliwość poużywać IOS przez tydzień, dwa, poużywać potestować, potem przesiąść się na androida na kolejny tydzień. Po takim można stwierdzić co lepsze.

Odnośnik do komentarza

Czarny moto g (3 gen) w eurortv za 649 zł. Biały 50 zł wincej. Dziś widziałem. P8 lite był za 849. Bierz dla niej motkę bo w tej cenie nic lepszego nie da się poszukać co by ładne dla oka było i miało w miarę sensowne bebechy. Jeszcze jest LG K10 za 799 zł. Nic więcej Tobie nie doradze za owy $ w sklepie. Wizualnie najlepszy huawei.

Porównanie http://www.phonearena.com/phones/compare/LG-K10,Huawei-P8-lite,Motorola-Moto-G-2015/phones/9838,9358,9513

Moto G 3rd gen jest chyba u nas dostępne tylko w wersji 1 giga ramu i 8 giga wewnętrznej, gdzie do użytku zostaje niecałe 4,5, także raczej lipa.

 

Jak to jest z kupowaniem nówki w komisie, bo nigdy tego wariantu nie przerabiałem. Są papiery, jest gwarancja producenta, no ale w tym przypadku chyba niestety nie jest tak dobrze jak w przypadku zakupu z jakiegoś dużego sklepu, gdzie w razie czego odnosisz do miejsca zakupu i oni się tym dalej zajmują. Tutaj "gwarancja realizowana w serwisach producenata na terenie całego kraju", czyli rozumiem, że mam sobie sam tych serwisów sam szukać i wysyłać ?

Odnośnik do komentarza

Czarny moto g (3 gen) w eurortv za 649 zł. Biały 50 zł wincej. Dziś widziałem. P8 lite był za 849. Bierz dla niej motkę bo w tej cenie nic lepszego nie da się poszukać co by ładne dla oka było i miało w miarę sensowne bebechy. Jeszcze jest LG K10 za 799 zł. Nic więcej Tobie nie doradze za owy $ w sklepie. Wizualnie najlepszy huawei.

 

Porównanie

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/LG-K10,Huawei-P8-lite,Motorola-Moto-G-2015/phones/9838,9358,9513

Miałem pięciocalową zetkę i to była patelnia. Wydaje mi się, że jak na jej pierwszy smartfon, nie mogę przesadzić z rozmiarem:)
Odnośnik do komentarza

Pierwotnie miał nie przekraczać 700 xD W trakcie podskoczył do 1000, ale widzę że za tyle też się nic fajnego nie kupi, jedynie zabawy z cwaniaczkami komisowymi. G3 i moto x play są z normalnych źródeł do wzięcia za 1200 zł. Jest szansa, że po premierze g5 cena trójki poleci ?

Odnośnik do komentarza

Moze zastanów sie nad Nexus 5x ?

 

Nie są takie trwałe. Sygnał nie jest najlepszy (zasięg, potwierdzone wiele razy). To był telefon jednak mid mocno. Mam przed sobą sztukę, po której nie widać nawet uszkodzenia, jakby mi ją ktoś pokazał to bym myslał, że niedawno wyjęty z pudełka a umarł i to tak, że nie idzie nic zrobić. I nie wiadomo co się stało bo podmiana na chwilę płyty z baterią go nie ożywia tak samo jak przełożenie ekranu z innego i testowanie płyty głównej z tej felernej sztuki. Trup nad trupy. Przy 1200 otwiera się całkiem sporo możliwości, warto dołożyć i nie napychać kieszeni Januszom Biznesu.

 

EDIT: Pisałem o NEXUS 5 a nie NEXUS 5X - Sorry. Nexus 5x nie znam jeszcze, tylko 32gb to ok 1500 zł.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Ciężkie jest życie biedaka, który chce zakosztować odrobiny luksusu. Dzisiaj w saturnie obmacałem g3 i jak na 5,5" to faktycznie kruszyna. Chyba go wezmę za te je/bane 1200, za tyle można jeszcze moto x play brać, ale to jest walka premium vs mid-high, do tego motka wygląda jak jakiś goclever. 

Odnośnik do komentarza

No ale jeśli to prawda to chyba telefon będzie lepszy od g2, czyli masz spokoj na lata, no i prestiż.

 

oficjalne stanowisko przed znajomymi:" miałem brać na premierę, ale wolałem poczekac az usuną lagi".

 

Nawet bym sobie wymienił, ale 5,5 to juz za dużo.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...