Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Moto X Play ale cena strasznie skoczyła (pewnie przez tą słabą złotówkę). Przed świętami zakupiłem drugi dla teściowej - pierwszy ma żona i śmiga świetnie. Aparat - jest dobry (nie najlepszy, ale dobry), telefon ma niezły procesor (też nie topowy, ale wystarcza do 99% rzeczy oprócz najbardziej wymagających gier i emulatorów), 2gb ramu, 16gb pamięci, slot SD, obecnie śmiga na Marshmallow (Android 6), obiecano aktualizację do 7, nie ma nakładki (2gb bez nakładki spokojnie wystarcza). Tylko nie wiem, przy obecnej cenie 1200 to już nie taki sztos jak za 999 a za tyle kupiłem ostatnio. Za 1200 kupiłem pierwszy ok rok temu. Dziwna sprawa ale spójrz sobie na oceny, bardzo sobie ludzie chwalą. Bateria jest duża, telefon 2 dni chodzi, obsługuje Quick Charge 2 (ale ładowarka w zestawie nie obsługuje tej technologii, ale nie jest dużym kosztem dokupienie odpowiedniej). 

 

Jak znajdziesz taniej to polecam, bardzo dobry telefonik bez bajerów. Te chińskie softy są bardzo zmodyfikowane, jakoś po Samsungu i LG nie ufam takim rozwiązaniom.

 

Znalazłem Moto x style, 3/32 gb za 1149/1199 zł

Ogólnie w reckach jedynie bateria ustępuje "x play", trzyma krócej. ram, pamięć, aparat lepsze. W tym przedziale cenowym chyba najlepszy wybór?

Odnośnik do komentarza

Znalazłem Moto x style, 3/32 gb za 1149/1199 zł

Ogólnie w reckach jedynie bateria ustępuje "x play", trzyma krócej. ram, pamięć, aparat lepsze. W tym przedziale cenowym chyba najlepszy wybór?

 

Motki maja do tego, ze bateria dziala krocej i aparat nie najlepszy, ale za to nadrabiaja czystym androidem i dobrymi bebechami. We wczesniejszych Nexusach bylo tak samo. 

 

Wiadomo moze kiedy Google Pixel XL bedzie dostepny w Polsce i innych krajach w EU?

Odnośnik do komentarza

Pixel jest bardzo drogi niestety. Co do Moto X Style to nie ma one też slotu SD. Wszystko poza baterią i brakiem SD jest lepsze w Style. Play jest po prostu popularniejszy, w PL dużo ludzi się połapało, że to dobry deal i schodził na bieżąco, więc pewnie nowa cena bo: 1) popularny, 2) nowe dostawy (nowa cena, słabszy złoty). Jak brałem przed świętami to były naprawdę ostatnie sztuki (ledwo teściowej kupiłem) a teraz nagle są ale w wyższej cenie.

Style też jest fajny :-) Jak chcesz szybki telefon to możesz poszukać Nexusa 6 jeszcze w wersji 32gb, twoje 2 wymagania ma (32gb i 3gb ramu) i chodzi dobrze (sam mam). Nie jest już topowy i jest 32 bitowy jeszcze (chyba ostatni 32 bitowy snapdragon, wersja 805) ale poza nowymi grami nie mam wielkich zastrzeżeń.

 

Przy Style weź pod uwagę jeszcze:

Jest większy (5.7 cala) niż X Play (ale mniejszy niż Nexus który ma 6 cali)

Bateria jest dość mała jak na taki telefon (rozmiar i rozdzielczość ekranu). Poczytaj czy wytrzymuje cały dzień bo 5.7 cala, rozdzielczość QHD i bateria 3000 mah to może się nie udać.

Upewnij się, czy jest w zestawie ładowarka QuickCharge (Moto X Play NIE MA TAKIEJ, ma zwykłą a taka ładowarka to zbawienie. Polecam od razu kupić do auta, krótka przejażdżka i masz 40-50% więcej baterii niż jak wsiadałeś).

 

Ogólnie - telefon bardzo podobny do Nexusa 6 właśnie, też obły, podobna stylistyka.

 

Zgodnie z tym co znalazłem to niby ma też otrzymać Androida 7 Nougat ale nie wiem kiedy. Android 6 jest przy czym nie wszędzie (ale zakładam, że będziesz brał wersję z rynku czyli bez brandu. One dostają soft jako pierwsze).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki za obszerna odpowiedź.

 

Nexus jest już troszkę droższy, nie chcę przekraczać 1200 zł.

Zatem na 99% bedzie to X Style. Tylko aplikację do aparatu będę musiał zmienić, bo nie widzę tego jakoś.

W sklepie internetowym nie widzę info, aby w zestawie była ładowarka Quickcharge, ale na każdym filmiku z recenzji i rozpakowywania jest zawarta w zestawie. 

W specyfikacji jest podane, że tel jest na 5.1 androidzie, rozumiem, że aktualizacja będzie bezproblemowa?

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Znudziła mi się Xperia Z1 chociaż wciąż działa i wygląda dobrze. Kusi mnie wizja nowego telefonu i zastanawiam się nad Huawei P9 Lite, Moto X Style (trochę mnie zniechęca ta wypukła konstrukcja) oraz Xiaomi Mi5, Może coś innego w tym pułapie cenowym jest wartego uwagi?

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Dzieki za obszerna odpowiedź.

 

Nexus jest już troszkę droższy, nie chcę przekraczać 1200 zł.

Zatem na 99% bedzie to X Style. Tylko aplikację do aparatu będę musiał zmienić, bo nie widzę tego jakoś.

W sklepie internetowym nie widzę info, aby w zestawie była ładowarka Quickcharge, ale na każdym filmiku z recenzji i rozpakowywania jest zawarta w zestawie. 

W specyfikacji jest podane, że tel jest na 5.1 androidzie, rozumiem, że aktualizacja będzie bezproblemowa?

 

Ja ci tego nie powiem niestety -  nie mam tego telefonu. Obie wersje Moto X play są na Androidzie 6.0.1 - na XDA jest rom EU do Style więc pewnie wersja 6 jest. Do wersji 7 Lenovo zapowiedziało aktualizację również dla tego modelu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

5x vs 7lite

 

http://www.telepolis.pl/porownanie,4,7,0.html?ids=2829,2892

 

p9lite vs k6 note

 

http://gsmowo.pl/huawei-p9-lite/lenovo-k6-note/

 

5x i 7lite to praktycznie to samo. Zastanawiałbym się mocno jednak nad p9lite choć k6 ma najlepszą baterie. Zależy od ceny, jezeli k6 byłby przystępny to bym go brał (bateria).

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Ale jako firma jest znana ze słabego serwisu, po kosztach, moto na tym też ucierpiało jak się wczytać w fora różne. No ale czasem przy PC ciężko znaleźć alternatywne rozwiązanie w takiej samej cenie. Seria Moto X była opracowana i debiutowała jak rządził Google, pierwsza seria od Lenovo to Moto Z.

Odnośnik do komentarza

Chcę kupić telefon za ok 900 zł, na celowniku Honor 7 Lite oraz Huawei P9 Lite (ten akurat 1100zł)

Zależy mi na gwarancji i kupnie na miejscu (każdy telefon musiałem oddać na naprawę, takie fatum) no i fajnie jakby nie był to kolos powyżej 5 ale 4,6 to już chyba tylko Sony Compact które jest dosyć drogie bo to juz koszt 1500 złotych 

Odnośnik do komentarza

Honor 7 lite i huawei p9 lite mają 5,2 cala i wielkość porównywalną z g3/4, ale śmiało idzie go ogarnąć jedną ręką. Tym bardziej że belke z góry moża ściągać czytnikiem lini. Ja mam p9lite, kumpel 7lite i oboje jesteśmy zadowoleni. W tych pieniądzach bardzo dobry telefon.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lenovo w EU i US stawia raczej na markę Moto i po ją kupiło. Jak jak Mani pisze marka Lenovo telefonów to raczej telefon na Chiny. Dodatkowo inna jest nakładka - w Moto na razie za wiele nie mieszają, Lenovo jako marka ma swoją nakładkę. Oni w ogóle mają kupę marek, inaczej niż Samsung gdzie zawsze jest SAMSUNG gdzie walnięte to Lenovo inaczej zarządza swoimi produktami. Mają taką całkiem przyjemną markę ZUK która miała konkurować z OnePlus.

Odnośnik do komentarza

W marcu kończy mi się umowa z t mobile . Chcę sobie zmienić na taką tanią bez telefonu a telefon kupić oddzielnie. Mam dość płacenia w abonamencie za tel przez 2 lata :)  

 

Nie gram na telefonie w ogóle, nie słucham muzyki na telefonie. Telefon służy mi do dzwonienia , internetu (strony przeglądam, maile i forumek) no i czasem jakiś film który na forumku zapuścicie oglądam (youtube i te sprawy) . Chciałbym aby nie zamulał do takiego użytkowania.  Obecnie mam galaxy s5 . Czy coś lepszego w cenie max 2000 zł (kupno w salonie na gwarancji nie używka) znajdę obecnie czy lepiej zostać przy starym i za rok pomyśleć ? 

 

A i czasem zdjęcia robię na fejsa :)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...