Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ekran słaby i u znajomej coś się złego dzieje z klientem mailowym gdzie mamy konto w jednej firmie i mi na S3 i S4 biegało a jej się waliło, połowę maili widziało, musiałem inny program dorzucić i dopiero działa. Także... lipka.

 

A tą xperię pytasz bo możesz ją dostać za 1 zł czy jak? Bo ja z rynku coś kupujesz to bierz Moto G. Taki Nexus Lite ;-)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałem okazję potrzymać Nexusa 4 w rękach i sprawdziły się moje obawy. Zupełnie przeszła mi ochota na ten telefon. Ekran w porównaniu do S3 ma tylko jedną zaletę: normalne ułożenie pikseli vs pentile. Oprócz tego kolory są niesamowicie wyprane, ekran smuży (WTF!?), nie ma czerni, Do tego telefon się grzeje (dosłownie po trzech minutach latania po ustawieniach czułem przez dodatkowe plecki, że telefon jest ciepły), ma słabą baterię (a raczej bez rewelacji) i średni aparat. No i te ekranowe przyciski, które IMO są chybionym pomysłem. Wiadomo, śmiga jak należy, ale to nie jest nic dziwnego na czystym Androidzie i faktycznie, całkiem mocnym sprzęcie. Kurde, gdyby mój SGS3 miał ten jeden GB RAM-u więcej... Oprócz tego, prędkości w zrąbanych aplikacjach Samsunga i właściwie zatrzymaniu się na A4.1 (bo 4.2 i 4.3 są skopane) nie widzę żadnych więcej wad w stosunku do Nexusa.

 

Tym samym moje oczy zdecydowanie zwróciły się w stronę HTC One. Po Samsungach zrobiłem się wybredny w sprawie ekranów i dopiero One (One X swego czasu też) oferuje w tej kwestii jakiś postęp: śliczne, czarne czernie, biała biel, soczyste kolory i ostry jak żyleta obraz przez użycie zwykłego układu RGB. Do tego szybki, z czymś ponad zwykły Android (przede wszystkim dobry soft aparatu), ale też swobodną możliwością zainstalowania czyściocha. N5 fajny, ale ekran też ma kaprawy, nie mówiąc o skandalicznej cenie w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałem okazję potrzymać Nexusa 4 w rękach i sprawdziły się moje obawy. Zupełnie przeszła mi ochota na ten telefon. Ekran w porównaniu do S3 ma tylko jedną zaletę: normalne ułożenie pikseli vs pentile. Oprócz tego kolory są niesamowicie wyprane, ekran smuży (WTF!?), nie ma czerni, Do tego telefon się grzeje (dosłownie po trzech minutach latania po ustawieniach czułem przez dodatkowe plecki, że telefon jest ciepły), ma słabą baterię (a raczej bez rewelacji) i średni aparat. No i te ekranowe przyciski, które IMO są chybionym pomysłem. Wiadomo, śmiga jak należy, ale to nie jest nic dziwnego na czystym Androidzie i faktycznie, całkiem mocnym sprzęcie. Kurde, gdyby mój SGS3 miał ten jeden GB RAM-u więcej... Oprócz tego, prędkości w zrąbanych aplikacjach Samsunga i właściwie zatrzymaniu się na A4.1 (bo 4.2 i 4.3 są skopane) nie widzę żadnych więcej wad w stosunku do Nexusa.

 

Tym samym moje oczy zdecydowanie zwróciły się w stronę HTC One. Po Samsungach zrobiłem się wybredny w sprawie ekranów i dopiero One (One X swego czasu też) oferuje w tej kwestii jakiś postęp: śliczne, czarne czernie, biała biel, soczyste kolory i ostry jak żyleta obraz przez użycie zwykłego układu RGB. Do tego szybki, z czymś ponad zwykły Android (przede wszystkim dobry soft aparatu), ale też swobodną możliwością zainstalowania czyściocha. N5 fajny, ale ekran też ma kaprawy, nie mówiąc o skandalicznej cenie w Polsce.

 

S3 LTE - teraz w playu jest więc zaraz wypłynie na allegro. Do tego niezłe wsparcie deweloperów i wszystkie plusy twojego S3. Modem i9305. One ma słaby aparat niestety, mimo zapewnień.

4.3 na 2gb ramu chodzi spoko, 4.2 andek też jest spoko na moim S4 :-) Na i9305 jest już oficjalny 4.3.

 

BTW dla mnie ekranowe przyciski są ok w tablecie, nie w telefonie.

Odnośnik do komentarza

Hehehe, ja się napaliłem na S4 bo jest ten rom GPe, i było ok do andka 4.2.2 i GPe 4.3 - te romy chodzą idealnie. Aż tu naglę ;-) 4.3 i Knox i zabawa ;-) 4.4 GPe restartuje telefon np po rozmowie (sam z siebie) są 2 różne bootloadery które wymagają różnych wersji Modemów itp, itd. Dupa :confused: Przy SGS3 po prostu robiłem flash i po krzyku.

 

Z drugiej strony Nexusy, HTC i Sony mają poblokowane bootloadery które trzeba odlokować... JAK ŻYĆ Panie Premierze, JAK ŻYĆ!

 

No i ja w ogóle Nexusa bym nie rozważał na twoim miejscu - niewiele wydajniejszy o ile w ogóle od S3. Snap 600 lub 800. Tylko to powinno Cię interesować.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Okej, pytam raczej orientacyjnie, bo ostatecznie tamtego s3, o ktorym tu pisalem w czerwcu nie wzialem, a moj desire zaczyna sie powoli sypac. No i chyba bede musial sie zaczac rozgladac za czyms nowym, a nie chce jakiegos giganta. Dodatkowo troche znudzilem sie juz androidem i stad pomysl o iphone, a z tego co widze to piatke mozna dorwac za troche ponad tysiac zlotych jeszcze na gwarancji. 

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze Sony Xperia Z ultra. 6,44 cala. W Note3 nie podoba mi się te skórzane wykończenie tyłu jak i powoli wkurza mnie podejście producentów do aktualizacji. Mam Xperie T i mam się cieszyć ze kiedyś dostanę andka 4.3 i mi Sony podziekuje bo na 4.4 szans raczej nie ma. Powaga zastanawiam się serio nad nexusem5 w kwietniu.

Odnośnik do komentarza

Hmm - Xperia Z ULTRA wyszła w formie Google Play Edition - po aktualizacji (bo pierwszy rom miał poważne błedy) jest podobno ok. Jako, że urządzenie nie jest zmienione to być może będzie jak w HTC gdzie można bez specjalnych problemów (po odblokowaniu bootloadera) wgrać sobie na zwykłą wersję rom GPe i mamy namiastkę Nexusa. Ja wam radzę poczytać nt. kitkata bo aktualizacje dla Nexusa do tej wersji (poza 5ką która ma tylko kitkata) powoduje gorszą wydajność w odtwarzaniu wideo (np Nexus 7 o Nexus 4). Także nie ma specjalnych przesłanek, żeby się tym Kitkatem podniecać. Uważam, że Jelly Bean 4.2.2 i 4.3 to na razie najlepsze wersje Andka i nie ma lepszej.

 

Ciekawe, że na nowe wersje Windowsa wszyscy zawsze narzekają a Android - idealny. Ciekawe...

Odnośnik do komentarza

Ja wam radzę poczytać nt. kitkata bo aktualizacje dla Nexusa do tej wersji (poza 5ką która ma tylko kitkata) powoduje gorszą wydajność w odtwarzaniu wideo (np Nexus 7 o Nexus 4). Także nie ma specjalnych przesłanek, żeby się tym Kitkatem podniecać. Uważam, że Jelly Bean 4.2.2 i 4.3 to na razie najlepsze wersje Andka i nie ma lepszej.

Za to SGS3 na CM11 przepięknie śmiga, gdyby tylko bateria trzymała jak na softach Samsunga...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...