Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to są w sumie szczegóły i kwestia gustu, ale cena to kosmos jakiś.  Praktycznie dwa razy droższy od Nexusa 4, który jest niewiele słabszy. Aparat jeszcze na korzyść fona od LG.

 

Nie interesuje mnie aparat, ale poszukałem trochę w googlach i sorry, ale aparat nie jest na korzyść fona od LG. Cyferka przy megapikselach to nie wszystko.

 

http://www.androidcentral.com/htc-one-versus-lg-nexus-4

 

A jest droższy, bo ma o wiele lepszy ekran, konstrukcja jest aluminiowa, lepszy procesor (o 30%!!!!!11) i głośnik, o którym Nexus może tylko pomarzyć. Bawiłem się N4 - spoczko telefon, ale sorry - to nie ta liga.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Nie stwierdziłem. Jeżeli miałbym do czegoś porównać, to wszystko działa 10 razy płynniej niż na iPadzie 3.

 

to poczekaj na apdejta do iOS 7.1, wtedy zacznie znowu działać płynnie

 

HTC One, czy Nexus 5?

 

One, N5 to nadal budżetowiec, mam trochę bekę z androidowców, co tylko patrzą na bebechy, i masturbują się benchmarkami, a przesuwanie pulpitów laguje.

Edytowane przez wiktor96
Odnośnik do komentarza

Spokojnie można brać. Wziałem kobicie i nie żałuję. Za tą kasę nic fajniejszego nie znam. Bardzo przyzwoita recka: http://pclab.pl/art56297.html

 

Tylko pamiętaj że nie ma słuchawek i ładowarki w zestawie. Sam telefon ;-) Po taniości. I bierz te 16gb żeby nie płakała że nie ma gdzie zdjęć pchać. Bateria jest aż nadto zadziwiająca. Przy normalnym użytkowaniu chodzi dłużej niż SGS2, SGS3 i SGS4 ;-)

Odnośnik do komentarza

Zrobilem przed chwilą zdjecie i padła mi kartka micro sd :confused: komunikat że niespodziewanie odłączono kartę i koniec, dziwne. No cóż muszę kupić nową, tylko co polecicie, na co  zwrócić uwagę.

 

http://allegro.pl/microsdhc-kingston-32gb-sdc10-32gb-class10-adpter-i3905770181.html cos takiego jest ok?

Edytowane przez tomek1906
Odnośnik do komentarza

HTC: 2 romy, GPe lub normalny, lepsza jakość wykonania, lepsza bateria, fajne głośniczki

słabsze bebechy, słaby aparat

 

Nexus: Wsparcie google jeśli chodzi o Update (ale i tak HTC One ma najnowszą wersję Andka), lepsze bebechy

gorsza bateria i jakość wykonania

 

Oczywiście - kwestia ceny również wchodzi w grę. Oba to dobre fony :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

Co byś brał na moim miejscu? Oczekuję szybkiego działania,nawet dobrego aparatu ale bez przesady,dobrej jakości muzyki,dobrego ekranu,żeby był dość wydajny. Ehh miałem brać One ale znajomy opowiedziak mi o Nexusie 5

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Mati bierz One. Odezwiesz się do mnie to pomogę ci wgrać takiego roma, że aż się twój avatar uśmiechnie (wgrałem przedwczoraj androida 4.4 i zapie.rdala jak chory).

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Z Nexusem jest lipa odnośnie jakości egzemplarza. Poszczególne aparaty różnią się dość znacznie. Zamawiając swój trafiasz na loterię, czy jakiś przycisk nie będzie się ruszał, czy obudowa będzie dobrze spasowana, czy ekran nie będzie źle skalibrowany, czy coś się nie rusza i nie skrzypi. Podobno trafienie na idealny egzemplarz wcale nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza

Co byś brał na moim miejscu? Oczekuję szybkiego działania,nawet dobrego aparatu ale bez przesady,dobrej jakości muzyki,dobrego ekranu,żeby był dość wydajny. Ehh miałem brać One ale znajomy opowiedziak mi o Nexusie 5

 

Pytasz co bym brał - więc: Ja bym wziął pewnie One. Aparat z Nexusie tez nie powala, jakość w One jest taka sobie (zdjęć) ale naprawdę w ciemnych miejscach jest nieco lepiej przez te większe piksele. Plusem sporym jest naprawdę przyzwoity soft producenta, szybki, w miarę minimalistyczne (chcociaż ten BlinkFeed mi się nie podoba). Jakość wykonania jest bardzo dobra, pomijając jeden szkopuł, czyli jak rozwalisz to się prawie nic nie da wymienić, wszystki posklejane. Ale trzeba dbać, ew ubezpieczyć. To tyle z mojej strony. SGS4 ma takie same bebechy i lata nieźle, więc nie ma co płakać :-)

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam żadnego niestety. Mam sgs4. HTC i z1 są świetnie wykonane. Z1 jest wg mnie za duży i mimo aparatu niby 20 to i tak w auto na większość ludzi tak strzela foty, wali ok 10 mb. Jakość zdjęć jest lepsza np w note 3. Ale z tych tu wymienionych to ja osobiście nie wiem, czy bym lg nie brał. Bateria wytrzymuje tyyyyyyyle czasu ze szok i zayebiscie podoba mi się opcja budzenie knock-knock. Trochę denerwują te przyciski z tyłu ale da se żyć. Nexus to budżetowy telefon, poważnie. Jak możesz przeznaczyć 2000 to nie brał bym go pod uwagę. HTC ma zarabiste wsparcie społeczności i masz kilka Romów, nie wiem wygląda to przy lg i sony. Warto zajrzeć na xda i robić research - jakie są skargi, co się podoba itp. Tam piszą ludzie z całego świata a nie tylko z Polski. Przy sony martwi mnie szkło. Jest śliczny ale bez etui go bym nie nosił a skoro etui, to już nie będzie taki śliczny wcale więc można wziąć brzydszy. LG optimus g mojej lubej wytrzymał kąpiel w (pipi)zu, za to softu było mało. I chyba dalej tak jest z lg ale... Nie uważam żeby to takie straszne znaczenie miało. Jak masz andka ze skórka to zmiana wersji nie daje aż tyle. Jedynie fajnie na urządzeniu z przyciskami ekranowymi mieć kitkata bo ma tryb immersive, czyli zakrywanie całego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

No właśnie mam do wydania 1600-2000zl i chciałbym wybrać dobrze bo tyle pieniędzy piechotą nie chodzi. Czyli mimo dość dobrego hardwaru nie brać Nexusa/LG. Wybór pozostaje między HTC One i Xperią Z
 

Patrzę tak i Xperia Z ma lepszą baterię niz HTC One(przynajmniej pojemność),lepszy procesor(Snapdragon 800 a htc 600),lepszy układ graficzny(Adeno 330 a one 320),ma większy ekran ale przyciski funkcyjne zabierają troche powierzchni i ekran robi sie do 4.7 cala. Z kolei czytam że One ma zdecydowanie lepszy ekran od Z(nasycenie kolorów,czerń,kąty widzenia),również Sense jest rewelacyjnie zoptymalizowaną nakładką. Ehhh teraz już sam nie wiem. Z jednej strony chcę bardziej One bo podoba mi się ten Sense naprawdę,ładnie wygląda sam telefon a z drugiej Sony no bo mocniejszy,lepszy aparat,nowszy więc otrzyma dłużej wsparcie(bo HTC M8 nastepca One juz na horyzoncie)

 

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, akurat wsparcie ostatnio w HTC dla One szczególnie jest niezłe, gorzej z Sony. Nakładka Sony też jest bardzo szybka ale niewiele poza zmianą wyglądu wnosi.

 

Z1 (nie Z) to NOWSZY telefon i każdy element jest lepszy pewnie niż w HTC. Ja bałbym się wytrzymałości na upadki, jednak szkło to szkło. Z tyłu i z przodu szkło to średni pomysł i nawet Apple od tego odeszło. Ładne jest ale mało funkcjonalne. HTC ma też śmieszną akcję - ma tylko 2 przyciski i do tego Home jest po prawej a nie na środku na w 99.5% innych androidowych fonów ;-) Taki szczególik ale jednak.

 

Z1 ma za to fajny bajer z fizycznym przyciskiem do zdjęć, prosty ale fajny bajerek.

 

LG G2 pewnie nie będzie aktualizowany tak często i ma brzydką nakładkę (nie wiem co koreańczycy mają z tymi kolorami, wszystko takie kolorowe mega i w LG i w Samsungu) ale jako sam telefon jest bardzo fajny i mimo większego ekranu - jest mniejszy nieco niż Z1 ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

@Szprota

 

Idź do sklepu i sobie porównaj tą Xperię i One. Szukasz dziury w całym. Weź pomacaj oba telefony, porównaj sobie i weź ten, który bardziej ci odpowiada.

 

 

lepszy procesor(Snapdragon 800 a htc 600),lepszy układ graficzny(Adeno 330 a one 320),

 

A za pół roku do kolejnych telefonów włożą jeszcze lepsze podzespoły, tylko po co? Daj spokój, ten wyścig zbrojeń jest tylko po to, aby ludzie mający zajoba na punkcie nowości (w tym i ja) zmieniali telefon co pół roku, bo tak. Xperia Z1 jest bardzo szybkim telefonem. Htc One jest bardzo szybkim telefonem. LG G2 to bardzo szybki telefon. Samsung Galaxy S4... no też bardzo szybki, ale dialer i kontakty lagują.

 

Mateusz, weź do ręki oba telefony i uwierz mi, że za chu.ja nie zauważysz, w którym jest Pentium 4 HD Remix 4,5GHz, a w którym Pentium 12 Turbo.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Samsung Galaxy S II to jeszcze dobry telefon w dniu dzisiejszym? Użytkuję Galaxy Ace II i chciałbym się przesiąść na coś większego i mocniejszego, a nie chcę wydawać 1000 zł. SGS II można już wyrwać nowy za 550 zł, więc po sprzedaży swojego niewiele będę musiał dołożyć.

 

Lepszy od Ace ale już dogorywa. Troszkę odżywa na Cyanogenmodzie ale bez szału. I u mnie słaba jakość rozmów i słaby GPS spowodował, że wymieniłem dziewczynie na Moto G. Ale ogólnie nadaje się do użytku jeszcze spokojnie. Bez rewelki i jak w każdym Touchwizie kontakty i dialer zamulają bezczelnie ;-)

 

@Ragus - dokładnie. Jeśli nie wiadomo czego nie robisz a nie wiem o można takiego robić to KAŻDY z tych co wymieniłeś jest szybki. Także zobacz który ci dobrze w łapie leży i czy ekrany cię satysfakcjonują i tyle. Tak to zrobić najlepiej. Żaden z nich nie jest zły/słaby ale w każdym do czegoś się można przyczepić więc naprawdę, przypatrz się i tyle. Mi osobiście ekran w Z się mega nie podoba, w Z1 dalej mi się nie podoba ale jest lepiej. Tylko że pytasz nasz o NASZE opinie a one nie muszą oddawać dobrze tego, co tobie się będzie podobało.

 

Powiem ci, że gdyby Xpedia Z Ultra miała flasha do aparatu (bo nie ma, kto to wymyślił?) to chyba z moim wzrokiem ją bym łyknął. Praktycznie tablet ;-) ale dzownić można. Dziś w pociągu czytałem ze 2 godziny jakieś bezdury i większy by się przydał. Ale to ja :-)

 

Różnice w wydajności zobaczysz w benchmarkach (które g...o mówią) i ew. w aplikacjach typu paker zip, konwerter filmów itp. Są takie rzeczy na Andka ale ja używam takich rzeczy absolutnie w ostateczności, jak MUSZĄ coś zrobić na biegu a kompa nie mam blisko albo się wyładował np. A tak to kurdę, nawet w grach jeszcze nie widać tej różnicy, MOŻE emulatory jakieś albo jakieś tech-dema. Naprawdę Ci to potrzebne? Lepiej mieć dobrze obrobiony soft. Np Moto G i X mają Dalvik (wirtualna maszyna javy w androidzie) zmieniony na wersję zoptymalizowaną przez Qualcomma do ich procków. I na niby cienkim procku, Snap 400 (jądra tylko A7, do 1.2ghz) system zapindala czasem lepiej niż na moim SGS4. Więc nie ma co się podniecać bebechami.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...