Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bede sie przesiadal za jakis czas z mojego wysluzonego htc desire s na cos nowego.Nie jestem jakims enterem zeby grzebac w sofcie itp pierdy.Wiem ze chce tel z androidem.Prostota i minimalizm.Cena to okolice 1 tys.Telefon tak jak jego poprzednik ma mi sluzyc z 2 lata.Moj pierwszy strzal to Nexus 4..co wy na to?Moze cos innego? HALP ! :turned:

Odnośnik do komentarza

ktoś bawil sie tym lg g2? warto brać czy lepiej xpiere z? najbardziej zalezy mi na wykonaniu i szybkości działania. To ma byc prezent dla zony także jakis wyższych wymagan nie ma;-) moze cos innego? s4 samsung odpada, htc one mam ja, nexusa nie chce. iphone drogi

Odnośnik do komentarza

Osobiście się nie bawiłem, ale osoby, które go używają bardzo sobie chwalą. Były chyba małe problemy z klatkowaniem filmików na youtube oraz nakładka niektórym się bardzo nie podoba, ale ogólnie to kawał dobrego sprzętu. I chyba nawet LG go szybko aktualizuje, bo chcą zmienić opinię o sobie na ten temat.

 

Polecam recenzję Bartka Dula:

http://www.youtube.com/watch?v=U5jH8OryrZo

 

On wie co mówi :).

Odnośnik do komentarza

Jak sony to Z1 a nie Z - moje zdanie. Wykonanie - śliczne + chyba SD jest jak miejsca na zdjęcia zabraknie, LG nie ma z tego co kojarzę. Sony jeśli nie przeszkadzają nam rozmyte kolorki (Z to dla mnie słabizna, Z1 jest lepsza) to jest baaaardzo fajny, szybki Launcher, zoptymalizowane programy. Do tego dobry aparat i fizyczny przycisk do robienia zdjęć. Dla kobitki - dobra rzecz :-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

ktoś bawil sie tym lg g2? warto brać czy lepiej xpiere z? najbardziej zalezy mi na wykonaniu i szybkości działania. To ma byc prezent dla zony także jakis wyższych wymagan nie ma;-) moze cos innego? s4 samsung odpada, htc one mam ja, nexusa nie chce. iphone drogi

Sam sie szykuje do zmiany tel i s4, nexux 5 i lg g2 wchodzily w rachube. Nexux okazal sie (pipi), a s4 ma znowu kazdy. No i mialem w rekach tego eldzika i powiem robi wrazenie.Ekran bajka itd, martwi mnie tylko jedno. Da sie tej producenckiej nakladki pozbyc jakos? Tylko nie zebym musial siedziec przy tym tydzien.

Odnośnik do komentarza

Przy SGS4 masz już 2 sensowne wersje romu Google Play Edition, czyli niemal czysty andek. Uporali się już z rebootami które mial telefon więc nie ma tragedii. Masz do wyboru:

 

Oficjalny Cyanogenmod 10.1.3 stable, 10.2 unstable, nightly 11

Oficjalne romu oparte o framework Touchwiz - 4.2.2, 4.3

Nieoficjalne ale już stabilne romy, zgrane z wersji Google Play Edition - 4.3, 4.4.2

Nieoficjalny wyciek Touchwiz - 4.4.2

 

Jest też Rom Patcher, czyli możesz mieć 2 romy (chyba już nawet więcej niż 2) do testów, nie dzielą się one danymi (wszystko musi być instalowane na każdym romie osobno) ale daje super pogląd na sytuacje i można testować coś unstable mając wersję stable zawsze w zanadrzu.

 

Masz też kilka niezłych kerneli które pozwalają np obniżyć nieco taktowania przez co ludzie wyciągają po 5 godzin włączonego ekranu na jednym cyklu ładowania.

 

Romy CM są pod względem funkcji najciekawsze ale maja swoje minusy, kiepski i wadliwy aparat (który potrafi się zawiesić) no i cm powyżej wersji 10.1.3 są unstable co zawsze ma jakieś ryzyko. W 90% przypadków bateria też krócej działa.

 

Potem masz wersje GPe które też mają swoje plusy (szybkość, czystkość jak ktoś lubi) ale nie mają udogodnień Samsunga, są stabilne ale maja lekko gorszy sygnał (jak Nexusy z tego co czytam) oraz gorszy aparat aczkolwiek LEPSZY niż Cyanogenmod.

 

Wersje TW (Touchwiz) są największe ale przynoszą dodatkowe rzeczy do samego Androida (np przezroczystości już w wersji 4.2.2 a nie 4.4.2), zawsze sciągalny pasek powiadomieć (dla mnie MUSTHAVE, doszło dopiero w 4.4) jakieś duperel Samsunga których nie używam, świetny aparat, najlepszy czas pracy na baterii. Minus - kolorowo, wolny Launcher, paskudny i wolny Telefon i Kontkakty. Jeśli chodzi o MNIE to jadę na TW zmieniając Launchera (mam kupionego Nova Launcher - warto, szybki i prosty), Telefon i Kontakty (EXDialer - REWELKA, tani, raz kupisz i masz z głowy, prędkość urywa tyłek, dla mnie rewelka). Po zmianie to najlepszy telefon jaki miałem, bez nich - można się dziwić, że te programy zamulają na tak drogim telefonie ale wystarczy je zmienić i jest super.

 

Nie wiem jak LG ale Samsung ma OGROMNE wsparcie deweloperów no i fajne narzędzia np Wanam Exposed który pozawala zmienić NIESAMOWITE ILOŚCI OPCJI, coś niesamowitego. Kupa przezroczystości w niema kążdym miejscu co lubie, dla mnei EKSTRA.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przy SGS4 masz już 2 sensowne wersje romu Google Play Edition, czyli niemal czysty andek. Uporali się już z rebootami które mial telefon więc nie ma tragedii. Masz do wyboru:

 

Oficjalny Cyanogenmod 10.1.3 stable, 10.2 unstable, nightly 11

Oficjalne romu oparte o framework Touchwiz - 4.2.2, 4.3

Nieoficjalne ale już stabilne romy, zgrane z wersji Google Play Edition - 4.3, 4.4.2

Nieoficjalny wyciek Touchwiz - 4.4.2

 

Jest też Rom Patcher, czyli możesz mieć 2 romy (chyba już nawet więcej niż 2) do testów, nie dzielą się one danymi (wszystko musi być instalowane na każdym romie osobno) ale daje super pogląd na sytuacje i można testować coś unstable mając wersję stable zawsze w zanadrzu.

 

Masz też kilka niezłych kerneli które pozwalają np obniżyć nieco taktowania przez co ludzie wyciągają po 5 godzin włączonego ekranu na jednym cyklu ładowania.

 

Romy CM są pod względem funkcji najciekawsze ale maja swoje minusy, kiepski i wadliwy aparat (który potrafi się zawiesić) no i cm powyżej wersji 10.1.3 są unstable co zawsze ma jakieś ryzyko. W 90% przypadków bateria też krócej działa.

 

Potem masz wersje GPe które też mają swoje plusy (szybkość, czystkość jak ktoś lubi) ale nie mają udogodnień Samsunga, są stabilne ale maja lekko gorszy sygnał (jak Nexusy z tego co czytam) oraz gorszy aparat aczkolwiek LEPSZY niż Cyanogenmod.

 

Wersje TW (Touchwiz) są największe ale przynoszą dodatkowe rzeczy do samego Androida (np przezroczystości już w wersji 4.2.2 a nie 4.4.2), zawsze sciągalny pasek powiadomieć (dla mnie MUSTHAVE, doszło dopiero w 4.4) jakieś duperel Samsunga których nie używam, świetny aparat, najlepszy czas pracy na baterii. Minus - kolorowo, wolny Launcher, paskudny i wolny Telefon i Kontkakty. Jeśli chodzi o MNIE to jadę na TW zmieniając Launchera (mam kupionego Nova Launcher - warto, szybki i prosty), Telefon i Kontakty (EXDialer - REWELKA, tani, raz kupisz i masz z głowy, prędkość urywa tyłek, dla mnie rewelka). Po zmianie to najlepszy telefon jaki miałem, bez nich - można się dziwić, że te programy zamulają na tak drogim telefonie ale wystarczy je zmienić i jest super.

 

Nie wiem jak LG ale Samsung ma OGROMNE wsparcie deweloperów no i fajne narzędzia np Wanam Exposed który pozawala zmienić NIESAMOWITE ILOŚCI OPCJI, coś niesamowitego. Kupa przezroczystości w niema kążdym miejscu co lubie, dla mnei EKSTRA.

Dzieki za obszerna odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Może ktoś doradzi :)

 

Muszę podjąć szybką decyzję     co wybrać do 550zl ..  Lumia 520 czy 620  ?

 

chyba ze zaproponujecie coś innego ...ale tel. musi być nowy na pełenej gwarancji ... nie interesują  mnie żadne zwiechy i zamuły :) .Zadne modyfikacje ...romy itp itd .

Telefon  do przeglądania www głównie(po za rozmowami) i  czasami jakieś  gierki .

Odnośnik do komentarza

Moja żona ma nokię lumię 520 . Trochę  w nim pogrzebałem i jest super . Do sprawdzania wyników na żywo , przeglądania sportowych faktów ( żużel ) i strony Anglia goal nadaje się świetnie . Windows 8 za...ala mega płynnie . Gry jakieś tam są ale to nie dla mnie . Myślę nad nim bo jak można siedzieć w pracy i nie znać wyników meczyków angielskiej piłki i żużla :) W ostatniej kolejce z 4 zł zrobiło się 78 na sportingcośtamcośtam :) Musiałem dzwonić i pytać o wynik Arsenalu wczoraj hehe

 

620 chyba za mały ? Do 520 koniecznie od ręki folia bo strasznie się że tak powiem palcuje :) Jedyny minus 520 to słaby aparat - nie ma lampy błyskowej i nocą wychodzi kiszka . Reszta super .

Edytowane przez malin1976
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lepiej jezeli roznica w cenie niewielka to lumie 620. Aparat ma lampe ;) chociaz bebechy maja chyba takie same to o ile pamiec mnie nie myli lepszy ekran jest w 620. W sumie co nie wybierzesz to WP8 i plynniutko dziala. w 620 masz 8 gb wbudowanej pamieci a w 520 chyba tylko 4gb.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

dzięki panowie za opinie ..

 oba fony  520/620  mają identyczne bebechy ten sam procek ta sama grafiak  tyle samu ramu (512) i tyle samo pamięci 8GB .

Różnica taka ze 620 ma mniejszy wyswietlacz 3.8"  ,lampe byskową ,cyfrowy kompas ,kamerkę VGA (przód)   mapy do GPS na całą europę  .

 

L520  ekran 4" ,mapy tylko dla polski  reszta europy płatna ,nie posiada lampy błyskowej ani kamerki VGA  do rozmów wideo .

różnica w cenie to 100zl  L520 449zl , L620 549zl.

 

W sumie tel.  po za dzwonieniem   głównie do www  ..gierki to sporadycznie .

 

A oba fony mają te same aparaty .

Odnośnik do komentarza

Używa ktoś smartphonów Huawei lub Kruger&Matz ? Są tańsze od Samsungów, czy Sony, a jestem ciekaw jak się spisują w użytkowaniu.

Co do Huawei  to mogę wypowiedzieć się o modelu Ascend Y300 .. posiada  go szwagierka a raczej posiadała  bo telefon  obecnie na servisie(3 raz) z uszkodzonym wyświetlaczem .... ale po kolei  telefon zachęca bebechami  jak na swoją cenę ale  stabilnosć systemu i działanie pozostawia wiele do życzenia .Telefon  często się zawiesza   np przy próbie odebrania połączenia   czy przy wczytywaniu strony www ,,zdarzają mu się resety same z siebie .I na te dolegliwości był już 2 razy servisowany .. niby wymienili płytę główną i w grali nowe oprogramowanie .... co i tak nic nie dało bo tel.  tydzien po servisie dalej  się wieszał i resetował .

Obecnie  (od pażdziernika 2013 do dnia dzisiejszego )  jest na servisie z powodu  powodu wyświetlacza :) .Może felerna sztuka się trafiła ale czytając opinie w sieci podobnych wypowiedzi jest wiele .

 

Co do Kruger&Matz  to kijem bym tego nie tkną   takie same cudo jak GoClever i inne Overmaxy ....  zapewne  w sparcie gwarancyjne to fikcja i partyzantka

 

 

Moim zdaniem, windows w telefonie to straszny pedał, kompletnie mi nie odpowiada interfejs.

Dobrze ze to twoje zdanie ,a opinia żadna tym bardziej ze pewnie w ręku nie miałeś W8 ...

Edytowane przez canuks
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...