Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Dawno nie interesowałem się Xperiami. Fajna ta XZ i wreszcie pozbyli się szklanego tyłu. Trochę kusi no ale to jednak Xperia - fajny soft, a spadnie mi z 30 cm i padnie dotyk :)

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Szkło jest z obu stron. Spadła mi dwa razy, oba na płytki. Szybki całe ekran śmiga elegancko. Zwłaszcza po pierwszym upadku (nie trafiłem do wewnętrznej w marynarce) myślałem że będzie po telefonie. Trzyma się, rys nie ma choć pewnie jakby się postarać to da się wszystko zarysować. Ja jestem kontent. Soft zapierdala, dotyk jest super precyzyjny, no i trzyma się elegancko bo jak na telefon jest ciężki i czuć że ma się kawałek jakości w łapie.

Edytowane przez Janusz Gamingu
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Szkło jest z obu stron. Spadła mi dwa razy, oba na płytki. Szybki całe ekran śmiga elegancko. Zwłaszcza po pierwszym upadku (nie trafiłem do wewnętrznej w marynarce) myślałem że będzie po telefonie. Trzyma się, rys nie ma choć pewnie jakby się postarać to da się wszystko zarysować. Ja jestem kontent. Soft zapierdala, dotyk jest super precyzyjny, no i trzyma się elegancko bo jak na telefon jest ciężki i czuć że ma się kawałek jakości w łapie.

 

 

Ale ja mówię o zwykłej XZ, a nie Premium. Premium kompletnie odpada, już raz miałem szkło z dwóch stron i podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Xehanort

Też bardziej podobał mi się metal w Xperii X. Pewniejszy chwyt gdyż te szkła są bardzo śliskie.

Xperia Z3 spadła mi wiele razy i to tak że powinno być po niej lecz skończyło się na lekkich ryskach. Raz po pijaku wypadła mi gdy wyjmowałem ją z kieszeni i pękł ekran w prawym dolnym rogu. Dotyk jeszcze jako tako działał w górnej części ekranu.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym kupić telefon, który przede wszystkim będzie bezawaryjny, nie będzie gubił gpsa i fajnie będzie można przeglądać neta. Budżet do 1500. Myślę o iphone 6. Dobry wybór, czy może jest coś tańszego i lepszego ?

Jak nie boisz się dobrać abonamentu to dobrą opcją będzie np HTC 10 - w Playu masz go za 850 zł w abonamencie 90 zł, telefon jest bardzo fajny, dobrze gra muzyka. iPhony są fajne, ale osobiście jakoś nie mogę się do jabłuszka przekonać

Odnośnik do komentarza

Wziąłem tę Xperię XZ. W sumie zaje,bista. To praktycznie moja stara Z3, ale z wyeliminowanymi wadami. Cała konstrukcja jest tym razem solidna z metalowym tyłem, ekran ma jeszcze lepsze kolory i kąty widzenia (wreszcie żadnych zakłamań gdy patrzymy pod kątem, jest chyba nawet lepiej niż na na moim iP SE), pozbyto się tych głupich zaślepek na port ładowania, telefon jest chłodniejszy niż Z3, dodano USB-C i czytnik linii papilarnych na boku telefonu który działa błyskawicznie, o wiele szybciej niż na ajfonie. System tak samo nieinwazyjny jak na każdym Soniaku, co bardzo cenię. Miło, że można nawet zmienić DPI ekranu w ustawieniach.

 

Pierwsze wrażenie na szkolną piątkę. Zawsze powtarzałem, że Z3 systemowo była super, ale konstrukcyjnie była to porażka. Tutaj oba aspekty chyba zdadzą egzamin. Jest dobrze :cool: No i fajnie, że ukradli od Nokii te ścięte krawędzie na górze i dole obudowy, dzięki czemu możemy telefon postawić na stole pionowo, lubiłem ten bajer w droższych Lumiach.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

W nowej Xperii X po tygodniu pojawiła się pionowa, zielona kreska na ekranie. Najbardziej widoczna jest na samej górze ekranu. Dziwna sprawa, bo telefon rano działał dobrze, później dopiero wieczorem go odpaliłem i rzuciła mi się w oczy ta linia. Telefon mi nie upadł ani nic podobnego. Nie wiem co teraz zrobić. Sklep internetowy, w którym kupiłem wydaje się w porządku, ale nie wiem co do nich pisać. Na co się powołać? Minęło dopiero 10 dni od zakupu.

Odnośnik do komentarza

Powołaj się na rękojmię, a nie gwarancję. W takiej sytuacji kierując roszczenie do sklepu, masz 4 opcje:

 

-naprawa rzeczy

-wymiana na nową

-obniżenie ceny

-odstąpienie od umowy, jeżeli wada jest istotna

 

Możesz zażądać każdej z tych 4 opcji, ale w przypadki 3 i 4 (obniżenie ceny i odstąpienie od umowy), sklep może zamiast ustosunkować się do jednego z tych żądań, rzecz naprawić, albo wymienić na nową, jeżeli dokona tego bez zwłoki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...