Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w pułapie powiedzmy 700-900zł znajdzie się coś bardziej sensownego niż Redmi 4 Prime? Jako wieloletni fanboy słuchawek od Sony jestem o krok od zmiany obozu na rzecz Xiaomi. Konkurencyjna w tej półce cenowej Xperia XA przegrywa gorszym ekranem (720p TFT vs 1080p IPS w Redmi i mniejszą ilością pamięci - 2/16GB vs 3\32GB), ale mimo wszystko mój wewnętrzny fanboy każe mi się też zastanawiać nad propozycją Japończyków. :dunno:

Odnośnik do komentarza

Widzę, że pojawiła się właśnie Xperia XA1 - w stosunku do zwykłej XA weszło 23mpx na głównym aparacie i 3/32GB pamięci, jednak bateria 2300 mAh i cena rzędu 1200zł, czyni tę słuchawkę, delikatnie mówiąc, raczej średnio interesującą. :P Także biorę Redmi 4 Prime. Sorka, Sony. 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Kumpel ma s7edge i mu styka na 2 dni. Fakt trzeba odnotować, że użytkuje jak starą nokie czyli podstawowy użytek

No ja trochę dzwonię, internet i czasem muzyka. Bateria 1 dzień to maks. Przy mocno aktywnym dniu i jakiejś gierce potrzebne ponowne ładowanie. Co tak słabo? Znowu trzeba custom rom i root żeby zyskać dodatkowe kilka godzin? Telefon 4 generacje nowszy od mojego wysłużonego s3 i dalej taka sama lipa z czasem pracy na baterii. -__-

Odnośnik do komentarza

Ekran QHD i niewielka bateria. No i masz potem taki efekt. Chcesz żeby długo chodził to bierzesz Xiaomi z 4000mah lub jakiegoś Lenovo P2 - 5100 mah. Będziesz miał ponad 10h SOT więc na pewno zadowolony będziesz. Jak gdzieś chcesz łazić z GPSem to też dobra opcja. P2 jest w sumie wystarczający do wszystkiego oprócz cykania zdjęć, bo aparat jest średni. Ale za 1400 masz snapdragona 625, 4gb ramu, port na SD,  dual sim. Szczerze - czego chcieć więcej? A, i ekran to AMOLED, dla mnie to spory plus.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Kruger & Matz wprowadza dosc mocnego chinczyka, którego branduje swoim polskim logo

 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/krugermatz/live5plus/KrugerandMatz-Live-5plus.html

 

Na papierze wyglada niezle chyba. Cena ma byc ok 1k PLN, no i polska dystrybucja i gwara, jak ktos woli uniknąć sprowadzania samemu z Aliexpress.

 

Z drugiej strony, KnM to taka Manta. Jakością nie grzeszy ogółem.

 

Ktos interesował się tą marką?

Odnośnik do komentarza

No bo brzmi jak jakosc, Deutsche Qualität. Kupiłbys fona od Kowalski & Nowak? :f

 

Edit

Doczytalem ze to rebranding tego chinula Ulefone

http://ulefone.com/products/power2/features.html

 

Ciekawe jak wyglada model biznesowy. W Chinach sprzedaje sie Ulefone a na Europe jest deal, ze bedzie to Kruger n Matz?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Na papierze wygląda dobrze. W takich fonach najczęściej problemem jest soft który ma bugi i nikt ich nie naprawia. Jeśli będzie można otworzyć bootloader, może nie być źle ale w środku jest Mediatek do którego nie ma chyba źródeł kodu kernela. Czas pokaże. Specyfikacja dobra.

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobną rozkminkę z Xiaomi Mi Max - ekran 6.44 cala kusi ;-) Zobaczymy. Znajomy sobie sprawił więc muszę się wybrać do niego i pobawić. Ja chwilę obecną troszkę mi Nexus 6 zaczął zamulać i baterią mnie denerwuje. Dzień trzyma ale SOT to mam ze 3h max. Jak chcę dłużej coś poczytać/pooglądać to muszę mieć jakieś powebank.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Google zrobiło coś w końcu z androidem, żeby ten nie mulił po dwóch-trzech latach, czy ten system tak ma i lepiej przygotować się na wymianę telefonu po tym czasie, albo od razu kupno iphone? 

Coś w tym jest. Rok temu kupiłem Xperię Z2, która do dziś ma dobre parametry (3GB pamięci FTW). Na początku pamiętam jak wszystko śmigało, a rok bez resetu fabrycznego i potrafi udławić się przy wczytywaniu wp.pl.

 

I co, mam kupić 4GB, 6GB? 12 rdzeni? Poebane.

Odnośnik do komentarza

Google nie ma zbyt wiele siana z faktu, że kupujesz nowy telefon. Mają kasę z aplikacji bo mają marże lub z abonamentów na Google Drive i takie tam. Także im zależy, żebyś był zadowolony i żebyś nie kupił iPhone. Natomiast producenci - to już inna bajka. Dla nich najlepiej, jak po 25 miesiącach telefon się rozleci. Ja wybieram telefony z Androidem możliwie bez nakładek i tragedii nie ma, ale od lat nie biorę nic z pakietu Sony/LG/Samsung. Widziałem na S4 jaka jest różnica między czystym Androidem a Andkiem w wydaniu Samsunga i nie mam zamiaru raczej do tego wracać.

Odnośnik do komentarza

Biere dzisiaj lg g5, czy ktoś na sali zna powody by tego nie robic? bo minusy  mi  znane mi  nie przeszkadzaja, tj. moduły i bateria. Prawdę mówiąc biore z tym modułem cam plus,  a ceny  samych  baterii są bardzo spoko, a takie cienkie zolte cos łatwo schowac gdzies nawet w samochodzie.

Odnośnik do komentarza

iPhone SE/6S, czy HTC 10? Telefon do mediów społecznościowych, zdjęć z imprez i internetu. Za iPhone'ami przemawia fakt bezproblemowego używania, rozmiar oraz poczucie zmiany na coś innego, bo przez ostatnie kilka lat miałem smartfony HTC. O dziesiątce myślę, bo z telefonami od HTC nigdy nie miałem problemów, no i są po prostu seksowne. Jedyny minus na konto htc to zwalnianie telefonu po upływie kilku miesięcy. Do starego Desire musiałem wgrywać czysty ROM srednio raz na pół roku, a w obecnym One m7 nawet to przestało pomagać i muli cały czas nawet na czystym Androidzie. Mam porównanie z iPhone 5 dziewczyny, który od dnia premiery nie był czyszczony, a chodzi jak zły. Na ten moment najbliżej mi do SE, ale pozostałe też kuszą. Co wybrać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...