Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedynke, mialem dwojke.

 

Single w jedynce niezbyt mnie wciagnal - nie wydaje sie zly, ale pogralem w niego jedynie kilka godzin. Jakos mnie nie przykul do siebie.

 

Multi - online nie jest martwe, ale ciezko jest znalezc serwer z normalnymi ustawieniami (wiekszosc ma takie ustawienia wlaczone, ze gra sie w to niczym w Call of Duty w trybie hardcore - nie moja bajka).

 

W multi na szczescie mozna grac tez na split screenie (do 4 osob) - co jest swietna sprawa, sporo czasu na tym spedzilem.

 

 

Resistance 2 - single mnie wciagnal. Nie jest to gra ryjaca beret, ale mimo wszystko naprawde spoko - ma klimacik taniego, starego filmu akcji science-fiction, co dla mnie jest zaleta. Przyjemnie sie w niego gra, wciaga. Raczej godny polecenia. Dodatkowa zaleta jest tez fakt, ze gra jest dosyc dluga - duzo dluzsza od Call of Duty.

 

Multi - nic specjalnego, ale popykac mozna. Czy duzo ludzi dalej w to gra, to nie mam pojecia bo gre wymienilem dawno temu.

Gra ma tez co-opa - co ciekawe, nie jest to kampania z singla, tylko inna przygotowana pod ten tryb. Jest naprawde swietny, do wyboru jest kilka klas - jatka jest niesamowita, akcja dynamiczna. Tryb: wypasik.

 

Zarowno w co-opa, jak i w multi mozna grac na split screenie (multi mozna nawet split screen online - co do coopa to nie jestem pewien, ale chyba tez mozna).

 

Gra godna polecenia. Jedynke mozesz olac, chyba ze masz na nia naprawde cisnienie (lub szukasz czegos fajnego na split screena - kampanie mozna przechodzic we dwojke, albo grac w 4 osoby w multi - a jako ze gra jest naprawde tania, jest to jedna z lepszych opcji).

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gralem w Bayonette - gra jest naprawde kozacka.

 

Jesli chodzi o to ze slyszales cos zlego - zapewne chodzi ci sluchy na temat wersji na PS3. Powiem tak: bullshit. Gra chodzi bardzo dobrze, utrzymuje stale 30 fps (a wiec plynnie) - zwalnia jedynie w kilku momentach (doslownie kilku - moze 3 takie momenty sa).

Cala afera byla o to, ze na X360 chodzi w 60 fpsach - rozdmuchali to do takiego stopnia, ze moznaby pomyslec ze wersja na PS3 jest niegrywalna. Lol - 30fps niegrywalne. Z takim podejsciem to 80% gier na PS3 jest niegrywalne XD

 

System walki rozbudowany i miodny, masa rzeczy do odblokowywania (ciosy, stroje, bronie, znajdzki).

Spora zaleta tez dla mnie byla duza ilosc walk z bossami.

 

Gra ogolnie rzecz biorac bardzo podobna do serii DMC, ale mi sie np. bardziej podobala od DMC4.

 

Kwestia tylko czy ci odpowiada klimat jaki jest w grze - wiele osob on odrzuca, wiec najpierw lepiej obadaj kilka filmikow i zobacz czy ci podejdzie (o ile juz tego nie zrobiles).

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie grałem w Resistance, warto? Jedynka/dwójka jest godna polecenia, miodna, przyjemna i "ryjąca beret"? Prosiłbym o parę słów za/przeciw.

 

@down

 

Dzięki bardzo za wyczerpującą pomoc, jutro łapiesz plusa :thumbsup:

 

 

Od siebie dodam, że kilmatem delikatnie łapie się na Half-Life'a. Całkiem nieźle oddane jest uczucie zaszczucia i walki partyzanckiej.

Odnośnik do komentarza

Co jest dłuższe - pierwszy Force Unleashed, czy drugi?

 

No i który polecacie, i dlaczego?

 

Pierwszy jest dłuższy i moim zdaniem lepszy. Dlaczego? Bo jest dłuższy ;) Poza tym tańszy i chyba trochę trudniejszy. Dwójka to jest po prostu chamskie odcinanie kuponów, gra na 4 czy 5h, gdzie wszystko już było. Zresztą poczytaj w odpowiednim temacie chociażby moją opinię to zrozumiesz o czym mowa.

 

Edit: Odnośnie NG i Bayo. Sigma 1 jest fajna, bo to po prostu stary dobry Black. Absolutnie najlepsza część serii. Sigma 2 nie grałem, ale ograłem zwykłą 2 na Xie i nie polecam. Strasznie denerwujące patenty (boss, którego jak zabijesz to wybucha i cię zabija, miny zaraz po walce z bossem zabierające całe życie, festiwal wybuchających rakiet i kunai), totalny brak balansu, ale za to imo jeszcze lepszy system walki (więcej ciosów i broni).

 

Bayo natomiast to taka perełka i jeżeli nie odrzuca cię klimat to zdecydowanie powinieneś to ograć. Gra jest naprawdę świetna, ma masę rzeczy do odblokowania także o nudzie nie ma mowy. Do tego za(pipi)iście moim zdaniem zaprojektowanych bossów, trochę humoru i japońskich szaleńśtw, ale poza tym broni się świetnym systemem walki.

 

Dla mnie Ninja Gaiden zawsze będzie na pierwszym miejscu w slasherach, ale chyba głównie z sentymentu do Blacka z pierwszego Xboxa. Patrząc obiektywnie to myślę, że Bayo jest bardziej miodną grą.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

skoro juz mowa o slasherach to co lepiej kupic najpierw, Heavenly Sword czy Darksiders? na temat obu słyszałem dobre opinie..

 

Obie są fajne.

 

Heavenly Sword to filmowe doświadczenie na około 5h. Tutaj nacisk położony jest głównie na fabułę i scenki. Gra jest bardzo kinowa, ma IMO fajny system walki (efektowny).

 

Darksiders to taka Zelda w mroczniejszym klimacie. Na pewno starczy na dłużej, ale posiada uboższy system walki. W zamian za to są zagadki i eksploracja.

 

Tak to wygląda mniej więcej.

Odnośnik do komentarza
Gość Drozdoo

Szukam jakiegoś ciekawego slashera pokroju GOW,DMC,Heavenly Sword i gierek w stylu Uncharted lub jeszcze innych, ciekawych strzelanek widzianych z takiej perspektywy jak w RE5 czy Gears of War

Posiadaczem ps3 jestem stosunkowo od niedawna, tak więc wdzięczny będę za świetne pozycje również z innych gatunków ^^

 

myśle ze Caltelvania Los jest dobrym wyborem:) łączy elementy z różnych gatunków;)

Odnośnik do komentarza

Castlevania jest swietna ale to to taki w połowie slasher, duzy nacisk połozono na zagadki/ekspoloaracje

 

 

Ja polecam Dante's Inferno. Nie wszystkim podeszła, mi tak (nota w Pe -8) , cenowo to teraz kwota rzedu 70 zł wiec łykaj bez popitki

Odnośnik do komentarza

f3 skonczylem dwa razy a new vegas znudzil mi sie pod koniec. moze gdybym zagral w niego pierwszego to byloby tak ze skonczylbym new vegas dwa razy a f3 porzucil. obie sa bardzo fajne. bardziej polecalbym jednak f3. preferencja osobista. gry sa prawie identyczne a ten reklamowany hardcore mode tak naprawde nie dodaje prawie nic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...