Skocz do zawartości

Czy piractwo jest kradzieżą?


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość el becetol
Piractwo umiera. PS3, cyfrowa dystrybucja i kontrola to pierwsze jaskółki nwo.

 

Cyfrowa dystrybucja nie tyle wali w piratów, co w rynek gier używanych, ktory dla dystrybutorów jest wiekszy wrogiem niz piractwo. Przy okazji jest niesprawidliwym łamaniem praw konsumenta, ponieważ odbiera kupującemu prawo do dysponowania zakupionym przez siebie towarem.

 

Dobrze że Partia Piratów dostała sie do Parlamentu Europejskiego, w koncu my, użytkownicy, mamy swojego przedstawiciela wśród decydentów i prawodawców, dotychczas otoczonych tylko lobbystami wielkich koncernów. Licze że wreszcie podniesie sie sprawe cyfrowej dystrybucji i zmusi sie SONY i MS do przestrzegania praw konsumentów jakimiś solidnymi karami.

Odnośnik do komentarza

Ale jeśli ktoś tłumaczy, ze piraci bo nie ma co do garnka niby włożyć, jednocześnie kupując sprzęt słuzący jedynie do zabawy za ciężką kasę to brzmi to nieco śmiesznie....sorry panowie, ale nie kupuję czegos takiego <_<

P.S A że producent na konsoli nie zarabia, a często dopłaca przez pewnien poczatkowy okres to powszechnie wiadomo, więc łaski pirat nie robi kupując konsolę.

 

Odnośnik do komentarza

Mówiłem o różnych platformach adi np o game boyu , ps 1 czy ps2 a nawet pegasusie. To nie są takie rogie konsole. Chyba że dla Ciebie piractwo wiąze sie tylko Xboxem 360 . wsadź sobie ten paradoks do książki :) Pozatym widziałem przypadki gosci którzy całe wakacje tyrali po 16 godzin kupili sobie wymażoną konsole i musieli piracic bo inaczej granie wiązałoby sie z taką pracą cały rok... A co do tekstu kruhola o samochodzie.... gry udostępnione są w internecie naciskasz ściagam i juz nikomu krzywda sie niedzieje. jeśli umiesz ściągnąć tak samochód to ja sie na to pisze.

Odnośnik do komentarza
Zanim podasz przykłat typu "gry są w Polsce drogie ,249 pln" zobacz po ile na allegro chodzą dobre tytuły, mające zaledwie kilka miesięcy.....no ale prawdziwy pasjonat gier nie zagra w grę która ma już parę miesięcy...

Pojecia nie mam czym sie rozni sciaganie gier od kupowania uzywek [na ktorych producenci nie zarabiaja], oraz tych kradzionych nowek w folii, co tam z ciezarowki wypadaja i sa sprzedawane na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Zanim podasz przykłat typu "gry są w Polsce drogie ,249 pln" zobacz po ile na allegro chodzą dobre tytuły, mające zaledwie kilka miesięcy.....no ale prawdziwy pasjonat gier nie zagra w grę która ma już parę miesięcy...

Pojecia nie mam czym sie rozni sciaganie gier od kupowania uzywek [na ktorych producenci nie zarabiaja], oraz tych kradzionych nowek w folii, co tam z ciezarowki wypadaja i sa sprzedawane na Allegro.

 

- Za pirata producent nie dostanie ani centa, chyba, ze jest to kopia oryginalna, ktora ktos kupil i wykonal backup (bardzo rzadko)

 

- Za sprzedaz uzywek rowniez, ale ktos musial najpierw ta gre kupic i zaplacic tworcy

 

- Kradzione nowki z ciezarowki - zanim juz na ta ciezarowke zostana wlozone, musialy byc kupione od producenta

 

Czyli uzywki dzialaja podobnie jak piraty - jedna osoba kupuje gre i robi jej obraz, a wielu gra ;) [w przypadku uzywek - jedna osoba kupuje gre i wielu gra]

Odnośnik do komentarza
Zanim podasz przykłat typu "gry są w Polsce drogie ,249 pln" zobacz po ile na allegro chodzą dobre tytuły, mające zaledwie kilka miesięcy.....no ale prawdziwy pasjonat gier nie zagra w grę która ma już parę miesięcy...

Pojecia nie mam czym sie rozni sciaganie gier od kupowania uzywek [na ktorych producenci nie zarabiaja], oraz tych kradzionych nowek w folii, co tam z ciezarowki wypadaja i sa sprzedawane na Allegro.

 

- Za pirata producent nie dostanie ani centa, chyba, ze jest to kopia oryginalna, ktora ktos kupil i wykonal backup (bardzo rzadko)

 

- Za sprzedaz uzywek rowniez, ale ktos musial najpierw ta gre kupic i zaplacic tworcy

 

- Kradzione nowki z ciezarowki - zanim juz na ta ciezarowke zostana wlozone, musialy byc kupione od producenta

 

Czyli uzywki dzialaja podobnie jak piraty - jedna osoba kupuje gre i robi jej obraz, a wielu gra ;) [w przypadku uzywek - jedna osoba kupuje gre i wielu gra]

 

Tylko, że ten system działa inaczej. Kupujesz grę, sprzedajesz, dokładasz coś (albo i nie) i kupujesz następna grę. To tylko załozenie, ale ilu z nas tak nie robi? Sam zanim zobaczyłem jak to na allegro tanio chodzi to kupowałem w takim sklepie grę za np 80zł, a potem im ją odsprzsedawałem za 60zł i brałem nastęną. W przypadku allegro robi sie piramida i ktoś czy tak czy tak musi kupować nowości za 200zł, by system siejakoś trzymał. W przypadku piractwa system nie istnieje :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Zanim podasz przykłat typu "gry są w Polsce drogie ,249 pln" zobacz po ile na allegro chodzą dobre tytuły, mające zaledwie kilka miesięcy.....no ale prawdziwy pasjonat gier nie zagra w grę która ma już parę miesięcy...

Pojecia nie mam czym sie rozni sciaganie gier od kupowania uzywek [na ktorych producenci nie zarabiaja], oraz tych kradzionych nowek w folii, co tam z ciezarowki wypadaja i sa sprzedawane na Allegro.

Tylko wez pod uwagę jaki ten procent na allegro to gry kradzione, nie róbmy zasady z przypadków które sa w zdecydowanej mniejszości.

A co do uzywek to ładnie i prosto to podsumował Sznurek, nawet kupujac uzywki w jakiś sposób nabijamy kieszeń producentom ;)

Odnośnik do komentarza

PS3 jest chyba nie do ruszenia, nie? Zabezpieczenia to jedyny sposób na ten proceder. Moim zdaniem piractwo to po części kradzież. W sumie producent nic nie traci, ale jednocześnie ktoś używa jego produktu nie płacąc za niego. Nie ma co o tym się dużo rozwodzić, dopóki nie wynajdą jakichś nie do sforsowania nośników, to piractwo będzie się szerzyło.

Odnośnik do komentarza
Zanim podasz przykłat typu "gry są w Polsce drogie ,249 pln" zobacz po ile na allegro chodzą dobre tytuły, mające zaledwie kilka miesięcy.....no ale prawdziwy pasjonat gier nie zagra w grę która ma już parę miesięcy...

Pojecia nie mam czym sie rozni sciaganie gier od kupowania uzywek [na ktorych producenci nie zarabiaja], oraz tych kradzionych nowek w folii, co tam z ciezarowki wypadaja i sa sprzedawane na Allegro.

Tylko wez pod uwagę jaki ten procent na allegro to gry kradzione, nie róbmy zasady z przypadków które sa w zdecydowanej mniejszości.

A co do uzywek to ładnie i prosto to podsumował Sznurek, nawet kupujac uzywki w jakiś sposób nabijamy kieszeń producentom ;)

 

Tja, super gadanie - piraci tez sobie tlumacza, ze nabili juz kieszen producentowi konsol bo kupili konsole za gruba kase. ;)

A co ma nabijanie kabzy producentom konsol do tego?

Przecież kupując konsolę nie płacimy producentom gier.

Sciagając gry piraci okradają (tak, wiem niepopularne słowo, jak mozna ukraść coś niematerialnego, co nie? )producentów gier, więc fakt zapłacenia za konsolę nie ma tu nic do tego.

To tak jakbym kradł paliwo, bo przecież kupiłem samochód.... no przecież należy mi się darmowa benzyna ,bo wykosztowałem się na samochód i nie mam co do garnka włożyć co nie ?

Odnośnik do komentarza

a ja właśnie ściągam z torrenta wipeout pulse na ps2. wiec powiedz mi teraz czy pirace skoro grałem w te grę jak tylko wyszła na psp i kupiłem płytke UMD, na której się gra pokazała. to czy teraz też muszę płacić drugi raz i drugi raz nabijać portfel producentom?? czy może jestem zwolniony?? no to jak to jest skoro sam już nie wiesz??

 

 

no i co masz dylemat ?? bo ja nie mam. <_<

Odnośnik do komentarza
Konsole kupujesz 1 na 4-5 lat, gier jest znacznie wiecej przez ten czas;)

 

I po raz kolejny wychodzi jak ten temat jest bezcelowy. EoT.

 

Bo piractwo to złodziejstwo.

 

A ci co kupuja oryginaly i odsprzedaja je dalej w zasadzie wiele sie nie roznia, nie myslicie o producentach o ich rodzinach i najnowszym ferrari, jak mozecie? Kupujcie tylko nowe gry zaraz po premierze i nie odsprzedawajcie ich, rujnujecie wspanialy rynek gier. ;( EOT.

Chcialbys miec taka regalik

AVGN_DVDAutographs.jpg

gierek ktore kupiles od czasow PS2 do 360 bo nie mozna ich sprzedac i tak w 95% ich juz nie grasz? Cena jest rozwiazaniem - jesli bedzie tania to ludzie bez problemow kupia. Painkiller za 20zl (2 dvd), ME/L4D i cos tam jeszcze miesiac po premierze bylo juz za 113 z wysylka poczta w Ultimie. Dziwne ze jakos crapy lub sredniaki np. nowy (premiera z miesiac temu) Larry stoi za 60 zl, Eat Lead (3 miesiace temu) stoi za 70? COD4 mimo ze ma sporo czasu (prawie 2 lata) to nadal na Allegro jest za 90zl. Na PC ten sam COD4 w czasie premiery byl za 99zl, kolekcjonerska wersja F3 na PC za 99zl (nowa). Chyba ze producenci daja tansze gry bo Ati czy Nvidia placi im za nowych klientow bo taki COD4 nie pojdzie na GF5700

Odnośnik do komentarza
a ja właśnie ściągam z torrenta wipeout pulse na ps2. wiec powiedz mi teraz czy pirace skoro grałem w te grę jak tylko wyszła na psp i kupiłem płytke UMD, na której się gra pokazała. to czy teraz też muszę płacić drugi raz i drugi raz nabijać portfel producentom?? czy może jestem zwolniony?? no to jak to jest skoro sam już nie wiesz??

 

 

no i co masz dylemat ?? bo ja nie mam. <_<

 

Tak, musisz.

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol
a ja właśnie ściągam z torrenta wipeout pulse na ps2. wiec powiedz mi teraz czy pirace skoro grałem w te grę jak tylko wyszła na psp i kupiłem płytke UMD, na której się gra pokazała. to czy teraz też muszę płacić drugi raz i drugi raz nabijać portfel producentom?? czy może jestem zwolniony?? no to jak to jest skoro sam już nie wiesz??

 

 

no i co masz dylemat ?? bo ja nie mam. <_<

 

Tak, musisz.

 

A jak sciągnę FFVII z PS Store i pogram na PS3, a potem bede chciał pograć na PSP, to tez musze drugi raz zaplacic? Nie. Wytłumacz mi z punktu prawnego czym różnia sie te dwie sytuacje.

Odnośnik do komentarza
a ja właśnie ściągam z torrenta wipeout pulse na ps2. wiec powiedz mi teraz czy pirace skoro grałem w te grę jak tylko wyszła na psp i kupiłem płytke UMD, na której się gra pokazała. to czy teraz też muszę płacić drugi raz i drugi raz nabijać portfel producentom?? czy może jestem zwolniony?? no to jak to jest skoro sam już nie wiesz??

 

 

no i co masz dylemat ?? bo ja nie mam. <_<

Ale skoro sprzedałeś tą grę to odzyskałeś kasę, więc co za problem jesli teraz komuś zapłacisz za ta grę?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...